Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1226070 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8565 Dátum: 2019.01.31 10:52:11 »
Hja... ez a téma odavaló... aztán ki tudja kit kapsz... de ez mindenre igaz.
Nálunk a körzeti gyerekorvos teljesen jól bejött, mint mindenkinek neki is vannak emberi ügyei (pl. hiába van rendelés mondjuk 9-től, minden nap fél órát késik, meg volt egy peches periódus hogy szinte mindig akkor betegedtünk le, amikor épp szabadnapos/szabadságos/továbbképzéses napja volt, ezért a helyetteshez kellett menni aki egy tök másik lakótelepen rendelt), de ezeken túlkerekedve kedves, szeretetteljes, jó szakinak bizonyult. Amikor újszülttek voltak, akkor hívhattuk telefonon közvetlen is, mióta rutinosabb szülők lettünk mi már igyekszünk nem zavarni a privát telefonján....

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8566 Dátum: 2019.01.31 15:06:35 »
Emiatt tnem regisztrálok a fb-ra.  :nonono: :)
(vele az a baj, amit írtam, hogy "fél" tőle a gyerek... persze, ilyen előfordul  mindenhol, szinte minden orvosnál először kivan, kb 5 percig, aztán bármit csinálhat vele a doki, ő csak meséli, mi van a legújabb kisautójával, vagy éppen mije fáj, köhög-e stb, a magánrendelésen konkrétan visítva nevet rajta az asszisztens, úgy elszórakoztatja a gyerek. De a háziorvosával nem tud megbékélni. Szakmailag nem tudom megítélni, mert én nem vagyok orvos, ő meg nem nyomdász :D
Előző gyerekorvos "ki akarta törni a gyerek nyakát" 3 hónapos korában. Volt a kölök nyakán egy ödéma, születésénél történt vmi, Heim Pál kórház, megvizsgálták, Dévény torna hónapokig, rendbehozták... Erre a gyerekorvos azt mondja, az nem elég, figyeljen anyuka, ezt kell csinálni vele: gyerek háton, váll lefog, majd erőből fej elteker "végállásba". 3 hónapos gyereknek úgy kijött a szeme a fájdalomtól, ijedtségtől, hogy órákig nem lehetett megnyugtatni. Meséltem a gyógytornásznak, nem akarta elhinni. Másik alkalommal nézi a pár hónapos gyerek kukiját, majd fogja, fityma erőből hátraránt. Hasonló reakció, az volt emlékeim szerint az utolsó alkalom, hogy elvittük ahhoz. Aki itt még szóba jöhet, nagyon kedves, de teli van, így magánba szoktuk hozzá vinni,  egyszer nem volt hangos szava a gyereknek...)
Kérdezősködünk...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8567 Dátum: 2019.02.01 00:50:09 »
Nehéz téma.
A gyerekorvosok átlagéletkora hajszálnyival van a nyugdíjkorhatár alatt, szóval pár éven belül nagy gáz lesz. Nekünk két éve meghalt a gyerekorvosunk, egy évbe telt, mire találtunk másikat, igaz pár hónapig volt helyettes - egy már nyugdíjas néni visszajött besegíteni, de aztán ment unokázni.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8568 Dátum: 2019.02.01 08:15:58 »
Nehéz téma.
A gyerekorvosok átlagéletkora hajszálnyival van a nyugdíjkorhatár alatt, szóval pár éven belül nagy gáz lesz. Nekünk két éve meghalt a gyerekorvosunk, egy évbe telt, mire találtunk másikat, igaz pár hónapig volt helyettes - egy már nyugdíjas néni visszajött besegíteni, de aztán ment unokázni.

 :eek: :eek: :eek:

Doktor néni unokázik?   ::) :whistling: :hug:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8569 Dátum: 2019.03.08 21:08:43 »
Elrepedt a Micra szélvédője, kb 20 cm-es csík lett a vezetőoldalon. Javítást esélytelennek gondolnám...
Pilkingtontól van 2 ajánlat, gyári minőségű Pilkington (ilyen van benne most is), mindenestől 56190 Ft, vagy lengyel utángyártott, YesGlass márkájú, 33245 Ft, akciós beépítéssel.
Érdemes az utóbbival foglalkozni?
Köszi!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8570 Dátum: 2019.03.09 02:21:27 »
Amennyiben nem koszolódott, a szélétől még van 10 cm, akkor fizikailag tartósan javítható, de csak akkor legális, ha nem a látómezőben van, mert más lesz a fénytörése és zavarja a kilátást.

A Pilkinkton keményebb. Csere előtt fényképezd le, eladáskor jól jöhet.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8571 Dátum: 2019.03.09 06:39:29 »
Sajnos, a szélétől indul, majdnem pontosan sarokból és bőven belóg az ablaktörlő által törölt részbe.
Még várok a Bestglasstól ajánlatot, eddig a Pilkington a befutó.
Köszi :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8572 Dátum: 2019.03.09 19:52:35 »
Sajnos, a szélétől indul, majdnem pontosan sarokból és bőven belóg az ablaktörlő által törölt részbe.
Még várok a Bestglasstól ajánlatot, eddig a Pilkington a befutó.
Köszi :)

Repedést nem lehet javítani, csak kőfelverődéstől származó pontszerű sérülést, ami a szélétől minimum 10 cm-re van.  A Pilkington lesz a nyerő. ;-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8573 Dátum: 2019.03.09 20:04:11 »
... ami a szélétől minimum 10 cm-re van.  A Pilkington lesz a nyerő. ;-)
Akkor jó, mert a szélétől kb 3-5 cm-re van a felverődés (az alvázszám "ablak" közepén kb.) , ami végül megindult, szóval nem is rágódom azon, hogy mi lett volna, ha...  :)  Köszi! Hétfőn egyeztetek időpontot, ha sikerül...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8574 Dátum: 2019.05.28 22:41:31 »
A kérdés elsősorban olyanokhoz szól, akik önadózók és kértek a NAV-tól papíralapú bevallást, (amivel aztán lehet egyetérteni, vagy nem), szóval meddig kell(ene) azt a NAV-nak kipostáznia? Nem találtam erről semmi nyilvános infót. Mert közben a május 20-as végső határidő nem változott, és az felettébb nem elegáns eljárás lenne, ha emiatt kicsúszna az ember a határidőből...
Ezt ugyan 2 éve írtam, de idén még aktuálisabb, mert a kérés ellenére sem küldte meg a NAV. Mi vagyunk az egyetlenek, vagy más is járt így?
(Tudom, ügyfélkapu, de én onnan nézem, hogyha egyszer ez a lehetőség jár, és ők megígérik, hogy küldik, akkor küldjék.)
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8575 Dátum: 2019.05.29 07:07:19 »
Fel kell hívni a NAV ügyfélszolgálatát.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8576 Dátum: 2019.05.29 07:25:14 »
Az ÁNYK miért nem jó? Van egy öreg Windows os gépem, évente 2x van netre kötve, egyszer amikor letöltöm az aktuális xx53 -at, másodszor amikor feltöltöm az adatokkal.
Idén február közepén letudtam az egész családét néhány perc alatt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8577 Dátum: 2019.05.29 22:19:25 »
Nem ez a lényeg. Néhány évvel ezelőttig nem volt ilyen központilag elkészített adóbevallás, és tudtunk nélküle létezni, most is menni fog. Engem az bosszant, hogy felajánlják a lehetőséget, hogy megküldik, amit ők csinálnak, aztán magasról tojnak rád.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8578 Dátum: 2019.05.30 06:37:08 »
Vmilyen adminisztrációs hiba lehet. Fel kell hívni őket,, vagy besétálni a hozzád közelebb lévő ügyfélszolgálatra, konkrét adószám alapján biztos meg tudják mondani hol akadt el.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8579 Dátum: 2019.10.15 00:04:10 »
Van valakinek bármilyen tapasztalata a "denevérpadról", illetve egyéb hasonló, de ennél jóval olcsóbb termékekről?
music