Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1185957 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1920 Dátum: 2007.01.25 22:19:05 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Tamás69"
- Van édes vörös, meg  rose is, csak ritkaság.

Magyar? Milyen szõlõbõl?


Ezt egy szóval sem mondtam.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1921 Dátum: 2007.01.25 23:06:46 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "PParker"


Ez mi a manó ott a tányéron?  :sunyi:


Beindult a nyálképzõdés mi??? :nagymosoly:
Amúgy ez egy patkány, jó étvágyat! :hanyok:


És hova lett a farka????


Levágták, vagy begyûrõdött alá??? :hmm:

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1922 Dátum: 2007.01.25 23:08:19 »
Idézetet írta: "Trotter66"


Nem tengerimalac??? Az néz ki így sütve.... :hmm:  :szemez:  :nagymosoly:  :kacsint:


Nem akarom megtudni honnan tudod... :|
 :wink:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1923 Dátum: 2007.01.26 09:45:25 »
Hanyagoljuk lassan a gasztronómiai jellegû diskurzust  :nene:

Inkább az ablakmosóra mondjatok valamit  :kacsint:  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

A Csaszi

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1924 Dátum: 2007.01.26 10:47:47 »
Idézetet írta: "whis"
Inkább az ablakmosóra mondjatok valamit  :kacsint:  :pofa:
Vagy nekiállsz intenzíven ablakmosni néhány órácskát a spricnivel, vagy fox egy remek kis vékony mûanyag csövet (akváriumi légcsõ pl.) s a régimódi mexívom és kigyün módszerrel mán meg is van oldva a dolog. Persze a csõ másik végére némi mûanyag flakon, vödör, akármi nem árthat. Nem lesz túl gyors, de ha ráérsz... :-)

Biztos van ám vmi hatékonyabb módszer is, de azt nem tudommiaz.  :nagymosoly:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1925 Dátum: 2007.01.26 13:57:17 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "whis"
Inkább az ablakmosóra mondjatok valamit  :kacsint:  :pofa:
Vagy nekiállsz intenzíven ablakmosni néhány órácskát a spricnivel, vagy fox egy remek kis vékony mûanyag csövet (akváriumi légcsõ pl.) s a régimódi mexívom és kigyün módszerrel mán meg is van oldva a dolog. Persze a csõ másik végére némi mûanyag flakon, vödör, akármi nem árthat. Nem lesz túl gyors, de ha ráérsz... :-)

Biztos van ám vmi hatékonyabb módszer is, de azt nem tudommiaz.  :nagymosoly:


Én a következõt csinálnám:
A motorháztetõ környékén van több összecsatlakozás része is a csõnek (pl mielött rámegy a spricnire el van osztva), ott széthúznám, a végét bele egy kannába, aztán adnám neki  :nagymosoly:
Arra nem árt figyelni, hogy ilyankor az ablaktörlõ is vadul elkezd menni, tehát azt meg nem árt kihajtani. Viszont azt meg nem lehet kihajtani felnyitott motorháztetõvel, úgyhogy a széthúzott csövet a motorháztetõ hézagjánál ki kell vezetni (ugye ha csak egy kattanásig van lecsukva, akkor kifér).
A Yaris 3 literes tartályát tök hamar ki lehet nyomatni, a barátnõm édesapjának Avensisén azt a bazinagy tartájt egy kicsivel tovább tartott...
Jah és azért én nem szoktam egyfolytába húzni a mosást, hanem kisebb megszakításokkal, hisz az a motor nem egyfolytában járásra van tervezve, nem akartam hogy baja legyen!

Jah és ha nagyon ocsmány a lé ami benne van, akkor tiszta ioncserélt vízzel is átöblíteném egy kicsit.
Xanyi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1926 Dátum: 2007.01.26 18:03:25 »
KÖszi a tippeket, ez utóbbi jobban tetszik. Közben eszembe jutott, hogy meg lehetne spékelni a szerelvényt egy száraz-nedves porszívóval, azzal gyorsan menne. Aztán valami fertõtlenítõvel átmosni és feltölteni.  :roll:
Elõször gondoltam, hogy öntök bele jó kis kórházi fertõtlenítõt, csak nem tudom, hogy a fényezés megbarátkozna-e vele...  :elkeseredett:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1927 Dátum: 2007.01.26 19:59:44 »
Idézetet írta: "whis"
KÖszi a tippeket, ez utóbbi jobban tetszik. Közben eszembe jutott, hogy meg lehetne spékelni a szerelvényt egy száraz-nedves porszívóval, azzal gyorsan menne. Aztán valami fertõtlenítõvel átmosni és feltölteni.  :roll:
Elõször gondoltam, hogy öntök bele jó kis kórházi fertõtlenítõt, csak nem tudom, hogy a fényezés megbarátkozna-e vele...  :elkeseredett:


Milyen is pontosan az a folyadék? Nem elég csak sima vízzel átöblíteni?
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1928 Dátum: 2007.01.26 22:13:40 »
Sztem nem kell azt túlzásba vinni, kiszivatod a tartályt csutkára, de lehetõleg ne a motorjával, mert az nem tesz neki jót. Teszel bele megint tisztító folyadékot, azt kész. Én nem mernék beletenni ilyen egyéb adalékot, mert ki tudja mennyire szereti a mûanyag, üveg, meg fényezés.
Laco 73 :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1929 Dátum: 2007.01.27 00:11:07 »
Azért áztatnám át, mert esetleg marad benne pár gombatelep, ami friss folyadékkal feltöltés után esetleg újra kinõ. (Bár a téli szélvédõlöttyben elvileg van elég alkohol)  :roll:  Van többféle cuccom, egyik sem korrodál, nem eszi meg a mûanyagot/üveget/gumit. De fényezésen nem volt tesztelve.  :elkeseredett:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1930 Dátum: 2007.02.05 08:38:16 »
tegnap fél év után lemosattam a kocsit. több hónapos rászárad pályasár, stb.
a békási IMO mosoban. 560ft az alap de az semmi. alvázmosás+kerékdob +cash.  900ft volt a vége superviasz nem kellett.
utána kiálltam a napra.  hát...
sok helyen utána kellett dörgölni egy rongyal mert maradt kosz árnyalat. + a kerékivben is maradt egy kicsi sár. de szép fényt kapott vmi lötyitöl.
közepes volt. de asszem nem viszem oda többet. most is csak azért vittem oda mert apám elzárta a kerti csapot. :sir:
sajnos kézzel kell dörzsölni ahogy elnézem ezután..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1931 Dátum: 2007.02.05 08:45:09 »
Idézetet írta: "murray"
tegnap fél év után lemosattam a kocsit. több hónapos rászárad pályasár, stb.
a békási IMO mosoban. 560ft az alap de az semmi. alvázmosás+kerékdob +cash.  900ft volt a vége superviasz nem kellett.
utána kiálltam a napra.  hát...
sok helyen utána kellett dörgölni egy rongyal mert maradt kosz árnyalat. + a kerékivben is maradt egy kicsi sár. de szép fényt kapott vmi lötyitöl.
közepes volt. de asszem nem viszem oda többet. most is csak azért vittem oda mert apám elzárta a kerti csapot. :sir:
sajnos kézzel kell dörzsölni ahogy elnézem ezután..

 :shock:  :shock:  :shock:  Jól értem, hogy FÉL ÉVIG nem volt lemosva az autód???  :shock:  :shock:  :shock:
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1932 Dátum: 2007.02.05 10:01:30 »
Idézetet írta: "CindR"
Idézetet írta: "murray"
tegnap fél év után lemosattam a kocsit. több hónapos rászárad pályasár, stb.
a békási IMO mosoban. 560ft az alap de az semmi. alvázmosás+kerékdob +cash.  900ft volt a vége superviasz nem kellett.
utána kiálltam a napra.  hát...
sok helyen utána kellett dörgölni egy rongyal mert maradt kosz árnyalat. + a kerékivben is maradt egy kicsi sár. de szép fényt kapott vmi lötyitöl.
közepes volt. de asszem nem viszem oda többet. most is csak azért vittem oda mert apám elzárta a kerti csapot. :sir:
sajnos kézzel kell dörzsölni ahogy elnézem ezután..

 :shock:  :shock:  :shock:  Jól értem, hogy FÉL ÉVIG nem volt lemosva az autód???  :shock:  :shock:  :shock:


-nem fiatal darab, óvni kell a viztõl, nehogy rozsdásodjon :D


-nekem a kisteher volt a scúcs, múlt télen  - illetve márciusban lettek lemosva az elõzõ nyár bogarai - (igaz, közben 2és fél hónapot állt, de akkoris 8 hónapot volt mosatlan.)

-kb 2000km után öntisztulás indul be, fõleg ha esõben is autózol! (de nem esõ után, amikor csak a sarat kapod tiszta víz helyet)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

leszilaci

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1933 Dátum: 2007.02.05 10:17:12 »
Idézetet írta: "CindR"

 :shock:  :shock:  :shock:  Jól értem, hogy FÉL ÉVIG nem volt lemosva az autód???  :shock:  :shock:  :shock:

volt fõnököm aszonta,h a céges szuzukikat (2ajtós,2üléses teherautónak vizsgáztatva :mrgreen:  :vezetes: ) nem mosathatjuk le céges számlára...mossuk le mi :rohog: (hazajárni sem lehetett velük :lol: )
mikor szóltunk,h ez már iszonyat dzsuvás, fõleg saras, akkor azt mondta rá,h a sár konzervál :crazy:  :ordog:

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1934 Dátum: 2007.02.05 10:50:17 »
Akkor meghúzom magam, nem is szóltam hozzá még soha ebben a topikban, ti nem is láttatok még engem!  :nagymosoly:  :rohog:  :ordog:
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi