Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1281085 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7245 Dátum: 2011.09.27 15:03:20 »
Andris, ez brutál videó!!!!  :eek: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7246 Dátum: 2011.10.01 21:54:28 »
Teszt.....

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7247 Dátum: 2011.10.06 11:24:14 »
Mi a helyzet odakint?
Pizza már van?


Koszonjuk kerdesed, minden rendben van, az utcan megsokszoroztak a rendori jelenletet, a media tanusaga szerint repkednek a tobbeves bortonbuntetesek, a birosagok ejjel-nappal mukodnek. Allitolag tobbezer ember van orizetben, alairasgyujtesek mennek az utcan, hogy a tombolasban resztvevok, es csaladjai soha semmifele allami tamogatast/segelyt ne kaphassanak. (nev, cim, telefonszam, alairas eleg volt hozza, alairtam enis! :) )

Az egyik del-londoni (Croydon) shop-unkat felgujtottak, nalunk Wembley-be minden rendben volt. negyesevel-hatosaval jartak a MB Sprinter,Iveco Daily,VW LT, Ford Transit rendorbuszok. En egy pillanatig se feltem, nem voltam veszelybe :) A balhe java tolem 20km-re volt.

cikkek: http://hvg.hu/vilag/20110816_ket_evre_leultetik_london
http://hirszerzo.hu/kulfold/20110817_londoni_zavargasok_fagyi

többszörös idézet teszt
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7248 Dátum: 2011.10.06 11:27:14 »
többszörös idézet teszt

idéztem és az kimaradt ahogy kell....

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7249 Dátum: 2011.10.06 15:08:09 »
teszt
teszt
teszt
teszt
teszt

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7250 Dátum: 2011.10.07 10:48:49 »
Idén másodszor szívtam meg a gépjármű-adó miatt  :censored: ... A forgatókönyv ugyanaz: adótartozás miatt letiltották a bankszámlámat. Se szó, se beszéd... Minden előzetes figyelmeztetés, értesítés nélkül - egyszer csak puff, le volt tiltva.  :ph34r:

Tavasszal erdélyben, egy tankolás után emiatt ott álltam megfürödve, nem tudtam fizetni  :wacko: ... Szerencsére barátaim oda tudtak jönni és rendezni a számlámat.

Most legutóbb "csak" egy átutalást nem tudtam emiatt időben elintézni  ::) ...

Azért ez tényleg hajmeresztő, hogy ezt így legálisan megtehetik  :nonono: !!!

... Igen, igen, ha időben fizettem volna, ez nem történik meg. De nem az lenne a normális és elvárható, hogy mielőtt ehhez a drasztikus lépéshez folyamodnak, küldjenek egy figyelmeztetést?! Vagy legalább a bank küldjön egy sms-t, hogy hé, haver, letiltottuk a számládat...  :fuck-8:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7251 Dátum: 2011.10.07 12:29:13 »
Bocs Palaczk, de nem. Miért verné magát bárki bármilyen költségbe az adózó "hülyesége" miatt?

Főleg, hogy adott a törvény, pontosan tudjuk, hogy mit mikor kell fizetni...Főleg, hogy már nem először fordul elő.  :szemez: Az, hogy emiatt nem tudtál tankolni. Az adó mindig az első. Úgy kell vennie az emebernek, hogy az a pénz nincs ott. Nekem is tök jól néz ki a céges szlám mielőtt EVÁt kell fizetni, aztán meg...De tudom, hogy az nem az enyém...
Gabe 254.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7252 Dátum: 2011.10.07 12:29:30 »
Vagy legalább a bank küldjön egy sms-t, hogy hé, haver, letiltottuk a számládat...  :fuck-8:
Önkormányzatnak hatósági beszedésre van joga (szebb szóval inkasszót nyújthat be) adótartozás címén. Ez nem a számla letiltása, hanem a beszedendő összeg előjegyzését, ha lehet, azonnali teljesítését eredményezi. Nyilván, ha az összeg vagy annak egy része fedezetlen, akkor a jogszabályban megadott napig "sorban áll" a beszedés. Mellesleg inkasszó befogadásáról a bankok nem szokták az érintett ügyfelet értesíteni.
Letiltásról nem hallottam, hogy önkormányzat ilyet kérhet, max. bíróság.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7253 Dátum: 2011.10.07 13:06:11 »
Önkormányzatnak hatósági beszedésre van joga (szebb szóval inkasszót nyújthat be) adótartozás címén. Ez nem a számla letiltása, hanem a beszedendő összeg előjegyzését, ha lehet, azonnali teljesítését eredményezi. Nyilván, ha az összeg vagy annak egy része fedezetlen, akkor a jogszabályban megadott napig "sorban áll" a beszedés. Mellesleg inkasszó befogadásáról a bankok nem szokták az érintett ügyfelet értesíteni.
Letiltásról nem hallottam, hogy önkormányzat ilyet kérhet, max. bíróság.
Amikor az önkormányzat végre akarta hajtani a beszedést, akkor nem volt elég pénz a számlámon. Maga a rendszer pedig, a bank netes oldalán, amikor egy átutalást akartam indítani, azt írta ki: "a számla státusza: letiltott" ... Ennyit tudok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7254 Dátum: 2011.10.07 13:08:32 »
Bocs Palaczk, de nem. Miért verné magát bárki bármilyen költségbe az adózó "hülyesége" miatt?

Főleg, hogy adott a törvény, pontosan tudjuk, hogy mit mikor kell fizetni...Főleg, hogy már nem először fordul elő.  :szemez: Az, hogy emiatt nem tudtál tankolni. Az adó mindig az első. Úgy kell vennie az emebernek, hogy az a pénz nincs ott. Nekem is tök jól néz ki a céges szlám mielőtt EVÁt kell fizetni, aztán meg...De tudom, hogy az nem az enyém...
Nem értek egyet... Illetve az adóval kapcsolatos részével igen; de a bank, azzal, hogy nem értesít a számla letiltásáról, adott esetben aránytalan kárt, hátrányt okozhat nekem. A számtalan díjért, amit ilyen-olyan jogcímen lekapcsolnak rólam havonta, ugyan férjen már bele ilyenkor egy értesítő sms. Már csak azért is, mert akár tévedésből is történhet ilyen letiltás - ugye, minden rendszerbe csúszhat hiba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7255 Dátum: 2011.10.07 13:15:38 »
Valahol igazad van. Vannak másik bankok, sajnos ez van.

Egyébként szerintem nem letiltott csak rosszul van elnevezve a státusz, hanem inkább amit Sanyesz írt, hogy izomból beszedik, de nincs rajta annyi ezért, amíg az nem teljesül mást nem fizetnek ki róla.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7256 Dátum: 2011.10.07 13:18:01 »
igazat adok Palaczknak. én is mindig elfelejtem az őszi súlyadót és 2 hónap múlva küld az önkori az fizl felszólitást meg 1e ft büntit
de akkor is zárolni a számlámat.. :nono:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7257 Dátum: 2011.10.07 13:19:32 »
Nem értek egyet... Illetve az adóval kapcsolatos részével igen; de a bank, azzal, hogy nem értesít a számla letiltásáról, adott esetben aránytalan kárt, hátrányt okozhat nekem. A számtalan díjért, amit ilyen-olyan jogcímen lekapcsolnak rólam havonta, ugyan férjen már bele ilyenkor egy értesítő sms. Már csak azért is, mert akár tévedésből is történhet ilyen letiltás - ugye, minden rendszerbe csúszhat hiba.
...csak halkan jegyzem meg, hogy azért tedd a szívedre a kezed: nem EZ az első alkalom nálad, hogy nem tudják beszedni az adót. Ha erre egy kicsit jobban odafigyelnél, saját magadat is megkímélnéd az ezzel járó kellemetlenségektől.  :flowers: :hug:

Amúgy, gondolom, Nálad is negyed éves a beszedés, de ez mindegy is, az ember be tudja lőni, hogy melyik hónapban milyen fix fizetnivalója van, és célszerű már csak saját érdekben is úgy intézni az anyagiakat, hogy az végrehajtható legyen, mármint a díjbeszedés.
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.07 13:21:35 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7258 Dátum: 2011.10.07 13:26:07 »
...csak halkan jegyzem meg, hogy azért tedd a szívedre a kezed: nem EZ az első alkalom nálad, hogy nem tudják beszedni az adót. Ha erre egy kicsit jobban odafigyelnél, saját magadat is megkímélnéd az ezzel járó kellemetlenségektől.  :flowers: :hug:

Amúgy, gondolom, Nálad is negyed éves a beszedés, de ez mindegy is, az ember be tudja lőni, hogy melyik hónapban milyen fix fizetnivalója van, és célszerű már csak saját érdekben is úgy intézni az anyagiakat, hogy az végrehajtható legyen, mármint a díjbeszedés.
Fél éves... És elvileg csekken fizetem. Csak mindig el is felejtem azzal a lendülettel, és így juttatják eszembe  :wacko:

Az első bekezdésben meg igazad van, persze  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7259 Dátum: 2011.10.07 13:28:52 »
Én az év eleji postázáskor, 1. félév befizetésekor mindig beállítok egy emlékeztetőt szept. 1-re.  :szemez: