Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1226099 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4215 Dátum: 2009.12.06 22:32:51 »
...a homeless...
Most megint durván sok van :no: lavíroznak az autók közt, zöldnél meg megáll a sávok közt és irányít, életveszélyesek.
Meg van az agresszív fajta, akit nagyon nem csipázok, jön a fn-el, már messziről mutatom 2x-is hogy ne. De azért odajön, cigi ezerrel, felhúzom az ablakot, merthogy alapból utálom a dohányfüstöt :censored: erre nekiáll mutogatni/káromkodni...
Én agresszívvel még nem találkoztam, de az mondjuk tényleg elkeserítő hogy fel van osztva az összes lámpás kereszteződés, és mindenhol áll egy.... én az a fajta vagyok, aki sajnálja őket valahol, de pénzt sosem adok nekik, és azzal nyugtatom magam, hogy leadná az s500-as ukránnak, vagy elinná.
Egyébként sosem felejtem el, hogy egyszer 20éves koromban vártam a Móricz Zs körtéren az éjszakai buszt hajnalban buli után hazafelé, odajött egy hajléktalan, cigit lejmolt, adtam neki egy mentolosat (én is utáltam, de csak ezt lehett kapni a helyen ahol voltam), beleszívott, és eldobta...hogy pfújj...ez mentolos....(nem cigizem már vagy 4éve egyébként).

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4216 Dátum: 2009.12.06 22:35:53 »
bp 50e hajlakktalant tart el. kóterba az összessel. a belem kijön minden nap :nono:
Ők is emberek! Nem végeztem el a szociális munkás főiskolát, de úgy látom, hogy ezen emberek többnyire egyazon recept alapján jutottak ide:
lelki problémából italozás+cigizés, lecsúszás. Nem hiába mondják, hogy az alkohol öl, butít, és nyomorba dönt.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4217 Dátum: 2009.12.06 22:58:25 »
Én is iszom hétvégén haverokkal meg cigizem is... azért szerintem ezeknél valami más is közbejöhetett... még a cigis dobozon se láttam olyat hogy ha "emellett iszol is csövezni fogsz" bár nagyot szakadnék az tuti:D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4218 Dátum: 2009.12.07 07:55:28 »
Én is iszom hétvégén haverokkal meg cigizem is... azért szerintem ezeknél valami más is közbejöhetett... még a cigis dobozon se láttam olyat hogy ha "emellett iszol is csövezni fogsz" bár nagyot szakadnék az tuti:D
Nyilván nem erre gondoltam....sőt, még a Hotel Intercontinentálban is felszolgálnak alkoholt, mégsem nevezhetjük hajléktalangyárnak.... ettől függetlenül a heti többszöri, nagymértékű alkoholfogyasztásba menekülők menthetetlenül lecsúsznak..

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4219 Dátum: 2009.12.07 08:28:14 »
bp 50e hajlakktalant tart el. kóterba az összessel. a belem kijön minden nap :nono:
Ők is emberek! Nem végeztem el a szociális munkás főiskolát, de úgy látom, hogy ezen emberek többnyire egyazon recept alapján jutottak ide:
lelki problémából italozás+cigizés, lecsúszás. Nem hiába mondják, hogy az alkohol öl, butít, és nyomorba dönt.

nekem is vannak lelki problémáim! attól még nem fexem az utcán és bafogatom az embereket. faxomat! talpra kell állni. össze kell állni öten kibérelni egy lukat és munkát keresni!
csak az sz..r!  egy q kortyot nem iszom, a cigit sok éve eldobtam megyek minden reggel mint az állat h ne csússzak le meg tudjam etetni a kölykeimet.
engem ki a faxom sajnál? senki a q világon!
nem tudok elmenni egy bevásárlóba mert mikor pakolom a kcosiba a kaját ott bafogat a 100asért!   úgy elküldöm őket a vérbe h csak na.
erős életerős emberek ba+, jobban néznek ki mint én. múltkor is rohanok ott lejmol mondom neki szted én honnan a faxomból jövök? a q munkából! még vissza is ugatott!
na erről ennyit!  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4220 Dátum: 2009.12.07 09:50:27 »
Te murray! Kicsit mintha ki lennél akadva... :winkiss:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4221 Dátum: 2009.12.07 12:41:30 »
Tudod, ha egy pont alá lecsúszol, - most tekintsünk el az októl - nem tudsz kitörni. Egy hajléktalan nem nagyon tud legálisan munkát vállalni, mert ahhoz többnyire állandó lakhely kell, az meg nincs neki. Fizikai munkát nem tud végezni, mert nincs ereje, mi marad neki?
Nem olyan könnyű kérdés - mondom ezt azzal együtt, hogy én sem szoktam nekik adni, vagy max. egy évben 1x.
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4222 Dátum: 2009.12.07 12:49:46 »
Tudod, ha egy pont alá lecsúszol, - most tekintsünk el az októl - nem tudsz kitörni. Egy hajléktalan nem nagyon tud legálisan munkát vállalni, mert ahhoz többnyire állandó lakhely kell, az meg nincs neki. Fizikai munkát nem tud végezni, mert nincs ereje, mi marad neki?
Nem olyan könnyű kérdés - mondom ezt azzal együtt, hogy én sem szoktam nekik adni, vagy max. egy évben 1x.
Az a baj, hogy az OK ami miatt lecsúszol a bizonyos pont alá nem szűnik meg attól még, hogy lecsúsztál.....ha egy lelkileg - testileg egészséges ember oda kerül, ki tud mászni...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4223 Dátum: 2009.12.07 12:57:11 »
Azért manapság nem nehéz összehozni egy hajléktalan munkanélküli állapotot. Adott egy klasszikus 4 fős család 45 feletti szülőkkel, egy méretes lakás hitellel, felhalmozott közüzemi tartozásokkal és megszűnt munkahelyekkel. Elválnak és a férfinél gyakorlatilag semmi sem marad. Nem ritka eset.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4224 Dátum: 2009.12.07 16:31:31 »
Azért manapság nem nehéz összehozni egy hajléktalan munkanélküli állapotot. Adott egy klasszikus 4 fős család 45 feletti szülőkkel, egy méretes lakás hitellel, felhalmozott közüzemi tartozásokkal és megszűnt munkahelyekkel. Elválnak és a férfinél gyakorlatilag semmi sem marad. Nem ritka eset.
Hát igen....ha azt nézem, hogy nekem nincs hitelem, de ettől függetlenül mennyi számlám jön, mennyi sárga csekket fizetek be....hát nem keveset...és ha bukna az állásom, még így is gyorsan kinulláznám magam.
Akkor egy 70-80nettót kereső vidéki idősebb ember mennyivel rosszabb helyzetben van....de azért mindig van remény, amennyiben valakinek van minimális kedve dolgozni, és nem alkesz, akkor azért meg lehet valamiben vagy valakiben kapaszkodni.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4225 Dátum: 2009.12.07 16:56:22 »
nekem is vannak lelki problémáim!

Szeretnél róla beszélni?  :flowers:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4226 Dátum: 2009.12.07 17:17:10 »
Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki lesz utódja a wannabe passzátos, kombi tdci mondeós cartársaknak :yes: 2nap alatt 4,  1.6CRDI Ceed-es talált meg, (természetesen: tisztelet a kivételnek) abból 3 igazi agresszív, nyomulós p*cs volt, letol, kacsázik, aztán 2-3autóval előrébb ugyanúgy áll a pirosnál :censored:

A 4. meg simán úgy gondolta, hogy okítás céljából elmegy mellettem, mert merészeltem bemenni elé, (egy fél mp-ig nem tartottam fel) mondjuk szépen megugrott, aztán azzal a lendülettel le is maradt. :devil:
(2x2sáv volt, tehát nem a jó kis hazai, országúti diszkó: ha engem előznek én is nyomom szituáció)

Utána meg villog, meg magyaráz a pirosnál, én kérek elnézést :innocent: :winkiss:

Sose fogom megérteni: ha valaki konstans 55el megy, besorolok elé kb. 60-65el, akkor az mé' nem jó :flowers: miért kell aztán -ami a csövön kifér- 90el visszaelőzni... :hmmmm:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4227 Dátum: 2009.12.07 17:48:32 »
Mivel egyéb autók még mindig nincs...
Nem egy randa járgány!
:clap:

De egy Panamera Turbót jobban szeretnék...
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4228 Dátum: 2009.12.07 18:10:48 »
Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki lesz utódja a wannabe passzátos, kombi tdci mondeós cartársaknak :yes: 2nap alatt 4,  1.6CRDI Ceed-es talált meg, (természetesen: tisztelet a kivételnek) abból 3 igazi agresszív, nyomulós p*cs volt, letol, kacsázik, aztán 2-3autóval előrébb ugyanúgy áll a pirosnál :censored:
Az tény, hogy a korábbi verziós kombi passatos kombi mondeos egy külön állatfaj, tisztelet a kivételnek, de nekem Ceed-essel nem volt még bajom. A ceed dízeles kb az a octaviaII tdi kategóriába sorolom, vagyis nyomulós középvezető, ügynök csoportvezető, vagy kisvállalkozó típus...ezekből néha össze lehet akadni idiótával, de annyira nehéz általánosítani....pl. az A-vectra-val járókkal is sok problémám volt, elég tahón közlekednek, de minden kocsitípussal volt már problémám..

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4229 Dátum: 2009.12.07 18:31:24 »
de nekem Ceed-essel nem volt még bajom.

Eddig nekem se ;)

Valszínűleg ugyanaz a szituáció, mint az említett dízeles csapatnál, az átlagmotorizált kis-középkategóriát megfogja, hirtelen nagyot ugrik, robban az önbizalombomba, ennyi már elég is :ph34r: