Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1152211 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #135 Dátum: 2004.04.15 16:08:50 »
Sziasztok!

A Toyota cockpit spay-t próbálta már valaki? Ugye nem szilikonos, csillogó felületet ad ? :wink:

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #136 Dátum: 2004.04.15 17:58:16 »
Szóval a műszerfal-ápoló spray-ra gondoltam  :oops:
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #137 Dátum: 2004.04.15 23:40:01 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Idézetet írta: "SZegecs"
Valahol azt olvastam a kátrány szennyezodések biztonságos eltüntetésérol, hogy Old spice deo stickkel (nem az új krémes változattal) kell bekenni a problémás felületet és az a fényezést kímélve feloldja a kátrányt. Talán megér egy próbát.
Üdv, Rozsomák

Old Spice mint kíméletes? Na ez nekem új. Annál agresszívebb tán csak a hypo :mrgreen:
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #138 Dátum: 2004.04.16 00:21:57 »
Idézetet írta: "ovidiu"
Ma reggel, még félkómában tolatás közben mehúztam corollámon a lökhárítót  . Ezüst lökhárítómon most van 2 fekete csík ami nagyon zavar, főleg hogy csak 2 hónapos a kocsi.
Mivel lehetne ezt a legjobban eltüntetni? Kaptam javítófestéket - nem tudom hogy az jó-e a műanyagra, vagy mással csináljam?
köszi
_________________
O.


Ha "jó" helyen van, tegyél rá egy lesarkazásvédő gumicsíkot, ha nem annyira egyszerűen eltüntethető, akkor javítófesték. -van ahol kikevernek, é sflakonba töltenek 1-2 decit is!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #139 Dátum: 2004.04.16 20:25:08 »
Sziasztok!

Ezexerint senki sem használ itt eredeti Toyota ápolószereket (műszerfal  ápoló spray-t)  :?
Azért érdekelne ennyire mert 1500 körül van egy flakonnal, de az még haggyán de ha megveszem és paraszt-csillogós lesz tőle a műszerfal a szilikon miatt, akkor hajítom a "pályáig"!!!!  :twisted:
Valaki csak látott már ilyet no  :lol:

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #140 Dátum: 2004.04.16 23:30:50 »
Lehet, hogy mégse :!:  :lol:
music     

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #141 Dátum: 2004.04.19 08:20:35 »
Lehet   :?
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #142 Dátum: 2004.04.19 17:50:56 »
Idézetet írta: "ludus"
Sziasztok!

Ezexerint senki sem használ itt eredeti Toyota ápolószereket (műszerfal  ápoló spray-t)  :?
Azért érdekelne ennyire mert 1500 körül van egy flakonnal, de az még haggyán de ha megveszem és paraszt-csillogós lesz tőle a műszerfal a szilikon miatt, akkor hajítom a "pályáig"!!!!  :twisted:
Valaki csak látott már ilyet no  :lol:

ludus


Hát talán kérdezz rá , mielőtt megvennéd ... De gondolom , azt is megengedik , hogy csinálj egy próba-fújást  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #143 Dátum: 2004.04.19 17:52:11 »
Idézetet írta: "ovidiu"
Ma reggel, még félkómában tolatás közben mehúztam corollámon a lökhárítót  . Ezüst lökhárítómon most van 2 fekete csík ami nagyon zavar, főleg hogy csak 2 hónapos a kocsi.
Mivel lehetne ezt a legjobban eltüntetni? Kaptam javítófestéket - nem tudom hogy az jó-e a műanyagra, vagy mással csináljam?
köszi
_________________
O.


Ha lejött a festék , akkor azt csakugyan csak festéssel lehet megoldani . Szerintem nyugodtan megpróbálkozhatsz a javítófestékkel .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #144 Dátum: 2004.04.23 09:28:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "ludus"
Sziasztok!

Ezexerint senki sem használ itt eredeti Toyota ápolószereket (műszerfal  ápoló spray-t)  :?
Azért érdekelne ennyire mert 1500 körül van egy flakonnal, de az még haggyán de ha megveszem és paraszt-csillogós lesz tőle a műszerfal a szilikon miatt, akkor hajítom a "pályáig"!!!!  :twisted:
Valaki csak látott már ilyet no  :lol:

ludus


Hát talán kérdezz rá , mielőtt megvennéd ... De gondolom , azt is megengedik , hogy csinálj egy próba-fújást  :idea:


Hello!

Erre nem is gondoltam  :oops:
Kössz, úgy teszek!
Bár jobban örültem volna egy jó véleménynek mint - tisztelet a kivételnek - egy tipikus kereskedői "ennéljobbnincsen" válasznak  :D

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #145 Dátum: 2004.04.23 16:40:01 »
Idézetet írta: "ludus"

Hello!

Erre nem is gondoltam  :oops:
Kössz, úgy teszek!
Bár jobban örültem volna egy jó véleménynek mint - tisztelet a kivételnek - egy tipikus kereskedői "ennéljobbnincsen" válasznak  :D

ludus


Nézd , én ezt az originál Toyota cuccot nem próbáltam - nekem megvan a magam bevált kencéje (Sonax Tiefenpfleger , ebből van csillogó "glänzend" és selyemfényű "seidenmatt" kivitel egyaránt) , nem érzek rá késztetést , hogy kísérletezzek másokkal :)

Node nem kell törődni a kereskedői rizsával - kipróbálod , és eldöntöd magad ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #146 Dátum: 2004.04.23 18:18:51 »
Okay   :)

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #147 Dátum: 2004.04.23 21:53:22 »
Az autóápoló kenceficék gyártásásra szakosodott gyártóknak én jobban hinnék, nem hiszem, hogy az autógyáraknak még arra is jut idejük, hogy JOBB termékeket csináljanak, mint a fent említettek. Végül is csomó alkatrészt is beszállítók gyártanak, nem maga az anyacég. Miért pont ez lenne a kivétel :?:
music     

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #148 Dátum: 2004.04.26 13:37:22 »
Szerintetek hogyan mossam az autot, hogy minel jobban vedjem a fenyezest? Eddig csak kezipriccolot hasznaltam a kutaknal az uj auton, de nemsoka elkeszul az udvarom, es ott akarok autot mosni.
Szoval lepriccolom a nagyja koszt, aztan samponos vizzel lemosom az aprajat. Igen am, de kefevel vagy szivaccsal, esetleg valami massal? Mit gondoltok errol?
Meg nem nyultam a fenyezeshez semmivel a nagynyomasu vizen kivul.

Elozo automat szivaccsal mostam, de 1 ev utan mar jelenteztek rajta apro kis karcok. Ezt szeretnem most elkerulni.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #149 Dátum: 2004.04.26 13:52:08 »
Azt hiszem itt megoszlanak a vélemények a kefe-szivacs vonatkozásában. Minden esetre keféből olyat válassz, aminek eléggé puha és elég hosszú a sörtéje.
Én szivacspárti vagyok, mivel képes vagyok a kefe fa/múa részeivel összekaristolni a kocsit  :oops: .
Lényeg, hogy sok vízzel és sok habbal mosom a kocsit, előtte persze jól lecsapatva slaggal/nagynyomásúval a kosz nagy részét.   :)
A ragaszkodó foltokat meg mindenféle csodasszerrel próbálom leszedni, több-kevesebb sikerrel.  :?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety