Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1183739 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2160 Dátum: 2007.12.20 20:00:36 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"


Szegény Camrym is úgy néz ki, de azt nem merem lemosni, kint az utcán állva belefagyna a víz  :? ...


És ha addig beállnál a garázsba :arrow:  és szépen kitöröl mindenütt. :szemez:

Tavaly én is így mostam a Corit, garázsba eltöröl, egy estét szárad. 8)


Egész éjjel benn kéne álljon ahhoz, hogy rendesen megszáradjon mindenütt. Apám kitérne a hitébõl, ha az Avét egy éjszakára ki akarnám ebrudalni a garázsból azért, hogy a Camry benn álhasson :szemforgat: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2161 Dátum: 2007.12.20 20:11:55 »
Ma én is mosattam a Corollát itt Pécelen a kézimosóban. Már nagyon retkes volt szegény, rajta volt a mult heti ausztriai sielés nyoma is. Itt nappal se ment -2 fölé a hõmérséklet, nem tudtam beüzemelni a mosómat.

Még soha nem mosta meg más rajtam kivül... Kicsit parázok nem karcolták-e össze. Lámpafénynél nem láttam rajta karcokat.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2162 Dátum: 2007.12.20 21:36:15 »
Múlt pénteken akartam mosatni, szép száraz idõ volt. Aztán elaraszoltam a Pólusig, ahol a rádió bemondta, hogy szakad a hó. Néztem, hogy  :mivan: Aztán mire tovább araszoltam az Ázsia centerig, tényleg szakadt a hó. Mire beérem a XIV.-be, más havas-vizes volt az út, úgyhogy mosás ugrott. Pedig már nagyon lepedékes a gép  :oops: Majd Karácsonyra azért megejtem a dolgot.  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2163 Dátum: 2007.12.20 21:36:41 »
MIvel az enyém csillaggarázsban pihen, délelõtt meg nincs idõm mosatni, hogy estig, amíg meg nem állok kiszáradjon, így marad retkes, amíg jobb idõ nem lesz :( most kétszínû design van, fölül piszkosfehér, alul szürkésbarna.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2164 Dátum: 2007.12.26 18:24:09 »
Idézetet írta: "tutinet"
Tanácsot kérek: az Corollám ajtóin oldalt kezd felvállni az oldalsó díszítõléc vége.

Mivel lehet teljeszen leszedni és ujra fölrakni rendesen ?


Leszedni úgy, hogy megfogod és óvatosan leveszed. Normális esetben annak nem szabadott volna feljönnie, úgyhogy valószínüleg ragasztás elött nem tisztították rendesen a felületet, így remélhetõleg könnyen lejön. Ha mégis maradnak rajta ragasztónyomok, azt az ujjaddal le tudod dörzsölni, majd egy kis foltbenzinnel megtisztítani a maradéktól.
A diszléc hátulján fog több ragasztó maradni, de onnan akár tolószikével is leszedheted, hiszen nem fényezett felület.
Visszaragasztás elött minden felületet foltbenzinnel vagy féktisztítóval zsirtalanítasz, majd ragasztasz. Lehet kapni kimondottan kétoldalú szivacsos diszlécragasztót. Van ilyen 3M-ben is pl. Márkaszervízben, autófényezõknél, biztosan kapsz.
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2165 Dátum: 2007.12.26 22:32:01 »
Idézetet írta: "tutinet"
Lakkbenzin jó tisztitani  ?mármint amit festékboltban is árulnak.


Én nitrohígítóval pucoltam, mikor ilyesmit csináltam. De elõtte érdemes kipróbálni, mert nem mindegyik mûanyag bírja a nitrót. Szvsz szilikonlemosó is jó a célra egyébként.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2166 Dátum: 2007.12.29 18:11:18 »
Idézetet írta: "tutinet"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "tutinet"
Lakkbenzin jó tisztitani  ?mármint amit festékboltban is árulnak.


Én nitrohígítóval pucoltam, mikor ilyesmit csináltam. De elõtte érdemes kipróbálni, mert nem mindegyik mûanyag bírja a nitrót. Szvsz szilikonlemosó is jó a célra egyébként.


Ja, igen.

Van egy service manualom 2004-es Corollához igaz Kanada USA verzsön.

Abban azt írják hogy egy erõs cérnát, damilt kell 2 végén megfogni és aládugni a disznek és huzogatva szépen a cérna az ajtó és a dísz közöt elvágja a ragasztót.

Ragasztás elõtt 40-60 fokos lámpával meg elõ kell melegyíteni a felületet. Ja, és ezt írják a ragasztóleszedéshez. Ezt egy sima 100-as körtével meg tudomoldani ???


Hajszárítóval sokkal egyszerûbb. Megmelegítesz egy részt, leszeded. Újabb részt melegítesz, leszeded. Stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2167 Dátum: 2008.01.12 14:58:36 »
Ma nekiestem egy alapos kocsimosásnak, bár esõt mondanak, de +fokok voltak, sütött a Napocska is :tonqe:  meg rossz volt nézni a rászáradt sómaradékokat a  kocsin, úgyhogy nekiláttam, volna.......

Az 1es számú mosó ahová járni szoktam, tele volt kínaiakkal, többnyire olyan autókkal amiket én max autós újságba fogok látni, 5en ott álltak, látszólag elég jól érezték magukat, én pedig mehettem másik mosót nézni :banging:  :banging:  :banging:  a 2es számúba reménykedtem, mert a 3as az átvágós ömv ahol 27mp-ig megy egy 100asért az "1perces" mosó, ez nem az esetem, pláne hogy nagyzuhany kellett a kerékívjáratoknál is.

Hoppá! De a 2esnél senki nem volt :nana:  meg is lepõdtem, gyorsan lemostam a kocsit, külön figyelmet fordítva a só-áztatta részekre, ekkor elkezdtek jönni az emberek, vagy 10autó állt be a mosóba :shock:  a mellettem álló bokszban éppen szócsata alakult ki, mivel két oldalról megközelítették, így ment a vita kinek van elsõbbsége, (szvsz aki a bejáratnál áll :sunyi: ) a szerencsétlen autós aki meg éppen bent állt csak pislogott.

Mikor végeztem egybõl álltak be mögém és elölrõl is elkezdett nyomulni egy Pözsós, megint kezdõdött az egész. :rolleyes:
Félreálltam nyugiba eltörölni, meg kipucolni a belsejét, majdnem minden egyes kiállásnál ez volt, aki meg éppen bent mosott az két oldalról nézték hogy mikor lesz már kész, rémálom... :mrgreen:

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2168 Dátum: 2008.01.13 15:11:15 »
Idézetet írta: "tutinet"

Melyik a jó mosó Pesten ? Olyan kéne ahol alvázmosás is van.


Nos, ebbe nem tudok nyilatkozni, az összes autómat mindig sk mostam le. :roll:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2169 Dátum: 2008.01.14 10:38:49 »
biztos beállnék egy ilyen helyre ahol 5en recskáznak mikor végzek...milliokért
én is lemostam a napos szombaton a kocsit, anyáméknál a ház elött. forro vizbe mosogatoszer, szivacs, slag, porszivo , szevasz.
egész jó lett.  :szemez:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2170 Dátum: 2008.01.14 19:27:03 »
Idézetet írta: "murray"
biztos beállnék egy ilyen helyre ahol 5en recskáznak mikor végzek...milliokért
én is lemostam a napos szombaton a kocsit, anyáméknál a ház elött. forro vizbe mosogatoszer, szivacs, slag, porszivo , szevasz.
egész jó lett.  :szemez:


Milliókért???  :D
4x100 forintból +egy vödörnyi, forró samponos vizzel mostam le a kocsit, amúgy a fõ cél a só eltüntetése volt, fõleg a kerékívjáratokból, erre egy vödör meleg víz, vagy egy slag nem a legjobb partner :hmm:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2171 Dátum: 2008.01.15 08:25:33 »
Tegnap este beálltam a mosóba, 4-en nekiestek csutakolni, alig 40 percig tartott.

-És valóban, jól emlékeztem, fehér az eredeti színe :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2172 Dátum: 2008.01.15 16:56:44 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Tegnap este beálltam a mosóba, 4-en nekiestek csutakolni, alig 40 percig tartott.

-És valóban, jól emlékeztem, fehér az eredeti színe :D

Nekem mindkét Toyota szép tiszta  :pofa:  A Corollát Karácsonykor mosattam le, azóta nem volt kint a garázsból (mondjuk szépen le is merült az akksija álltában  :kormom: )
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2173 Dátum: 2008.01.15 17:43:19 »
Itt olyan mocsok van az utakon, hogy semmi értelme autót mosni/mosatni :szemforgat: ... Legkésõbb a mellékutcákban pár száz méter elég hozzá, hogy megint koszos legyen. Az Ave is, a Camry is úgy néznek ki, mintha dagonyáztak volna :oops:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10718
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2174 Dátum: 2008.01.15 21:43:51 »
A fekete szín meg aztán eleve extrakényes. Tisztán baromira szép az összkép, de amúgy meg még a legapróbb porszemcse is meglátszik rajta.
Azt hiszem többet nem lesz fekete autónk, de azért az ezüstöt is próbáljuk majd nagy ívben kerülni.  :kacsint:
Csak a  :toy: esetében nem olyan egyszerû a színválasztás (tudom, lerágott csont), sajnos.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61