Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1236128 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8655 Dátum: 2021.10.09 23:17:29 »
Hát így értem, világos minden!!!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8656 Dátum: 2021.10.10 00:16:39 »
Music , én is állami alkalmazott (kormánytisztviselő) vagyok. Nálunk nem volt távmunka, a legsötétebb vírusban is jártunk be mint az állatok, térdig a vírusban , oltás nélkül a zombi BKV-n! Max emiatt lehetne szükségem pszihomókusra! Hogy ezt túléltem.  Hagyjuk. Befejeztem.
Nem kétlem, csak ne az legyen a megoldás, hogy egymásnak ugrunk azon, ki szív nagyobbat.  ;)
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8657 Dátum: 2021.10.10 08:12:14 »
Hát így értem, világos minden!!!

Látod? Tégen nem érdekel az én problémám. Nálunk se volt fizetésemelés két éve és nem is lesz. Mindent elvitt a vírus. A karantén alatt nyomtam mint az állat , államtitkároknak góréknak csináltam a netes konferenciákat egész nap. Azt hittem megőrülök.  Az összes piaci szektoros haverom otthon távmunkában.  Aztán hazamentem és megkérdeztem a elsőéves IT szakközépbe járó gyerekem hogy mit tanultatok ma programozásból? Azt mondta hogy a tanár mondta hogy "írjatok vmi programot"  Mégis miből? nulla tudással? Oktatás? Az nincs. Volt egy ppt. 20 perc hello.  Én csináltam meg egy pár soros kódot azt másolta le a fél osztály.  Na ennyi az oktatás. Kap bent egy demot , a többi meg otthon. Tudom a gyerekem a lusta és a hűlye.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8658 Dátum: 2021.10.10 08:12:58 »
Nem kétlem, csak ne az legyen a megoldás, hogy egymásnak ugrunk azon, ki szív nagyobbat.  ;)

Jó.  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8659 Dátum: 2021.10.10 09:24:39 »
Látod? Tégen nem érdekel az én problémám. Nálunk se volt fizetésemelés két éve és nem is lesz. Mindent elvitt a vírus. A karantén alatt nyomtam mint az állat , államtitkároknak góréknak csináltam a netes konferenciákat egész nap. Azt hittem megőrülök.  Az összes piaci szektoros haverom otthon távmunkában.  Aztán hazamentem és megkérdeztem a elsőéves IT szakközépbe járó gyerekem hogy mit tanultatok ma programozásból? Azt mondta hogy a tanár mondta hogy "írjatok vmi programot"  Mégis miből? nulla tudással? Oktatás? Az nincs. Volt egy ppt. 20 perc hello.  Én csináltam meg egy pár soros kódot azt másolta le a fél osztály.  Na ennyi az oktatás. Kap bent egy demot , a többi meg otthon. Tudom a gyerekem a lusta és a hűlye.
Vedd ki onnan a gyereket, vagy lásd lejjebb.
Itt ilyen nem volt, a szakképzésben a legnagyobb járványban is mennie kellett a kontakt vizsgafelkészítésnek, és ment is, bement mindenki, akinek csak kellett.
Aki meg nem vizsgázott, ment az online óra, a programozás is és nem 20 percben.
Ha meg ez van, kell szólni az iskolavezetésnek. Pl. Clasroom-on látnak mindent tudtommal, hogy 20 perc volt, stb.
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.10 09:26:37 írta vd1234 »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8660 Dátum: 2021.10.10 11:52:52 »
Látod? Tégen nem érdekel az én problémám. Nálunk se volt fizetésemelés két éve és nem is lesz. Mindent elvitt a vírus. A karantén alatt nyomtam mint az állat , államtitkároknak góréknak csináltam a netes konferenciákat egész nap. Azt hittem megőrülök.  Az összes piaci szektoros haverom otthon távmunkában.  Aztán hazamentem és megkérdeztem a elsőéves IT szakközépbe járó gyerekem hogy mit tanultatok ma programozásból? Azt mondta hogy a tanár mondta hogy "írjatok vmi programot"  Mégis miből? nulla tudással? Oktatás? Az nincs. Volt egy ppt. 20 perc hello.  Én csináltam meg egy pár soros kódot azt másolta le a fél osztály.  Na ennyi az oktatás. Kap bent egy demot , a többi meg otthon. Tudom a gyerekem a lusta és a hűlye.
Ezen én is fel lennék háborodva, szerencsére nem találkoztam ilyennel sem a gyerekeim, sem a kollégáim kapcsán.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8661 Dátum: 2021.10.10 19:12:48 »
Nálunk ez úgy ment hogy még utolsó pillanatban a nagy lezárás első napjaiban tudtam két szakadt laptopot lőni a kölköknek legyen min tanulni.
Kb. minden nap úgy ment hogy egyidőben mentek az élő konferenciák:
- asszony Teams-en / Skype-on nyomta a saját diákjainak
- egyik gyerek Google Hangoutson kapta az élőt a tanító nénitől
- másik gyereknél Zoom-ot választotta a tanító néni.

Szerencsére tudtunk külön helyiséget alakítani mindenkinek így nem zavarták egymás légterét (meg mindenkit bekábeleztem), de ne tudd meg mi supportot kellet adnom nem csak a sajátjaimnak, számos osztálytársnak és asszony kollégának is mert nyilván nem mindenki keni vágja elsőre hogy ez hogy megy, illetve többen voltak (tanárok is) akiknek eleve nem volt gépük se (gyerek tabletével próbálkoztak).
Amim volt selejtezésre szánt gép fogtam újraraktam jöttek érte kapu fölött adtam át. Webkamerát sehol se lehetett már kapni, régi jack-es mikrofonom volt azt tudtam adni.
Használt-PC nagyker disznó módon mindent 30%-al megdrágított mert mindent vittek mint a cukrot, egyik tanítónéninek nyilván nem futtja új gépre szereztem neki használtat de várólistára kerültem, úgy kellett 1 hétig nyomuljak, és persze csak személyes átvétel, mert már futárokkal se foglalkoztak.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8662 Dátum: 2021.10.10 19:16:19 »
Én úgy láttam, elég vegyes a kép. Az alsós lányomnál nagyon lelkiismeretes volt a tanárnő. Reggel nyolckor ott voltak a feladatok és délután 4-től 6 fős csoportokban megbeszélték az anyagot, lehetett kérdezni.
Ismerősnél viszont megmondták mit olvasson a könyvből, mit töltsön ki, és ennyi.
Szerintem ez már erősen a jele annak, hogy ennyi pénzért normális tanárt nehéz találni, így felvesznek akit találnak. (A lányomnál az angol tanár végzettsége könyvelő… :-O )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8663 Dátum: 2021.10.10 19:28:11 »
Szerintem ez már erősen a jele annak, hogy ennyi pénzért normális tanárt nehéz találni, így felvesznek akit találnak. (A lányomnál az angol tanár végzettsége könyvelő… :-O )
Tényleg így van. Az asszony egy kb. 70 fős tanári kar tagja. 5-8 tanári állás minden évben üres. Olyan jelentkezők vannak hogy csak pislognak...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8666 Dátum: 2021.10.12 09:06:19 »
Ezt hívják promóciónak. Nem reggeliznék a McD-nál, max. ha sokat fizetnének érte. De nem fognak...
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8667 Dátum: 2021.11.08 17:55:38 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8668 Dátum: 2021.11.08 18:36:32 »
Úgy lehet, kevesebben leszünk nemsoká!?  :no: :hmmmm: :yes: :hmmmm:
Nincsenek már jéghegyek!
Előrelátóan elolvasztottuk őket!  :whistling:
Fery

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8669 Dátum: 2021.11.08 19:34:21 »
Nincsenek már jéghegyek!
Előrelátóan elolvasztottuk őket!  :whistling:

Nem tudom, hogy miért tevétek ezt az olajkályháitokkal?!?
Majd lesz az is, de most itt van a jéghegyméretű ladik a  :sailor: -nak!   :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2021.11.08 19:37:08 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu