Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1185345 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1965 Dátum: 2007.03.07 13:43:28 »
Azt se felejtsük el, hogy a kisembert a legkönnyebb mindig csesztetni az ilyenekkel. Ne moss kocsit az udvarodom, mert környezetszennyezõ!
Ugyanakkor gyárak, üzemek engedik a szennyvizüket szanaszét árkokba, folyókba, az lényegtelen. Ugyanis ha a gyárnak szól a hatóság, akkor az rögtön jön azzal, hogy a szennyvízkezelés megoldáa több 100 millió, arra nincs pénzt, akkor be kéne zárni stb. stb.
A kisembernek meg szólnak, hogy holnaptól menj a mosóba édesapám. Hiába érvelsz, hogy de az alkalmanként 2000-3000 pénz, és család, meg gyerekek, meg akármi, nem érdekel senkit. Max annyit mondanak, hogy akinek nincs rá píze, az ne tartson kocsit.
 :elkeseredett:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1966 Dátum: 2007.03.07 17:06:39 »
Pont ma voltam a vizmûnél.
Semmilyen szennyvizet nem lehet a szennyvizcsatornába beleengedni ami a házadon kivül keletkezik. Az utcán az árokba sem lehet vezetni. Nemcsak a szennyvizet, hanem az esõvizet sem!!! Tehát mindenféle folyékony dolgot ami vagy természetes uton vagy mesterséges uton a portádon keletkezik össze kell gyujtened, majd behordanod a házba, és ott már beleöntheted a szennyvizrendszerbe. TEhát kocsit moshatsz ha összegyujtod a samponos vizet, majd leengeded pl a wc-be.

Ja és ami még érdekes, hogy kutat sem furhatsz a saját  portádon.

Menjenek a pitchába!

Bár lehet lassan le fognak sittelni a furt kutam, rendszeres automosásom, szennyvizbe engedett autósamponos vizem, és az árokba engedett esõvizem miatt.

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1967 Dátum: 2007.03.07 19:47:38 »
Múlt héten a ház elõtt mostam le az autót. Ez azért érdekes, mert panelban lakom.
Az utcánkban van 10 db 4 emeletes panelház. Van a házak elõtt parkoló. Na én pont
kocsit mostam , amikor kijött egy  manus az önkormányzattól egy régi OFF Wartburg miatt,
mert idõtlen idõ óta itt rohadt az az autó. Jó munkát kívánt, pedig mondhatta volna, hogy hagyjam
abba, mert ez közterület. Az utcában 2 rendõr is lakik, õk is látták párszor, hogy autót mosok,
de nem büntettek. Lehet, ha mondom nekik, még beállnak segíteni is... :P
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1968 Dátum: 2007.03.07 21:13:59 »
Idézetet írta: "Peter"
Ja és ami még érdekes, hogy kutat sem furhatsz a saját  portádon.

Kutat fúrhatsz, csak engedélyt kell kérni, majd rá kell szerelni egy órát, aztán perkálni kell a kivételezett vízért  :nana:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1969 Dátum: 2007.03.07 22:25:54 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Peter"
Ja és ami még érdekes, hogy kutat sem furhatsz a saját  portádon.

Kutat fúrhatsz, csak engedélyt kell kérni, majd rá kell szerelni egy órát, aztán perkálni kell a kivételezett vízért  :nana:


Nem a kivett vízért, hanem a csatornábaengedettért!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1970 Dátum: 2007.03.08 07:47:11 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Peter"
Ja és ami még érdekes, hogy kutat sem furhatsz a saját  portádon.

Kutat fúrhatsz, csak engedélyt kell kérni, majd rá kell szerelni egy órát, aztán perkálni kell a kivételezett vízért  :nana:


Nem a kivett vízért, hanem a csatornábaengedettért!

Nálunk a kert locsolásához épített öntözõrendszerhez van kút, abból víz csatronába nem megy  :nene:  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1971 Dátum: 2007.03.08 08:28:17 »
Idézetet írta: "whis"

Kutat fúrhatsz, csak engedélyt kell kérni, majd rá kell szerelni egy órát, aztán perkálni kell a kivételezett vízért  :nana:


Kinek is kell fizetnem és miért? Ki és milyen szolgáltatást ad nekem?
Hihetletlen.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1972 Dátum: 2007.03.08 08:33:19 »
jobbat mondok.anyáméknál most csatornázunk. eccer fizeted a drága bejövö vizet + fizeted mégeccer ugyanezt  amit leenggedsz a csatornába az nem számit h megittad vagy ellocsoltad!!   :banging:
hihetetlen!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1973 Dátum: 2007.03.08 08:51:33 »
Idézetet írta: "murray"
jobbat mondok.anyáméknál most csatornázunk. eccer fizeted a drága bejövö vizet + fizeted mégeccer ugyanezt  amit leenggedsz a csatornába az nem számit h megittad vagy ellocsoltad!!   :banging:
hihetetlen!


Kertlocsolás ürügyén lehetigényelni csatornadíj kedvezményt!!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1974 Dátum: 2007.03.08 17:00:23 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "whis"

Kutat fúrhatsz, csak engedélyt kell kérni, majd rá kell szerelni egy órát, aztán perkálni kell a kivételezett vízért  :nana:


Kinek is kell fizetnem és miért? Ki és milyen szolgáltatást ad nekem?
Hihetletlen.

A nemzeti vízkészlet igénybe vétele miatt. De majd megtudom a pontos jogcímet és összeget...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1975 Dátum: 2007.03.08 18:29:53 »
Idézetet írta: "velcsi80"
Múlt héten a ház elõtt mostam le az autót. Ez azért érdekes, mert panelban lakom.
Az utcánkban van 10 db 4 emeletes panelház. Van a házak elõtt parkoló. Na én pont
kocsit mostam , amikor kijött egy  manus az önkormányzattól egy régi OFF Wartburg miatt,
mert idõtlen idõ óta itt rohadt az az autó. Jó munkát kívánt, pedig mondhatta volna, hogy hagyjam
abba, mert ez közterület. Az utcában 2 rendõr is lakik, õk is látták párszor, hogy autót mosok,
de nem büntettek. Lehet, ha mondom nekik, még beállnak segíteni is... :P


Nem szólnak, egyrészt mert új a szabályozás és nagyon sokan nem is tudnak róla, másrészt ha tudnak is, lexarják, mert ugye ez Magyarország, és úgy gondolkodunk, ahogy. Nyugatabbra sok éve érvényben van ez a kocsimosási tilalom, és nem is mos kocsit otthon senki.

Na, ne értsétek félre, velem is elõ fog fordulni a jövõben is, hogy lemosom az autót a ház elõtt :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1976 Dátum: 2007.03.08 19:32:58 »
Idézetet írta: "murray"
jobbat mondok.anyáméknál most csatornázunk. eccer fizeted a drága bejövö vizet + fizeted mégeccer ugyanezt  amit leenggedsz a csatornába az nem számit h megittad vagy ellocsoltad!!   :banging:
hihetetlen!


Ha megiszod, ki is pisiled....  :kacsint:  :nagymosoly: Tanács: igyál sök sört a kocsmába, vidd haza és ott engedd le! Ingyen!!!  :ordog:  :ordog:  :ordog:
Ha ellocsolod, ott a 20%-os csatorna kedvezmény...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1977 Dátum: 2007.03.08 20:26:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "velcsi80"
Múlt héten a ház elõtt mostam le az autót. Ez azért érdekes, mert panelban lakom.
Az utcánkban van 10 db 4 emeletes panelház. Van a házak elõtt parkoló. Na én pont
kocsit mostam , amikor kijött egy  manus az önkormányzattól egy régi OFF Wartburg miatt,
mert idõtlen idõ óta itt rohadt az az autó. Jó munkát kívánt, pedig mondhatta volna, hogy hagyjam
abba, mert ez közterület. Az utcában 2 rendõr is lakik, õk is látták párszor, hogy autót mosok,
de nem büntettek. Lehet, ha mondom nekik, még beállnak segíteni is... :P


Nem szólnak, egyrészt mert új a szabályozás és nagyon sokan nem is tudnak róla, másrészt ha tudnak is, lexarják, mert ugye ez Magyarország, és úgy gondolkodunk, ahogy. Nyugatabbra sok éve érvényben van ez a kocsimosási tilalom, és nem is mos kocsit otthon senki.

Na, ne értsétek félre, velem is elõ fog fordulni a jövõben is, hogy lemosom az autót a ház elõtt :roll:

Én az udvarban szoktam kocsit mosni a vateréknál. Remélem az még nem tilps  :pofa: .

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1978 Dátum: 2007.03.09 08:32:23 »
Ma biztos lesz egy kis esõ, mert reggel lemostam a kocsit  :ordog:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

pbudai

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1979 Dátum: 2007.03.09 08:34:05 »
Már esik is... :pofa: