Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1185963 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1890 Dátum: 2007.01.22 20:10:26 »
Idézetet írta: "Tide"
Igenis, holnap nekem is tiszta alkohol vagy foltbenzin megvásárlása a közelben lévõ tescoban..de az tuti nem árt a fûtõszálnak? mert ugye amikor elõször kicsit "ráhúztam" a matricára, láttam, hogy annak a fele is jön le vele együtt..  :elkeseredett:
Nem árt, de ne dörzsikézd 1000-el. Ha a matrica húzza le, azzal nem tudsz mit tenni, csak ha melegíted. Nagyon óvatosan mm-enként. Elleszel vele egy darabig... :roll:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1891 Dátum: 2007.01.22 20:17:22 »
Idézetet írta: "Tide"
Igenis, holnap nekem is tiszta alkohol vagy foltbenzin megvásárlása a közelben lévõ tescoban..de az tuti nem árt a fûtõszálnak? mert ugye amikor elõször kicsit "ráhúztam" a matricára, láttam, hogy annak a fele is jön le vele együtt..  :elkeseredett:

láttad volna,mikor a sötétítõ fóliát szedték le a hátsó ablakról(mert összekarcoltam én fakezû lepkevadász :banging: ).... :elkeseredett:  :faradt:
és az nem egy kis lájtos matrinca....aztán dörzsiszerû vmivel is átment rajt'
nem lesz baj, nyugi, csak jóóóóóól melegítsd fel!!!!
a ragacsot pedig puha rongyra öntött alkohollal próbáld
(az éves ótópályamarticát is lakkbenzinnel átitatott ronggyal dörzsöltem le a szélvédõrõl)
még két ünnep között szedtem le a toyklubbos matricát a lökhárítóról...megmelegítettem, lehúztam, majd lakkbenzinnel simán lejött a ragacs, aztán vizes ronggyal is áttöröltem
ennyi :kacsint:

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1892 Dátum: 2007.01.22 20:25:37 »
Így lesz  :pofa:
Elleszek, nem baj, ráérek, úgyis itt lesz a vasalónõ, nem akarom zavarni  :nagymosoly:  :szemez:
Majd beszámolok az eredményrõl  :szemez:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1893 Dátum: 2007.01.23 11:26:42 »
Idézetet írta: "Tide"
Így lesz  :pofa:
Elleszek, nem baj, ráérek, úgyis itt lesz a vasalónõ, nem akarom zavarni  :nagymosoly:  :szemez:
Majd beszámolok az eredményrõl  :szemez:


Nõ létedre, vasalónõ jár hozzád? :elkeseredett:  :szivecske:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1894 Dátum: 2007.01.23 11:38:16 »
Tudod, ezek a mai fiatalok már nem vasalnak, nem fõznek  :sunyi:

Ööö amúgy tényleg jár, uuutálok vasalni.  :elpirul:  :futty:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1895 Dátum: 2007.01.23 11:56:45 »
én is utálok fõzni/vasalni/ mosni, meg nem is tudok.

inkább megnõsültem :kacag:  :pofa:

majd még eldöntöm megérte-e? :-)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1896 Dátum: 2007.01.23 16:59:21 »
Ha a sok benzinváltozat fejbentartása nehéz, akkor egyszerûen menj be egy patikába és kérj sebbenzint. Az tuti tiszta, ott nem árulnak egyéb benzineket, a ragacsot meg oldja mint a toalettkacsa a peremaláragadóst  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

wd111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1897 Dátum: 2007.01.23 18:28:16 »
Sziasztok!

Ma egy rendes autóstársam a nagy lakodalmas zene bõgetés közben úgy szállt ki az autójából, hogy neki nyitotta az enyémnek az ajtaját.
Most a szürke színû fényezésen van egy nagyjából 1 cm2-es fehér folt (fehér autó volt).
Szerencsére nem nyomódott be, csak gondolom a régi szutykáról átragadt a festék.

Van valami ötletetek, hogy ezt hogy lehetne eltávolítani? Nagyon vakarászni nem akarom, hátha nagyobb bajt okozok.
orolla D-4D Luna MMT

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1898 Dátum: 2007.01.23 18:34:05 »
Idézetet írta: "Tide"
Tudod, ezek a mai fiatalok már nem vasalnak, nem fõznek  :sunyi:

Ööö amúgy tényleg jár, uuutálok vasalni.  :elpirul:  :futty:
Én majdnem önellátó vagyok  :nagymosoly: Na jó, a fõzés az nem megy, de nem volt idõm megtanulni, mert amíg anyu fõzött, én addig vagy tanultam, vagy dolgoztam, pedig még gyerek fejjel elhatároztam, hogy megtanulok fõzni, de nem jött össze eddig  :szomoru: A vasalás meg idegnyugtatónak nem utolsó, persze nem tv-t kell nézni, és akkor van ideje rá az embernek. Mióta 80%-al kevesebb tv-t nézek, mindenre van idõm  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1899 Dátum: 2007.01.23 18:39:40 »
Idézetet írta: "wd111"
Sziasztok!

