Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1185951 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1875 Dátum: 2007.01.21 23:13:18 »
Ilyet én is csináltam már a Yarissal. 1. re nem figyeltem, 2. ra meg figyeltem, de mégis 1 kicsi visszajött, mert ugye a csõben levõ +ra nem számoltam rá  :szomoru: Sztem csak nem okoz maradandó kárt.
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1876 Dátum: 2007.01.22 00:41:16 »
Idézetet írta: "Xanyi"
A benzin árt valaminek?
Történt ugyanis, hogy túlbuzgó voltam tankoláskor, mindenképpen kerek összegért akartam beletenni, és a végén egy jóadag kifröccsent!  :mivan:
A tank csöve körül van egy gumigyûrû amit ért, illetve a tank alatt a kerékig végig a fényezést!



Ugyanmá'...
Hány full igénytelen cégautóst látni akiknek egy rakás dzsuva a beöntõ nyílás körül a lemez...
Nem lesz semmi baja, de azért mosd le... :wink:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1877 Dátum: 2007.01.22 07:52:55 »
Idézetet írta: "Xanyi"
A benzin árt valaminek?
Történt ugyanis, hogy túlbuzgó voltam tankoláskor, mindenképpen kerek összegért akartam beletenni, és a végén egy jóadag kifröccsent!  :mivan:
A tank csöve körül van egy gumigyûrû amit ért, illetve a tank alatt a kerékig végig a fényezést!

Lemosod, és készen is van. Ha nagyon sokáig rajtahagyod és igénytelen a kocsi fényezése, akkor elszínezõdést okozhat. De hát a Tiéd egy :toy:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1878 Dátum: 2007.01.22 08:37:41 »
hétvégén volt egy kis esõ, reménykedtem h lemossa a szilvesteri autopályázás felcsapodott sarát a kocsiról , de nem.. :crazy:
asszem lemosatom mosmá..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1879 Dátum: 2007.01.22 08:53:34 »
Idézetet írta: "murray"
hétvégén volt egy kis esõ, reménykedtem h lemossa a szilvesteri autopályázás felcsapodott sarát a kocsiról , de nem.. :crazy:
asszem lemosatom mosmá..


Azt nehezen szedi le az esõ, feleségemét kb. 2 hete vizsgáztattam, elõtte lecsapattam nagynyomásúval, ~hát csak a nagyonnaggya jött le.

-Hamár vizsga, ugyebár 98-as (tehát idén 9 éves Corolla) 104e km-el - cseréltem vizsga elõtt 1db rendszámtábla világító izzót -40Ft Elvittem KPM-hez,  és 1,5 óra alatt megvolt a vizsga.

- még szerencse, hogy átnéztem, így rájöttem, hogy beázik a csomagtartó. - Nem volt vészes, de télen nem szárad, így nedves volt a csomagtérborítás a jobb hátulján. - A víz bejutási helyét is elég gyorsan meg lehettett találni, mert jól látszott a mûanyag burkolat mögötti poros részeken a víz nyoma, - a Hátsó lámpa tömítése alatt folyott be, így kiszereltem a lámpát, megtisztítottam a tömítést, meg a felfekvési helyeket, alaposan befújtam mûszerfalápolóval (szilikonos, így utastérben úgysem használom) és viszaszereltem a lámpát. Azóta nem ázik. - A csomagtér szivacsos-filces borítása meg a lakásban 3 nap alatt kiszáradt.

Ma meg reggel indult a kedvesem, akkor láttam, hogy az egyik fényszóróizzó megadta magát, így megint beszerzek egy garnitúra Tungi Megalight + 60-as garnitúrát.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1880 Dátum: 2007.01.22 10:49:58 »
Köszi! Megnyugtattatok. Délután gyorsan átmosom azt a részt.

Idézet
hétvégén volt egy kis esõ, reménykedtem h lemossa a szilvesteri autopályázás felcsapodott sarát a kocsiról , de nem..

A zuhogó esõ + nagy tempó a kocsi elején már régóta rajtlévõ bogarakat szokta nekem elég jól leszedni  :kacsint:
Xanyi

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1881 Dátum: 2007.01.22 13:11:54 »
Tudom, hogy már volt róla szó, én is felvetettem nem olyan rég, most viszont ténylegesen eljött az ideje a matricák leszedésének. (egyfolytában kapom érte a magamét és már unom)
Úgyhogy a kérdésem annyi lenne, legegyszerûbben hogyan szedhetem le, fõleg a belsõ ragasztású érdekel, ami nagyban fedi a fûtõszálat is. Illetve ha leszedtem, a ragacsmaszatot mivel tudom a legszebben és legkönnyebben eltávolítani?
Válaszotokat elõre is köszi, az akció holnap lesz esedékes  :pofa:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1882 Dátum: 2007.01.22 15:20:26 »
Idézetet írta: "Tide"
Tudom, hogy már volt róla szó, én is felvetettem nem olyan rég, most viszont ténylegesen eljött az ideje a matricák leszedésének. (egyfolytában kapom érte a magamét és már unom)
Úgyhogy a kérdésem annyi lenne, legegyszerûbben hogyan szedhetem le, fõleg a belsõ ragasztású érdekel, ami nagyban fedi a fûtõszálat is. Illetve ha leszedtem, a ragacsmaszatot mivel tudom a legszebben és legkönnyebben eltávolítani?
Válaszotokat elõre is köszi, az akció holnap lesz esedékes  :pofa:


Csak azt tudom leírni, mint korábban. Hajszárító, óvatos melegítés, lehúzás mm-enként. Ha nagyon hideg van kívül, és nincsen garázs, ami melegebb, akkor elõször az egész ablakfelületet elõmelegíteni, nehogy megrepedjen a hideg-meleg shock miatt.
Ragacsmaszat: tiszta alkohol, vagy foltbenzin és óvatos dörgicsélés. Alkoholt nem meginni! :kacsint:  :nagymosoly:  :ordog:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1883 Dátum: 2007.01.22 16:45:48 »
Idézet
Ragacsmaszat: tiszta alkohol, vagy foltbenzin és óvatos dörgicsélés. Alkoholt nem meginni!

