Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1175597 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2175 Dátum: 2008.01.15 22:58:32 »
hát pesten sincs sok értelme mosatni pedig már készülök egy ideje.. ma is vmi fehér sár felcsapódott aztán azt hittem hogy meghuztak a kocsit, vert a szivem rendesen mig hozza nem értem.. leyen már jobb idõ, meg száraz utalk..
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2176 Dátum: 2008.01.16 13:15:20 »
Idézetet írta: "Xtrem"
A fekete szín meg aztán eleve extrakényes. Tisztán baromira szép az összkép, de amúgy meg még a legapróbb porszemcse is meglátszik rajta.
Azt hiszem többet nem lesz fekete autónk, de azért az ezüstöt is próbáljuk majd nagy ívben kerülni.  :kacsint:
Csak a  :toy: esetében nem olyan egyszerû a színválasztás (tudom, lerágott csont), sajnos.  :hmm:


Igen, kényes a fekete, de tiszta állapotban annyira elegáns, hogy megéri :szivecske: ... Én így utólag már nagyon örülök neki, hogy az Ave fekete. Nem mintha a vételkor bántam volna, de akkor még semlegesebben álltam hozzá. Van egy fellépése vele az autónak :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2177 Dátum: 2008.01.16 16:43:56 »
A sötétszürke se sokkal jobb mosás szempontjából. Van pár rászáradt vízcsepp az Avensisen, tökre meglátszik. Ami meg nem, az meg a fotón jön ki extrán kihagsúlyozva  :elkeseredett:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2178 Dátum: 2008.01.18 16:46:05 »
pedig jó lenne már lemosatni a járgányt, akarok valami szép képet csinálni róla a bankkártyámra.
szegény Raiff már két hónapja arra vár hogy feltöltsek valami képet, hogy legyárthassák a bankkártyát:))
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2179 Dátum: 2008.01.19 13:19:50 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Tegnap este beálltam a mosóba, 4-en nekiestek csutakolni, alig 40 percig tartott.

-És valóban, jól emlékeztem, fehér az eredeti színe :D

A múltkoriban, amikor a viszonylag sok hó esett, megpróbáltam letörölni vele a kocsit - nem volt olyan egyszerû, mert lévén elég hideg, nem tapadt összes a hó. Sajnos este csináltam sötétben, úgyhogy ennek eredményeként bizonyos részek ragyognak (egész meglepõdtem, hogy milyen világos színû az autónk...), másutt meg körkörös irányú mocsokfoltok vannak. :oops:  :oops:  :oops: Amíg mindenütt nedves az útburkolat, nem fogom lemosatni, bár a só miatt nem ártana. :crazy:
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2180 Dátum: 2008.01.19 13:43:23 »
Én onnan tudom lemérni, hogy milyen eszméletlen mértékû sózás volt az utakon, hogy a garázs betonján több helyen is tiszta fehéres foltok keletkeztek.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2181 Dátum: 2008.01.19 13:49:55 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Tamás69"
Tegnap este beálltam a mosóba, 4-en nekiestek csutakolni, alig 40 percig tartott.

-És valóban, jól emlékeztem, fehér az eredeti színe :D

A múltkoriban, amikor a viszonylag sok hó esett, megpróbáltam letörölni vele a kocsit - nem volt olyan egyszerû, mert lévén elég hideg, nem tapadt összes a hó. Sajnos este csináltam sötétben, úgyhogy ennek eredményeként bizonyos részek ragyognak (egész meglepõdtem, hogy milyen világos színû az autónk...), másutt meg körkörös irányú mocsokfoltok vannak. :oops:  :oops:  :oops: Amíg mindenütt nedves az útburkolat, nem fogom lemosatni, bár a só miatt nem ártana. :crazy:


Mosasd le. Tedd meg. Én kétszer is lemosattam az Avét Karácsony óta, pedig már másnap újra koszos lett. De legalább lejött róla az az irtózatos mennyiségû só. Az elsõ mosatás elõtt az autó hátsó része tele volt sóvirágokkal :kormom: ... Ja, és az alját is veresd le idõnként nagynyomásúval, amennyire csak tudod. Ilyesmin simán múlhat, hogy az autón csak tizenéves korában kezdenek megjelenni az elsõ rozsdásodások, vagy akár feleannyi idõ alatt :nana:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2182 Dátum: 2008.01.19 16:25:52 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Én onnan tudom lemérni, hogy milyen eszméletlen mértékû sózás volt az utakon, hogy a garázs betonján több helyen is tiszta fehéres foltok keletkeztek.  :hmm:


És ugyanilyen foltok vannak a kocsin is. :kacsint:

Én mikor 1hete lemostam a Corit, a kerékívjáratokból (fõleg a hátsóból) 1percig habos (sós) víz jött ki :shock:  lemosás után az összes hámsérülést (4-5db) az autón rozsdaudvar vette körül, polír és a hibajavító dolgozott rendesen... :?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2183 Dátum: 2008.01.19 23:09:27 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Xtrem"
Én onnan tudom lemérni, hogy milyen eszméletlen mértékû sózás volt az utakon, hogy a garázs betonján több helyen is tiszta fehéres foltok keletkeztek.  :hmm:


És ugyanilyen foltok vannak a kocsin is. :kacsint:

Én mikor 1hete lemostam a Corit, a kerékívjáratokból (fõleg a hátsóból) 1percig habos (sós) víz jött ki :shock:  lemosás után az összes hámsérülést (4-5db) az autón rozsdaudvar vette körül, polír és a hibajavító dolgozott rendesen... :?


Na, és akkor képzeld el, hogyan néz ki most az én 25 éves szegénykém :alright: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2184 Dátum: 2008.01.22 10:12:45 »
Tegnap lemosattam a kocsit. Nem is tudtam, milyen szép autóm van... :oops:  :kacsint:  :mrgreen:
music     

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2185 Dátum: 2008.01.27 12:04:57 »
Szerintetek hogyan lehet rendesen éltávolítani a fényezett felületrõl a matricákat? A mocimról kellene levakarni néhány warningos matricát. Még nem próbáltam semmivel sem, csak gondoltam megkérdezem hátha van valami tapasztalat ez ügyben. Köszi!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2186 Dátum: 2008.01.27 13:10:50 »
Idézetet írta: "Peter"
Szerintetek hogyan lehet rendesen éltávolítani a fényezett felületrõl a matricákat? A mocimról kellene levakarni néhány warningos matricát. Még nem próbáltam semmivel sem, csak gondoltam megkérdezem hátha van valami tapasztalat ez ügyben. Köszi!


Sebbenzin a legkíméletesebb! De a körömlakklemosó is jó. Erõsebbet nem ajánlanék erre a célra. Még esetleg a denszesz is jó, csak büdös... :vag2:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2187 Dátum: 2008.01.27 13:15:51 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Peter"
Szerintetek hogyan lehet rendesen éltávolítani a fényezett felületrõl a matricákat? A mocimról kellene levakarni néhány warningos matricát. Még nem próbáltam semmivel sem, csak gondoltam megkérdezem hátha van valami tapasztalat ez ügyben. Köszi!


Sebbenzin a legkíméletesebb! De a körömlakklemosó is jó. Erõsebbet nem ajánlanék erre a célra. Még esetleg a denszesz is jó, csak büdös... :vag2:


Szilikon-lemosó is megfelelõ, az sem bántja a fényezést.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
matrica leszedés
« Válasz #2188 Dátum: 2008.01.27 13:31:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Peter"
Szerintetek hogyan lehet rendesen éltávolítani a fényezett felületrõl a matricákat? A mocimról kellene levakarni néhány warningos matricát. Még nem próbáltam semmivel sem, csak gondoltam megkérdezem hátha van valami tapasztalat ez ügyben. Köszi!


Sebbenzin a legkíméletesebb! De a körömlakklemosó is jó. Erõsebbet nem ajánlanék erre a célra. Még esetleg a denszesz is jó, csak büdös... :vag2:


Szilikon-lemosó is megfelelõ, az sem bántja a fényezést.

Hali!! Miután feláztattad(szilikon mentesitö) ez bizti nem bántja a fényezést,finoman leszeded,és Prevent(tubusos)autópolirral átkened!! Minden polirt próbáltam már,de durvább mattosodásra,karcokra ez a legjobb!! Sok sikert!! Üdv. :toy:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2189 Dátum: 2008.01.27 18:15:25 »
Köszönöm szépen! Holnap veszek ilyen cuccokat, aztán megpróbálom leszedni. Nemértem miért kell ilyen vacak matricákkal teleragasztani a fényezést. Az egyik arra figyelmeztet, hogy a motoron csak sisakban meg védõruhában motorozzak, a másik meg arra figyelmeztet hogy a benzin robbanásveszélyes, ne dohányozzak tankolas közben...
Ahogy nézegettem jo masszivan oda van ragasztva, nehogy egyszeruen le tudjam szedni.