Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1185342 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1935 Dátum: 2007.02.05 21:53:48 »
Idézetet írta: "CindR"
Akkor meghúzom magam, nem is szóltam hozzá még soha ebben a topikban, ti nem is láttatok még engem!  :nagymosoly:  :rohog:  :ordog:

kérek engedélyt meghunyászkodni [smilie=sm43.gif]

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1936 Dátum: 2007.02.06 09:25:56 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "CindR"

 :shock:  :shock:  :shock:  Jól értem, hogy FÉL ÉVIG nem volt lemosva az autód???  :shock:  :shock:  :shock:

volt fõnököm aszonta,h a céges szuzukikat (2ajtós,2üléses teherautónak vizsgáztatva :mrgreen:  :vezetes: ) nem mosathatjuk le céges számlára...mossuk le mi :rohog: (hazajárni sem lehetett velük :lol: )
mikor szóltunk,h ez már iszonyat dzsuvás, fõleg saras, akkor azt mondta rá,h a sár konzervál :crazy:  :ordog:


nem a sár konzervál hanem a por. de a motorban fõleg. nekem a motorterem tiszta por. a szerelöm szerint a legjobb szigetelõ a por.  ingeyn sem mosatnám le a motorom.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

TZoli

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1937 Dátum: 2007.02.11 15:44:23 »
E12 Corollán a kilométeróra és a fordulatszámmérõ elõtti mûanyag üveglapot mivel szoktátátok takarítani?
Nagyon kényes anyagnak tûnik, egy nagyon minimális karcot beletettem már, de hálistennek menet közben nem látszik, mert világítanak a számlapok  :lol:

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1938 Dátum: 2007.02.11 16:36:33 »
Idézetet írta: "TZoli"
E12 Corollán a kilométeróra és a fordulatszámmérõ elõtti mûanyag üveglapot mivel szoktátátok takarítani?
Nagyon kényes anyagnak tûnik, egy nagyon minimális karcot beletettem már, de hálistennek menet közben nem látszik, mert világítanak a számlapok  :lol:



Én Szilvivel, nagy figyelmet nem szentelek neki... :)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1939 Dátum: 2007.02.12 21:50:30 »
Idézetet írta: "TZoli"
E12 Corollán a kilométeróra és a fordulatszámmérõ elõtti mûanyag üveglapot mivel szoktátátok takarítani?
Nagyon kényes anyagnak tûnik, egy nagyon minimális karcot beletettem már, de hálistennek menet közben nem látszik, mert világítanak a számlapok  :lol:


Igen valóban nagyon puha mûanyag, könnyen karcolódik, a vastag port ecsettel, utána finom rongy, vagy paírtörlõ, kevés ablaktisztítóval.

- nekem a kocsiba, a szemüvegen és a monitoron is a Clean-all fedõnevû képernyõtisztító vált be!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1940 Dátum: 2007.02.13 07:25:37 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "TZoli"
E12 Corollán a kilométeróra és a fordulatszámmérõ elõtti mûanyag üveglapot mivel szoktátátok takarítani?
Nagyon kényes anyagnak tûnik, egy nagyon minimális karcot beletettem már, de hálistennek menet közben nem látszik, mert világítanak a számlapok  :lol:



Én Szilvivel, nagy figyelmet nem szentelek neki... :)


Én is Szilvivel és Cleannel...
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1941 Dátum: 2007.02.15 20:27:34 »
Idézetet írta: "murray"
tegnap fél év után lemosattam a kocsit. több hónapos rászárad pályasár, stb.
a békási IMO mosoban. 560ft az alap de az semmi. alvázmosás+kerékdob +cash.  900ft volt a vége superviasz nem kellett.
utána kiálltam a napra.  hát...
sok helyen utána kellett dörgölni egy rongyal mert maradt kosz árnyalat. + a kerékivben is maradt egy kicsi sár. de szép fényt kapott vmi lötyitöl.
közepes volt. de asszem nem viszem oda többet. most is csak azért vittem oda mert apám elzárta a kerti csapot. :sir:
sajnos kézzel kell dörzsölni ahogy elnézem ezután..


Ne csodálkozz, hogy nem jött le minden kosz. Ennyi idõ alatt gyönyörûen beleeszi magát a fényezésbe, fõleg a fehérbe, és ezt a gépi mosó le nem szedi. Gépi mosóban a fehér autó idõvel akkor is megszürkül, ha rendszeresen mosatod. Akkor jön rá az ember, ha valamiért egy helyen felpolírozza a fényezést. A polír helyén jócskán világosabb lesz. Saját tapasztalat...

Megoldás: sk, vagy kézi mosóban mosatni. Ott megsikálják alaposan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1942 Dátum: 2007.02.15 20:30:27 »
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "CindR"

 :shock:  :shock:  :shock:  Jól értem, hogy FÉL ÉVIG nem volt lemosva az autód???  :shock:  :shock:  :shock:

volt fõnököm aszonta,h a céges szuzukikat (2ajtós,2üléses teherautónak vizsgáztatva :mrgreen:  :vezetes: ) nem mosathatjuk le céges számlára...mossuk le mi :rohog: (hazajárni sem lehetett velük :lol: )
mikor szóltunk,h ez már iszonyat dzsuvás, fõleg saras, akkor azt mondta rá,h a sár konzervál :crazy:  :ordog:


nem a sár konzervál hanem a por. de a motorban fõleg. nekem a motorterem tiszta por. a szerelöm szerint a legjobb szigetelõ a por.  ingeyn sem mosatnám le a motorom.


Érdekes vélemény :hmm: ... a por nem konzervál, hanem elõsegíti a korróziót, mert megköti a nedvességet, ami így sokkal lassabban párolog el, szárad ki. Viszont ez a motortérben nem jelent igazából komoly kockázatot, de a legjobb mégis, ha az ember a motort idõnként megtisztítja (óvatosan, tehát nem úgy, mint én a múlt õsszel...), és utána lefújja motor-konzerváló sprayvel (pl. Sonax Motor Plast, kábé 1500 pénz). Így lehet a legjobban védeni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1943 Dátum: 2007.02.15 21:31:07 »
Én persze hogy tegnap mostam le, sõt amilyen jó érzékem van ehez, le is waxoltam a teknõccel. Hát nem sokáig gyönyörködhettem a csillogásában... :turelmetlen:  :elkeseredett:
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1944 Dátum: 2007.02.15 21:36:38 »
Idézetet írta: "CindR"
Én persze hogy tegnap mostam le, sõt amilyen jó érzékem van ehez, le is waxoltam a teknõccel. Hát nem sokáig gyönyörködhettem a csillogásában... :turelmetlen:  :elkeseredett:


Hát nem figyeled az idõjárás elõrejelzéseket??

- Nekem ma egész délután mosta az esõ :D gondolom neked is, csak menni ne kellett volna, mert úgy rögtön koszos lesz.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1945 Dátum: 2007.02.16 09:15:13 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "CindR"
Én persze hogy tegnap mostam le, sõt amilyen jó érzékem van ehez, le is waxoltam a teknõccel. Hát nem sokáig gyönyörködhettem a csillogásában... :turelmetlen:  :elkeseredett:


Hát nem figyeled az idõjárás elõrejelzéseket??

- Nekem ma egész délután mosta az esõ :D gondolom neked is, csak menni ne kellett volna, mert úgy rögtön koszos lesz.


Nem, mert eddig ahányszor figyeltem, átvert.  :nagymosoly:
És hát gondoltam, ha már tegnap elött olyan verõfényes napsütés volt, csak nem jöhet nagyon rossz idõ... Legközelebb megkérdezem itt, hogy szabad-e.  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1946 Dátum: 2007.02.16 09:22:28 »
ideges voltam tegnap. azért még a mosás után is 2 héttel is jó szine volt a kocsinak. ritkán ülök hétköznap kocsiba de tegnap ki kellett mennem a szaros 6os utra szakadó esöben és telebafták a kaminok sárral a kocsit,,kár :banging:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1947 Dátum: 2007.02.16 11:14:44 »
Idézetet írta: "CindR"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "CindR"
Én persze hogy tegnap mostam le, sõt amilyen jó érzékem van ehez, le is waxoltam a teknõccel. Hát nem sokáig gyönyörködhettem a csillogásában... :turelmetlen:  :elkeseredett:


Hát nem figyeled az idõjárás elõrejelzéseket??

- Nekem ma egész délután mosta az esõ :D gondolom neked is, csak menni ne kellett volna, mert úgy rögtön koszos lesz.


Nem, mert eddig ahányszor figyeltem, átvert.  :nagymosoly:
És hát gondoltam, ha már tegnap elött olyan verõfényes napsütés volt, csak nem jöhet nagyon rossz idõ... Legközelebb megkérdezem itt, hogy szabad-e.  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:


A mûholdképeket figyeld, pl. a met.hu-n. Azokon egyértelmûen látszik, hogy közelednek-e felhõk vagy sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1948 Dátum: 2007.02.16 11:37:39 »
Tudtok valami jó anyagot bõrülés ápolására?
Cipõpasztán kívül...
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1949 Dátum: 2007.02.16 13:42:17 »
Emberek,

Ezek a nanotechnológiás védõbevonatok mennyire komoly cuccok, avagy mennyire parasztvakítás? Van valakinek tapasztalata ilyennel? Megéri szélvédõre/karosszériára felvitetni ezt? Jól látom, hogy otthoni kiszerelésben nincsenek ilyen szerek?

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!