Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1282544 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6675 Dátum: 2011.03.08 20:03:23 »
Egyszer dolgoztam 3 másik társammal egy irodában. Az volt a szabály, hogy akárhányszor kiejtette valaki a száján a kv szót ment az egyik és főzött. Nem számított mikor itták az utolsót. Eszméletlen volt. :D
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6676 Dátum: 2011.03.08 20:07:12 »
Én örülök, hogy nem kávézok és nem cigizek. Látom milyen sok pénz. És bár lehet sokan megütköznek, de inni sem iszok. Nincs rá szükségem. Most felnőtt korban megpróbálkoztam vele, de szarul esett szó szerint az alkohol íze. Hiába mondták az milyen fsza bor, csak azt éreztem mintha patikai alkoholt ittam volna, minden mást elnyomott az íze. Emlékszem elszívtam 14 éves koromban 1,5 szál cigit. Annak élménye alapján nem könnyű lehetett bárkinek is rászokni.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6677 Dátum: 2011.03.08 20:09:17 »
Én KV függő vagyok.  El akartam ezt is dobni, mint a cigit, egyik percről a másikra, de a KV nem ment. Rosszul lettem, ugyanis alacsony a vérnyomásom és a KV-val tartom szintben, gyógyszert nem szedek. Pontos "ütemterv" alapján fogyasztom, de a mértéket lecsökentettem. Valaha 8 KV is lecsúszott, főzött persze, de manapság már csak 3 főzöttet iszom egy nap.

Ja és a cukor 360.- HUF körül van. Mi utoljára 2009. decemberében vettünk egy kartonnal, még jó darabig kitart. Én teszem a KV-ba, a párom  pötyizik.
kv helyett napi egy bándzsidzsámpig tutira megemeli a vérnyomást :D
Prius 2 - a mosolygós autó.

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6678 Dátum: 2011.03.08 21:45:06 »
Mennyire viccesek voltak a hozzászólások a dohányzás/nemdohányzás témába, kicsit emlékeztetett a luxusadó témára. Akinek erősebb volt a kocsija az szívta a fogát, és szidta a rendelkezést, akinek nem, az örült, hogy másokat megszívatnak. Igazi csapatépítő téma volt az is.  [rohog] [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6679 Dátum: 2011.03.08 22:16:03 »
Függőség=gyengeség
Nem kívánom neked, hogy olyan helyzetbe kerülj, amikor revideálod ezt az álláspontodat  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6680 Dátum: 2011.03.08 22:16:55 »
Függőség=gyengeség
Függőség = betegség. Van neve is a szakterületnek, addiktológiának hívják.
Na, ez már egy fokkal jobb. Mondjuk, ezzel az erővel a társadalmunk nagyobbik része beteg (ami tulajdonképpen igaz is).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6681 Dátum: 2011.03.08 22:19:47 »
Én KV függő vagyok.  El akartam ezt is dobni, mint a cigit, egyik percről a másikra, de a KV nem ment.
Nem is baj. A kávé, hacsak nem nagyon magas a vérnyomásod, és/vagy nem viszed extrém mértékben túlzásba a fogyasztását, egy csomó pozitív hatással rendelkezik. Össze sem lehet hasonlítani pl. a kvázi kizárólag negatív hatású dohányzással. Napi három kávé, az abszolút nem gond, sőt  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6682 Dátum: 2011.03.08 22:54:38 »
Ne is mondjátok.... Régi szép idők, amikor 60-ér ideadta a román kilóját, mikor mondtuk, hogy napi 300kg kell...
Ne is mond! 5-en hoztunk be 5 zsugor cukrot Szalontáról több nap egy héten, + telitank gázolaj és az volt a durva, hogy mindez a súly nem látszott a Passaton, mert hátul a gyárinál keményebb rugók voltak... :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6683 Dátum: 2011.03.09 07:52:54 »
Függőség=gyengeség
Nem kívánom neked, hogy olyan helyzetbe kerülj, amikor revideálod ezt az álláspontodat  :flowers:
Palaczk! Nem a levegőbe beszélek! Tudom, hogy vannak nekem is függőségeim. Azért írtam, mert a mai társadalmunk hajlamos erre azt mondani, hogy ez természetes. De nem az. És az ember, köztük én is, csak akkor indul el ezeket megváltoztatni, ha rádöbben, hogy ez nem természetes ÉS LEHET MÁSKÉPP.
Nekem is vannak függőségeim, de amikor erre rájöttem elkezdtem ezeket sorban felszámolni, ami hosszú folyamat. Talán sokan ezért nem kezdik el. De nem az számít, hogy hol tartasz, hanem, hogy merre haladsz. teszel-e ellene lépéseket.
Én egy betegség kapcsán, ami szintén függőségből eredt, gyógyszert szedtem 4 évig. Amint a gógyszert csökkentettem, szó szerint remegni kezdtem, a pulzusom felszaladt, és tetániás görcsöt kaptam. Ennek ellenére egyszer úgy döntöttem leteszem. 3 hónapig volt halálfélelmem nem mertem kimenni az utcára. De túl lettem rajta. és azóta azt a függőséget is letettem, ami ide vezetett. És még mindig van más.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6684 Dátum: 2011.03.09 08:17:25 »
Függőség=gyengeség
Függőség = betegség. Van neve is a szakterületnek, addiktológiának hívják.
Na, ez már egy fokkal jobb. Mondjuk, ezzel az erővel a társadalmunk nagyobbik része beteg (ami tulajdonképpen igaz is).
Ez igaz  :yes: Nyaron volt szerencsem megismerkedni egy addiktologussal. Nagyon erdekes terulet, nem is gondoltam addig, hogy:
1. ilyen sokfele fuggoseg van
2. ilyen sokfele fuggosegben szenvedek


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6685 Dátum: 2011.03.09 09:07:29 »
Jah, fugg az ember a fonoketol, ezt a fuggoseget kellene eloszor felszamolni.  :D

Aztan sex-fuggo is vagyok 3 egybefuggo sex-mentes nap halalos szamomra. :szemez: Ezt a gyengeseget inkabb nem akarom felszamolni.

Szeretem a jo kocsikat is es a vezetest, ha nem vezetek par napig mar, akkor rosszul vagyok. Ezt a fuggoseget sem akarom megszuntetni, k.rva jo dolog az auto es a vezetes szerintem -- meg igy par 100e km utan is.

Aztan szeretem a KV-t, nem tudom, hogy fuggo vagyok-e. Siman meg tudnam allni, hogy nem iszok, de nem akarom, mert izlik. Mondjuk az osszes fuggo ezt mondja, hogy abba tudna hagyni az xyt, csak nem akarja.  ;)

Szerelesfuggo vagyok. 1 het szereles-mentes idoszak utan lathatoan rossz a kedelyem, nem vagyok jol. Aztan egy kisebb adag szereles (akar kis forrasztas is eleg) es maris vigyorog a pofam, mint a tejbetok  :)

Internetfuggo is vagyok, de nem a net miatt, hanem, mert ezaltal tudom a hobby-jaimat kielni, utana olvasni a dolgoknak. Amugy 2 hetet siman kibirok net nelkul, de azert jobb, ha van.  :D

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6686 Dátum: 2011.03.09 12:54:54 »
Aztan sex-fuggo is vagyok 3 egybefuggo sex-mentes nap halalos szamomra. :szemez: Ezt a gyengeseget inkabb nem akarom felszamolni.

A függőségről leszokás és a lemondás nem ugyanaz. Emiatt a tévhit miatt nem akarnak megszabadulni az emberek a függőségtől.
B.s. esetében a függőségtől való megszabadulás nem azt jelenti, hogy ül az ágya szélén, nézi a frkát és azt modja: de jó lenne szexelni, de hát én nem vagyok függő. Ez lemondás, de a függőség megvan.
Prius 2 - a mosolygós autó.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6687 Dátum: 2011.03.09 14:08:17 »
az elöbb vettem 299/kg os áron, 50kg-ot :wacko:
Mi ezért járunk már Szlovéniába vásárolni :)
0,77 EUR egy kiló cukor, de 1 EUR a max, az a  vicces, hogy a magyar termékek is olcsóbbak,mint itthon :) Vagyis nem vicces....

Ausztria: 95-ös benzin 1,34 €
            cukor 0,69-0,89 €
            sör (dobozos) 0,4-0,9 €
            kávé (1 kg) 4,0-6,0 €
            állateledel 1,24 kg-os kutya 0,8-1,0 €
            tartóstej (jóízü 1,5 %) 0,72 €
            márkázott vaj 1/4 kg 1,7 €
            rízs (hosszú) 1,0 kg 0,7 €
            burgonya (mosott) 5 kg 2,5 €
            Jim Beam 0,7 l-es 9,9 €
                                                       ezek mai árak, nem discontban! ::)
         
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6688 Dátum: 2011.03.09 14:38:30 »
Jól számolom, hogy ez kevesebb mint itthon...?
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6689 Dátum: 2011.03.09 14:52:43 »
Bizony kevesebb. Voltunk bevásárolni (Tesco&Interspar a napokba, és érezhetően drágább minden, mint pl. Angliába. 10-15%-al is akár.
kisa
born to ride