Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1188002 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1665 Dátum: 2006.08.28 07:25:36 »
Sziasztok :)

1 gyors korkerdesem lenne, talan tud nekem vki. segiteni.
Nos a problemam a kovetkezo: - ha esik az eso mint pld ma es meg szurkulet vagy este van akkor az ablaktorlo maszatol ( hiaba cserelem ) es nem szedi le rendesen a vizet, hanem vekony fatyolreteg marad a szelvedon ami 1-2 masodperc utan ugye eltunik a menetszel miatt. Ugy gondolom vmi. fele szilikon-zsir-olaj szennyezodes lehet a szelvedon. Mar probaltam leszedni alkohollal, uvegtisztitoval, denaturalt szeszzel ovatosan es most vegul szilikon eltavolitoval is, de az istennek sem akar lejonni. Ebben kernek segitseget, hogy letezik e vmi. olyan anyag amivel talan le tudnam szedni ezt az "olajos" reteget.

viziborz :hmm:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1666 Dátum: 2006.08.28 07:35:54 »
Idézetet írta: "viziborz"
Sziasztok :)

1 gyors korkerdesem lenne, talan tud nekem vki. segiteni.
Nos a problemam a kovetkezo: - ha esik az eso mint pld ma es meg szurkulet vagy este van akkor az ablaktorlo maszatol ( hiaba cserelem ) es nem szedi le rendesen a vizet, hanem vekony fatyolreteg marad a szelvedon ami 1-2 masodperc utan ugye eltunik a menetszel miatt. Ugy gondolom vmi. fele szilikon-zsir-olaj szennyezodes lehet a szelvedon. Mar probaltam leszedni alkohollal, uvegtisztitoval, denaturalt szeszzel ovatosan es most vegul szilikon eltavolitoval is, de az istennek sem akar lejonni. Ebben kernek segitseget, hogy letezik e vmi. olyan anyag amivel talan le tudnam szedni ezt az "olajos" reteget.

viziborz :hmm:


Elsõ körben bogároldóval próbálnám meg, abban ugyanis némi zsíroldó is van.

Mellesleg szerintem nemcsak az üvegen van trutymó, hanem az ablaktörlõgumin is. Tapasztalatom szerint ekkor van "fátyolozás", mely röviddel a törlési ütem után nyomtalanul eltûnik, feltisztul. A bogároldóval a gumikat is vedd kezelésbe. (tapasztalatom szerint, a fátyolozás az õszi nagy esõk bekövetkeztekor magától elmúlik...)

Na mégsem tûnne el, akkor rongy és lakkbenzin párosítása bizton eredményt hoz, de csak módjával és CSAK az üvegre, azt ugyanis biztosan nem károsítja. (nitrohígító használata kizárva!!!)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1667 Dátum: 2006.08.28 07:50:06 »
Nem lehet, hogy az ablakmosó folyadék hagy ilyen fátyolos nyomot rajta míg el nem párolog? Én jártam így...
Gabe 254.

zaza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1668 Dátum: 2006.08.28 08:23:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "zaza"
Most kentem le az egész autót sonax brillant wax-al, gyönyörû lett, de a felmattult részeken nem sok sikerrel járt. Ha felpolírozom elõbb polírpasztával, akkor ezek szerint sikerülhet elfedni?
Fényezõ tud vmit. kezdeni az érintett felülettel úgy, hogy nem a fenti eljárást alkalmazza?


Fényezõ ? Hát megpróbálhatja õ is felpolírozni , lehet hogy neki gyorsabban fog menni , lévén van benne rutinja . Ezen kívül , legfeljebb újrafestheti ;) ...

De csigavér , szerintem ez lejön így . Összekarcoltad a legfelsõ lakkréteget , de ezek a karcok nem mélyek . Ezt a réteget le kell polírozni róla , tehát nem elfedésrõl , hanem a sérült réteg ledörzsölésérõl van szó . Ezért kell a türelem , és a több munkafolyamat . De tekintettel arra , hogy elég mély karcokat is ki lehet polírozni , nyilván nem lesz gond ezzel .

Amúgy ha nem akarsz te vacakolni vele , nyilván elviheted egy autókozmetikába is , csak az drágább lesz , mint ha te magad csinálnád meg . De , ha nem csináltál még ilyet , akkor a szakember gyorsabban és biztosabban megoldja .


Köszi, azért megnyugodtam kicsit. Nagyon rondák, az egyébként karcmentes autón ezek a kidörzsölések. :(
Megpróbálok akkor vmi. Turtle, vagy Sonax scratch remover-t, hátha segít, ill. megkérdem ki mennyiért csinálná meg.

Ha a polír leszedi a lakkot, akkor mi fogja azt pótolni? Vagy csak a lakkréteg vékonyításáról van szó, ami újra fényleni fog? Bocsi, de nem értek hozzá nagyon.  :oops:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1669 Dátum: 2006.08.28 20:12:58 »
Idézetet írta: "viziborz"
ablaktorlo maszatol ( hiaba cserelem ) es nem szedi le rendesen a vizet, hanem vekony fatyolreteg marad a szelvedon ami 1-2 masodperc utan ugye eltunik a menetszel miatt.

- Elsõ körben arra gondolnék, hogy az üvegeden van valami lerakódás (bogárzsír, olaj, kosz) és ezen elkenõdik az ablakmosó. Ezt simán mosogítószeres vízzel is le tudod szedni (pl Pur, Bip, Cif)
- Ha ezzel megvagy, az ablaktörlõgumikat is mosd le! Ez fontos.
- Ha mindez nem segít, akkor Clin-es áttörlés. Én az ablaktörlõgumikat is le szoktam törölni.
- Aztán végül tényleg lehet, hogy az ablakmosód a ludas (gagyi, vagy megromlott, vagy többfajta összekeveredett a tartályban és emiatt megváltozott az összetétele)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1670 Dátum: 2006.08.29 00:09:26 »
Idézetet írta: "zaza"

Köszi, azért megnyugodtam kicsit. Nagyon rondák, az egyébként karcmentes autón ezek a kidörzsölések. :(
Megpróbálok akkor vmi. Turtle, vagy Sonax scratch remover-t, hátha segít, ill. megkérdem ki mennyiért csinálná meg.

Ha a polír leszedi a lakkot, akkor mi fogja azt pótolni? Vagy csak a lakkréteg vékonyításáról van szó, ami újra fényleni fog? Bocsi, de nem értek hozzá nagyon.  :oops:


Azt a Turtle scratch remover-t felejtsd el , valaki itt korábban írta , hogy az új fényezése karcos lett tõle  :shock: ... Sonax , vagy Nigrin "Lack Reiniger"-t szerezz , ezeket próbáltam , biztosan jók , fõleg az elõbbi . Ezekkel kicsit többet kell dolgozni , viszont az ezeknél is erõsebb csiszolópaszták már szaktudást igényelnek , mert nagyon durvák , könnyen kárt lehet velük okozni .

A folyamat során annyi történik , hogy néhány mikron jön le a lakk legfelsõ rétegébõl - és vele szintbe kerülnek , azaz eltûnnek a karcok is . Tehát csak igen kismértékû vékonyításról van szó , ami után a lakkréteg újra karcmentesen fog fényleni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1671 Dátum: 2006.08.29 00:14:35 »
Idézetet írta: "viziborz"
Sziasztok :)

1 gyors korkerdesem lenne, talan tud nekem vki. segiteni.
Nos a problemam a kovetkezo: - ha esik az eso mint pld ma es meg szurkulet vagy este van akkor az ablaktorlo maszatol ( hiaba cserelem ) es nem szedi le rendesen a vizet, hanem vekony fatyolreteg marad a szelvedon ami 1-2 masodperc utan ugye eltunik a menetszel miatt. Ugy gondolom vmi. fele szilikon-zsir-olaj szennyezodes lehet a szelvedon. Mar probaltam leszedni alkohollal, uvegtisztitoval, denaturalt szeszzel ovatosan es most vegul szilikon eltavolitoval is, de az istennek sem akar lejonni. Ebben kernek segitseget, hogy letezik e vmi. olyan anyag amivel talan le tudnam szedni ezt az "olajos" reteget.

viziborz :hmm:


Ha ez a réteg valóban 1-2 mp alatt eltûnik , akkor szerintem minden normálisan mûködik , ez természetes dolog . Az ablaktörlõ valójában nem törli le teljesen a vizet az üvegrõl , marad utána egy nagyon vékony film , amely utána nagyon hamar elpárolog . Sötétben , ellenfényben ez látszik is , ahogy leírtad .

Nekem a gépi mosó látogatása után szokott ilyesmi történni , ha vagyok olyan hülye , és a folyékony waxos programot választom . De az ilyenkor keletkezõ fátyol nem 1-2 , hanem 5-10 mp után tûnik csak el  :szemforgat: ... szal nálad szerintem nincs szó semmilyen szennyezõdésrõl .

De azért próbáld ki , amit Trotter Mester leírt : pucold meg az ablaktörlõk gumipengéit is , mondjuk ablaktisztító szerrel . Ez hatékonyabbá szokta tenni a törlést .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1672 Dátum: 2006.08.29 10:43:50 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "viziborz"
ablaktorlo maszatol ( hiaba cserelem ) es nem szedi le rendesen a vizet, hanem vekony fatyolreteg marad a szelvedon ami 1-2 masodperc utan ugye eltunik a menetszel miatt.

- Elsõ körben arra gondolnék, hogy az üvegeden van valami lerakódás (bogárzsír, olaj, kosz) és ezen elkenõdik az ablakmosó. Ezt simán mosogítószeres vízzel is le tudod szedni (pl Pur, Bip, Cif)
- Ha ezzel megvagy, az ablaktörlõgumikat is mosd le! Ez fontos.
- Ha mindez nem segít, akkor Clin-es áttörlés. Én az ablaktörlõgumikat is le szoktam törölni.
- Aztán végül tényleg lehet, hogy az ablakmosód a ludas (gagyi, vagy megromlott, vagy többfajta összekeveredett a tartályban és emiatt megváltozott az összetétele)


Koszi a hozzaszolasokat.  :hmm:  De !!!!
Nem keverem ossze a sima fatyolozast a mostan lathatoval. Ez sajnos olyan tobb apro 1-tol 4-5 cm ig terjedo szabalytalan alaku foltok lennenek. Nappal nem latni. ha folyadek kerul ra es lehuzza a torlo akkor par masodpercig lathato aztan eltunik. Ejszak es zurkuletben zavaro mert szetdobja a szembejovo auto fenyet. Cif-el nem probalkoznek ugyani is karistol ( lattam a kavefzo muanyag burkolatan ! ) A tobbi oldoszerrel nagyjabol probalkoztam de nem sok eredmennyel. Meg 90 %os alkoholt is vettem a gyogyszertarban. Talan kisse a szilikon eltavolito segitett de az sem teljesen. Szerintem az utodott kereskedok befujtak mindent szilikonnal. Amikor megvettem az autot ugy kellett kikonzervalnom a muszerfalat belole. Tocsogott szo szerint meg arra sem vettek a faradsagot hogy attoroljek. No de a temanal maradva nekem vmi. kis utos anyag kene ami le is hozza a szutykot. Nem tom ki latta , de a Discovery csatornan volt a kedvenc musorom az "autokereskedok" Na ott volt eccer 1 szelvedo csere es a ficko amikor berakta akkor vmi. speci anyaggal attorolte hogy eltavolitson rola minden szennyezo anyagot. Talan az jo lenne ha vki. tud ilyenrol csak szoljon.
Kulonben megprobalom majd hetvegen jobb idoben a higitot is Trotter cartars jovoltabol . Ha nem jo akkor jelentkezem nala 1 uj ablakert  :nagymosoly:

viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


zaza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1673 Dátum: 2006.08.29 10:52:36 »
Köszi a tanácsokat és az infókat!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1674 Dátum: 2006.08.29 14:27:35 »
Idézetet írta: "viziborz"

Kulonben megprobalom majd hetvegen jobb idoben a higitot is Trotter cartars jovoltabol . Ha nem jo akkor jelentkezem nala 1 uj ablakert  :nagymosoly:
viziborz


Wazze, lakkbenzin, nem hígító!!!!! Érted? LAKKBENZIN!!!!! :kacsint:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1675 Dátum: 2006.08.29 19:29:23 »
Idézetet írta: "viziborz"
 Cif-el nem probalkoznek ugyani is karistol ( lattam a kavefzo muanyag burkolatan ! )

Ez a Cif nem az, amire Te gondolsz, hanem a mosogatószer. Tudud, ami a Sunlicht utódja  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1676 Dátum: 2006.08.29 19:42:52 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "viziborz"
 Cif-el nem probalkoznek ugyani is karistol ( lattam a kavefzo muanyag burkolatan ! )

Ez a Cif nem az, amire Te gondolsz, hanem a mosogatószer. Tudud, ami a Sunlicht utódja  :kacsint:


Neeeeem az utódja. :nene:
 CIF kartács elvette feleségül a Sunlicht kartácsnõt, aki felvette a nevét. Nem emlékezel a reklámra??? :nagymosoly:
Most ilyen,a boldog pár.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1677 Dátum: 2006.08.29 21:12:22 »
Idézetet írta: "viziborz"
Koszi a hozzaszolasokat.  :hmm:  De !!!!
Nem keverem ossze a sima fatyolozast a mostan lathatoval. Ez sajnos olyan tobb apro 1-tol 4-5 cm ig terjedo szabalytalan alaku foltok lennenek. Nappal nem latni. ha folyadek kerul ra es lehuzza a torlo akkor par masodpercig lathato aztan eltunik. Ejszak es zurkuletben zavaro mert szetdobja a szembejovo auto fenyet. Cif-el nem probalkoznek ugyani is karistol ( lattam a kavefzo muanyag burkolatan ! ) A tobbi oldoszerrel nagyjabol probalkoztam de nem sok eredmennyel. Meg 90 %os alkoholt is vettem a gyogyszertarban. Talan kisse a szilikon eltavolito segitett de az sem teljesen. Szerintem az utodott kereskedok befujtak mindent szilikonnal. Amikor megvettem az autot ugy kellett kikonzervalnom a muszerfalat belole. Tocsogott szo szerint meg arra sem vettek a faradsagot hogy attoroljek. No de a temanal maradva nekem vmi. kis utos anyag kene ami le is hozza a szutykot. Nem tom ki latta , de a Discovery csatornan volt a kedvenc musorom az "autokereskedok" Na ott volt eccer 1 szelvedo csere es a ficko amikor berakta akkor vmi. speci anyaggal attorolte hogy eltavolitson rola minden szennyezo anyagot. Talan az jo lenne ha vki. tud ilyenrol csak szoljon.
Kulonben megprobalom majd hetvegen jobb idoben a higitot is Trotter cartars jovoltabol . Ha nem jo akkor jelentkezem nala 1 uj ablakert  :nagymosoly:

viziborz


Akkor ez nyilván mégiscsak szilikon lesz , úgyhogy a szilikon-lemosóval kéne tovább próbálkoznod , újra meg újra , amíg a foltok el nem tûnnek . A szilikont a lemosóval is nagyon nehéz teljesen leszedni , mert full beeszi magát a felület mikroszkopikus egyenetlenségeibe is . Csak a többszöri , kitartó próbálozás szedi le . Tavasszal órákon át pucoltam vele egy felnit festés elõtt , míg végre jó lett  :szemforgat: ... azt hittem , megõszülök .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1678 Dátum: 2006.08.29 21:34:49 »
Idézetet írta: "Trotter66"
 CIF kartács elvette feleségül a Sunlicht kartácsnõt, aki felvette a nevét. Nem emlékezel a reklámra??? :nagymosoly:

 :kacag:  :rohog:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #1679 Dátum: 2006.08.30 08:10:03 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "viziborz"

Kulonben megprobalom majd hetvegen jobb idoben a higitot is Trotter cartars jovoltabol . Ha nem jo akkor jelentkezem nala 1 uj ablakert  :nagymosoly:
viziborz


Wazze, lakkbenzin, nem hígító!!!!! Érted? LAKKBENZIN!!!!! :kacsint:  :nagymosoly:  :nagymosoly:


koszi vettem  :kacag:

viziborz

Ui : azert az uj szelvedot szivesen behajtanam ha lehet  :nagymosoly:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel