Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1235389 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
!Teljesen OFF
« Válasz #8580 Dátum: 2019.12.30 10:28:08 »
Kinek volt gyerekkorában ilyen pedálos Moszkvicsa?  ;) Én még azon szerencsések közé tartoztam, emlékszem hetente le is mostam a kicsikét  :lol: :D , de sajnos nem tudom mi lett a sorsa, merrefelé lehet (lehet nagyszülők elvitték a MÉH-be, ki tudja). Most a rozsdakupac állapotúért is elkérnek annyit, amennyit nem szégyellenek, néha felbukkan 1-1 példány akár 40-50e Ft-ért is.
Nem tudom a mai modern, csili-vili elektromos autókat milyen feeling lehet vezetni (bár ahogy látni szoktam kb a gyalogos gyorsabb náluk) - és mivel már bele se férnék egy ilyenbe, így a teszt biztosan elmarad - , de látatlanban is a jó öreg retró járgányra szavaznék  :yes:


És most akad egy fickó, aki ezeknek a felújításával foglalkozik , remélhetőleg egyre több fog majd belőlük szaladgálni az utakon, persze megint más kérdés a tablet-tel és okos telefonnal szaladgáló kiskrapekokat ez mennyire tudná lekötni, mennyire dobbanna meg a szívük, amikor látnának egy ilyet?  :hmmmm: Én még büszkén pedáloztam vele, valamikor 1988 környékén, de régen is volt már...  :innocent: :whistling: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8581 Dátum: 2020.06.17 12:12:11 »
Kinek volt gyerekkorában ilyen pedálos Moszkvicsa?  ;) Én még azon szerencsések közé tartoztam, emlékszem hetente le is mostam a kicsikét  :lol: :D , de sajnos nem tudom mi lett a sorsa, merrefelé lehet (lehet nagyszülők elvitték a MÉH-be, ki tudja). Most a rozsdakupac állapotúért is elkérnek annyit, amennyit nem szégyellenek, néha felbukkan 1-1 példány akár 40-50e Ft-ért is.
Nem tudom a mai modern, csili-vili elektromos autókat milyen feeling lehet vezetni (bár ahogy látni szoktam kb a gyalogos gyorsabb náluk) - és mivel már bele se férnék egy ilyenbe, így a teszt biztosan elmarad - , de látatlanban is a jó öreg retró járgányra szavaznék  :yes:


És most akad egy fickó, aki ezeknek a felújításával foglalkozik , remélhetőleg egyre több fog majd belőlük szaladgálni az utakon, persze megint más kérdés a tablet-tel és okos telefonnal szaladgáló kiskrapekokat ez mennyire tudná lekötni, mennyire dobbanna meg a szívük, amikor látnának egy ilyet?  :hmmmm: Én még büszkén pedáloztam vele, valamikor 1988 környékén, de régen is volt már...  :innocent: :whistling: ;)

Szia!
 Én több darabot is felújítottam, készült róla videó is! Sajnos erősen felújítandó darabok 50 ezer ft tól indulnak és arra minimum 50 et rá kell még  locsolni!
Nekem anno nem volt sajnos, elég drága játék volt akkor is meg most is! Minden estre egyet félreraktam , hátha lesz gyerkőc aki tudja használni ! :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Blim the imp

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8582 Dátum: 2021.01.17 22:49:48 »
Na, öröm látni, hogy vannak még olyan fórumok, amik magyarok és nem haltak ki teljesen...
Ez már a 700-adik amin jártam kb. és mindegyik másik kong az ürességtől (a nagyokon kívül I mean).
:clap:
Ne haragudj, hogy elsőre így fogadunk, de a fórumszabályzat néhány elemére fel kell hívjam a figyelmedet:
- nálunk tilos bármilyen weboldalt reklámozni, és arra mutató linket elhelyezni, ha bármilyen igényed van erre, a főnököt keresd
(MICKEY)
Tilosnak nem tilos, de az a hagyomány, hogy a "sima" hozzászólások fekete színűek, a főnöké a piros, a moderátoroké a zöld, és csak nagyon indokolt esetben használunk színeket

Amúgy örülünk neked.  :flowers:

« Utoljára szerkesztve: 2021.01.18 00:11:17 írta music »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8583 Dátum: 2021.01.18 09:22:50 »
Na, öröm látni, hogy vannak még olyan fórumok, amik magyarok és nem haltak ki teljesen...
Ez már a 700-adik amin jártam kb. és mindegyik másik kong az ürességtől (a nagyokon kívül I mean).
:clap:



Erre is nézelődtél már? Látva az aláírásodban szerepeltetett járgányt, arra gondoltam, hogy talán nem ismered a márka fórumát.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8584 Dátum: 2021.04.12 21:41:42 »
Sziasztok!
Nem tudtam jobb topicot találni a kérdésemnek  :no:
Kapott már valaki Szputnyik V vakcinát, és el tudná mondani, milyen "utóhatásokat" tapasztalt?
Holnap kaphatnék ilyet, eddig egyedül Apósom kapott belőle a szűkebb környezetemben, elég kevés az infóm róla (azon kívül, ami neten kering) :(

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8585 Dátum: 2021.04.12 21:59:31 »
Szerintem ez alkat/genetika függő dolog, hogy milyen és milyen intenzitású hatásokat vált ki. És ami fontosabb, hogy a pillanatnyi egészségi állapotod épp milyen.

Épp ma kaptam meg az első adag Szputnyikot.
Nulla utóhatás, de tényleg. Semmi karfájás, semmi egyéb tünet. Asszony Pfizert kapott, neki kétszer fájt a feje aznap, másnapra semmi.

Viszont az egyik gyerek tanítónőjének férje brutálisan megjárta, mert tünetmentes Covid pozitív volt amikor beadták neki az oltást (utólag derült ki), és ez olaj volt a tűzre, már másodjára vitték vissza a kórházba, oxigén szaturációja 70 alatt volt, lábára nem tudott állni.
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.12 22:01:28 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8586 Dátum: 2021.04.12 22:13:08 »
Ha jól tudom, attól is függ, hogy milyen fajta a vakcina - Rns típusú, vektor alapú, vagy elölt vírust tartalmazó. A Szputnyik vektor alapú, én AstraZenecát kaptam, az is ilyen, talán lehet hasonlóság a kettő közt. Nekem aznap este lett egy kis hidegrázásom, de csak pár percre, másnapra elkezdett fájni az oltás helyének környéke, emelni is alig bírtam azzal a karommal és egész nap olyan volt a közérzetem, mintha kitört volna rajtam az influenza, de láz és takony nélkül. Következő éjjel kiizzadtam kb. 1 liter vizet, meg a tüneteket is, mert reggelre elmúlt minden, csak az oltás helye fájt még 1 napig. Ennyi volt az egész, szóval semmi komoly.
Oltás előtt ki kell tölteni egy papírt, amin a covidra jellemző tünetekre is rákérdeznek, de az ellen semmi nem véd, ha már benned van a vírus, de nincsenek tüneteid.
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.12 22:15:17 írta music »
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8587 Dátum: 2021.04.13 08:05:38 »
Sziasztok!
Nem tudtam jobb topicot találni a kérdésemnek  :no:
Kapott már valaki Szputnyik V vakcinát, és el tudná mondani, milyen "utóhatásokat" tapasztalt?
Holnap kaphatnék ilyet, eddig egyedül Apósom kapott belőle a szűkebb környezetemben, elég kevés az infóm róla (azon kívül, ami neten kering) :(

Kaptunk, utóhatás nélkül. Írtam pü-t, de nem ment átal. :(
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8588 Dátum: 2021.04.13 08:27:19 »
Mindenkinek köszönöm szépen az információt  :flowers:
Tegnap éjjel azt olvastam, hogy a második adaggal gondok vannak, kevés jön belőle, ha nem kapja meg az ember időben, akkor vajon mi van a védettséggel?? Költői kérdés ez már csupán  :surrender:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8589 Dátum: 2021.04.13 10:01:09 »
Mindenkinek köszönöm szépen az információt  :flowers:
Tegnap éjjel azt olvastam, hogy a második adaggal gondok vannak, kevés jön belőle, ha nem kapja meg az ember időben, akkor vajon mi van a védettséggel?? Költői kérdés ez már csupán  :surrender:

Azt is olvasd el, hogy abból az oltóanyagból amelyből kap a páciens és 2 oltást kell kapjon, abból csak a beérkezett mennyiség felét oltják el első körben, majd a szükséges kivárási idő után megkapja a 2.-at amit addig zárolnak.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8590 Dátum: 2021.04.13 18:41:27 »
Mindenkinek köszönöm szépen az információt  :flowers:
Tegnap éjjel azt olvastam, hogy a második adaggal gondok vannak, kevés jön belőle, ha nem kapja meg az ember időben, akkor vajon mi van a védettséggel?? Költői kérdés ez már csupán  :surrender:

Párom túl van a kettő Szputnyikon, mind a két alkalommal az oltás helye volt érzékeny, más tünete nem volt. Én egy adag AstraZeneca-val vagyok beljebb, ha a nulladik napnak veszzük az oltás napját, akkor az első nap délelőttjén baromi fáradt voltam, szunyáltam egy jót, azóta semmi bajom, az oltás helye a 2. napon fájt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8591 Dátum: 2021.04.13 19:22:09 »
Megvolt ma az első adag. Hála Istennek kb. semmi, eddig legalábbis, talán kis duzzanat van ott. Akkor kicsit éreztem a helyét.
Futószalagszerűen gyorsan megvolt, közepes embertömeg, remélem ott nem kaptam el senkitől. Az egészségügyi személyzet is kedves volt  :yes:
Feleségemnek ma telefonáltak, holnap szintén ebből kap. Remélem lesz elég második adag három hét múlva.
Szomszéd városba kellett mennem az oltópontra, hóvihar volt a Mecsekben (!), hazafelé láttam egy csattanást is sajnos, nagy sérülés nem lehetett, ahogy néztem...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8592 Dátum: 2021.04.14 08:11:26 »
Azt is olvasd el, hogy abból az oltóanyagból amelyből kap a páciens és 2 oltást kell kapjon, abból csak a beérkezett mennyiség felét oltják el első körben, majd a szükséges kivárási idő után megkapja a 2.-at amit addig zárolnak.
Ez március elején megváltozott, kb azzal egyidőben amikor elkezdték nyújtani a két adag közötti időt. Az EMA engedélyesek folyamatosan, egyre nagyobb mennyiségben jönnek, és azonnal eloltják. Értelemszerűen a 2 körösök feletti mennyiség megy az elsőbe.
Az EMA által nem engedélyezettnél más a helyzet. Szerencsére az összetevő és szennyezettség vizsgálata nem került ki a NAEK alól, ezért ez időt vesz igénybe, ráadásul a szállítás kiszámíthatósága is hasonló mint egy EU ban raktárral nem rendelkező Alis vagy egyéb hasonló termék esetén.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8593 Dátum: 2021.04.14 12:22:00 »
Ez március elején megváltozott, kb azzal egyidőben amikor elkezdték nyújtani a két adag közötti időt. Az EMA engedélyesek folyamatosan, egyre nagyobb mennyiségben jönnek, és azonnal eloltják. Értelemszerűen a 2 körösök feletti mennyiség megy az elsőbe.
Az EMA által nem engedélyezettnél más a helyzet. Szerencsére az összetevő és szennyezettség vizsgálata nem került ki a NAEK alól, ezért ez időt vesz igénybe, ráadásul a szállítás kiszámíthatósága is hasonló mint egy EU ban raktárral nem rendelkező Alis vagy egyéb hasonló termék esetén.

Nekem Lavrovon körösztül V.V. Putyin megígérte 22.-ére a tutti ampullát. Nem hiszem, hogy aggód(nunk)nom kellene.  NAEK=NEAK?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8594 Dátum: 2021.04.14 14:13:06 »
Nem alaptalan az aggodalom, ugyanis a második körös Szputnyik adag késni látszik. Ennek tartalma nem egyezik meg az első körössel, így az nem fordulhat elő, hogy második körös adagokkal oltanának először.