Tényleg ha már itt tartunk...
Volt itthon eddig "Háztartási higító", de most elfogyott, és nem kaptam tegnap a Tecsóóba  :nagymosoly: Mindenre jó volt. Ragasztás elötti zsírtalanítás, ragacsnyomok eltüntetése, bogármaradványok eltüntetése a fényezésrõl, stb... Jah és nem hagyott nyomot se a fényezésen se a mûanyagon kárpitelemeken!

Viszont volt ott valamilyen "Foltbenzin", de nem mertem megvenni. Megvehetem azt is ilyen célokra? Vagy mit ajánlatok? Hajtsak fel valamilyen festékboltba ugyanolyan higítót inkább mint volt?
Xanyi

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1884 Dátum: 2007.01.22 16:52:07 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Alkoholt nem meginni! :kacsint:  :nagymosoly:  :ordog:


a hideg-meleg sokk miatt?  :ordog:
oké, akkor szerintem elõtte vennem kell benzint, meg kitalálni ezt a hajszárító projectet  :szemez:
(teremgarázsban áll a kocsi)
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1885 Dátum: 2007.01.22 17:35:55 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
Ragacsmaszat: tiszta alkohol, vagy foltbenzin és óvatos dörgicsélés. Alkoholt nem meginni!

Tényleg ha már itt tartunk...
Volt itthon eddig "Háztartási higító", de most elfogyott, és nem kaptam tegnap a Tecsóóba  :nagymosoly: Mindenre jó volt. Ragasztás elötti zsírtalanítás, ragacsnyomok eltüntetése, bogármaradványok eltüntetése a fényezésrõl, stb... Jah és nem hagyott nyomot se a fényezésen se a mûanyagon kárpitelemeken!

Viszont volt ott valamilyen "Foltbenzin", de nem mertem megvenni. Megvehetem azt is ilyen célokra? Vagy mit ajánlatok? Hajtsak fel valamilyen festékboltba ugyanolyan higítót inkább mint volt?


Én úgy tudom hogy higítót nem szabad  :nana: , csak lakkbenzint. Inkább töbször kérdezz, mint egyszer festetsz... :hmm:  :banging:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1886 Dátum: 2007.01.22 19:17:27 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
Ragacsmaszat: tiszta alkohol, vagy foltbenzin és óvatos dörgicsélés. Alkoholt nem meginni!

Tényleg ha már itt tartunk...
Volt itthon eddig "Háztartási higító", de most elfogyott, és nem kaptam tegnap a Tecsóóba  :nagymosoly: Mindenre jó volt. Ragasztás elötti zsírtalanítás, ragacsnyomok eltüntetése, bogármaradványok eltüntetése a fényezésrõl, stb... Jah és nem hagyott nyomot se a fényezésen se a mûanyagon kárpitelemeken!

Viszont volt ott valamilyen "Foltbenzin", de nem mertem megvenni. Megvehetem azt is ilyen célokra? Vagy mit ajánlatok? Hajtsak fel valamilyen festékboltba ugyanolyan higítót inkább mint volt?


Én úgy tudom hogy higítót nem szabad  :nana: , csak lakkbenzint. Inkább töbször kérdezz, mint egyszer festetsz... :hmm:  :banging:

Mondom foltbenzin, abban nincsen semmilyen más tökötuggyami! A lakkbenzinben van más valami izé... Én a higgítót nem kenném a kárpitra az tuti... az is tele van mindenféle tõtelékanyaggal. A Zalkohol meg a foltbenzin meg tiszta anyag.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1887 Dátum: 2007.01.22 19:19:22 »
Idézetet írta: "Tide"
Idézetet írta: "Trotter66"
Alkoholt nem meginni! :kacsint:  :nagymosoly:  :ordog:


a hideg-meleg sokk miatt?  :ordog:
oké, akkor szerintem elõtte vennem kell benzint, meg kitalálni ezt a hajszárító projectet  :szemez:
(teremgarázsban áll a kocsi)
Tessék bemenni a teszkóba, mad a madaras versusba, esetleg az OBI-ba, (a Zújpestibe leltár elõtti eksön van érdemes benézni!!!)venni egy 20 m-es hosszabbítót, egy befalazott malacorra csak van a teremgarázsban, oszt hajrá kicsi Tide!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1888 Dátum: 2007.01.22 19:22:11 »
Akkor veszek foltbenzint  :kacsint:
Xanyi

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1889 Dátum: 2007.01.22 20:04:55 »
Igenis, holnap nekem is tiszta alkohol vagy foltbenzin megvásárlása a közelben lévõ tescoban..de az tuti nem árt a fûtõszálnak? mert ugye amikor elõször kicsit "ráhúztam" a matricára, láttam, hogy annak a fele is jön le vele együtt..  :elkeseredett:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220