Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1186736 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1785 Dátum: 2006.12.05 17:54:05 »
Idézet
Bár lehet, hogy befér az autó a fürdõszobába

Kééééééééééééééééész!!  :nagymosoly:  :rohog:
Váá de jót röhögtem!  :10:
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1786 Dátum: 2006.12.05 18:15:16 »
Idézetet írta: "Tide"
Lemaradtam valamirõl, és a "r á t a p i cs k o l o m" az vmi csúnya szó (mert kicsillagozta a rencer)?  :szemez:

csúnyán beszélsz? :clubbed:
hoz a mikulás virgácsot? :nagymosoly:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1787 Dátum: 2006.12.05 19:29:33 »
Idézetet írta: "Tide"
És hova dugom a hajszárítót? Bár lehet, hogy befér az autó a fürdõszobába  :nagymosoly:
És ha bekapcsolom a hátsó ablak fûtését, akkor az nem igazán jó, mert ráolvad? Vagy annyitól azért nem? (mondjuk akkor soha nem használhatnám a fûtést, szal ez hülyeség :szõke: )

Egyébként azért az s.o.s. kérdés, mert rámmordultak, hogy csúnya a ragasz, bár szerintem nem vészes, majd még jobban rá***, bekerült egy kevés légbubi (kici, nem szok, ócó)


Hosszabbítóról nem hallottál??? Egyem a szõke fejecskédet, Te lány! Üde foltja vagy, csavarokon, injektorokon és villamossági kavarodásban senyvedõ férfi-fórumunknak. :ordog:

A kicsillagozott rész a pi-cs miatt lett kicsillagozódva a renccer szerint ez már CSÚnya szó. :ordog:  :ordog: Tudniillik nekünk nemcsak human modijaink vannak, hanem robot is. :nagymosoly:  :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1788 Dátum: 2006.12.05 22:12:14 »
Igyekszik az ember lyánya  :ordog:  :szemez:  :szivecske:
Virgács azjóóó, áá, elfelejtettem mondani a Mikulásnak, hogy hozzon  :szomoru:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1789 Dátum: 2006.12.07 00:14:10 »
Idézetet írta: "Tide"
És hova dugom a hajszárítót? Bár lehet, hogy befér az autó a fürdõszobába  :nagymosoly:
És ha bekapcsolom a hátsó ablak fûtését, akkor az nem igazán jó, mert ráolvad? Vagy annyitól azért nem? (mondjuk akkor soha nem használhatnám a fûtést, szal ez hülyeség :szõke: )

Egyébként azért az s.o.s. kérdés, mert rámmordultak, hogy csúnya a ragasz, bár szerintem nem vészes, majd még jobban rá***, bekerült egy kevés légbubi (kici, nem szok, ócó)


Ráolvadni nem olvad rá , mert akkora meleget azért nem csinál a fsz :) ... de lehet , hogy idõvel ott majd felválik a matrica , vagy elszínezõdik , vagy mit tudom én ... nem tudod úgy megoldani , hogy ne kelljen a fsz-ra ragasztani ?

Amúgy Herr Trotter igazat szóla , a matricát tényleg úgy tudod a legegyszerûbben leszedni , ha hajszárítóval megmelegíted , és szép óvatosan , finoman húzod lefelé .

(...ehh mirõl is beszélünk ? :nagymosoly: ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1790 Dátum: 2006.12.07 15:58:13 »
Lehet volt már ez kérdés, de lusta vagyok :D A kocsi kerekei mögött lévõ fekete szutykot (kátrány talán vagy bitumen) milyen szerrel lehet leszedni szépen úgy, hogy festék is maradjon a kocsin?  :) Mert a hétvégén lemostam a Yarist, és sok ilyen kosz van amit nem bírtam hagyományos rongy+autósampon+víz kombóval leszedni. A bosszantó az, hogy legutóbbi mosáshoz képest sokkal több van rajta, és mostmár zavar  :sir:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1791 Dátum: 2006.12.07 16:06:52 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "PParker"

Köszia választ!  :magasztal:
A lakk benzin nem károsítja a lakkot?   :hmm: :kormom:
Bocs a lamer a kérdés... :roll:

háááát...én azzal szedtem le a friss aszfaltot: köszöböm rendesen fekete volt, meg az ajtó alsó része :oops:
nem az egész autót mostam át lakkbenzinnel, hanem elõször lemostam vízzel aztán egy puha rongyra ráöntöttem, és csak a pöttyöket töröltem át a lakkbenzinesronggyal. majd megint lemostam nagynyomásúval.
nekem autószerelõ ajánlotta, mutatta.
hogy kárt tesz-e, azt nem tudom, de a fénye nem mattult semmit.
amikor kátrányoldóval próbáltam leszedni, az csak szétmaszatolta a kis fekete pöttyöt nagy barnás foltá :shock:

nalátod...én nem voltam rest visazkeresni  :nyelv:
lakkbenzin...lájtosan

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1792 Dátum: 2006.12.07 18:59:22 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Lehet volt már ez kérdés, de lusta vagyok :D A kocsi kerekei mögött lévõ fekete szutykot (kátrány talán vagy bitumen) milyen szerrel lehet leszedni szépen úgy, hogy festék is maradjon a kocsin?  :) Mert a hétvégén lemostam a Yarist, és sok ilyen kosz van amit nem bírtam hagyományos rongy+autósampon+víz kombóval leszedni. A bosszantó az, hogy legutóbbi mosáshoz képest sokkal több van rajta, és mostmár zavar  :sir:


Van speckó kátrányoldó spray is erre a célra , de (ahogy leszilaci imént írta) a lakkbenzin is jó . Elõbbit viszont egyszerûbb felvinni , és tényleg pontosan erre való .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1793 Dátum: 2006.12.07 19:07:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
és szép óvatosan , finoman húzod lefelé .

(...ehh mirõl is beszélünk ? :nagymosoly: ...)


Megmutatnád, hogyan kell csinálni? A banánt én állom hozzá  :nagymosoly:  :ordog:

Amúgy sajnos  :oops: már felraktam, viszont a T-s nagyon széles és vmiért tényleg csúnya lett, úgyhogy azt le fogom szedni.. a Toyotacluboson viszont még gondolkodom, de lehet azt is leszedem és majd kunyerálok Miklós Úrtól egy újat és felteszem azt, megokosítva (széleit levagdosva)

Mondjuk azt nem értem, mit bénáztam el, nem nagy bubik kerültek alá, hanem olyan, mintha "bepállott" volna a matrica (fúj, ez milyen ronda szó ez a pálik áú  :mivan: )
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1794 Dátum: 2006.12.07 19:15:07 »
Idézetet írta: "Tide"
Idézetet írta: "Palaczk"
és szép óvatosan , finoman húzod lefelé .

(...ehh mirõl is beszélünk ? :nagymosoly: ...)


Megmutatnád, hogyan kell csinálni? A banánt én állom hozzá  :nagymosoly:  :ordog:


Hogymicsinász a banánnal ? "Állod" :?: Hát végül is majdnem  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly: ...

------------------------------

Idézetet írta: "Tide"
Amúgy sajnos  :oops: már felraktam, viszont a T-s nagyon széles és vmiért tényleg csúnya lett, úgyhogy azt le fogom szedni.. a Toyotacluboson viszont még gondolkodom, de lehet azt is leszedem és majd kunyerálok Miklós Úrtól egy újat és felteszem azt, megokosítva (széleit levagdosva)

Mondjuk azt nem értem, mit bénáztam el, nem nagy bubik kerültek alá, hanem olyan, mintha "bepállott" volna a matrica (fúj, ez milyen ronda szó ez a pálik áú  :mivan: )


Az a gáz , hogy tényleg elég nehéz felrakni ezeket az átlátszó matricákat az üvegre úgy , hogy ne legyenek alattuk utána kis bubik . Fõleg hidegben ! Én is tapasztaltam ezt . Asszem azzal lehet a gond , hogy ott mindenféle párák keletkeznek , mikor az ember ott matat a matricával az üvegen . Mert érdekes módon , ha melegben mûvelsz ilyesmit , nem lesz bubis utána  :nana: ... szóval ez valahogy ezzel függ össze . Asszem , ha tényleg leszeded és másikat raksz föl , vagy valami fûtött garázsban csináld , vagy melegítsd meg elõtte az üvegnek azt a részét ahova fölragasztod - a már említett hajszárítóval .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1795 Dátum: 2006.12.07 19:21:46 »
Mintha pont Misi mondta volna a talin (de erre nem mernék megesküdni), hogy melegebb éghajlaton rakjam fel.. nos, én úgy gondoltam, a zárt belsõ fedett parkolónk erre pont megfelelõ lesz.. hát, nem. De ezt már tudjuk  :pofa:

Elõre látom magam, ahogy egy 20 méteres hosszabítóval rohangálok a lakópark(oló)ban, a végén egy hajszárítóval és kúszok oda a kocsihoz, felmelegíteni a matricát  :nagymosoly: Mondjuk ha ismerõs látna, meg se lepõdne rajtam, a többi meg kit érdekel?  :szemez:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1796 Dátum: 2006.12.07 19:34:47 »
Idézetet írta: "Tide"
Mintha pont Misi mondta volna a talin (de erre nem mernék megesküdni), hogy melegebb éghajlaton rakjam fel.. nos, én úgy gondoltam, a zárt belsõ fedett parkolónk erre pont megfelelõ lesz.. hát, nem. De ezt már tudjuk  :pofa:

Elõre látom magam, ahogy egy 20 méteres hosszabítóval rohangálok a lakópark(oló)ban, a végén egy hajszárítóval és kúszok oda a kocsihoz, felmelegíteni a matricát  :nagymosoly: Mondjuk ha ismerõs látna, meg se lepõdne rajtam, a többi meg kit érdekel?  :szemez:


Hát akkor hajrá  :D !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1797 Dátum: 2006.12.07 19:51:12 »
Idézetet írta: "Tide"
Mintha pont Misi mondta volna a talin (de erre nem mernék megesküdni), hogy melegebb éghajlaton rakjam fel.. nos, én úgy gondoltam, a zárt belsõ fedett parkolónk erre pont megfelelõ lesz.. hát, nem. De ezt már tudjuk  :pofa:

Elõre látom magam, ahogy egy 20 méteres hosszabítóval rohangálok a lakópark(oló)ban, a végén egy hajszárítóval és kúszok oda a kocsihoz, felmelegíteni a matricát  :nagymosoly: Mondjuk ha ismerõs látna, meg se lepõdne rajtam, a többi meg kit érdekel?  :szemez:


Momentán van egy 50,  és két 20 méteres, valamint több darab házilagos, azokkal körbetekerheted az egész lakóparkot... :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1798 Dátum: 2006.12.07 19:59:32 »
Majd viszem a ToyotaVacsiTalira a hajszárítómat, Te meg majd hozod a kábeleidet, 220-at meg majd lopunk a konyháról  :nagymosoly: (msn-re én fogok válaszolni magamnak?  :turelmetlen: így hogy panaszkodjak?  :torsziv:)

ON: tuti kitárgyaltátok már ezerszer, de fórumtársaimhoz hasonlóan hótt lusta vagyok (és beteg is  :szomoru: ) most visszanézni, a kérdésem a következõ: ha gyors megoldást akarok pára ellen, meg maszatos ablakra, akkor mennyire jók ezek az eldobható törlõkendõk? (van most vmi párátlanító, de szerintem hótt gagyi) Vagy inkább dobjak be egy ablaktisztítót (?) meg vmilyen (milyen?) rongyot a kocsiba az ilyen esetekre?
Most pl olyanra gondolok, hogy indulnék el melóból haza, ergó ******* sietek  :szemez: , de beülök a kocsiba és kettõig nem látok?
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1799 Dátum: 2006.12.07 20:00:47 »
Milyen Toyota vacsi?  :hmm:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!