Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1241128 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6180 Dátum: 2010.12.03 21:40:58 »
Azt hiszem, a mai világban nehéz megúszni függőség nélkül.
Én olyan szempontból szerencsés vagyok, hogy a cigit utálom - még egy slukkot se szívtam soha -, az alkohol ízét és hatását nem szeretem, így elcsábulni nem tudok, a kávé sem hoz lázba, évente kb. 1-et iszom, jó évben akár kettőt is, viszont az édesség a gyengém. A napi egy tábla csoki, vagy annak megfelelő cukortartalmú más édesség simán leszalad. (Nem is tudok lefogyni). Ha egyszer eljutok a kezdődő cukorbetegségig, nem tudom, mi lesz...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6181 Dátum: 2010.12.04 10:12:11 »
...futás...
Ebben az időben  ::) ...
futni? csak ha kergetnek  :flowers:
Én is így gondoltam nagyon sokáig  ;) ... Aztán megváltozott az álláspontom. Fontos, hogy az elején lehetőleg ne egyedül menjen az ember, mert akkor nem csak arra figyel, hogy jaj az oldalam, jaj a lábam, jaj megfulladok... És persze két kulcsszó: fokozatosság, rendszeresség. Nem kell túlhajtani magad, mert az frusztrál. Viszont ha ésszel csinálod, gyorsan (!) javulni fog tőle a kondíciód - és ami szintén nem mindegy, hogy egész egyszerűen jobban érzi magát tőle az ember  :yes:

Mindezt úgy mondom, hogy korábban én is kifejezetten UTÁLTAM!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6182 Dátum: 2010.12.04 10:14:20 »
Bocs,hogy visszatérek a témára,de én abszolút olyan módon cigiztem,mint ahogy leírod a szokásodat.Feltettem magamnak a kérdést:ha csak napi 2-3 szál akkor meg minek?
Tahát én sem voltam "függő"?Ne tudd meg,hogy milyen nehéz volt így is "lejönni" a cigiről!Mert a függés akkor derül ki,amikor nem szabad rágyújtani és nem tudsz ellenállni."A fejben dől el a dolog"Most kb.1 éve nem szívok de még néha akadnak "necces"helyzetek,amikor az önkontroll segít!Próbáld ki és utána beszélhetünk arról,hogy mennyire vagy "függő" :yes:
Ákosnak abszolút igaza van!
Továbbra is azt mondom: ha valami adott esetben hetekig eszedbe sem jut, az nem függés, szerintem... De mindegy.

Nade visszakérdeznék: napi 2-3 szálról minek lejönni? Az úgy kb. mindegy szerintem. Jóóó, tudom hogy nem teljesen mindegy... De majdnem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6183 Dátum: 2010.12.04 10:20:11 »
Azt hiszem, a mai világban nehéz megúszni függőség nélkül.
És ugye függeni rengeteg dologtól lehet - hogy ne menjek messzire, pl. a fórumtól  ::) ... Vagy akár bizonyos lelkiállapotoktól... Ha kialakítasz magadnak egy lelki mókuskereket, és azon munkálkodsz, hogy olyan körülményeket hozz létre/tarts fenn, hogy ne kelljen kiszállnod belőle... Na, ezek akár még veszélyesebb vizek is lehetnek adott esetben, mint a jó öreg cigi vagy pia. Nehezebben felfedezhetők, kevésbé vannak a leküzdésükre bevált metodikák, és végső soron ugyanúgy levihetnek a lejtőn, akár egészen a legmélyére is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6184 Dátum: 2010.12.04 10:28:56 »
Azt hiszem, a mai világban nehéz megúszni függőség nélkül.
Én olyan szempontból szerencsés vagyok, hogy a cigit utálom - még egy slukkot se szívtam soha -, az alkohol ízét és hatását nem szeretem, így elcsábulni nem tudok, a kávé sem hoz lázba, évente kb. 1-et iszom, jó évben akár kettőt is, viszont az édesség a gyengém. A napi egy tábla csoki, vagy annak megfelelő cukortartalmú más édesség simán leszalad. (Nem is tudok lefogyni). Ha egyszer eljutok a kezdődő cukorbetegségig, nem tudom, mi lesz...
Akkor te is cukorbeteg vagy mint én [rohog] A cukor betege :devil:
Kellemetlen mellékhatása, hogy éhes lesz az ember, ha édességet eszik(felboritja a vércukorszintet), de pesze  savanyu gyümölcstől is (pl alma, narancs)(marja a sav a gyomrot)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6185 Dátum: 2010.12.04 10:31:23 »
Azt hiszem, a mai világban nehéz megúszni függőség nélkül.
És ugye függeni rengeteg dologtól lehet - hogy ne menjek messzire, pl. a fórumtól  ::) ... Vagy akár bizonyos lelkiállapotoktól... Ha kialakítasz magadnak egy lelki mókuskereket, és azon munkálkodsz, hogy olyan körülményeket hozz létre/tarts fenn, hogy ne kelljen kiszállnod belőle... Na, ezek akár még veszélyesebb vizek is lehetnek adott esetben, mint a jó öreg cigi vagy pia. Nehezebben felfedezhetők, kevésbé vannak a leküzdésükre bevált metodikák, és végső soron ugyanúgy levihetnek a lejtőn, akár egészen a legmélyére is.
No ez érdekes! Kicsit részletesebben hogyis van ez? Tudsz leírni egy példát? :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6186 Dátum: 2010.12.05 11:33:07 »
Így van. :yes:
Nemrég volt valami kezdeményezésféle, hogy legyen maximálva az autópálya sebesség, környezetvédelmi okokra hivatkozva, de aztán ezt elfojtották, elhalt, jól tudom?
Ez évtizedek óta vissza-visszatérő téma náluk... Mindig feljön, de eddig mindig leszavazták. Egyrészt nagyon népszerűtlen döntés lenne (a lakosság többsége nem támogatja), másrészt a német gazdaság egyik fő támpillére az autóipar, és a német autók nimbusza jelentős részben azon alapszik, hogy a legendás Autobahn-ra tervezték őket, ahol korlátlanul lehet száguldani  :sorcerer: ... Így aztán az autógyártók részéről is nagy a nyomás egy esetleges tempólimittel szemben.

Egyébként, elnézve a mai tendenciákat, biztos, hogy így is meg vannak számlálva a napjai a limit hiányának  ::) ... És szerintem nagyon szomorú pillanat lesz az, amikor megszűnik létezni. Ha belegondoltok, ez a régi, szabad(abb), irracionális(abb) autós világ egyik utolsó, megmaradt bástyája.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6187 Dátum: 2010.12.05 12:12:33 »
Bocs,hogy visszatérek a témára,de én abszolút olyan módon cigiztem,mint ahogy leírod a szokásodat.Feltettem magamnak a kérdést:ha csak napi 2-3 szál akkor meg minek?
Tahát én sem voltam "függő"?Ne tudd meg,hogy milyen nehéz volt így is "lejönni" a cigiről!Mert a függés akkor derül ki,amikor nem szabad rágyújtani és nem tudsz ellenállni."A fejben dől el a dolog"Most kb.1 éve nem szívok de még néha akadnak "necces"helyzetek,amikor az önkontroll segít!Próbáld ki és utána beszélhetünk arról,hogy mennyire vagy "függő" :yes:
Ákosnak abszolút igaza van!
Továbbra is azt mondom: ha valami adott esetben hetekig eszedbe sem jut, az nem függés, szerintem... De mindegy.

Nade visszakérdeznék: napi 2-3 szálról minek lejönni? Az úgy kb. mindegy szerintem. Jóóó, tudom hogy nem teljesen mindegy... De majdnem.

1 szál is káros! :yes:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6188 Dátum: 2010.12.05 12:15:14 »
1 szál is káros! :yes:
Életemben nem szívtam el egy szálat sem. Lemaradtam valamiről? Szerintem nem  :)

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6189 Dátum: 2010.12.05 12:18:14 »
1 szál is káros! :yes:
Életemben nem szívtam el egy szálat sem. Lemaradtam valamiről? Szerintem nem  :)
Csak iszol és drogozol, nem?  :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6190 Dátum: 2010.12.05 12:39:29 »
1 szál is káros! :yes:
Ja, az élet káros  :yes: ... ;)

Meggyőződésem, hogy napi 2-3 cigitől nem fog senki semmilyen halálos kórt kapni... Ha hajlamos rá, meg fogja kapni cigi nélkül is... Ha meg nem hajlamos, akkor ennyitől nem fogja megkapni. Persze lehet hogy nincs igazam, abszolút skálán nézve biztosan egészségesebb 0 cigi, mint 3 cigi. De én nem ezt tartom a legkárosabb "szenvedélyemnek"... Igazából szerintem semmit nem viszek túlzásba, veszélyesebb, amikor néha el-elkap a gépszíj és száguldozok  ::) ... De ha mégis választani kéne egy káros "szenvedélyt", amit abba kéne hagynom, akkor az a kóla lenne, nem a cigi. Mert kólából (rendes, echte, killer cukros kólából) sok fogy nálam, úgy kb. 4-5 litert biztos megiszok egy héten.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6191 Dátum: 2010.12.05 12:47:57 »
Hosszu tavon napi 2-3 szal is eleg egy enyhe tudotagulashoz. No cigi, no kola. Mars futni!  :devil:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6192 Dátum: 2010.12.05 12:51:56 »
Ööö.... öööősz van wazz, sőt már kvázi tél... Ilyenkor jön a depi... A depivel a cigi  ::) ... De amúgy igazad van persze  :yes: ... Holnap amúgy irány Erdély, három napra... Ott majd túrázunk  :) - föltéve ha nem szakad az eső (bár én szívem szerint mennék esőben is, az tuti).

A kóla, az nehezebb ügy... Azt én élénkítőként iszom, mint más a kávét... Iiigen, tudom hogy csalóka a hatása meg visszaüt meg minden... De ezek a 12 órás műszakok... Néha 4-5 is, zsinórban... Hát időnként elég nehéz lenne bármi "pótszer" nélkül végigcsinálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6193 Dátum: 2010.12.05 13:10:15 »
1 szál is káros! :yes:
Ja, az élet káros  :yes: ... ;)

Meggyőződésem, hogy napi 2-3 cigitől nem fog senki semmilyen halálos kórt kapni... Ha hajlamos rá, meg fogja kapni cigi nélkül is... Ha meg nem hajlamos, akkor ennyitől nem fogja megkapni. Persze lehet hogy nincs igazam, abszolút skálán nézve biztosan egészségesebb 0 cigi, mint 3 cigi. De én nem ezt tartom a legkárosabb "szenvedélyemnek"... Igazából szerintem semmit nem viszek túlzásba, veszélyesebb, amikor néha el-elkap a gépszíj és száguldozok  ::) ... De ha mégis választani kéne egy káros "szenvedélyt", amit abba kéne hagynom, akkor az a kóla lenne, nem a cigi. Mert kólából (rendes, echte, killer cukros kólából) sok fogy nálam, úgy kb. 4-5 litert biztos megiszok egy héten.
Nagy baj a 2-3  szállal, hogy bármikor több lehet és függövé válhatsz. Csek kell egy jó apropó: lehet az valami elkeseritő dolog az életedben, egy túl jó buli stb.
Az üditőkről is már rég leszoktam, egyrészt a lányomnak eleve van sulyfeleslege, ugyhogy soha nincs itthon Cola, max valami narancslé  hátha meg kell valakit kinálni, vagy nehéz volt az ebéd. Ráadásul nem csak sok cukor van benne, hanem egy rakás pénz is! + cipelheted a palackokat(pláne ha még vissza is viszed) (+ környezetszennyező műanyagpalackok használata)
Ami még nagy gond és még nem vagyunk tudatába, hogy a cukormentes üditők is ártalmassak, mert becsapod a szervezeted, azt hiszi hogy  kap egy csomó cukrot  pedig nem.... (na jó nem magyarázom el, de erre már orvos is bolintott rá)
Hasonló a gond az alkoholmentes sörrel: vegyi uton vonják ki belőle az alkoholt, a vegyianyagok meg szintén nem egészségesek :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6194 Dátum: 2010.12.05 13:18:54 »
Mars futni!  :devil:

Adjunk az izületeknek  :devil:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!