Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1148716 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #180 Dátum: 2004.04.28 08:52:07 »
Én rájöttem, hogy Pesten fölösleges lemosni a kocsit. Ha lemosom, akkor reggelre, amíg az utcán áll, olyan koszos lesz, mintha le se mostam volna. Rárakódik ez a városi por. Főleg az ablakon látszik reggel, ha rásüt a nap. Ez ellen lehet tenni vmit? A garázsban tartáson kívűl. Pl vmi viasz vagy más kezelés lehet, hogy jobban távol tartaná a port? Még nem próbáltam ki semmilyen viaszt, csak simán mostam.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #181 Dátum: 2004.04.28 09:06:48 »
Én a májkrémdzsekszon módszert ajánlanám: tartsd oxigénsátorban... :finga:
music     

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #182 Dátum: 2004.04.28 09:11:17 »
Idézetet írta: "music"
Én a májkrémdzsekszon módszert ajánlanám: tartsd oxigénsátorban... :finga:


Ennél egyszerűbb, ha belököm a Dunába ha piszkos és elmegyek a szalonba és veszek egy újat  :haha:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #183 Dátum: 2004.04.28 09:18:26 »
A TMH biztosan szeretni fog, hogy napona cseréled a kocsidat...
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #184 Dátum: 2004.04.28 10:08:08 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Én rájöttem, hogy Pesten fölösleges lemosni a kocsit. Ha lemosom, akkor reggelre, amíg az utcán áll, olyan koszos lesz, mintha le se mostam volna. Rárakódik ez a városi por. Főleg az ablakon látszik reggel, ha rásüt a nap. Ez ellen lehet tenni vmit? A garázsban tartáson kívűl. Pl vmi viasz vagy más kezelés lehet, hogy jobban távol tartaná a port? Még nem próbáltam ki semmilyen viaszt, csak simán mostam.


Vidéken mégjobb, ha eg ykis szél van, akkor egy óra elég a porréteghez, bár gondolom egy hegyi faluban azért jobb a helyzet, de az alföldön elég durva!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #185 Dátum: 2004.04.28 11:33:40 »
Itt a cégnél most épp csatornát cserélnek, úgyhogy elég nagy porral vannak. Délutánra szép vékony fátyol fesi a kocsit  :?
A hétvégén nem mostam le a kocsit, mivel a hétre esős időt mondott. Ere egész héten nincs egy csepp eső sem...  :madman:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #186 Dátum: 2004.04.28 12:25:32 »
Idézetet írta: "Mc Yataghan"
Hát nincs itt egy állatvédő se, aki nem a kocsit sajnálná, hanem szegény szarvast??? :D  :D  :D  :D  :D
Bocsi :wink:


Ehhh , nekem barátném "Vad és gépjármű ütközése a polgári jogi felelősség szemszögéből" címmel írta a szakdolgozatát , herótom van a témától  :wink:  :lol:  ...

Idézetet írta: "Mc Yataghan"
Van valakinek valami bevált módszere belső műanyagok/kárpir tisztításra, por távoltartására? Herótom van attól, hogy kitakarítom a kocsit, és kb 2 nap után ugyan úgy néz ki...
Bár gyanítom ezzel nem vagyok egyedül. :wink:


Tuti módszer nincs , de ha valami jóféle műanyagápolóval kezeled le a belső felületeket (pl. Sonax Tiefenpfleger) akkor szebb és tartósabb lesz az eredmény . Taszítja valamennyire a port , és letörölni is könnyebb , ha mégis rárakódott már .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #187 Dátum: 2004.04.28 12:29:15 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Én rájöttem, hogy Pesten fölösleges lemosni a kocsit. Ha lemosom, akkor reggelre, amíg az utcán áll, olyan koszos lesz, mintha le se mostam volna. Rárakódik ez a városi por. Főleg az ablakon látszik reggel, ha rásüt a nap. Ez ellen lehet tenni vmit? A garázsban tartáson kívűl. Pl vmi viasz vagy más kezelés lehet, hogy jobban távol tartaná a port? Még nem próbáltam ki semmilyen viaszt, csak simán mostam.


Ez nem csak Pesten van így . Egész Magyarországon mocskos/poros a levegő , főleg a városokban  :x  ... Megoldás : vegyél világosabb színű autót  8)

A wax sem tartja távol a port , maximum könnyebben lefújja a szél , miután elindultál . Nomeg esőben a sáros víz sem tapad rá annyira - egyszóval tovább marad tiszta , és utána lemosni is könnyebb (esős időben egy-egy út után az alaposan lewaxolt kocsit elég lelöttyinteni egy vödör vízzel , mielőtt rászáradna a kosz , és gyakorlatilag teljesen tiszta lesz - föltéve persze , hogy nem vastagon sáros  :idea: )
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gyuribá

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #188 Dátum: 2004.04.28 14:13:01 »
Ajánlanám az ezüst színt! :thankyou:
Nagyon sokáig kibírja mosás nélkül, nehezen látszik meg a por rajta. Nekem fontos szempont volt vásárláskor, hogy ezüst legyen. Volt már ilyen színű autóm és kellemes tapasztalataim vannak vele. Egyébként szeretem a tiszta autót, tehát nem arról van szó , hogy elhanyagolom. Egyszerüen nagyon hálás szín ilyen szempontból. :10:
yuribá Corolla HB Terra

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #189 Dátum: 2004.04.28 17:07:23 »
Idézetet írta: "gyuribá"
Ajánlanám az ezüst színt! :thankyou:
Nagyon sokáig kibírja mosás nélkül, nehezen látszik meg a por rajta. Nekem fontos szempont volt vásárláskor, hogy ezüst legyen. Volt már ilyen színű autóm és kellemes tapasztalataim vannak vele. Egyébként szeretem a tiszta autót, tehát nem arról van szó , hogy elhanyagolom. Egyszerüen nagyon hálás szín ilyen szempontból. :10:


Alapban minden világos szín előnyben van ilyen szempontból - de a legjobbak a bézs , homok , pezsgő stb színek metál változatai . Na , EZEKEN aztán tényleg alig látszik meg a kosz - jóbarátom Camryje is ilyen színű ("tompabarna" a forgalmit anno kitöltő pszichopata szerint :shock: ) , szoktam is cinkelni , hogy az autója színét egyszerűbb lett volna "piszokmetál"nak nevezni  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #190 Dátum: 2004.04.28 17:19:16 »
Még jó hogy nem fos-zöld
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

gyuribá

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #191 Dátum: 2004.04.28 18:16:43 »
Igen ez eszméletlen,hogy milyen színelnevezéseket találnak ki itthon... :bang:
yuribá Corolla HB Terra

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #192 Dátum: 2004.04.28 18:25:56 »
A legszebb szín a Yarisba az olajzöld és a rózsakvarc :) De bánom,hogy nem olyat vettem :P  :P
arcipán

03' YARIS SOL  50

gyuribá

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #193 Dátum: 2004.04.28 18:29:55 »
Igen az szép szín. Azt hiszem úgy kapják meg,hogy egy kis fáradtolajhoz öntenek 3 csepp tibultiflatálos-trikezilfoszfátot.. :D :elephant:
yuribá Corolla HB Terra

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #194 Dátum: 2004.04.28 18:33:40 »
Idézetet írta: "gyuribá"
Igen az szép szín. Azt hiszem úgy kapják meg,hogy egy kis fáradtolajhoz öntenek 3 csepp tibultiflatálos-trikezilfoszfátot.. :D :elephant:


Mi a perrrrgetős ferrrde f#@&sz van  :?:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS