Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1250749 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2340 Dátum: 2009.02.13 21:08:01 »
Viszont akkor mire vonatkozik a 60 nap?  :hmmmm:

Valaki korábban már írta ezt a 60napot, én úgy tudom 6hónap van az eljárás megindítására, de van valami kiskapu ami által 1év is lehet, ellenben a gyakorlat hogy cirka 1 max 2hónap alatt kimegy a szerelmes levél.
Ez nem így van. A hivatalból indult eljárások esetében az eljárás megindítására a szerv  tudomására jutását követő napon kerül sor.
A 60 napot értsd: az "esemény" napja x. A közigazgatási eljárás időtartama, amely végén a hatóság dönt (határozatot hoz=büntet) az ügyben: x+30nap, amely egy ízben (a szerv vezetőjének engedélyével) meghosszabbítható további 30 nappal. Sommázva: x+max.60 nap az az időtartam amelyen belül  határozatot kell hoznia az eljáró szervnek. ...és ezt szokták kijátszani úgy, hogy visszadátumozzák a közigazgatási bírságot kiszabó határozatot 60 napon belülire. Megtehetik, mert egy másik jogi kiskaput kihasználva ("egyszerű ténybeli megítélésű az ügy") mellőz(het)ik az ügyfél kiértesítését az eljárás megindításáról, így kaphatsz - mint ahogy egy kollégám nemrég' kapott is - teljesen váratlanul egy fél évvel korábbi "esemény" kapcsán bírság kiszabó határozatot a postástól. :wacko:
hazard

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2341 Dátum: 2009.02.13 21:34:57 »
Ez nem így van.

Nekem ügyvéd barátom mondta a fél évet, (ill. azt mondta, ha nagyon belemegyünk 1év is lehet, de annyit azért egy hatóság se csúsztat) lehet hogy ő már belekalkulálta ezt a stiklit is ;) ...amit írtál...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2342 Dátum: 2009.02.14 11:07:21 »
Palaczk!

Ez tényleg valós hír
? Csak mert mikor ott van dolgom (Hunyadi-Papnövelde sarok) akkor mindig ott parkolok. Most hová a túróba bumilzzak ki, hogy normálisan parkolni tudjak?!  :surrender: :cry:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2343 Dátum: 2009.02.14 11:43:45 »
Palaczk!

Ez tényleg valós hír
? Csak mert mikor ott van dolgom (Hunyadi-Papnövelde sarok) akkor mindig ott parkolok. Most hová a túróba bumilzzak ki, hogy normálisan parkolni tudjak?!  :surrender: :cry:

Sajnos valós  :censored: ! Eszméletlen, hogy mi megy e téren Pécsett! A tervek szerint a keletről az Engel János, nyugatról a Magyarürögi út által határolt (az észak-déli határokat nem tudom) teljes területet fizetőssé akarják tenni  :ph34r: ... Aki nem ismeri a várost, nézze meg a térképen, hogy ez mit jelent! Ezzel gyakorlatilag lehetetlenné teszik, hogy a városban bármit lehessen intézni autóval anélkül, hogy fizetni kelljen a parkolásért.

Amúgy ezzel kapcsolatosan tüntetések várhatók nálunk, illetve elindult egy népszavazási aláírásgyűjtés is.

Egyébként én, ha egy-két óránál nem hosszabb ideig tartanak az intéznivalóim, az Árkád tetején szoktam parkolni - mindig van hely, biztonságos, és az első óra ingyenes. A második már 300 forint ugyan, de így még mindig csak 150-re jön ki egy óra, míg amúgy a központban mindenhol máshol már az első óra is 260, de ezt hamarosan 300-ra fogják emelni.

Ha az említett helyen van dolgod, akkor azt javaslom, hogy indulj el fölfelé a Hunyadi úton az Aradi-Hunyadi kereszteződésből, és hamarosan lesz egy elágazás, ahol egy kisutca Y-ban megy el balra a Hunyadiból. Abba be tudsz hajtani, és ott tudsz parkolni valahol, napközben mindig akad hely. És onnan csak max öt perc gyalog a Hunyadi-Papnövelde sarok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2344 Dátum: 2009.02.14 18:53:03 »
A tervek szerint a keletről az Engel János, nyugatról a Magyarürögi út által határolt (az észak-déli határokat nem tudom) teljes területet fizetőssé akarják tenni  :ph34r: ...
:eek: :eek: Az Engel Jánost nem tudom, de a Magyarürögi utat igen, az már gyakorlatilag a város széle...
music     

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2345 Dátum: 2009.02.14 21:15:55 »
Ez nem így van.

Nekem ügyvéd barátom mondta a fél évet, (ill. azt mondta, ha nagyon belemegyünk 1év is lehet, de annyit azért egy hatóság se csúsztat) lehet hogy ő már belekalkulálta ezt a stiklit is ;) ...amit írtál...
Hogy ügyvéd-e az illető, avagy sem, nem oszt és nem szoroz az adott kérdésben; a közigazgatásban, ill. a közigazgatási eljárási jogban való jártasság már annál inkább releváns (hogy stílszerű legyek :D).
hazard

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2346 Dátum: 2009.02.15 00:37:09 »
A tervek szerint a keletről az Engel János, nyugatról a Magyarürögi út által határolt (az észak-déli határokat nem tudom) teljes területet fizetőssé akarják tenni  :ph34r: ...
:eek: :eek: Az Engel Jánost nem tudom, de a Magyarürögi utat igen, az már gyakorlatilag a város széle...
Az Engel János ha jól látom a Mohácsi út folytatása... :eek: Tényleg agyrém!
A gond az azzal az Y elágazással, hogy egyrészt az már cuccokkal igen messze van (előfordul, hogy sokk cuccal vagyok) másrészt ha az Aradi úti szervizútból behajtási engedélyes szakasz lesz, akkor mindenki feljebb fog szorulni, ergó ott sem lesz hely, aztán meg majd jön egy helyben lakó potenta, aki kiötli, hogy ott is vezessenek be tilalmat!  :censored:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2347 Dátum: 2009.02.15 10:01:49 »

Hogy ügyvéd-e az illető, avagy sem, nem oszt és nem szoroz az adott kérdésben;

Számomra azért: de. ::) Pláne ha ezzel foglalkozik :flowers:

Mondjuk úgy: jobban elhiszem mintha a sarki fűszeres mondaná, egy átlag user meg (beleértve magamat is) nem sokat konyít ezekhez :innocent:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2348 Dátum: 2009.02.16 21:49:32 »
A tervek szerint a keletről az Engel János, nyugatról a Magyarürögi út által határolt (az észak-déli határokat nem tudom) teljes területet fizetőssé akarják tenni  :ph34r: ...
:eek: :eek: Az Engel Jánost nem tudom, de a Magyarürögi utat igen, az már gyakorlatilag a város széle...

Hát ez az  :censored: ... az Engel János meg legalább annyira a másik széle. A kettő között amúgy van vagy hét kilométer! Az Engel János út a régi Mohácsi úttal van egy vonalban (tulképp annak a folytatása észak felé), ha ez így mond valamit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2349 Dátum: 2009.02.16 21:51:20 »
A tervek szerint a keletről az Engel János, nyugatról a Magyarürögi út által határolt (az észak-déli határokat nem tudom) teljes területet fizetőssé akarják tenni  :ph34r: ...
:eek: :eek: Az Engel Jánost nem tudom, de a Magyarürögi utat igen, az már gyakorlatilag a város széle...
Az Engel János ha jól látom a Mohácsi út folytatása... :eek: Tényleg agyrém!
A gond az azzal az Y elágazással, hogy egyrészt az már cuccokkal igen messze van (előfordul, hogy sokk cuccal vagyok) másrészt ha az Aradi úti szervizútból behajtási engedélyes szakasz lesz, akkor mindenki feljebb fog szorulni, ergó ott sem lesz hely, aztán meg majd jön egy helyben lakó potenta, aki kiötli, hogy ott is vezessenek be tilalmat!  :censored:

Na ja  ::) ... De akkor sincs más megoldás. Még mindig ez a legközelebbi, ingyenes parkolási lehetőség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2350 Dátum: 2009.02.17 12:07:41 »

Hogy ügyvéd-e az illető, avagy sem, nem oszt és nem szoroz az adott kérdésben;

Számomra azért: de. ::) Pláne ha ezzel foglalkozik :flowers:

Mondjuk úgy: jobban elhiszem mintha a sarki fűszeres mondaná, egy átlag user meg (beleértve magamat is) nem sokat konyít ezekhez :innocent:
Erre mondtam volt:"a közigazgatásban, ill. a közigazgatási eljárási jogban való jártasság már annál inkább releváns (hogy stílszerű legyek  :D)"
Egyébként a fűszeres is kiművelheti magát a közigazgatási jogból, nem? :winkiss:
Visszatérve az alapkérdéshez, mintha mostanra "normális kerékvágásba" kerültek volna a dolgok a rendőrségnél: 1-1,5 hónappal az esemény után szépen kapják a csekkeket az ismerőseim. :ph34r: 
hazard

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2351 Dátum: 2009.02.18 15:15:17 »
A tehetség kibontakozása:
http://fun.mivzakon.co.il/flash/video/2344/2344.html
Érdemes végig nézni!  :clap: :o

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2352 Dátum: 2009.02.20 18:13:51 »
Hát ezt nem hiszem el :eek: :clap: :eek:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2353 Dátum: 2009.02.20 18:56:50 »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2354 Dátum: 2009.02.20 18:58:44 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.