Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1183748 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2100 Dátum: 2007.06.15 21:27:14 »
Akkor meg minek a franciaágy, ha szalmazsákon is lehet aludni!
A gép azért van, hogy kopjon!
Sohasem értettem meg azokat, akik a kocsit "státuszszimbóleumnak" vették!
Minden tárgyat a használati értékén kell elfogadni, ez feltételezi a mérlegelést:
Mit várok el a kocsitól?
Milyen költségeim lesznek a fenntartásával kapcsolatban?
Mennyiért vehetem meg?
Akarok-e színesfém-felvásárlónak tûnni?
Az anyóskérdés igen kényes dolog, szerintem a legjobb szlogen: Ön dönt.... (kár, hogy járulékos költségek merülnek fel a ténykedéssel kapcsolatban) anyósilag(anyagilag) :(  :sir: .
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2101 Dátum: 2007.06.16 23:48:29 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Akkor meg minek a franciaágy, ha szalmazsákon is lehet aludni!
A gép azért van, hogy kopjon!
Sohasem értettem meg azokat, akik a kocsit "státuszszimbóleumnak" vették!
Minden tárgyat a használati értékén kell elfogadni, ez feltételezi a mérlegelést:
Mit várok el a kocsitól?
Milyen költségeim lesznek a fenntartásával kapcsolatban?
Mennyiért vehetem meg?
Akarok-e színesfém-felvásárlónak tûnni?
Az anyóskérdés igen kényes dolog, szerintem a legjobb szlogen: Ön dönt.... (kár, hogy járulékos költségek merülnek fel a ténykedéssel kapcsolatban) anyósilag(anyagilag) :(  :sir: .

Ha lehetõségem lenne 2 autót 2 célra fenntartani megtenném, használnám a nyagyobbat is, csak nem Pestre, arra lenne egy dodgem, ha soha semmire, csak mutiba használja az ipse az gáz.
Anyóskérdést hanyagoljuk :nagymosoly:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2102 Dátum: 2007.06.17 22:17:22 »
Igazán nem akartalak megbántani sem az anyóssal kapcsolatos megjegyzéssel, sem a többautós kitétellel! :oops:
Nyilván mindenki annyi és olyan gépet tart amit/amiket fenn tud tartani!
Csak azt próbáltam írni, hogy ha lehetõség és "tehetség" van rá, akkor egy városi és egy országúti/családi autó kedvezõ kombinácijó! :kacsint:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2103 Dátum: 2007.06.17 22:45:26 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Igazán nem akartalak megbántani sem az anyóssal kapcsolatos megjegyzéssel, sem a többautós kitétellel! :oops:
Nyilván mindenki annyi és olyan gépet tart amit/amiket fenn tud tartani!
Csak azt próbáltam írni, hogy ha lehetõség és "tehetség" van rá, akkor egy városi és egy országúti/családi autó kedvezõ kombinácijó! :kacsint:

Autóban egyetértünk, csak máshogy írtuk :kacsint: Anyósom bánthatod, csak nem szeretek rágondolni fórumozás közben, azért mondtam, h hagyjuk :nagymosoly: (csak feleségem el ne plvassa :mrgreen: )
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2104 Dátum: 2007.06.19 22:29:12 »
De te idézted meg a mamát!!
06.15.20'54"
 :rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2105 Dátum: 2007.06.19 22:38:06 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
De te idézted meg a mamát!!
06.15.20'54"
 :rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:

Hát ja, rossz ötlet volt :nagymosoly: ma vadásztam neki állást :turelmetlen: szivességet kér, és nem hallgat rám :robbanfej: lehet megszûnik az állása, s az új fõnökjelöltjének megszereztem a privát mobilszámát, az egyik támogatója valszeg szerdán beszél a fõnokjelölttel, mondom neki menjen el vele (spec szakterülete van, hiány Pesten, a támogató foglalkozik a szakter. egyik felével, õ a másikkal, a fõnökjelölt adja ehhez a hátteret/v nem)a fönökcsávóhoz, erre azt mondja nem tud elszabadulni a szakmai tövábbképzésrõl: elõadás :banging:  :banging: (én szinte soha nem jártam elõadásra, mégis summa com laude végeztem :twisted: ) de hiába képzi tovább magát, ha kényszernyugdíjba küldik :banging:  :banging:  :banging:  :robbanfej: , na mindegy azé sem leszek ideges, van nekem saját bajom is, nem is egy :mrgreen:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2106 Dátum: 2007.08.10 11:40:11 »
Használ valaki magasnyomású mosót kocsimosásra? Mert én igen, de érdekelne más tapasztalata hogy milyen szerekkel próbálkozott, mi jött be és mi nem. Sampon, viasz, ilyenekre gondoltam.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2107 Dátum: 2007.08.10 12:14:11 »
Idézetet írta: "Peter"
Használ valaki magasnyomású mosót kocsimosásra? Mert én igen, de érdekelne más tapasztalata hogy milyen szerekkel próbálkozott, mi jött be és mi nem. Sampon, viasz, ilyenekre gondoltam.
Nekünk van, de én a mosóberendezésbe nem szoktam semmit tenni, a puszta erejét használom. Aztán szivaccsal dolgozom le a maradékot. Nem láttam még olyan anyagot, ami kimondottan erre lett volna, vagy csak nem néztem körül alaposan. A mienknek sajna nincs is meg az a része asszem, ami kellene hozzá.
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2108 Dátum: 2007.08.10 13:21:22 »
Idézetet írta: "Peter"
Használ valaki magasnyomású mosót kocsimosásra? Mert én igen, de érdekelne más tapasztalata hogy milyen szerekkel próbálkozott, mi jött be és mi nem. Sampon, viasz, ilyenekre gondoltam.


legolcsóbb karcher-t vettem. kézi, könnyû hurcibálható.
hozzá 5literes ugyanilyen márkájú kocsimosósampont(amit lehet használni a magasnyomású mosóhoz), meg még egy kefét is(frankón gumírozott az egész, így nem tud karcolni), amit rá lehet pattintani a 2féle szórófej helyére.

a magasnyomásút kb 8-10 szer használtam, egyszer a samponnal is kipróbáltam(van egy kis szívószál szerû bigyó, amit bele kell lógatni a vegyszeres edénybe: mondjuk egy 2 literes mûanyagpalackba)...
de a vödrös+szivacsos módszer jobban bevált nálam :D

a samponja viszont, az tényleg jó.

csak tudnám,h mire fogom használni ezt a nagynyomású izét? :hmm:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2109 Dátum: 2007.08.10 14:24:53 »
Maga a berendezés nekem bejött, nagyon jól és gyorsan meg lehet vele mosni az autót úgy, hogy a fényezéshez szinte alig érek hozzá.
- feltöltöm higitott samponnal
- kisnyomáson felviszem az autóra a sampont, hagyom kicsit állni.
- nagynyomáson lenyomatom, igy már szinte le is jön a kosz nagy része.
- felteszem a kefét, ebbõl folyamatosan jön a sampon, ezzel körbemosom az autót
- nagynyomáson leöblítem

Már csak meg kell várni amig megszárad. Nem szoktam utána törölgeni, cseppmentesen, tök szépen megszárad. Az ablakokat szoktam ablakpucolóval áttörölni, de a kasznihoz nem nyúlok.

Mindez megvan 20 perc alatt.

Viszont minden 5-8 mosás után át kell viaszolnom kézzel az egész autót, viaszt még nem találtam olyat ami jó lenne. Multkor vettem Karcher viaszt, 1000 ft volt egy palack, 3x lett elég. Ettól tiszta pötty lett az autó. Azt irtak hogy alacsony nyomáson kell felvinni, majd hagyni megszáradni. Igy csináltam, de pocsék lett a végeredmény.

Sampont a Turtle viaszost használom 1000 ft körül van ebbõl is egy palack, felhigitom és nagyon sokáig elég, 2 hónapot simán kibir, pedig én legalább hetente 2 autót mosok vele. Lehet kapni Turtlet higitottat is direkt az ilyen mosókba, de abból 3 liter kerül 1000-be, én meg a sima samponból biztos hogy több mint 10x annyit csinálok. De ezzel nincs is bajom.

Csak a viaszolást lenne jó meguszni, mert azzal elvagyok autónként 1 órát legalább. Erre kellene valami jó cucc, amit fel lehet vinni a géppel.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2110 Dátum: 2007.08.10 15:44:48 »
Idézetet írta: "Peter"
Csak a viaszolást lenne jó meguszni, mert azzal elvagyok autónként 1 órát legalább. Erre kellene valami jó cucc, amit fel lehet vinni a géppel.

A viaszolást csak mosóban figyeltem meg, õk ráfújják a nedves kocsira, egy kicsit áll, majd ezután letörlik. Így nem lesz pettyes.

Nekünk a cégnél van nagynyomású, egy felsõkategóriás Karcher. Elõször lecsapatom a nagyját tiszta vízzel, aztán samponszóró módban felhabosítom, az áll rajta egy kicsit, utána tiszta vízzel csapatás. Végül szilikongumis lehúzóval a fölös víz eltüntetése (tetõ, ablakok, motorháztetõ).
Ha nagyon retkes volt a gép, akkor habos állapotban kefével átfutok rajta. Leginkább az elejét kell a bogarak miatt, illetve a felniket a fékpor miatt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2111 Dátum: 2007.08.10 17:26:02 »
Idézetet írta: "whis"
...A viaszolást csak mosóban figyeltem meg, õk ráfújják a nedves kocsira, egy kicsit áll, majd ezután letörlik. Így nem lesz pettyes...


Na én pont azt akarom elkerülni, hogy bármivel is törölgessem az autót. Szeretnék minél kevesebbet a kasznihoz érni. Ez már megy is, kivéve a viaszolást.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2112 Dátum: 2007.08.10 20:10:37 »
Lehet, hogy defetizmusnak tûnik, de én kizárólag egy kézi mosóban tisztíttatom a kicsikét.
A mosás tartalmazza a "bogártalanítást" és felni tisztítást, a nagyon korrekt samponos mosást, a lágy- "mosó" viaszt.
A bérlet a belsõ tisztítással együtt 10 alkalomra 28e. :10:
Két éve vettem egy Karchert a kisebbik fajtából, idén betojt egy apró alkatrész a pisztolyban, a márkaszervíz szerint ilyen alkatrészt ne is keressek, vegyek inkább egy új pisztolyt 13e-ért (25 ért komplett készülék is van)!
Erre szokták mondani: Ügyes! :hmm:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2113 Dátum: 2007.08.10 20:19:11 »
Naszóvalé, ma hazahoztam a peros Daihatsut a szerelõbácsitól, friss mûszaki és ZK-val. Azt mondta, hogy kicsit alapjárat után pöfög, a szelepszárszimmering ereszt, de a ZK-n simán átment a gép, úgyhogy nem érdemes foglalkozni vele, most kapott finom olajat, majd beáll a dolog. Nade ez itt OFF, inkább folytatom azzal, hogy teljes belsõ takarítás után felkerült a kocsira a hozzá illó, kissé retrós piros-fekete üléshuzat, meg új gumiszõnyeg.

Kívülrõl próbaképpen az 5. ajtót képzeletben elfeleztem, majd az egyik felét nagyszemcsés mélypolírral megsikáltam (Teknõc természetesen), majd száradást követõen feldrzsöltem. Ezt követõen Simonitz féle színfelújító viasszal estem neki, végigdörzsöltem, majd száradást követõen abszolút puha pamutronnyal felpolíroztam ismét.  Bakker az eredmény hihetetlen: Az egyik oldala matt, fakópiros, a másik oldala ragyogó, színtelített piros.
Holnap csinálok róla fotót is, remélem a kompaklt gép is lehozza  a valós élményt.  Nem hittem volna, hogy ennyit hoz a kasztnin a beavatkozás. Holnap családilag nekiesünk és szépen körbe csuszmákoljuk a kasztnit.

Ha készen van a "felújítás", akkor körbefotózom és felteszem a Dai-s topicba, akit érdekel.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2114 Dátum: 2007.08.10 21:00:05 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
...A bérlet a belsõ tisztítással együtt 10 alkalomra 28e. :10:...


Hát az nekem egy hónapig se tartana ki, 3 hetente nekem sok lenne ennyi pénzt kiadni.
Amugy én nem bizok senkiben, csak a saját kezemmel mosom a jármûveimet.