Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1187962 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1695 Dátum: 2006.10.07 15:09:55 »
én is várom már az esõt, tiszta koszos por az autó.. :elkeseredett:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1696 Dátum: 2006.10.07 17:30:04 »
Idézetet írta: "murray"
én is várom már az esõt, tiszta koszos por az autó.. :elkeseredett:


Esõ most pár napig nem várható :) ... mosás nem játszik ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1697 Dátum: 2006.10.08 19:46:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "murray"
én is várom már az esõt, tiszta koszos por az autó.. :elkeseredett:


Esõ most pár napig nem várható :) ... mosás nem játszik ;) ?


Az övé biztos öntisztuló.  :kacsint:
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1698 Dátum: 2006.10.11 00:53:16 »
Nos, vihetem vissza a fényezõ pajtikhoz a Corit, ugyanis elkezdett besötétedni a fényezett elem... :mivan:  (vagy átáll a sötét oldalra vagy meghal...)

Az életbe nem láttam még ilyet, mikor elhoztam direktbe megnéztem, klassz volt minden, erre 2-3 napra már látható volt a színeltérés (csak ha napfénybe álltam), most már ott tartunk, hogy este (ill. bármilyen napszakban) is látható a színdifi... :|  

Nagyon örülök, gondolom semmit se tudnak majd csinálni vele... :rolleyes:

Viszont elmondhatom, hogy Hot Wheels színváltós autóm van, ami hidegre egyre sötétebb lesz...:)
 :x

Az meg nagyon jópofa, hogy 2006 vége felé' nem bírnak kikeverni egy szimpla ezüstszínt... :tepemhajam:
Az hogy 10enxéve az elsõ off kocsinkon egy picit eltért az újrafényezett elem (bizonyos napszakba-bizonyos kameraállásnál) még úgy gondolom belefér...
De hogy............No mindegy........ :kozombos:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1699 Dátum: 2006.10.11 08:36:15 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "murray"
én is várom már az esõt, tiszta koszos por az autó.. :elkeseredett:


Esõ most pár napig nem várható :) ... mosás nem játszik ;) ?


Az övé biztos öntisztuló.  :kacsint:


hétvégén viszem anyámékhoz kertes ház udvarba majd ott lemosom. szegénynek már nem lehet kilátni az ablakon.. :oops:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1700 Dátum: 2006.10.11 09:45:12 »
Idézetet írta: "Peti500"
Nos, vihetem vissza a fényezõ pajtikhoz a Corit, ugyanis elkezdett besötétedni a fényezett elem... :mivan:  


Az nem jo hir :(
Hol csinaltak?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1701 Dátum: 2006.10.11 17:29:16 »
Tegnap este végre beállhattam a garázsba, nem koszolódik a kocsi  :nagymosoly: Viszont most valamelyik szomszéd beállt keresztbe a garázs elé. Nem tom, hogy fogok reggel kiállni  :szomoru:
Laco 73 :D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1702 Dátum: 2006.10.11 18:57:41 »
Idézetet írta: "KLaco"
Tegnap este végre beállhattam a garázsba, nem koszolódik a kocsi  :nagymosoly: Viszont most valamelyik szomszéd beállt keresztbe a garázs elé. Nem tom, hogy fogok reggel kiállni  :szomoru:

Reggel amikor mész melózni rászámolsz 5percet. Felcsöngeted a szomszédot és kedvesen megkéred álljon arrébb.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1703 Dátum: 2006.10.11 19:19:03 »
Idézetet írta: "galland"
Reggel amikor mész melózni rászámolsz 5percet. Felcsöngeted a szomszédot és kedvesen megkéred álljon arrébb.
Na ja, de nem tom melyik, minima 8 szomszéd van, de lehet, hogy még 9, mert nem tudom, hogy hogy van ez a garázs dolog, most jöttem ide 1 hónapja lakni. Másnem meglököm finoman, megszólal a riasztó, és akkor tuti kijön a tulaj  :kacsint:
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1704 Dátum: 2006.10.11 19:27:06 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "Peti500"
Nos, vihetem vissza a fényezõ pajtikhoz a Corit, ugyanis elkezdett besötétedni a fényezett elem... :mivan:  


Az nem jo hir :(
Hol csinaltak?


Itt...
http://www.carwellness.hu/index.php?sidkey=YU35tCVCa3x5dhp85DVD


Elõször azt hittem (azt mondták) meglehet csinálni a sérülést fényezés nélkül (mondjuk ezt spec. nem õk mondták), odavittem :arrow:  mondták ez felejtõs, viszont megcsinálják nagyon szívesen, lakatolás+fényezés...

Amúgy a csapat nagyon korrekt, de hát ugye a végeredmény a fontos, :cry:  ma visszamentem, persze mondták, hogy ezüstmetált nehéz csinálni blablablablabla... :pinokkio:

Voltam egy másik fényezõnél is, õ egybõl mondta hogy mi az ábra: a Toyotához más mitomén mi kell (valami alapanyag :hmm: ) ami drága ezáltal szeretik a hagyományos "alapanyagból" fújni...

Viszont (Õ is) azt mondta, hogy picit várjak még , egypárszor mossam át a kocsit, had szívja meg a Nap, aztán majd meglássuk, ha más nem ráfúj nekem, és akkor lesz "20milliárd" mikron a rétegvastagságom, :x  de legalább nem üt el az elem... :?

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1705 Dátum: 2006.10.11 20:16:56 »
Idézetet írta: "Peti500"
Voltam egy másik fényezõnél is, õ egybõl mondta hogy mi az ábra: a Toyotához más mitomén mi kell (valami alapanyag :hmm: ) ami drága ezáltal szeretik a hagyományos "alapanyagból" fújni...


Nem lett volna jobb markaszervizbe vinni? Tudom hogy szerinted a maszekok jobbak, csak ugy kerdezem.

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1706 Dátum: 2006.10.11 20:44:58 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "Peti500"
Voltam egy másik fényezõnél is, õ egybõl mondta hogy mi az ábra: a Toyotához más mitomén mi kell (valami alapanyag :hmm: ) ami drága ezáltal szeretik a hagyományos "alapanyagból" fújni...


Nem lett volna jobb markaszervizbe vinni? Tudom hogy szerinted a maszekok jobbak, csak ugy kerdezem.


Az elõzõ tulajnál sérült a kocsi teljes bal oldala (nem volt vészes, de fényezni kellett), végighúzott valamit... :kozombos:  
A márkaszerviz olyan f*szán megcsinálta, hogy a balos ajtóm elüt, pedig elméletileg egyszerre fújták az egész oldalát... :roll:
a  m.szervizes fényezõ is ugyanolyan barnát sz*rik...már bocsánat...

Továbbá "vasutasakról" lévén szó, kihoz a m.szerviz egy 189.623 forintos javítási számlát, amire mutat a bizti egy fityiszt és benyögi, hogy szerintük 123.778 forint a kár, vagy mitomén ennyi a javítási határ...
Dunát lehet rekeszteni ilyen történetekbõl, úgyhogy köszi de nem... :?  
Majd megbarátkozom vele, még nem jön a TS... :ordog:  :vezetes:  :mrgreen:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1707 Dátum: 2006.10.12 08:33:49 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "galland"
Reggel amikor mész melózni rászámolsz 5percet. Felcsöngeted a szomszédot és kedvesen megkéred álljon arrébb.
Na ja, de nem tom melyik, minima 8 szomszéd van, de lehet, hogy még 9, mert nem tudom, hogy hogy van ez a garázs dolog, most jöttem ide 1 hónapja lakni. Másnem meglököm finoman, megszólal a riasztó, és akkor tuti kijön a tulaj  :kacsint:


ilyenkor rá kell lépni a dudára!  :bye:  :nana:  
a riaszto senkit sem érdekel. :turelmetlen:  a duda igen az idegesit  :nagymosoly:
múltkor rám is rám álltak a szakadó esõben a gyerekkel nyomtam a dudát. kicsit sem voltam ideges. :banging:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1708 Dátum: 2006.10.12 10:31:25 »
A meguldás egy URAL + Nagy terepgumi, és máris nem akadály, a kereszbeállt autó ( ráadásul garázs sem kell neki :D )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1709 Dátum: 2006.10.12 22:09:25 »
Megoldódott, az alattunk lakó csaj beállt, mert õ úgy gondolta... Na mind1, most már tudom, hogy hova kell csöngetni.
Laco 73 :D