Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1183737 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2130 Dátum: 2007.11.23 17:31:45 »
Ma sikeresen csináltam egy apró (pár centis), de látható horzsolást az Ave elsõ lökhárítóján az "ütközõ" csíkra :turelmetlen: ...

Próbáltam kipolírozni, de mélyebb annál, hogysem így el lehetne tüntetni. Elvittem autókozmetikába. Ott azt mondták, hogy szerintük a márkaszervízekben kapható "javítóstift" tökéletesen alkalmas erre a feladatra. Mi is ez pontosan :?: És mibe kerül?

Ha nem muszáj, nem szeretném emiatt újrafényeztetni azt a csíkot... :szemforgat:

----------------------------

Egyébként kissé üldöz a balszerencse eddig az Avéval kapcsolatosan :elkeseredett: ... Múlt héten jóbarátném kipróbálta a kocsit, ebbõl az alkalomból a farmerje farzsebén lévõ fém patenttel (vagy minek hívják azt a fölösleges kis kerek fém xart) sikeresen megkarcolta a bõrülést :? ... Most meg ez :|

----------------------------

Apropó: a bõrülést mivel/hogyan célszerû ápolni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2131 Dátum: 2007.11.23 17:49:02 »
Idézetet írta: "Palaczk"
...Ott azt mondták, hogy szerintük a márkaszervízekben kapható "javítóstift" tökéletesen alkalmas erre a feladatra. Mi is ez pontosan :?: És mibe kerül?...


Nekem van ilyen. 1-2000 ft, kb akkora mint a koromlakk, ugy is mukodik. A szine pontosan stimmel, viszont elég vékony réteget csak tudsz felvinni. Tehát ha mélyek a karcok akkor az látszódni fog, nem tudod kiegyengetni ezzel. Nem tudom érted-e amit akarok mondani. Szinre viszont nagyon jól stimmel. Én kavicsfelferõdéseket szoktam vele befesteni. Csak közelrõl látszanak, a mélyedések megmaradnak.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2132 Dátum: 2007.11.23 18:30:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ma sikeresen csináltam egy apró (pár centis), de látható horzsolást az Ave elsõ lökhárítóján az "ütközõ" csíkra :turelmetlen: ...

Próbáltam kipolírozni, de mélyebb annál, hogysem így el lehetne tüntetni. Elvittem autókozmetikába. Ott azt mondták, hogy szerintük a márkaszervízekben kapható "javítóstift" tökéletesen alkalmas erre a feladatra. Apropó: a bõrülést mivel/hogyan célszerû ápolni?

A stifttel a fényhibát javíthatod, a mély karc nem tûnik el, de 2 m-rõl már korrekt lesz a látvány (a használathoz viszont könnyû kéz kell).
Én a kocsit egy ismerõsöm kézi mosójában "kezeltetem" de jó megoldás a Turtli WaxPlatinum bõrtisztító és ápolója.
A lényeg, hogy gyapjúzsíros (lanolinos) ápolóval kezeld, minél kevesebb vizet kapjon (attól kikeményedik a bõr és lehet, hogy penészedik is). Törölni csak puha pamuttal szabad!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2133 Dátum: 2007.11.23 21:13:05 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "Palaczk"
...Ott azt mondták, hogy szerintük a márkaszervízekben kapható "javítóstift" tökéletesen alkalmas erre a feladatra. Mi is ez pontosan :?: És mibe kerül?...


Nekem van ilyen. 1-2000 ft, kb akkora mint a koromlakk, ugy is mukodik. A szine pontosan stimmel, viszont elég vékony réteget csak tudsz felvinni. Tehát ha mélyek a karcok akkor az látszódni fog, nem tudod kiegyengetni ezzel. Nem tudom érted-e amit akarok mondani. Szinre viszont nagyon jól stimmel. Én kavicsfelferõdéseket szoktam vele befesteni. Csak közelrõl látszanak, a mélyedések megmaradnak.


Hát most csalódtam :szemforgat: ... A "stift" szó alapján valami vékony zsírkréta-szerû dologra gondoltam, amivel ki lehet tölteni a karcot anyaggal. Szóval ez gyakorlatilag festék, meg hozzá egy kis ecset :| ... Hát ezt én is meg tudom oldani, kikevertetek 500-ért fél deci festéket, ecsetem meg van már, olyan hajszálvékony, amivel 1 mm-es csíkot is tudok húzni. De ez a megoldás közelrõl tényleg jól látható sajnos, ebben már van tapasztalatom :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2134 Dátum: 2007.11.23 21:14:18 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ma sikeresen csináltam egy apró (pár centis), de látható horzsolást az Ave elsõ lökhárítóján az "ütközõ" csíkra :turelmetlen: ...

Próbáltam kipolírozni, de mélyebb annál, hogysem így el lehetne tüntetni. Elvittem autókozmetikába. Ott azt mondták, hogy szerintük a márkaszervízekben kapható "javítóstift" tökéletesen alkalmas erre a feladatra. Apropó: a bõrülést mivel/hogyan célszerû ápolni?

