Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1185344 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1980 Dátum: 2007.03.09 10:54:03 »
Idézetet írta: "whis"
Ma biztos lesz egy kis esõ, mert reggel lemostam a kocsit  :ordog:

én tegnap tettem meg....itt az eredménye :torsziv:

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1981 Dátum: 2007.03.09 12:08:56 »
én tegnap elméleti síkon eljutottam az autómosásig, de "szerencsére" patópé típus vagyok, ami ebben a helyzetben elõnyömre vált  :szemez:
(viszont az új ablaktörlõ jól jönne ma, de azért se mentem el)
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1982 Dátum: 2007.03.09 15:22:27 »
Én nem is emlékszem már, mikor mostam le utoljára, mert mire oda jutottam, addigra vagy beesteledett, vagy esett. Legalább 3-4 napig legyen tiszta. Amúgy meg most az utcán áll, szal 2 nap alatt vagy poros, vagy saras lesz :szomoru:
Laco 73 :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1983 Dátum: 2007.03.09 17:22:28 »
Én is valamikor hûderégen mostam le (talán tavaly). Tegnapra esõt mondtak, ezért nem mostam reggel. Persze nem esett. Mára nem mondzak esõt, lemostam, esett. Milyen érdekes  :hmm:  :turelmetlen:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1984 Dátum: 2007.03.09 17:31:05 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "velcsi80"
Múlt héten a ház elõtt mostam le az autót. Ez azért érdekes, mert panelban lakom.
Az utcánkban van 10 db 4 emeletes panelház. Van a házak elõtt parkoló. Na én pont
kocsit mostam , amikor kijött egy  manus az önkormányzattól egy régi OFF Wartburg miatt,
mert idõtlen idõ óta itt rohadt az az autó. Jó munkát kívánt, pedig mondhatta volna, hogy hagyjam
abba, mert ez közterület. Az utcában 2 rendõr is lakik, õk is látták párszor, hogy autót mosok,
de nem büntettek. Lehet, ha mondom nekik, még beállnak segíteni is... :P


Nem szólnak, egyrészt mert új a szabályozás és nagyon sokan nem is tudnak róla, másrészt ha tudnak is, lexarják, mert ugye ez Magyarország, és úgy gondolkodunk, ahogy. Nyugatabbra sok éve érvényben van ez a kocsimosási tilalom, és nem is mos kocsit otthon senki.

Na, ne értsétek félre, velem is elõ fog fordulni a jövõben is, hogy lemosom az autót a ház elõtt :roll:

Én az udvarban szoktam kocsit mosni a vateréknál. Remélem az még nem tilps  :pofa: .


Hát ha faterodék udvarában megoldott a víz összegyûjtése és tisztítása, akkor nem tilos :rolleyes: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1985 Dátum: 2007.03.09 17:32:36 »
Idézetet írta: "Tide"
én tegnap elméleti síkon eljutottam az autómosásig, de "szerencsére" patópé típus vagyok, ami ebben a helyzetben elõnyömre vált  :szemez:
(viszont az új ablaktörlõ jól jönne ma, de azért se mentem el)


2005-ös autón ablaktörlõt kell cserélni? Ne már... megpucolni próbáltad már? Rongy+ablaktisztító.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1986 Dátum: 2007.03.09 22:04:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"
2005-ös autón ablaktörlõt kell cserélni? Ne már... megpucolni próbáltad már? Rongy+ablaktisztító.
Egyszer tarthatnál 1 tanfolyamot arról, hogyan kell megpucolni 1 ablaktörlõt, hogy sokáig jól menjen. Én már próbálkoztam sokat, de anyunak is, és apunak is 1 évet bír csak a champion. Lehet, hogy drágábbat kellene venni? Apunak most másfajta lesz, sztem optifit, vagy eredeti Toyota, meglátjuk, az hogy muzsikál.
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1987 Dátum: 2007.03.09 22:55:42 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
2005-ös autón ablaktörlõt kell cserélni? Ne már... megpucolni próbáltad már? Rongy+ablaktisztító.
Egyszer tarthatnál 1 tanfolyamot arról, hogyan kell megpucolni 1 ablaktörlõt, hogy sokáig jól menjen. Én már próbálkoztam sokat, de anyunak is, és apunak is 1 évet bír csak a champion. Lehet, hogy drágábbat kellene venni? Apunak most másfajta lesz, sztem optifit, vagy eredeti Toyota, meglátjuk, az hogy muzsikál.


Nekem átlag 30-40e km-et bírnak, és mostanában Valeot használok ( a kevés Francia dolog egyike, ami mûködik is) az eredeti Toyota is bírt 1 évet (30e km)

-Bosch-al viszont kétszer is megszívtam, már újkorában is csíkozott, nem mozgott ott , ahol mozogni kellett volna, nem követte az üveg formáját. - fél órát gyõzködtem egy fogóval, a gumiját meg egy finom csiszolópapírral, mert nem volt kedvem 5e pénzt kidobni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1988 Dátum: 2007.03.10 10:05:05 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
2005-ös autón ablaktörlõt kell cserélni? Ne már... megpucolni próbáltad már? Rongy+ablaktisztító.
Egyszer tarthatnál 1 tanfolyamot arról, hogyan kell megpucolni 1 ablaktörlõt, hogy sokáig jól menjen. Én már próbálkoztam sokat, de anyunak is, és apunak is 1 évet bír csak a champion. Lehet, hogy drágábbat kellene venni? Apunak most másfajta lesz, sztem optifit, vagy eredeti Toyota, meglátjuk, az hogy muzsikál.


ez télleg durva. én most cseréltem ablaktörlöt /optofitra/ és 2004 tavaszán lett enyém az autó. majd 3 év. és sztem eredeti volt. :crazy:  vagy nem is tudom...a csavarok totál olyan gyárban összerakottnak tüntek..mert nekem csavaros nem pattintos
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1989 Dátum: 2007.03.10 10:13:10 »
Nem próbáltam még tisztítani, de rálesek ma.  :oops:
Nekem nagyon csíkos, aztán Aygo topicba beírta WeSzil, hogy neki is csereérett a friss autóján, gondoltam, akkor nem velem lehet a gond  :szemforgat:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1990 Dátum: 2007.03.10 11:36:48 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
2005-ös autón ablaktörlõt kell cserélni? Ne már... megpucolni próbáltad már? Rongy+ablaktisztító.
Egyszer tarthatnál 1 tanfolyamot arról, hogyan kell megpucolni 1 ablaktörlõt, hogy sokáig jól menjen. Én már próbálkoztam sokat, de anyunak is, és apunak is 1 évet bír csak a champion. Lehet, hogy drágábbat kellene venni? Apunak most másfajta lesz, sztem optifit, vagy eredeti Toyota, meglátjuk, az hogy muzsikál.


Nézd, semmi extra, fogsz egy rongyot, öntesz rá ablaktisztítót, felhajtod az ablaktörlõ-lapátot és a rongyot végighúzod a gumipengén néhányszor, aztán megfordítod a rongyot és megismétled még néhányszor, amíg már nem lesz koromfekete. Ez gyakran segít. Döbbenetes amit írsz az egy évrõl, én nem is emlékszem mikor cseréltem utoljára ablaktörlõket a Camryn (pedig Bosch van rajta!), asszem 2002-ben, azóta került bele több mint 100 ezer km. Carinán sem cseréltünk még, mióta megvan (2001 novembere óta). Apám többször cserélni akart, mert csíkozott - megpucoltuk, utána jó lett. A Champion amúgy egy jóminõségû ablaktörlõ.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1991 Dátum: 2007.03.10 11:55:37 »
Én rongy helyett szivacsot szoktam használni, vagy Szilviát. Ettõl függetlenül apunál 25ezer km után megint csíkoz, és nem lehet vele mit kezdeni. Anyu kocsijába évente 10ezer megy bele, szal ott még drasztikusabb a helyzet, ott szinte ugrál az ablaktörlõ. Az én Corimon majd kiderül, még nincs 1 éves, akkor tudok majd nyilatkozni.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1992 Dátum: 2007.03.10 12:00:45 »
Idézetet írta: "KLaco"
Én rongy helyett szivacsot szoktam használni, vagy Szilviát. Ettõl függetlenül apunál 25ezer km után megint csíkoz, és nem lehet vele mit kezdeni. Anyu kocsijába évente 10ezer megy bele, szal ott még drasztikusabb a helyzet, ott szinte ugrál az ablaktörlõ. Az én Corimon majd kiderül, még nincs 1 éves, akkor tudok majd nyilatkozni.


Szivacs nem jó erre, a papírtörlõ viszont igen. És ha nem akarod hogy visszajöjjön a csíkozás, jó ezt kábé havonta megejteni. Ja és persze megpucolni magát az ablakot is, anélkül semmit nem ér az egész.

Ha a lapát már ugrál, akkor azt viszont tényleg csak cserélni lehet, mert elöregedett, megkeményedett az anyaga.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1993 Dátum: 2007.03.10 12:03:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Szivacs nem jó erre, a papírtörlõ viszont igen. És ha nem akarod hogy visszajöjjön a csíkozás, jó ezt kábé havonta megejteni. Ja és persze megpucolni magát az ablakot is, anélkül semmit nem ér az egész.

Ha a lapát már ugrál, akkor azt viszont tényleg csak cserélni lehet, mert elöregedett, megkeményedett az anyaga.
Természetesen ablakot is szoktam pucolni, nem csak törlõt. Ugrál az 1 éves Champion? 2 éve ott állt a polcon, vagy mi? Ezek elöregedni nem nagyon szoktak 3 év alatt, pláne nem garázsban, ahol a nap se éri.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1994 Dátum: 2007.03.10 12:05:24 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Szivacs nem jó erre, a papírtörlõ viszont igen. És ha nem akarod hogy visszajöjjön a csíkozás, jó ezt kábé havonta megejteni. Ja és persze megpucolni magát az ablakot is, anélkül semmit nem ér az egész.

Ha a lapát már ugrál, akkor azt viszont tényleg csak cserélni lehet, mert elöregedett, megkeményedett az anyaga.
Természetesen ablakot is szoktam pucolni, nem csak törlõt. Ugrál az 1 éves Champion? 2 éve ott állt a polcon, vagy mi? Ezek elöregedni nem nagyon szoktak 3 év alatt, pláne nem garázsban, ahol a nap se éri.


Õszinte legyek? Nem értem én sem. Jóbarátom Camryjén is Champion van, még 2003 végén tettük rá, de nem ugrál, semmi baja. Egy egyéves ablaktörlõnek nem lenne szabad ugrálnia. Persze xart mindig ki lehet fogni :roll: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )