Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1151748 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #105 Dátum: 2004.04.09 20:20:38 »
Idézetet írta: "Macimedve"
Motorbenzin, higító stb. után azért nem árt samponos vízzel lemosni a felületet. Ezekben az anyagokban elég sok agresszív szutyok van, megmattulhat tőle a felület.


Így van . Sőt a spray után is le kell mosni (rá is van írva) , mert az sem egy balzsam éppen  :wink:  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #106 Dátum: 2004.04.09 20:23:06 »
Utálom ezt a vízlepergető szutykot , amivel egyes gépi mosókban nyakonöntik az autókat a jobb szárítás végett ! A fényezésen szép és jó , viszont a szélvédőn esőben & sötétben nem lehet normálisan kilátni tőle , mert a milliárdnyi parányi vízcsepp összevissza töri az utcai lámpák , szembejövők stb fényét  :x
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #107 Dátum: 2004.04.09 20:25:56 »
Idézetet írta: "Szonár"
Hello,
szilikonmentes műszerfal ápolót (olyat,amit lehet is kapni) ajánljatok nekem lécci!


Sonax Tiefenpfleger nekem nagyon bevált ! Igen hosszú ideig szép lesz tőle a felület . Létezik csillogó (Glänzend) és selyemfényű (Seidenmatt) kivitelben is - régebbi kocsikhoz , mint pl. a tiéd vagy az enyém , inkább az előbbi ajánlott - azon a fajta műanyagon az mutat jobban . Nagyobb autósboltokban szokott lenni , olyan ezervalahányszáz körül van a 250 ml-es flakon , ami jó sokáig elég .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #108 Dátum: 2004.04.09 23:48:48 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"


Armstrong ? Inkább ne ... Nemtom , milyen méretre értendo ez a 9 ezer , de azt tudom , hogy pl. 175/70x13-asból olyan 8500 körül már ennél sokkal jobb (Barum , Dayton pl.) gumit lehet kapni .


Az óra ma fordult át a 75.000-en, nem tudom, valós-e, de nem tünik gyanúsan kevésnek. Michelin Energy abroncsok vannak rajta, és még boven van benne legalább 15-20.000 km. Ráadásul fél évig nem mértem benne nyomást, és nem eresztett szinte semmit (kb. 0,5 tizedet). Mondjuk ez a gumi nem 8-9.000-be kerül...
Az Armstrongot provokatív szándékkal írtam...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #109 Dátum: 2004.04.09 23:51:47 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "SZegecs"


Köszi Palaczk.
Amúgy ez a neve hogy kátrányoldó spray? Szerinted Auchan, Tesco, Cora, stb helyeken lehet kapni?


Valamelyikben lehet.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #110 Dátum: 2004.04.10 13:22:48 »
Kátrányoldó: egyszerűen csak Prevent kátrányoldó a neve. Elég megbízhatóan teszi a dolgát.

Belső tisztításra: van Sonax Autoinnen Reiniger, nekem bevált. Ugyanakkor a Prevent műszerfalápolója nem!

Tegnap nagymosást csináltam egy kútnál. A kiszolgáló sráccal leboltoltam a dolgot, kikapcsolta az órát, így nem kellett százasokat dobálnom.  :wink: Vittem vödröt, és kézzel-szivacssal szépen lemostam a rágyógyult téli koszt, kitöröltem az ajtókereteket is. Sajna a kátrányoldásra már nem volt időm, mert elég nagy sor gyűlt fel mögöttem... és nem akartam, hogy nagyon anyázzanak. :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #111 Dátum: 2004.04.14 12:18:29 »
Megvettem törlökendöket,5db-ot.Szombaton viszem.
Bár lehet,hogy inkább esernyöt kellet volna vennem :(
arcipán

03' YARIS SOL  50

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #112 Dátum: 2004.04.14 12:23:24 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Megvettem törlökendöket,5db-ot.Szombaton viszem.
Bár lehet,hogy inkább esernyöt kellet volna vennem :(


Majd torolgetjuk orult iramban az esocseppeket a kocsirol  :D  :D

(En 2 kezzel) :wink:
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #113 Dátum: 2004.04.14 12:30:48 »
Idézetet írta: "MrIP"
Idézetet írta: "Marcipán"
Megvettem törlökendöket,5db-ot.Szombaton viszem.
Bár lehet,hogy inkább esernyöt kellet volna vennem :(


Majd torolgetjuk orult iramban az esocseppeket a kocsirol  :D  :D

(En 2 kezzel) :wink:



 :D  :D  :D
arcipán

03' YARIS SOL  50

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #114 Dátum: 2004.04.14 14:09:40 »
Tud ajánlani vki egy jóóóóó kárpit tisztítót? Már használtam preventet, de igazából nem segített rajtam (ez nem jelenti, azt h. nem lenne jó..)... van apám sharanjában a szürke ülésen egy széép nagy folt... egyszer már próbáltam kiszedni, de nem sikerült...
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #115 Dátum: 2004.04.14 14:46:16 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
Tud ajánlani vki egy jóóóóó kárpit tisztítót? Már használtam preventet, de igazából nem segített rajtam (ez nem jelenti, azt h. nem lenne jó..)... van apám sharanjában a szürke ülésen egy széép nagy folt... egyszer már próbáltam kiszedni, de nem sikerült...


Én a vinilkárpitot a szőnyegtisztítógéppel és a belevaló cuccossal tisztítottam, sőt a belső padlókárpitot is ezzel a gépezettel tisztítottam, nekem tetsző eredményel.

Próbálj ki sima bútorszövettisztítót a megfelelő hígítási arányban. ( Ha nincsen takarítógép, akkor a száraz-nedves porszívó is bejátszhat, a felvitelt meg megoldod kézi-munkával.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #116 Dátum: 2004.04.14 16:41:53 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
Tud ajánlani vki egy jóóóóó kárpit tisztítót? Már használtam preventet, de igazából nem segített rajtam (ez nem jelenti, azt h. nem lenne jó..)... van apám sharanjában a szürke ülésen egy széép nagy folt... egyszer már próbáltam kiszedni, de nem sikerült...

Lásd 4-gyel lentebb (3365). Szövetre még nem próbáltam, de papírja szerint arra is OK.
 :idea: Azt hiszem, szombaton viszem magammal a tisztítós cuccaimat és lehet próbákat ejteni. Rongyot, kefét hozol?
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #117 Dátum: 2004.04.14 17:28:51 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
Tud ajánlani vki egy jóóóóó kárpit tisztítót? Már használtam preventet, de igazából nem segített rajtam (ez nem jelenti, azt h. nem lenne jó..)... van apám sharanjában a szürke ülésen egy széép nagy folt... egyszer már próbáltam kiszedni, de nem sikerült...


Minap beszélgettem autókozmetikusokkalés ök mondták,hogy azt a foltot amit már kárpittisztító sem tud kivenni,egyszerűen megnyomják levegövel befele a kárpit belsejébe.Egyszerűnek hangzik viszont azt nem tudom,hogy hatásos e.Állítólag működik.
arcipán

03' YARIS SOL  50

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #118 Dátum: 2004.04.15 13:39:34 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Már lentebb kérdeztem, csak választ nem kaptam, hogy van-e vkinek ötlete arra, hogy mivel lehet hatásosan és kíméletesen eltávolítani a kátránypöttyöket?


Valahol azt olvastam a kátrány szennyeződések biztonságos eltüntetéséről, hogy Old spice deo stickkel (nem az új krémes változattal) kell bekenni a problémás felületet és az a fényezést kímélve feloldja a kátrányt. Talán megér egy próbát.
Üdv,
Rozsomák
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #119 Dátum: 2004.04.15 13:40:48 »
köszi az ötleteket, de mivel a TOYOTA-val megyek :) így a tisztítás próba elmarad... de ettől függetlenül le hete hozni a tisztítókat ;)
én viszem a szerviz könyvet, hátha valakit érdekel.. :)
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]