A stifttel a fényhibát javíthatod, a mély karc nem tûnik el, de 2 m-rõl már korrekt lesz a látvány (a használathoz viszont könnyû kéz kell).
Én a kocsit egy ismerõsöm kézi mosójában "kezeltetem" de jó megoldás a Turtli WaxPlatinum bõrtisztító és ápolója.
A lényeg, hogy gyapjúzsíros (lanolinos) ápolóval kezeld, minél kevesebb vizet kapjon (attól kikeményedik a bõr és lehet, hogy penészedik is). Törölni csak puha pamuttal szabad!


OK, köszi :) ... Akkor ehhez akár nem is kell speciálisan autóba szánt cucc, hanem megfelel vmi igényesebb bútor-bõrápoló is, nem?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2135 Dátum: 2007.11.24 14:20:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "Palaczk"
...Ott azt mondták, hogy szerintük a márkaszervízekben kapható "javítóstift" tökéletesen alkalmas erre a feladatra. Mi is ez pontosan :?: És mibe kerül?...


Nekem van ilyen. 1-2000 ft, kb akkora mint a koromlakk, ugy is mukodik. A szine pontosan stimmel, viszont elég vékony réteget csak tudsz felvinni. Tehát ha mélyek a karcok akkor az látszódni fog, nem tudod kiegyengetni ezzel. Nem tudom érted-e amit akarok mondani. Szinre viszont nagyon jól stimmel. Én kavicsfelferõdéseket szoktam vele befesteni. Csak közelrõl látszanak, a mélyedések megmaradnak.


Hát most csalódtam :szemforgat: ... A "stift" szó alapján valami vékony zsírkréta-szerû dologra gondoltam, amivel ki lehet tölteni a karcot anyaggal. Szóval ez gyakorlatilag festék, meg hozzá egy kis ecset :| ... Hát ezt én is meg tudom oldani, kikevertetek 500-ért fél deci festéket, ecsetem meg van már, olyan hajszálvékony, amivel 1 mm-es csíkot is tudok húzni. De ez a megoldás közelrõl tényleg jól látható sajnos, ebben már van tapasztalatom :roll:

Nekem mondjuk két "körömlakk" volt benne. Az egyik a szint adta, a másik meg a lakk volt a tetejére. Sose próbáltam, de azt hittem a lakk csak tud valamennyit kitölteni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2136 Dátum: 2007.11.24 15:07:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Hát most csalódtam :szemforgat: ... A "stift" szó alapján valami vékony zsírkréta-szerû dologra gondoltam, amivel ki lehet tölteni a karcot anyaggal. Szóval ez gyakorlatilag festék, meg hozzá egy kis ecset :| ... Hát ezt én is meg tudom oldani, kikevertetek 500-ért fél deci festéket, ecsetem meg van már, olyan hajszálvékony, amivel 1 mm-es csíkot is tudok húzni. De ez a megoldás közelrõl tényleg jól látható sajnos, ebben már van tapasztalatom :roll:


Valamennyire kitölti a krátert, de tökéletes nem lesz, szép is lenne ha egy 1000Forintos körömlakkal otthon eltûnne egy-egy karcolás :wink:

Viszont javasolni tudom, én is használom, kõfelverõdés, apró karc, leajtózás, csak az veszi észre aki tudja hogy ott van...

Az más kérdés Neked hányszor fog utána automatica rázoomolni a szemed a sérülésre :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2137 Dátum: 2007.11.24 19:34:16 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"


Hát most csalódtam :szemforgat: ... A "stift" szó alapján valami vékony zsírkréta-szerû dologra gondoltam, amivel ki lehet tölteni a karcot anyaggal. Szóval ez gyakorlatilag festék, meg hozzá egy kis ecset :| ... Hát ezt én is meg tudom oldani, kikevertetek 500-ért fél deci festéket, ecsetem meg van már, olyan hajszálvékony, amivel 1 mm-es csíkot is tudok húzni. De ez a megoldás közelrõl tényleg jól látható sajnos, ebben már van tapasztalatom :roll:


Valamennyire kitölti a krátert, de tökéletes nem lesz, szép is lenne ha egy 1000Forintos körömlakkal otthon eltûnne egy-egy karcolás :wink:

Viszont javasolni tudom, én is használom, kõfelverõdés, apró karc, leajtózás, csak az veszi észre aki tudja hogy ott van...

Az más kérdés Neked hányszor fog utána automatica rázoomolni a szemed a sérülésre :nagymosoly:


Hányszor? Mindig :szemforgat: !

Az a baj a festékkel, hogy ugye nem csak a karcot tölti ki. Óhatatlanul megy mellé is. Dehát nem lesz más választás, ha már ilyen balfax voltam :banging:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2138 Dátum: 2007.11.24 21:27:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Hányszor? Mindig :szemforgat: !


