Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1151550 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #150 Dátum: 2004.04.26 14:03:03 »
A lényeg a szennyeződések (beleértve a porszemcséket, a homokszemeket, stb) fel kell lezítani, hogy már a mosás kezdetekor se karcoljanak. LEgjobb szerintem egy alapos áztatás, azaz a vízzel való benedvesítés, aztán a nagy nyomású leveretés. Elvileg ugye az is nyomot hagy, ha picit poros a kaszni és meglátsz vmi sérülésnek kinéző solgot és az ujjaddal letörlöd, és kiderül, hogy csak kosz volt. Na ekkor a finom porszemcsékkel karcolgatod a fényezést.
Szóval szerintem nem lehet 100%-ban megóvni, mert úgyis karcosodik akár a menetszél által sodort szemcséktől is.
A különböző védőrétegek jó megoldást nyújtanak.
Köszönjük, hoyg meghallgatták a TV-Shop közvetlen ajánlatát. Telefonáljon most  :lolmen:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #151 Dátum: 2004.04.26 16:32:22 »
Szerintem se lehet 100% ig megóvni a fényezést.De hamár választani kell akor inkább szivacs,mint kefe.Régebben én is szivaccsal mostam,de mostmár rááltam  magasnyomásúra.

Láttam már márkakereskedönél olyan Corollát ami 0km.-es volt,amin úgy nézett ki a fényezés mintha lehugyozták volna.Tele volt az autó körkörös karcokkal,de mindenhol.
Pár perc után az is kiderült,hogy miért :shocked:

Most figyi.

A bunkó paraszt takarítónök a poros autót elkezdték törölgetni ablakmosószerrel,meg valami gagyi rongyal.Azt hittem besz**** mikor megláttam.Hogy tudják majd eladni az nem tudom.

Visszatérve tehát inkább szivacs :happy:
arcipán

03' YARIS SOL  50

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #152 Dátum: 2004.04.26 16:38:20 »
Nekem a műszefal előtti plexi volt olyan mint a hanglemez, hogy mivel törölték le azt nem tudom, de a 160-as smirglit valószínüsítem.  :crazy:

Viszont vettem műanyag polírozó kencét, és várakozáson felüli az eredmény.

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #153 Dátum: 2004.04.26 16:41:16 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Nekem a műszefal előtti plexi volt olyan mint a hanglemez, hogy mivel törölték le azt nem tudom, de a 160-as smirglit valószínüsítem.  :crazy:

Viszont vettem műanyag polírozó kencét, és várakozáson felüli az eredmény.


Ebbe menjünk bele jobban mert az enyém is elég karcos.Bár azt én tetem azzá :bullethole:
arcipán

03' YARIS SOL  50

gyuribá

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #154 Dátum: 2004.04.26 17:38:54 »
Igen,erről írj légyszi bővebben, mert engem is érdekel.
Köszi.
yuribá Corolla HB Terra

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #155 Dátum: 2004.04.26 18:53:03 »
Naszóval Displex polírozó krém ~1500Ft egy kis tubus.
Itt a link, én a nyugatinál vettem.

http://www.panatel.hu/displex.htm

...még kell egy puha rongy, meg egy kis türelem (~3-5 perc)  :prayer:

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #156 Dátum: 2004.04.26 18:56:45 »
Köszi,holnap beugrok érte.Apropó kipróbálta már valaki a törlökendöt MICKEY&MrIP :?:  :?:
arcipán

03' YARIS SOL  50

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #157 Dátum: 2004.04.26 19:02:35 »
Persze-persze még aznap este :) nagyon jó  :!:
A hétvégén (szombaton) tervezem a nagy tavaszi wax-os mosást és akkor szana-szét törlgetem magam  :supz:  

gyuribá

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #158 Dátum: 2004.04.26 19:12:27 »
Ismerem, nekem is van. Mobiltelefonhoz vettem, de ott nekem nem vált be, mert ahogy egy picit hozzáért a festett szegélyhez, megfogta. :shock:  Persze lehet, hogy elbénáztam valamit. De így a szekrénybe került. Ha érdekel valakit, odaajándékozom.... Marcipán, mikor jössz erre felé? Ha kell odaadom.
yuribá Corolla HB Terra

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #159 Dátum: 2004.04.26 20:36:48 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Köszi,holnap beugrok érte.Apropó kipróbálta már valaki a törlökendöt MICKEY&MrIP :?:  :?:


Meg csak az uvegeket mostam,torolgettem vele.Ezt is jol be kell nedvesiteni,utanna kicsavarni kb 2-3 kicsavaras utan mar nagyon szedi a vizet, ES semmi szosz,morzsa nem marad utanna :)
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #160 Dátum: 2004.04.26 20:45:25 »
Idézetet írta: "Peter"
Szerintetek hogyan mossam az autot, hogy minel jobban vedjem a fenyezest? Eddig csak kezipriccolot hasznaltam a kutaknal az uj auton, de nemsoka elkeszul az udvarom, es ott akarok autot mosni.
Szoval lepriccolom a nagyja koszt, aztan samponos vizzel lemosom az aprajat. Igen am, de kefevel vagy szivaccsal, esetleg valami massal? Mit gondoltok errol?
Meg nem nyultam a fenyezeshez semmivel a nagynyomasu vizen kivul.

Elozo automat szivaccsal mostam, de 1 ev utan mar jelenteztek rajta apro kis karcok. Ezt szeretnem most elkerulni.


(No , akkor én most majd ellentmondok a többieknek JÓL  :finga:  ...)

Odáig rendben van , hogy nagyon sok múlik az alapos előmosáson . Gondosan le kell veretni az autóról minden laza koszt , mielőtt nekifognál a tulajdonképpeni mosásnak . Erre a célra legjobb a kutaknál fellelhető nagynyomású kézimosó - bár az otthoni slag is megteszi , ha veszel hozzá egy állítható szórófejet .

És most jön az ellentmondás ... Ugyanis szerintem a kefe a nyerő (föltéve , ha képes vagy a kocsit anélkül lemosni , hogy a kefe farészével megkaristolnád) . Az ok egyszerű : a keféből a (gyakori!!!) vederben öblítések során jobban , könnyebben eltűnnek a kosz-szemcsék . A szivacsba ezek jobban beletapadnak (tele van kis lyukakkal , ugye) - és miközben mosod , már csinálod is a finom kis karcokat  :shock:  ... Egyszóval kefe , nagyon gyakran öblítve , közben időnként le-lelocsolva az autót tiszta vízzel (így a samponos lé is kevésbé szárad rá , nem lesz csíkos utána , könnyebb lesz fényesre törölni) - és , mondanom sem kell , felülről lefelé dolgozva ! 1. tető , 2. ablakok és szélvédők , 3. motorháztető , csomagtértető stb . Kerekek , küszöbök utoljára . Döbbenetes , milyen sokan csinálják ezt fordítva vagy épp összevissza - aztán csodálkoznak , hogy összekarcolják a kocsit  :crazy:  ...

Ja , és még valami . A kocsit az apró karcoktól megvédeni lehetetlen sajnos  :(  ... De elodázni , csökkenteni lehet a dolgot : most , amíg még új a fényezés , kezeld le valami jóféle viasszal (mondjuk Sonax Auto Hart Wax) - ha ezt három-négy havonta megismétled , sokkal tovább lesz szép a fényezésed  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #161 Dátum: 2004.04.26 21:08:24 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Idézetet írta: "MiCKEY"
Nekem a műszefal előtti plexi volt olyan mint a hanglemez, hogy mivel törölték le azt nem tudom, de a 160-as smirglit valószínüsítem.  :crazy:

Viszont vettem műanyag polírozó kencét, és várakozáson felüli az eredmény.


Ebbe menjünk bele jobban mert az enyém is elég karcos.Bár azt én tetem azzá :bullethole:


igen..én is ügyesen megkarcoltam a miénket  :banging: nem vészes, de ha van vmi jóóó kis polir cucc... jöhet  a neve:)
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #162 Dátum: 2004.04.26 21:12:41 »
a wax-ot hogy, mikor kell felvinni? mosás után? vagy szárazratörlés előtt?
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #163 Dátum: 2004.04.26 21:36:00 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
a wax-ot hogy, mikor kell felvinni? mosás után? vagy szárazratörlés előtt?


ALAPOS mosás és ALAPOS szárazratörlés után . A felületnek teljesen tisztának és teljesen száraznak kell lennie . Ja , és árnyékban kell csinálni , mert a tűző napon túl hamar rászárad a kocsira a felvitt anyag , és nehéz lesz utána fényesre törölni .

Egyébként a használat módja rajta van a dobozon is .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #164 Dátum: 2004.04.26 23:21:33 »
Köszi a velemenyeket!
A kefe igy atgondolva tenyleg jobbnak tunik, meg az elozo autom szivacsos mosasa se jott be. Szerzek majd finom puha kefet, meg egy nagynyomasu priccolot, aztan azzal fogom mosni az autot. Remelem sokaig marad ilyen szep, annyira tetszik le se tudom irni :)