Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1185959 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1860 Dátum: 2006.12.10 20:00:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
...Nem tudom , mi a hihetetlen azon , hogy ha adott egy 7-8 literes városi fogyasztású , 60-70 kW teljesítményû autó , és ennek a motorjáról "leszívok" pluszban egy-két kilowattos nagyságrendû energiát a generátor táplálására , akkor az a motor néhány százalékkal több üzemanyagot fog elégetni , hogy mozgassa ugyanazt a tömeget . Ez miért nem áll össze ?


Mert nem értek hozzá (nem viccelek, télleg nem).  :nagymosoly:

Bennem az a tudat él (lehet alapvetõen tévesen), hogy a motor által leadott energiának (ami ugye az üzemanyag elégetésébõl származik) csak egy része alakul át mozgási energiává, a fennmaradó, konastans hányad pedig bõven elegendõ arra, hogy az elektromos fogyasztókat táplálja, illetve a fûtési rendszert kiszolgálja. És még így is marad egy csomó veszteség, amivel eccerûen csak a környezetét fûti a motor...

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1861 Dátum: 2006.12.10 20:05:27 »
Idézetet írta: "Renwick"
Idézetet írta: "Palaczk"
...Nem tudom , mi a hihetetlen azon , hogy ha adott egy 7-8 literes városi fogyasztású , 60-70 kW teljesítményû autó , és ennek a motorjáról "leszívok" pluszban egy-két kilowattos nagyságrendû energiát a generátor táplálására , akkor az a motor néhány százalékkal több üzemanyagot fog elégetni , hogy mozgassa ugyanazt a tömeget . Ez miért nem áll össze ?


Mert nem értek hozzá (nem viccelek, télleg nem).  :nagymosoly:

Bennem az a tudat él (lehet alapvetõen tévesen), hogy a motor által leadott energiának (ami ugye az üzemanyag elégetésébõl származik) csak egy része alakul át mozgási energiává, a fennmaradó, konastans hányad pedig bõven elegendõ arra, hogy az elektromos fogyasztókat táplálja, illetve a fûtési rendszert kiszolgálja. És még így is marad egy csomó veszteség, amivel eccerûen csak a környezetét fûti a motor...

üdv

R.


Dehát az a mozgási energia látja el energiával a generátort, a vízpumpát, és minden segédberendezést... A mozgási energiából lesz az elektromos áram is - hajtja a fõtengely az ékszíjakon keresztül a generátort (is). A konstans hányad megyen a pocsékba....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1862 Dátum: 2006.12.10 20:54:09 »
Jó, hát mondtam, nem értek hozzá, köszönöm az okítást (ezexerint a BC ratyi)...  :nagymosoly:
Na de mostmár befejezem az OFFot ebben a totyikban.

Hogy ON is legyek: jön a hideg, a kerti autómosás most tavaszig nem járható út. Most egy darabig nem tudom kipróbálni a szülinapra kapott jókis Kärcher nagynyomásút...  :elkeseredett:

Ha jól rémlik egy vagy több kolléga lõrinci: a környéken lévõ kézi mosók közül (havanna, lakatos, lajosmizsei sorompó-agip kút) közül ki melyiket próbálta, ajánlja?

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1863 Dátum: 2006.12.10 22:37:26 »
Idézetet írta: "Renwick"
Idézetet írta: "Peti500"
Többet fogyaszt, de ne várd azt hogy ez kiüt egy 1x1-szerû kis fed.compnál... :wink:


Azér' három-öt deci átlagban az ***, a fedcompnak azt már észre kéne vennie szvsz...  :hmm:

üdv

R.


3-5deci ha non-stop nyomatod a leírt fogyasztókat. :nana:

Most az hogy indulás elõtt még vársz asszonyra ráküldöd a páramentesítõt meg mitomén a hátsó ködfényt, semmit nem fog kijelezni a BC. :nene:

Ha meg már mész nem fogod észrevenni hogy most 50nél 3asba (mondok valamit) 7.7-et vagy 7.9-et ír ki...

Pláne hogy kismillió dolog lehet, kapsz egy kis ellenszelet, picit emelkedik az út, egy paraszthajszálnyival jobban ráállsz a gázra stbstbstb...

Snake

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1864 Dátum: 2006.12.22 15:19:42 »
Na, megjelent az autón az elsõ komolyabb karc, valami barom jóvoltából, vélhetõen szándékosan.
Nem túl vészes, nem túl mély, de engem rettentõen zavar, ha egyszer meglátok egy ilyen ***t, aki szórakozásból összebarmolja az autót, abból kéztörés lesz, vagy lemegy a torkán a Glock 17-em.  :gunfirej:

Kérdésem az lenne, mivel azt gondolom, hogy egy polírozással eltûntethetõ lenne, milyen polírt ajánlanátok?

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1865 Dátum: 2007.01.21 12:17:56 »
Bocs, ha nem olvastam vissza.

Tudtok ajánlani egy mosót/tisztítót, ahol kiszednék a hátsó ülésre borult paradicsomlevest?  :nagymosoly:

Olyan kellene, ami nem aranyárban van és hajlandóak és képesek is kiszedni csak a hátsó ülés ülõrészébõl a cuccot, nem kell az egész autót kárpittisztítanom. A többi nem érdekel.

Amúgy szerintetek ez kiszedhetõ? Teljesen beitta és most már száraz az ülõfelület, de 5 liter biztos benne van, mert nem folyt ki se alá, se sehova (szétszedtem amennyire tudtam).
MOst nem büdös, se gondolom ha nyáron elkezdi a nap sütni....

HELP

THX

(Ja és lehetõleg ne 50ezer legyen :-) )
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1866 Dátum: 2007.01.21 12:28:52 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Bocs, ha nem olvastam vissza.

Tudtok ajánlani egy mosót/tisztítót, ahol kiszednék a hátsó ülésre borult paradicsomlevest?  :nagymosoly:

Olyan kellene, ami nem aranyárban van és hajlandóak és képesek is kiszedni csak a hátsó ülés ülõrészébõl a cuccot, nem kell az egész autót kárpittisztítanom. A többi nem érdekel.

Amúgy szerintetek ez kiszedhetõ? Teljesen beitta és most már száraz az ülõfelület, de 5 liter biztos benne van, mert nem folyt ki se alá, se sehova (szétszedtem amennyire tudtam).
MOst nem büdös, se gondolom ha nyáron elkezdi a nap sütni....


Szvsz vizes kárpittisztító géppel magából a kárpitból kiszedhetõ , tehát nem lesz látható folt - és az autókozmetikák nyilván elvállalják csak a hátsó ülés tisztítását külön is . Az alatta lévõ szivacsból így kívülrõl nem lehet kiszedni , semmivel . Illetve maximum ha full szétszedeted az ülést egy kárpitossal , hogy hozzá lehessen férni a belsejéhez . De ez nem 2 forint . Amúgy szerintem nem nyáron a melegben lehet ez necces , hanem inkább nedves-nyirkos idõben , ha a cucc elkezd penészedni , rohadni . De talán nem fog . Minél hígabb volt a lötty ami belefolyt , annál kisebb ennek az esélye . Aztán ha mégis berohad , maximum szétszedeted tényleg az ülést .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1867 Dátum: 2007.01.21 16:21:49 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Bocs, ha nem olvastam vissza.

Tudtok ajánlani egy mosót/tisztítót, ahol kiszednék a hátsó ülésre borult paradicsomlevest?  :nagymosoly:

nekem 2005 nyarán borult ki forró csoki elöször az anyósülésre 1 deci, majd mikor letettem lábhoz, akkor oda amaradék 2 :tepemhajam:
vizes porszívóval nekiestem...2-3szor átmentem rajta.

de irgalmatlan büdös volt :hanyok: mikor elkezdte a nap sütni, és volt az autóban 50fok :elkeseredett:
aztán a takarítás után elment a szag is :faradt:

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1868 Dátum: 2007.01.21 17:13:17 »
A helyzet az, hogy a kárpiton tulképp nem is látszik semmi, scak tudom, hogy benne van a cucc.
Szóval ha a drága, szuper kárpittizstítás csak arra jó, hogy a felsõ szövetbõl kiszedje a koszt, akor semmi áértelme az egésznek.
Nekem olyan kell, ami a szivacsból is kiszedi, vagy legalább megoldja, hogy ne legyen szaga soha.

leszilaci: milyen tisztítás után tünt el?
Ezek szerint ha csak kimostad belõle, utána büdös volt de tisztítás után jó lett?

Szétszedni gondolom nem fogja nekem senki, ha egyáltalán szét lehet. Gondolom egyszer összevarrták a gyárban azt kész

Esetleg ha valami oknál fogva ki kellene cserélni a komplett hátsó ülést mondjuk garanciában :-) Esetleg mi baja lehetne egy borítékkal?
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1869 Dátum: 2007.01.21 17:45:05 »
Mit tudtok ajánlani egy igen öreg, de egyáltalán nem fénytelen piros fényezés ápolásához? Wax? Netán valami Color back nevû dolog, ami kicsit políroz, kicsit kitölti a karcokat? Gondoltam valami enyhe, folyékony polírra is, és utána wax.
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

leszilaci

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1870 Dátum: 2007.01.21 19:36:41 »
Idézetet írta: "SZegecs"
leszilaci: milyen tisztítás után tünt el?
Ezek szerint ha csak kimostad belõle, utána büdös volt de tisztítás után jó lett?


4-5napig mászkáltam büdös-kifolyt állapotban(csak gyorsan felitattam a nagyját zsebkendõkkel,meg papírtörlõvel)...lehúzott ablakkal...dehát az tej(por) szerû vmi volt :szemforgat:

nem tudom,h az kárpittisztitó-e amivel csináltam, de külön van ilyen vegyszer-víz adagolója.
elég méllyen belenyomja a kárpit(szõnyeg)tisztítós löttyöt, majd kiszívja...egy normális szõnyeget rendesen átáztatja...
naaaaaaa attól elment a szag...de meg kellett ismételnem 2alkalommal alaposan jópárszor átáztatva

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1871 Dátum: 2007.01.21 19:48:35 »
Idézetet írta: "CindR"
Mit tudtok ajánlani egy igen öreg, de egyáltalán nem fénytelen piros fényezés ápolásához? Wax? Netán valami Color back nevû dolog, ami kicsit políroz, kicsit kitölti a karcokat? Gondoltam valami enyhe, folyékony polírra is, és utána wax.

Turtle, Sonax amiket ajánlani szoktak
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1872 Dátum: 2007.01.21 20:04:33 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "CindR"
Mit tudtok ajánlani egy igen öreg, de egyáltalán nem fénytelen piros fényezés ápolásához? Wax? Netán valami Color back nevû dolog, ami kicsit políroz, kicsit kitölti a karcokat? Gondoltam valami enyhe, folyékony polírra is, és utána wax.

Turtle, Sonax amiket ajánlani szoktak

Jah, a teknõc, az jó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1873 Dátum: 2007.01.21 20:57:43 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "SZegecs"
leszilaci: milyen tisztítás után tünt el?
Ezek szerint ha csak kimostad belõle, utána büdös volt de tisztítás után jó lett?


4-5napig mászkáltam büdös-kifolyt állapotban(csak gyorsan felitattam a nagyját zsebkendõkkel,meg papírtörlõvel)...lehúzott ablakkal...dehát az tej(por) szerû vmi volt :szemforgat:

nem tudom,h az kárpittisztitó-e amivel csináltam, de külön van ilyen vegyszer-víz adagolója.
elég méllyen belenyomja a kárpit(szõnyeg)tisztítós löttyöt, majd kiszívja...egy normális szõnyeget rendesen átáztatja...
naaaaaaa attól elment a szag...de meg kellett ismételnem 2alkalommal alaposan jópárszor átáztatva


Köszi

Meglátjuk, mit segít. MIndenképpen megcsináltatom, csak még nem tudom hol
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1874 Dátum: 2007.01.21 23:07:45 »
A benzin árt valaminek?
Történt ugyanis, hogy túlbuzgó voltam tankoláskor, mindenképpen kerek összegért akartam beletenni, és a végén egy jóadag kifröccsent!  :mivan:
A tank csöve körül van egy gumigyûrû amit ért, illetve a tank alatt a kerékig végig a fényezést!
Xanyi