Majd elmúlik...
Nálam ált 2-3 hét 8)

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2139 Dátum: 2007.12.03 15:21:00 »
sziasztok,

a Carinám belsejét akarom leápolni, nem tudom, mivel érdemes? gondolok itt fõleg a mûanyag elemekre, meg a bõr? kormányra.

köszi az infókat:)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2140 Dátum: 2007.12.03 18:22:59 »
Idézetet írta: "ferke"
sziasztok,

a Carinám belsejét akarom leápolni, nem tudom, mivel érdemes? gondolok itt fõleg a mûanyag elemekre, meg a bõr? kormányra.

köszi az infókat:)

Lehet, hogy ismételem a fórum "idevágó" Hsz-ait.
A mûanyagokat nyugodtan lefújhatod az autósboltokban kapható 'spréhekkel', de ha matt hatásúval teszed, nem fog a mûszerfal felcsillogni a szélvédõre napsütésben (nem biztos, hogy jó ha tocsog rajta).
A bõr felületeket ezekkel a szerekkel ne kezeld, itt a legjobb a lanolinos (gyapjúzsíros) ápolószer, minden autóápoló szereket gyártó cég kínál bõrtisztító-ápoló terméket, használd azokat.
A textil-plüss kárpitot meg sima kárpittisztító spray-jel!
:nagymosoly:
A bõrkormányon belül varrás vagyon, ha nincs - mint mûanyag!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2141 Dátum: 2007.12.03 18:39:00 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Idézetet írta: "ferke"
sziasztok,

a Carinám belsejét akarom leápolni, nem tudom, mivel érdemes? gondolok itt fõleg a mûanyag elemekre, meg a bõr? kormányra.

köszi az infókat:)

Lehet, hogy ismételem a fórum "idevágó" Hsz-ait.
A mûanyagokat nyugodtan lefújhatod az autósboltokban kapható 'spréhekkel', de ha matt hatásúval teszed, nem fog a mûszerfal felcsillogni a szélvédõre napsütésben (nem biztos, hogy jó ha tocsog rajta).
A bõr felületeket ezekkel a szerekkel ne kezeld, itt a legjobb a lanolinos (gyapjúzsíros) ápolószer, minden autóápoló szereket gyártó cég kínál bõrtisztító-ápoló terméket, használd azokat.
A textil-plüss kárpitot meg sima kárpittisztító spray-jel!
:nagymosoly:
A bõrkormányon belül varrás vagyon, ha nincs - mint mûanyag!


Annyit tennék hozzá, hogy mûanyagápolóból erõsen a mattot (selyemfényût) ajánlanám. A fényes típus természetellenes, "szalonnás" csillogást eredményez, ami egyrészt zavaró, másrészt (szerintem) gagyi, harmadrészt pár hét múlva, amikor már poros, nagyon pocsékul tud kinézni. A matt ezzel szemben "csak" szépen felfrissíti a mûanyagok színét, és ad neki egy egészen tompa, mély fényt. Elegáns! Pláne, hogy ugye a faceliftes Carina belsejében eleve mattok a mûanyagok (legalábbis a legtöbb, pl. a mûszerfal teteje).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2142 Dátum: 2007.12.03 18:48:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Idézetet írta: "ferke"
sziasztok,

a Carinám belsejét akarom leápolni, nem tudom, mivel érdemes? gondolok itt fõleg a mûanyag elemekre, meg a bõr? kormányra.

köszi az infókat:)

Lehet, hogy ismételem a fórum "idevágó" Hsz-ait.
A mûanyagokat nyugodtan lefújhatod az autósboltokban kapható 'spréhekkel', de ha matt hatásúval teszed, nem fog a mûszerfal felcsillogni a szélvédõre napsütésben (nem biztos, hogy jó ha tocsog rajta).
A bõr felületeket ezekkel a szerekkel ne kezeld, itt a legjobb a lanolinos (gyapjúzsíros) ápolószer, minden autóápoló szereket gyártó cég kínál bõrtisztító-ápoló terméket, használd azokat.
A textil-plüss kárpitot meg sima kárpittisztító spray-jel!
:nagymosoly:
A bõrkormányon belül varrás vagyon, ha nincs - mint mûanyag!


Annyit tennék hozzá, hogy mûanyagápolóból erõsen a mattot (selyemfényût) ajánlanám. A fényes típus természetellenes, "szalonnás" csillogást eredményez, ami egyrészt zavaró, másrészt (szerintem) gagyi, harmadrészt pár hét múlva, amikor már poros, nagyon pocsékul tud kinézni. A matt ezzel szemben "csak" szépen felfrissíti a mûanyagok színét, és ad neki egy egészen tompa, mély fényt. Elegáns! Pláne, hogy ugye a faceliftes Carina belsejében eleve mattok a mûanyagok (legalábbis a legtöbb, pl. a mûszerfal teteje).

Így van! :szemez:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2143 Dátum: 2007.12.04 08:53:20 »
és szerintetek az auto padloján lévo "finom" plüss váasznat hogy takaritsam? a porszivo benne hagy egy csomo morzsát...
vmi takaritogéppel?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2144 Dátum: 2007.12.04 10:22:53 »
Idézetet írta: "murray"
és szerintetek az auto padloján lévo "finom" plüss váasznat hogy takaritsam? a porszivo benne hagy egy csomo morzsát...
vmi takaritogéppel?

Sok-sok türelem és nagy szívóerõ, valamint kis körkefe. Ennyit tudok én is csak ajánlani.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.