Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1186764 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1800 Dátum: 2006.12.07 20:05:22 »
Nem mondjuk meg  :ordog:

(találkozók témakörön belül megtalálod  :nyelv: )
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1801 Dátum: 2006.12.07 20:11:47 »
Idézetet írta: "Tide"
Majd viszem a ToyotaVacsiTalira a hajszárítómat, Te meg majd hozod a kábeleidet, 220-at meg majd lopunk a konyháról  :nagymosoly: (msn-re én fogok válaszolni magamnak?  :turelmetlen: így hogy panaszkodjak?  :torsziv:)

ON: tuti kitárgyaltátok már ezerszer, de fórumtársaimhoz hasonlóan hótt lusta vagyok (és beteg is  :szomoru: ) most visszanézni, a kérdésem a következõ: ha gyors megoldást akarok pára ellen, meg maszatos ablakra, akkor mennyire jók ezek az eldobható törlõkendõk? (van most vmi párátlanító, de szerintem hótt gagyi) Vagy inkább dobjak be egy ablaktisztítót (?) meg vmilyen (milyen?) rongyot a kocsiba az ilyen esetekre?
Most pl olyanra gondolok, hogy indulnék el melóból haza, ergó ******* sietek  :szemez: , de beülök a kocsiba és kettõig nem látok?


Wazz, kedves, van a kocsidba klíma???? Akkor beröfi motor, bekapcs klíma, párátlanító funkcióra ráteker (szélvédõ) és GO! max venti. 30 sec és kilátsz. :kacsint:  :nagymosoly: Az ugye nem nagy idõ? A kendõcskéket meg tartsd meg a hódolóknak. :kacsint:  :nagymosoly:

Vagy: vegyél egy közepes méretõ gumilehúzót és azzal húzd le a párát. (úgyis be fog párásodni mgint... :ordog:)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1802 Dátum: 2006.12.07 20:14:19 »
Van benne klíma. Valami izgalmasabb megoldást akartam  :rohog:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1803 Dátum: 2006.12.07 20:17:27 »
Idézetet írta: "Tide"
Van benne klíma. Valami izgalmasabb megoldást akartam  :rohog:
:banging:  :banging:  :kacag:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1804 Dátum: 2006.12.08 08:28:22 »
Tide Baba, van egy kis sárga páraszivo szivacs , sárga lukacsos kivitel, minden tecsoban van 200 ft. nekem bejött.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1805 Dátum: 2006.12.08 10:06:55 »
Idézetet írta: "Tide"
ON: tuti kitárgyaltátok már ezerszer, de fórumtársaimhoz hasonlóan hótt lusta vagyok (és beteg is  :szomoru: ) most visszanézni, a kérdésem a következõ: ha gyors megoldást akarok pára ellen, meg maszatos ablakra, akkor mennyire jók ezek az eldobható törlõkendõk? (van most vmi párátlanító, de szerintem hótt gagyi) Vagy inkább dobjak be egy ablaktisztítót (?) meg vmilyen (milyen?) rongyot a kocsiba az ilyen esetekre?
Most pl olyanra gondolok, hogy indulnék el melóból haza, ergó ******* sietek  :szemez: , de beülök a kocsiba és kettõig nem látok?


No figyi . Felejts el minden rongyot , szivacsot , páramentesítõ sprayt , ezzel átitatott kendõt stb ... egyetlen dologra jók : hogy az ablak szép maszatos legyen tõlük . Élmény , mikor a szembejövõ kocsik fényét ezerfelé töri az ilyen összemaszatolt szélvédõ  :turelmetlen: ...

Két dolog fontos : 1.: a szélvédõ belülrõl mindig legyen tökéletesen TISZTA . Szóval ablaktisztítóval+papírtörlõvel (nem ronggyal!) megpucolni , tisztára , csíkmentesre - mondjuk , havonta . Ha ez megvan , eleve sokkal kevésbé fog párásodni . 2.: ahogy beülsz a kocsiba , belsõ levegõ keringtetés kikapcs , hõmérséklet és ventillátor maxra , levegõ a szélvédõre . Így nagyon hamar lejön a pára , vagy eleve oda sem kerül . Késõbb aztán , mikor a motor már bemelegedett , lejjebb lehet venni a hõfokot meg a ventit , és a levegõt lehet vegyesen lábra+szélvédõre irányítani - így fût is , meg nem is párásodik be újra . Ja és kerülni a belsõ keringtetést , mert az az ultimatív párásodás-booster !

Ha meg a pára iszonyat makacs , akkor jöhet a klíma .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1806 Dátum: 2006.12.08 10:28:53 »
pont a héten volt 3an ültünk a kocsiban a dugóban. ha lekapcsolod a fûtést a szélvédõre akkor párásodik mint állat. ha bekapcsolod megsülsz. ha lahuzod az ablakot megfagy a gyerek.. imádtam!:-)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

leszilaci

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1807 Dátum: 2006.12.08 13:02:51 »
Idézetet írta: "murray"
pont a héten volt 3an ültünk a kocsiban a dugóban. ha lekapcsolod a fûtést a szélvédõre akkor párásodik mint állat. ha bekapcsolod megsülsz. ha lahuzod az ablakot megfagy a gyerek.. imádtam!:-)

nekem a szemem szokott vörösödni, ha az ablakra fújatom....
huzatot kapok 2 perc alatt

rezol

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1808 Dátum: 2006.12.08 13:14:29 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "murray"
pont a héten volt 3an ültünk a kocsiban a dugóban. ha lekapcsolod a fûtést a szélvédõre akkor párásodik mint állat. ha bekapcsolod megsülsz. ha lahuzod az ablakot megfagy a gyerek.. imádtam!:-)

nekem a szemem szokott vörösödni, ha az ablakra fújatom....
huzatot kapok 2 perc alatt
nekem meg az üvegre kell fújatni ÉS lehúzni résnyire az elsõ ablakokat, hogy kinyoja a párát kívülre.
Hajnalok hajnalán, a patakparton ez a legtutibb.

rezol

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1809 Dátum: 2006.12.08 13:20:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Tide"
ON: tuti kitárgyaltátok már ezerszer, de fórumtársaimhoz hasonlóan hótt lusta vagyok (és beteg is  :szomoru: ) most visszanézni, a kérdésem a következõ: ha gyors megoldást akarok pára ellen, meg maszatos ablakra, akkor mennyire jók ezek az eldobható törlõkendõk? (van most vmi párátlanító, de szerintem hótt gagyi) Vagy inkább dobjak be egy ablaktisztítót (?) meg vmilyen (milyen?) rongyot a kocsiba az ilyen esetekre?
Most pl olyanra gondolok, hogy indulnék el melóból haza, ergó ******* sietek  :szemez: , de beülök a kocsiba és kettõig nem látok?


No figyi . Felejts el minden rongyot , szivacsot , páramentesítõ sprayt , ezzel átitatott kendõt stb ... egyetlen dologra jók : hogy az ablak szép maszatos legyen tõlük . Élmény , mikor a szembejövõ kocsik fényét ezerfelé töri az ilyen összemaszatolt szélvédõ  :turelmetlen: ...

Két dolog fontos : 1.: a szélvédõ belülrõl mindig legyen tökéletesen TISZTA . Szóval ablaktisztítóval+papírtörlõvel (nem ronggyal!) megpucolni , tisztára , csíkmentesre - mondjuk , havonta . Ha ez megvan , eleve sokkal kevésbé fog párásodni . 2.: ahogy beülsz a kocsiba , belsõ levegõ keringtetés kikapcs , hõmérséklet és ventillátor maxra , levegõ a szélvédõre . Így nagyon hamar lejön a pára , vagy eleve oda sem kerül . Késõbb aztán , mikor a motor már bemelegedett , lejjebb lehet venni a hõfokot meg a ventit , és a levegõt lehet vegyesen lábra+szélvédõre irányítani - így fût is , meg nem is párásodik be újra . Ja és kerülni a belsõ keringtetést , mert az az ultimatív párásodás-booster !

Ha meg a pára iszonyat makacs , akkor jöhet a klíma .
Maximálisan egyetértek, plusz!:
(Ezt nehéz lesz betartani :) ) legalább is, amíg hidegek az üvegek, minél kevesebb beszéd.
Egyszer mentem a dolgozóba, tök páramentes üvegekkel és a fene a jó szivemet, felvettem a megállóban várakozó kollégámat.
No, õ két perc alatt bepofázta az összes üveget!
Tök jó volt....... :banging:

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1810 Dátum: 2006.12.08 13:21:32 »
Idézetet írta: "Szonár"
az üvegre kell fújatni ÉS lehúzni résnyire az elsõ ablakokat, hogy kinyoja a párát kívülre.


valójában én is ezt szoktam csinálni és bevált  :kacsint:  :szemez:
a problémám a külsõ felülettel van, azt muszá áttörölgetnem ha nedves és nem látok ki, amitõl jó pöttyös lesz, de erre szerintem úgysincs más trükk nagyon  :pofa:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

rezol

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1811 Dátum: 2006.12.08 13:48:06 »
Idézetet írta: "Tide"
Idézetet írta: "Szonár"
az üvegre kell fújatni ÉS lehúzni résnyire az elsõ ablakokat, hogy kinyoja a párát kívülre.


valójában én is ezt szoktam csinálni és bevált  :kacsint:  :szemez:
a problémám a külsõ felülettel van, azt muszá áttörölgetnem ha nedves és nem látok ki, amitõl jó pöttyös lesz, de erre szerintem úgysincs más trükk nagyon  :pofa:
Én a beépített, ablakmosó berendezést szoktam használni erre a célra. A mosófolyadék leoldja a pöttyösödést okozó nemtommiket is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1812 Dátum: 2006.12.08 14:43:24 »
Idézetet írta: "Tide"
Idézetet írta: "Szonár"
az üvegre kell fújatni ÉS lehúzni résnyire az elsõ ablakokat, hogy kinyoja a párát kívülre.


valójában én is ezt szoktam csinálni és bevált  :kacsint:  :szemez:
a problémám a külsõ felülettel van, azt muszá áttörölgetnem ha nedves és nem látok ki, amitõl jó pöttyös lesz, de erre szerintem úgysincs más trükk nagyon  :pofa:


A külsõ felülettel  :o ? Ezt most nem értem ... hát hiszen arról az ablaktörlõ letörli szépen a párát , az oldalablakot meg egyszer leereszted teljesen majd újra felhúzod , és az is tiszta lesz .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1813 Dátum: 2006.12.08 14:45:48 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "murray"
pont a héten volt 3an ültünk a kocsiban a dugóban. ha lekapcsolod a fûtést a szélvédõre akkor párásodik mint állat. ha bekapcsolod megsülsz. ha lahuzod az ablakot megfagy a gyerek.. imádtam!:-)

nekem a szemem szokott vörösödni, ha az ablakra fújatom....
huzatot kapok 2 perc alatt
nekem meg az üvegre kell fújatni ÉS lehúzni résnyire az elsõ ablakokat, hogy kinyoja a párát kívülre.
Hajnalok hajnalán, a patakparton ez a legtutibb.


Igen , ez is jó megoldás - a résnyire megnyitott ablak . Lehetõleg mindkét oldalon . És , ahogy a másik hsz-odban is írtad : az ember az elején , amíg a fûtés be nem melegszik , lehetõleg ne pofázzon , és a levegõt még véletlenül se a száján fújja ki , hanem az orrán . Moszkvicsban , amelyben a szellõzés a szélvédõre csak vajmi kevés levegõt fújt , volt alkalmam megtanulni ezeket a "trükköket"...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1814 Dátum: 2006.12.08 14:49:55 »
Ha már az ablakpucolók szóba kerültek: tud valaki olyan ablaktisztító spricnit, folyadékot, ami ténylegesen csíkmentesen szárad, nem csak a reklámja szerint?

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!