Ma egy rendes autóstársam a nagy lakodalmas zene bõgetés közben úgy szállt ki az autójából, hogy neki nyitotta az enyémnek az ajtaját.
Most a szürke színû fényezésen van egy nagyjából 1 cm2-es fehér folt (fehér autó volt).
Szerencsére nem nyomódott be, csak gondolom a régi szutykáról átragadt a festék.

Van valami ötletetek, hogy ezt hogy lehetne eltávolítani? Nagyon vakarászni nem akarom, hátha nagyobb bajt okozok.
Ha metálfényû a kocsi, akkor nitrohígítóval átitatott vatta, tiszta rongy, és nekieshetsz. Palaczknak ez bejött.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1900 Dátum: 2007.01.23 19:03:28 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Tide"
Igenis, holnap nekem is tiszta alkohol vagy foltbenzin megvásárlása a közelben lévõ tescoban..de az tuti nem árt a fûtõszálnak? mert ugye amikor elõször kicsit "ráhúztam" a matricára, láttam, hogy annak a fele is jön le vele együtt..  :elkeseredett:

láttad volna,mikor a sötétítõ fóliát szedték le a hátsó ablakról(mert összekarcoltam én fakezû lepkevadász :banging: ).... :elkeseredett:  :faradt:
és az nem egy kis lájtos matrinca....aztán dörzsiszerû vmivel is átment rajt'
nem lesz baj, nyugi, csak jóóóóóól melegítsd fel!!!!
a ragacsot pedig puha rongyra öntött alkohollal próbáld
(az éves ótópályamarticát is lakkbenzinnel átitatott ronggyal dörzsöltem le a szélvédõrõl)
még két ünnep között szedtem le a toyklubbos matricát a lökhárítóról...megmelegítettem, lehúztam, majd lakkbenzinnel simán lejött a ragacs, aztán vizes ronggyal is áttöröltem
ennyi :kacsint:


Igen , alkohol is jó erre . Pl. denaturált szesz . Vagy sebbenzin a gyógyszertárból (kölök koromban mindig azzal piróztunk  :ordog: ) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1901 Dátum: 2007.01.23 19:06:57 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "wd111"
Sziasztok!

Ma egy rendes autóstársam a nagy lakodalmas zene bõgetés közben úgy szállt ki az autójából, hogy neki nyitotta az enyémnek az ajtaját.
Most a szürke színû fényezésen van egy nagyjából 1 cm2-es fehér folt (fehér autó volt).
Szerencsére nem nyomódott be, csak gondolom a régi szutykáról átragadt a festék.

Van valami ötletetek, hogy ezt hogy lehetne eltávolítani? Nagyon vakarászni nem akarom, hátha nagyobb bajt okozok.
Ha metálfényû a kocsi, akkor nitrohígítóval átitatott vatta, tiszta rongy, és nekieshetsz. Palaczknak ez bejött.


Ööö ... igen , a legtöbb gyári (!) fényezést nem bántja a nitró , ez tapasztalat . De elõtte nem árt kipróbálni . Amúgy pedig erre az esetre nem a nitrót ajánlanám , hanem inkább polírpasztát . Nagyon szépen leszedi , némi dörzsöléssel egy puha ronggyal . Jó a Prevent márkájú is erre a célra , ezer pénz alatt van az ára , pl. a Praktikerben .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1902 Dátum: 2007.01.23 20:32:42 »
Idézetet írta: "wd111"
...Most a szürke színû fényezésen van egy nagyjából 1 cm2-es fehér folt (fehér autó volt).
Szerencsére nem nyomódott be, csak gondolom a régi szutykáról átragadt a festék.

Van valami ötletetek, hogy ezt hogy lehetne eltávolítani? Nagyon vakarászni nem akarom, hátha nagyobb bajt okozok.


Legeloszor mosd le szepen, aztan csak sima viasszal probald meg leszedni. Egyszer en is jartam igy, siman lejott a turtle viasszal amit amugy is szoktam hasznalni a fenyezes vedelmere. Azzal biztos nem teszel kart semmiben, ha nem valt be, akkor marad a polirpaszta. Azzal már tuti le fog jönni!

wd111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1903 Dátum: 2007.01.24 07:55:47 »
Köszönöm a válaszokat megpróbálom majd ezt a vaxos és polirpasztás megoldást.

Amúgy épp elõtte mosattam, azért vettem észre a foltot.
orolla D-4D Luna MMT

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1904 Dátum: 2007.01.24 20:34:12 »
Nagy a gyanúm, hogy az ablakmosó tartályban kissé megzápult a lötyi. Volt már valakinek hasonló esete? Ilyenkor mi a legegyszerûbb? Amennyire lehet, locsolom kifelé most ebben a mocskos idõben, de mióta fullra lett töltve (6L), alig kellett használni és eléggé tele van  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety