Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1226109 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8520 Dátum: 2017.02.06 15:50:36 »

meg villanyórákat fejelgetsz...[emoji12] [emoji48]
Már vagy két éve annak is ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8521 Dátum: 2017.02.11 10:26:08 »
A torna amit próbáltál nem véletlenül az, amit én is csinálok (McKenzie)?
...
Nem az, bár néztem a McKenzie könyvet, szerintem szinte az össze torna ugyanaz, bárki mondjon bármit, max a gyógytornász tud hozzátenni a saját személyiségéből (el lehet gépiesen sorolni a gyakorlatokat, vagy elmagyarázni, mikor mi történik; ez az én tapasztalatom)
Amit én csináltam, más, de nem akarok róla sokat elárulni (mondom, a "hölgy" lényegében ügyvéddel fenyegetett, amikor elváltak útjaink :D ) Aztán volt Maitland terápiás kezelés (manuálterápia), amivel voltak időleges javulások, de olyan fájdalmakat okozott az itthoni torna, hogy abbahagytam, így most nem fáj lényegében semmi, "csak" maradt pár olyan tünet, amivel nem szeretnék együtt élni (láb érzéketlenség, zsibbadás, egyes mozdulatok lekorlátozva), illetve a későbbiekre fennálló bizonytalanság (mikor csípődik be újra stb)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8522 Dátum: 2017.03.13 19:26:09 »
Sziasztok!
Van a közelemben pár darab műanyag kanna 5 és 10 literes. Nem tudom, hogy vagytok vele, de akár milyen óvatoskodással csavartam rá a záró kupakot egy idő után szépen elrepedt a tetejénél. Ti hol vesztek ilyen kupakot?
Fery

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8523 Dátum: 2017.03.25 23:07:19 »
Sziasztok!
Utolsó pillanatban szóltak, hogy holnap Luxemburgba kellene utaznom.
Van friss infótok, hogy mely útvonal javasolt?
Fery

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8524 Dátum: 2017.03.26 15:28:20 »
Mindkét kérdésem megoldva.  :yes: storno
Fery

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8526 Dátum: 2017.04.08 09:34:55 »
A kérdés elsősorban olyanokhoz szól, akik önadózók és kértek a NAV-tól papíralapú bevallást, (amivel aztán lehet egyetérteni, vagy nem), szóval meddig kell(ene) azt a NAV-nak kipostáznia? Nem találtam erről semmi nyilvános infót. Mert közben a május 20-as végső határidő nem változott, és az felettébb nem elegáns eljárás lenne, ha emiatt kicsúszna az ember a határidőből...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8527 Dátum: 2017.05.22 22:34:22 »
A kérdés elsősorban olyanokhoz szól, akik önadózók és kértek a NAV-tól papíralapú bevallást, (amivel aztán lehet egyetérteni, vagy nem), szóval meddig kell(ene) azt a NAV-nak kipostáznia? Nem találtam erről semmi nyilvános infót. Mert közben a május 20-as végső határidő nem változott, és az felettébb nem elegáns eljárás lenne, ha emiatt kicsúszna az ember a határidőből...
Hát, a dolog megoldódott, de nem lehet senkit sem információdömpinggel vádolni.  :censored:
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8528 Dátum: 2017.08.29 10:00:11 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8529 Dátum: 2017.08.29 11:22:49 »
Miért jó behúzni a kéziféket
Nem olyan vicces... Nálunk gyerekkoromban a szomszéd faluban így halt meg egy fickó, csak neki a nyakát szorította oda...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8530 Dátum: 2017.10.02 08:58:22 »
Nem olyan vicces... Nálunk gyerekkoromban a szomszéd faluban így halt meg egy fickó, csak neki a nyakát szorította oda...

 :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:
DEFIBRILLÁTOR!!!

Segítséget kérek, hogy a felhasználó oldaláról tekintve a legmegfelelőbbet vehessük. Még nem aktuális, de fontos, hogy ott legyen kéznél és segítsen, ha szükséges. Meglehetősen laikusan tudom megközelíteni, mert épületgépészeti rendszerek újraélesztéséhez illesmire nincs szükség.
Telep élettartam, bifázis, elektróda  élettartam,memória, hangrögzítés, nyomtatható EKG,.... mi legyen a fontos?
Eü-is Toyotások előnyben! A téma avatottai még inkább!!! :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8531 Dátum: 2017.10.11 11:48:57 »
Jobb helyet nem találtam...

8M fogazott szíjat keresgélek, Tudja-e valaki, hogy mi a különbség a STD, HTD, MGT és GTX jelölések között, hosszok, szélességek szabvány szerint, ezek a szíj erősítésre, ellenállóságra (olaj, oldószerek) utalhatnak....

Tovább lovagolva ezen a vonalon:
a 8M-nek 20, 30, 50 és 85 mm-es a szabvány szélessége... a szíjhajtások keróknál is a 8M a bevett minta (Gates) de 10 mm-es szélességgel, versenysportnál néha 12 mm szélességgel. Ezekhez esetleg beszerzési forrást tud-e bárki?

Köszönöm
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8532 Dátum: 2017.10.11 12:17:47 »
Jobb helyet nem találtam...

8M fogazott szíjat keresgélek, Tudja-e valaki, hogy mi a különbség a STD, HTD, MGT és GTX jelölések között, hosszok, szélességek szabvány szerint, ezek a szíj erősítésre, ellenállóságra (olaj, oldószerek) utalhatnak....

Tovább lovagolva ezen a vonalon:
a 8M-nek 20, 30, 50 és 85 mm-es a szabvány szélessége... a szíjhajtások keróknál is a 8M a bevett minta (Gates) de 10 mm-es szélességgel, versenysportnál néha 12 mm szélességgel. Ezekhez esetleg beszerzési forrást tud-e bárki?

Köszönöm

Hívd fel a powerbelt-es srácokat, azok majd segítenek.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8533 Dátum: 2017.10.11 12:24:54 »
:helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:
DEFIBRILLÁTOR!!!

Segítséget kérek, hogy a felhasználó oldaláról tekintve a legmegfelelőbbet vehessük. Még nem aktuális, de fontos, hogy ott legyen kéznél és segítsen, ha szükséges. Meglehetősen laikusan tudom megközelíteni, mert épületgépészeti rendszerek újraélesztéséhez illesmire nincs szükség.
Telep élettartam, bifázis, elektróda  élettartam,memória, hangrögzítés, nyomtatható EKG,.... mi legyen a fontos?
Eü-is Toyotások előnyben! A téma avatottai még inkább!!! :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :flowers:
Ha AED-re gondolsz, akkor asszony melóhelyén több is van telepítve. Tapasztalat: leglényegesebb, hogy nonstop tápellátáson legyen és ezt ellenőrizze is valaki rendszeresen. Minden más szempont csak ezután. Az sem árt ha a tápellátás szünetmentessége megoldott. Például ha van kritikus rendszereknek fenntartott külön kör, akkor arra érdemes az AED aljzatot is rátenni. Nálunk pl. ezen a körön van egy fél szoba méretű szünetmentes tápegység, amögött meg egy dízelgenerátor.
AED: akkor kell amikor baj van, tehát "nyomd meg a zöld gombot, kapsz egy banánt" egyszerűségűnek kell lennie. Ha a mentő kiért majd nyomtatnak EKG-t, first responder amatőröknek ilyesmi nem kell. A készüléket rosszul használni nem lehet, ha szívritmust érzékel, akkor nem lép működésbe.
Megnézzem majd hogy milyen márka?
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.11 12:26:35 írta Silent »

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8534 Dátum: 2017.10.11 12:42:24 »
Jobb helyet nem találtam...

8M fogazott szíjat keresgélek, Tudja-e valaki, hogy mi a különbség a STD, HTD, MGT és GTX jelölések között, hosszok, szélességek szabvány szerint, ezek a szíj erősítésre, ellenállóságra (olaj, oldószerek) utalhatnak....

Tovább lovagolva ezen a vonalon:
a 8M-nek 20, 30, 50 és 85 mm-es a szabvány szélessége... a szíjhajtások keróknál is a 8M a bevett minta (Gates) de 10 mm-es szélességgel, versenysportnál néha 12 mm szélességgel. Ezekhez esetleg beszerzési forrást tud-e bárki?

Köszönöm
Volt egy időben egy perverz ötletem, hogy építek egy szíjas bicajt, de elvetettem... Akkoriban ezt az oldalt nézegettem: https://shop.carbondrive.net/shop/belt.html?___store=en&___from_store=en