Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1238585 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8640 Dátum: 2021.08.20 13:44:06 »
Ha azt hiszitek, hogy egy iskolai tanár munkája csupán abból áll, hogy leadnak huszoniksz órát egy héten, akkor nagyot tévedtek.

Leadott órákon kívűl, szünet sincs igazán, mert a szünetekben felügyelet, ebédeltetés stb. van.
A felkészülés az órákra, a dolgozat készítés és javítás, a Kréta rendszerben a rengeteg manuális adminisztráció elvégzése napi több óra munka ami nincs is elszámolva, de elvárás. Sok helyen a körülmények sem adottak, pl a tanár saját laptopot kénytelen használni hivatali munkához mert az iskolának csak pár darab van ami be van osztva ki mikor használhat (vagy épp nincs beosztva és aki kapja marja alapon megy). Nagyon hatékonytalan. Legalább a Kréta püfölését már megengedik otthonról végezni.

Nyomtatást pl. előre engedélyeztetni kell (mondjuk ha minden diáknak kéne adni egy előre kitöltendő dolgozat sablont) és nem lehet bármikor, ezért ezt pl. itthon intézzük inkább, saját költségen.

De fizika órára szemléltető eszközt is inkább én vettem meg az asszonynak mert ilyesmit rendelni körülményes és hosszadalmas az iskolának, és nem lehet bármit bárhonnan. Kémiára már 2 éve várja hogy megkaphassa az atom/molekula modelleket szemléltető pálcikákat és golyókat.

Az osztályfőnöki pótlék nevetséges, havi bruttó 30ezer. Azért, hogy 25-30 gyerek egyéni szoc problémáit egyesével kezeld, és nincs este meg hétvége se nyugodt mert a szülő minden apró hülyeségért képes telefonon zavarni embertelen időpontokban.

Az ilyen jellegű fáradozásokért köszönetül nincs pulykapénz meg premizálás, a Klik küld 1 db. A4-es papírt hogy "gratulálunk a jól végzett munkádért". Régen az önkrmányzat készített ajándékcsomit pl. Karácsonyra, benne szaloncukor és pezsgő, Klik óta ez sincs már.
« Utoljára szerkesztve: 2021.08.20 14:07:57 írta robi (Robi) »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8641 Dátum: 2021.08.20 19:02:18 »
Ha azt hiszitek, hogy egy iskolai tanár munkája csupán abból áll, hogy leadnak huszoniksz órát egy héten, akkor nagyot tévedtek.

(...)

Én pontosan tudom, hogy nem abból áll, sajnálom, ha úgy tűnt volna, hogy azt hiszem...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8642 Dátum: 2021.08.20 23:33:07 »
Szerintem 2010 előtt 22 volt a kötelező, az e fölötti órák pedig túlórák voltak. Ez változott meg 2010-től úgy, ahogy írtad.
De szerinted akkor 2010 előtt mennyi volt a kötelező?

Szerk.:
Egy konkrétum, idézet belőle:
"Magyarországon a teljes állású tanárok 2006 óta minimum heti huszonkét 45 perces tanórát kötelesek tartani."
Valóban rosszul emlékeztem, 2007. szeptember 1-jétől emelték 20-ról 22-re. Hogy mivel jár a tanári lét, azt nem kell ecsetelni, tapasztaljuk. Sőt, hozzátenném a munka mennyiségéhez, hogy online oktatásban kb. 3x annyi előkészület kell, sokszor nulla visszacsatolás mellett.
Jutalmat pedig életemben félhavi fizetésnél nagyobbat nem láttam, KLIK óta semmit.
Miközben mondjuk közgazdászéknál megy a célpremizálás, ami magyarra fordítva kb. úgy néz ki, hogy a munkáját feladatokra osztják fel, és ha egyet elvégez, akár több havi fizetésének megfelelő prémiumot kap. Még egyszer mondom: ha a munkáját elvégzi, azért prémiumot kap, kvázi dupla-tripla fizetése van, ami eleve nem volt kevés...
« Utoljára szerkesztve: 2021.08.20 23:43:11 írta music »
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8643 Dátum: 2021.09.05 15:12:19 »
Teljesen véletlenül láttam az előbb egy oldalon, milyen névnapok vannak ma. Viktor, Lőrinc...  [rohog]


murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8645 Dátum: 2021.10.08 09:22:29 »
https://telex.hu/gazdasag/2021/10/07/aki-keveset-keres-az-annyit-is-er-magyarorszag-egyre-arcpiritobb-fizetesekkel-alazza-meg-a-tanarait

Hagy ne kelljen beszélnem a tanárok hozzáállásáról, Robi.  A vírus alatt kiesett a gyerekemnek egy év. Nulla amit műveltek.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8646 Dátum: 2021.10.08 15:49:46 »
Hagy ne kelljen beszélnem a tanárok hozzáállásáról, Robi.  A vírus alatt kiesett a gyerekemnek egy év. Nulla amit műveltek.
Szerinted mit kellett volna műveljenek?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8647 Dátum: 2021.10.08 18:20:38 »
Mióta Covid van a tanárok (és sokan mások) megízlelték a távmunka örömét. . No Bejárás, kevés munka, full fizetés!  és kész!   Orgazmus a köbön.
Az oktatás nem abból áll hogy reggel 9re elküldik a napi feladatot a gyereknek és mennek a Balatonra. Ez volt egy évig. A szülök meg ott tanultak a gyerekkel. 
Nem csak én mondom ezt. Kolléganők is.
Amúgy van tanár házaspár barát. Ugyanannyit keresnek mint én.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8648 Dátum: 2021.10.08 23:37:18 »
Hát kérdezd meg a tanár barátodat akkor, hogy ő konkrétan hogy élte meg a Covid alatti időszakot, munkaügyileg. Mesélje csak el Neked, úgy őszintén.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8649 Dátum: 2021.10.09 09:45:56 »
Hát kérdezd meg a tanár barátodat akkor, hogy ő konkrétan hogy élte meg a Covid alatti időszakot, munkaügyileg. Mesélje csak el Neked, úgy őszintén.

Leköltöztek a Balatonra, úgy élte meg.  ::)
Mindegy. Hagyjuk. Biztos vannak csóri tanárok. Emeljék fel a fizetésüket, kész. Ne vitázzunk ezen.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8650 Dátum: 2021.10.09 10:34:24 »
Leköltöztek a Balatonra, úgy élte meg.  ::)
Mindegy. Hagyjuk. Biztos vannak csóri tanárok. Emeljék fel a fizetésüket, kész. Ne vitázzunk ezen.
Valószínűsítem hogy a Te tanár barátaid nem reprezentatívak az iskolai tanárok tekintetében, ugyanis kevés az a tanár, akinek van Balatonnál nyaralója, és ilyet megtehet. Ezért általánosítani nem ér.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8651 Dátum: 2021.10.09 12:06:15 »
Valószínűsítem hogy a Te tanár barátaid nem reprezentatívak az iskolai tanárok tekintetében, ugyanis kevés az a tanár, akinek van Balatonnál nyaralója, és ilyet megtehet. Ezért általánosítani nem ér.
Konkrét összeget nem írhatok ide, de tudom, hogy (itt helyben!) egy klinikán dolgozó asszisztens (középfokú végzettséggel) kevesebb gyakorlattal keres annyit, mint egy egyetemi végzettségű tanár 16 éves gyakorlattal. Most van ígéret nekik 10%-os emelésre. Van a mondás, hogy "sosem voltam olyan szegény, hogy ne tudtam volna ígérni".
Az SZC-kben emeltek tavaly, de három évre, tehát addig nem emelnek egy forintot sem. Ma kicsit pislogtam, mikor a boltban pl. az eddig 120Ft-os finomliszt 150Ft-ba kerül.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8652 Dátum: 2021.10.09 12:54:03 »
Érdemes a belinkelt cikkbe átfutni azt a részt amely azzal kezdődik hogy "A teljes magyar tanári gárda fizetésének 1 százalékos megemelése 6-7 milliárd forintba kerülne." Vannak megadva különféle példák, de egy érdekeset még hozzátennék. A közmédia (M1 stb Kossuth Rádió stb) évente alapból 80 milliárdot kap év elején, amit rendre meg szoktak toldani év közben úgy 30 milliárddal mert nem jönnek ki a büdzséből. Hol van ennek az asztalra letett teljesítménnyel a tanárokéhoz képest?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8653 Dátum: 2021.10.09 20:27:29 »
Mióta Covid van a tanárok (és sokan mások) megízlelték a távmunka örömét. . No Bejárás, kevés munka, full fizetés!  és kész!   Orgazmus a köbön.
Az oktatás nem abból áll hogy reggel 9re elküldik a napi feladatot a gyereknek és mennek a Balatonra. Ez volt egy évig. A szülök meg ott tanultak a gyerekkel. 
Nem csak én mondom ezt. Kolléganők is. Amúgy van tanár házaspár barát. Ugyanannyit keresnek mint én.
Feleségemnek felolvastam ezt, erre csak annyit mondott, hogyha a hátralévő életedben orgazmus címén azt élhetnéd át, amit ő az elmúlt másfél évben a távoktatásban, akkor vagy alkoholistává, vagy drogfüggővé válnál, vagy egy pszichológusnak stabil bevételi forrást nyújtanál hosszú évekig...házi becslés alapján kb. háromszor annyi ideig tartott egy online órát előkészíteni, mint egy jelenlétit, az elvégzett anyag a fele volt, és a minőségére inkább ne is vesztegessünk szót.
Biztos van/volt ilyen tanár is, mint az ismerősöd, de nem ez a jellemző, és a többséget sem eszerint kéne megítélni. (Attól, hogy a sarki közértben bunkó az eladó, még nem gondolom, hogy az összes az, vagy hogy abban a láncban, ahol ő dolgozik, ez lenne az elvárás.) Meg tudnék mesélni a másik oldalról is, amikor úgy tartasz órát, hogy az állítólag jelenlévő huszoniksz diák egyharmadánál sötét képernyőt látsz a nevénél, a maradék egy részénél meg az arcán, vagy a háttérben érdekes (színes) fények tükröződnek. (Ha nem lenne világos, mire gondolok: számítógépes játékot játszik.) És be kell valljam, hogy a felsős fiaim történelem-földrajz-biológia online óráit felnőtt fejjel kifejezetten élveztem. Jó, ebben az is benne van, hogy nem nekem kellett az elhangzottakból beszámolnom valamilyen formában. De való igaz, többet kellett együtt tanulni a gyerekekkel - megjegyzem, ez most is kell, csak egy kicsit kevesebbet
De a kulcsprobléma ott van, hogy a jelenlegi bérezés annyira pofátlanul alacsony, hogy nincs utánpótlás, a meglévő tanárok pedig emiatt egyre fásultabbak és motiválatlanabbak. Azért az az adat, hogy a diplomás átlagbér háromszorosa a tanári átlagbérnek, elég letaglózó. Valamint nem tudok még egy olyan szakmát, ahol a törvény szerinti kezdő bér alatta van a hivatalos garantált bérminimumnak. És igen, lehet azzal jönni, hogy más szakmákban is hasonlóan alacsonyak a jövedelmek, de szerintem van 3 szakma, amelyiket nem szabadna egynek tekinteni a többi közül, hanem ki kéne emelni, mert rajtuk nyugszik a társadalom: az orvos, a tanár és a rendőr (sorrend lényegtelen). Ha ez a három szakma rendben van - értem ezalatt, hogy megfelelően kiválasztott és megfelelően képzett emberekből áll, anyagilag és erkölcsileg meg vannak becsülve, és a szakmájukhoz szükséges infrastruktúra jó minőségben rendelkezésre áll, akkor az a társadalom mentálisan is egészséges lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.09 20:33:44 írta music »
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8654 Dátum: 2021.10.09 22:19:52 »
Music , én is állami alkalmazott (kormánytisztviselő) vagyok. Nálunk nem volt távmunka, a legsötétebb vírusban is jártunk be mint az állatok, térdig a vírusban , oltás nélkül a zombi BKV-n!
Max emiatt lehetne szükségem pszihomókusra! Hogy ezt túléltem. 
Hagyjuk. Befejeztem.
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.09 22:24:07 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002