Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1175718 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2190 Dátum: 2008.01.27 18:36:31 »
Idézetet írta: "Trotter66"
De a körömlakklemosó is jó.


Az elég agresszív, nem? :hmm:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2191 Dátum: 2008.01.27 23:00:49 »
Idézetet írta: "Peter"
Köszönöm szépen! Holnap veszek ilyen cuccokat, aztán megpróbálom leszedni. Nemértem miért kell ilyen vacak matricákkal teleragasztani a fényezést. Az egyik arra figyelmeztet, hogy a motoron csak sisakban meg védõruhában motorozzak, a másik meg arra figyelmeztet hogy a benzin robbanásveszélyes, ne dohányozzak tankolas közben...
Ahogy nézegettem jo masszivan oda van ragasztva, nehogy egyszeruen le tudjam szedni.


Hajszárítóval vagy hõlégfúvóval 60°C körülre melegítve viszonylag egyszerûren lejön, utána az oldószerekkel egyszerûbb dolgod lesz - általában a benzin is megteszi.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2192 Dátum: 2008.01.28 13:30:57 »
Idézetet írta: "Peter"
Ahogy nézegettem jo masszivan oda van ragasztva, nehogy egyszeruen le tudjam szedni.

Sebbenzinnel feláztatod és szépen lejön. A ragasztómaradékot meg egyszerûen letörölgeted.  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2193 Dátum: 2008.01.28 20:36:09 »
Köszi srácok, az egyiket sikerült levakarnom, megmelegitettem, aztán sebbenzin. Nem volt egyszeru, de lejött. Nem latszik semmi.

Viszont volt másik projekt is a témában. A tegnapi viharban nekivágott a szél a yarisnak egy bitumenes zsindelydarabot, szerencsére pont a disztárcsát kapta el. Próbáltam levakarni a bitument samponnal, keréktisztitoval, de semmi. Aztán gondoltam kiprobálom a sebbenyát, ha már vettem egy üveggel. Vazz, simán levitte, mintha csak poros lett volna! Nem hittem a szememnek! Marad utána 1-2 apro karc, van muanyagpolirom, majd világosban kiprobálom rajta.

Ha már disztarcsa. Elvittem a Corollát még a minuszokban mosoba, aztán frankón leszedték a disztárcsáról a fényezést. Szerintetek ezzel mit lehet csinálni?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2194 Dátum: 2008.01.29 15:42:21 »
Idézetet írta: "Peter"
Ha már disztarcsa. Elvittem a Corollát még a minuszokban mosoba, aztán frankón leszedték a disztárcsáról a fényezést. Szerintetek ezzel mit lehet csinálni?


Csak a színtelen lakkréteg sérült meg, vagy alatta az ezüst is? Ha elõbbi, akkor tisztítás-zsírtalanítás után (erre is jó a sebbenzin) le kell fújni színtelen lakkal. Ha a festése is sérült, akkor keréktárcsa-ezüsttel. Utóbbi esetben is lehet fújni rá színtelen lakkot is, miután megszáradt az ezüst, így tartósabb lesz, viszont az ezüst kevésbé fog szép fémhatásúan csillogni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2195 Dátum: 2008.01.29 17:22:30 »
Sajna az ezust is megsérült. Na majd nyáron ha visszakerülnek a könnyûfém kerekek, akkor majd festegetek.
Koszi!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2196 Dátum: 2008.01.29 19:05:30 »
Mondtam én, hogy a sebbenya az univerzális tisztitószer. :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2197 Dátum: 2008.01.30 23:07:14 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Mondtam én, hogy a sebbenya az univerzális tisztitószer. :nagymosoly:

Biztos az van a WD-40-ben is... :hmm: :D
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2198 Dátum: 2008.01.31 12:06:39 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Trotter66"
Mondtam én, hogy a sebbenya az univerzális tisztitószer. :nagymosoly:

Biztos az van a WD-40-ben is... :hmm: :D

Az nem tisztító alapvetõen, hanem kenõ, de ettõl még igaz... :ordog:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

athes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2199 Dátum: 2008.02.09 20:30:14 »
Sziasztok. Ezen a héten szerdán Miskolcon hazafelé jövet összetalálkoztam egy szép 2-3 cm-es kõdarabbal.Szépen felhasította a festéket a motorháztetõn, és otthagyta a szignóját az ablakon is. Tudnátok ajánlani valami javítófestéket, amit neten is meg tudok rendelni, vagy valamilyen boltot Zemplénben? Félek, hogy hamarosan rozsdásodni kezd. Volt esetleg valakinek hasonló esete? Hali.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2200 Dátum: 2008.02.09 21:53:06 »
szalonban, színkód alapján lehet kapni ecsetelõset, vagy ha nagyobb a hiba, akkor kb. 2dl -es festék +lakk flakonban ( ez kb. 1/3 ajtóra elég!) - az üveg, meg ha nem repedt, csak kagylós pattanás, akkor javítható. az ecsetelõs kb 2000Ft a flakonos kb a duplája.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

athes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2201 Dátum: 2008.02.10 08:05:17 »
Az üvegen csak egy karcolás van.Hála Istennek nem repedt, vagy pattant ki belõle. De azért így is megijedtem egy kicsit. :shock:
Hagyott a motorháztetõn egy kis horpadást is, de azzal most nem foglalkozok. Majd idõvel kap egy új festést, és majd kijavítják azt is. Úgyhogy :toy: Miskolc, és ecsetelés.

Köszike

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2202 Dátum: 2008.02.10 11:10:27 »
Üdv!
Nem tud valaki olyan kézi mosót, ahol csinálnak alváz mosást is? Vagy olyan gépit, ahol lehet csak alváz mosást választani?
Alul is meg kéne tisztogatni a Carinát, de nincs szívem sima gépi mosóba vinni...
Ja és lehetõleg Pesten kéne...:)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2203 Dátum: 2008.02.10 11:28:36 »
Idézetet írta: "bgabor"
Nem tud valaki olyan kézi mosót, ahol csinálnak alváz mosást is?

A Szentmihályin a kiserdõnél van a Maya mosó, ott az egyik állásban van alvázmosó rész is. (Szentmihályi-Erdõkerülõ sarok)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2204 Dátum: 2008.02.15 13:40:40 »
Idézetet írta: "athes"
Sziasztok. Ezen a héten szerdán Miskolcon hazafelé jövet összetalálkoztam egy szép 2-3 cm-es kõdarabbal.Szépen felhasította a festéket a motorháztetõn, és otthagyta a szignóját az ablakon is. Tudnátok ajánlani valami javítófestéket, amit neten is meg tudok rendelni, vagy valamilyen boltot Zemplénben? Félek, hogy hamarosan rozsdásodni kezd. Volt esetleg valakinek hasonló esete? Hali.


Autófényezõk kiszolgálására (is) specializálódott festékboltokban kikevernek neked fél deci színt, néhány száz forintért. Nekem legutóbb az Avensishez kb. 500 volt. Ehhez veszel egy-két százasért egy kis vékony ecsetet, és kész.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )