Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1274204 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4500 Dátum: 2009.12.27 09:05:05 »
Na abba be nem bújnék, az biztos. A fulladástól félek talán a legjobban.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4501 Dátum: 2009.12.27 09:50:20 »
Amennyire tudom, ott is előbb hal meg az ember tűzben, mint vízben...
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4502 Dátum: 2009.12.27 10:30:44 »
Na igen, de ha tűr van egy buszon, le tudsz szállni róla. Vonaton is van rá elég jó esélyed. Repülőn kevésbé, de ott a tűznél hamarabb lesz robbanás, akkor meg már mindegy. A tengeralattjáróról meg hova menekülsz...
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4503 Dátum: 2009.12.27 10:33:57 »
Music, mennyi esély van arra, hogy a következő pár évben tengeralattjáróra kell ülnöd?   ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4504 Dátum: 2009.12.27 15:27:22 »
Ha rajtam múlik, 0. De vajon csak rajtam múlik? :devil:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4505 Dátum: 2009.12.27 15:34:11 »
Ne már Palaczk, az utasszállítóktól fosol, a pille két- négyülésesekkel meg felméssz... A fene se érti...  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4506 Dátum: 2009.12.27 21:11:18 »
A törvényhozás, ami nem szabályozta a hitelezést, bár most ezért kapni fogok a 'független' fórumtársaktól....jaj :flowers:

Mindjárt lekomcsizol, pedig azt qrvára nem szeretném :D De.

A hitelezés szabályozott. Nem várhatjuk el semmiféle színű kormányzattól, hogy 10 millió pénzügyi analfabéta helyett gondolkozzon. A vigyázó állam modellje már réges-régen (nálunk épp '89-ben) megdőlt, a túlszabályozottság ellenkezik A) a piaccal B) a demokráciával C) az egyén döntési szabadságával D) az ország gazdasági érdekeivel.

Egyébként ilyen alapon tilthatnánk a dohányt és az alkoholt, lévén az emberélet mindennél fontosabb, ennek mentén nem lennének legálisak a halált okozó szerek - hogy tetszene? Ne gondold, hogy jövőre hipp-hopp "szabályozzák" a hitelezést, és az nekünk jó lesz.

Arról ne is beszéljünk, mit érnél el egy agyonszabályozott hitelpiaccal.

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4507 Dátum: 2009.12.27 21:15:22 »
A kábítószert is legalizálni kellene, heroin, kokain, minden....aki fogyasztja az hülye...birka nép :flowers:

Lásd előző hozzászólásom, amit még megfogalmaztam azelőtt, hogy olvastam volna a tiéd. ;) Piát, cigit sem szabadna legális szerként árusítani szerinted? Ezek okozzák ugyanis a legtöbb halálesetet.

Ne értsd félre, szerintem jól van, hogy legális az alkohol, illetve tiltottak az általad említett drogok. Csak borzasztó nehéz megtalálni azt az egyensúlyt minden területen, ami a szélsőséges liberális hozzáállás és a katonai vasszigor között húzódik.

Hitelezésre visszatérve, kamatszintek és hitelkontingensek meghatározásával modern gazdaságokban nem él a jegybank, holott a törvényi lehetőség adott. Elgondolkodtál már azon, miért nem?

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4508 Dátum: 2009.12.27 21:19:39 »
Hiába állami tulajdon ha feladta a pénzkibocsájtás monopóliumát.

Marhaság, akármit ír Drábik. A kibocsátás monopóliuma szabályozott, természetesen továbbra is állami kézben van.

Amiről te írsz, az a pénzteremtés. Pénzügyi alapismeretek, első óra anyagát vedd elő újra, és térjünk vissza a témára, ha átolvastad.

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4509 Dátum: 2009.12.27 21:33:42 »

Marhaság, akármit ír Drábik.

Ezért nem folytatom.


Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4510 Dátum: 2009.12.27 21:35:22 »
Ezért nem folytatom.

Helyes. De csak hogy értsd, nem Drábik írását kérdőjelezem meg, hanem azt a fogalmatlan következtetést, amit arra alapozol. ;)

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4511 Dátum: 2009.12.27 23:50:33 »
Ezért nem folytatom.

Helyes. De csak hogy értsd, nem Drábik írását kérdőjelezem meg, hanem azt a fogalmatlan következtetést, amit arra alapozol. ;)

Nem folyok bele jobban nem az én szakterületem. De Drábikot már régóta figyelem és szerintem sok igazat ír.
Amúgy a másik topikban feltettem egy kérdést Ákos kérdésére. Ha az a kérdés megoldódna már beljebb lennénk. 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4512 Dátum: 2009.12.28 07:40:38 »
A magyar vidéken olyan megalázóan kevés a munka, és olyan kevés a fizu, mint egy átlag román területen. (...) Szóval nem szabad általánosítani, tényleg sok a felelőtlen hitelfelvevő, de mielőtt a magas lóról ítélkezünk, néha a dolgok mögé is érdemes nézni. 
A második mondatoddal egyetértek. Igen, az IS hibás, aki enged a csábításnak és túlvállalja magát, belemegy a hosszú távú kiszolgáltatott anyagi helyzetbe azért, hogy megélhesse a jólét illúzióját  ::) ... Hú de nagy bűn, tényleg... Nem, nem bűn, maximum óvatlanság, naivság. De az IS hibás (és szerintem nagyobb mértékben), aki kiveti a csalit. És a jogszabályi háttér is - erről se feledkezzünk meg. Nem lett volna szabad engedni, hogy az emberek ilyen kondíciókkal vegyenek föl hiteleket. Ez amolyan vadkapitalista jellegű megoldás volt - most meg is vannak bőven a kárvallottjai. De talán tényleg ez lesz a válság egyik pozitív hatása (pontosabban: már most is az), hogy a népek akkor sem tudják többé ilyen helyzetbe hozni magukat, ha akarják.

Viszont ami az első mondatodat illeti: hidd el, Romániában azért továbbra is rosszabb a helyzet hozzánk képest. Alacsonyabbak a reálbérek, kisebb (jóval) a minimálbér. Ott a nagy többség mindenféle ügyeskedéssel, másodállással, bizniszeléssel, ügynökösködéssel stb. kénytelen kiegészíteni a fizuját, mert máshogy egyszerűen nem élne meg. Tudom jól, vannak ott barátaim & rokonaim, rendszeresen járok át.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4513 Dátum: 2009.12.28 07:43:11 »
Na igen, de ha tűr van egy buszon, le tudsz szállni róla. Vonaton is van rá elég jó esélyed. Repülőn kevésbé, de ott a tűznél hamarabb lesz robbanás, akkor meg már mindegy. A tengeralattjáróról meg hova menekülsz...
A tengeralattjárónál azért gyakran szokott idő maradni a mentésre. A repülőn ehhez képest nem igazán  ::) ... Persze, jelenlegi ismereteink szerint, az utasszállító tengeralattjárók aligha fognak elterjedni. Aki meg haditengerésznek megy, az amúgy is tudja, hogy nem az óvodába készül.

Ezzel együtt, egyetértek veled: egy tengeralattjáróba sem szívesen ülnék be.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4514 Dátum: 2009.12.28 07:48:19 »
Nem várhatjuk el semmiféle színű kormányzattól, hogy 10 millió pénzügyi analfabéta helyett gondolkozzon. A vigyázó állam modellje már réges-régen (nálunk épp '89-ben) megdőlt, a túlszabályozottság ellenkezik A) a piaccal B) a demokráciával C) az egyén döntési szabadságával D) az ország gazdasági érdekeivel.
Azért azt te is tudod, hogy igen széles skála adott a túlszabályozottság és a piacot teljes egészében "szabadon eresztő" állam között. Egy rakás, a miénknél jóval régebben működő, európai demokráciában nem alakulhatott volna ki az a képtelen helyzet, ami nálunk tavalyig adott volt a 0 % beugrós, 120 hónap futamidős, minimálbérre megadott hitelekkel. ENNYIRE nem lehet szabályozatlanul hagyni a hitelpiacot (sem), mert az átlagpógár nem banki szakember. Az állam dolga, hogy megtalálja a középutat a szabad piac és az állampolgárok védelme között. Csak mi ebben (is) kissé le voltunk maradva.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )