Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1237312 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8610 Dátum: 2021.05.07 14:14:57 »
Sziasztok!
Ha már elkezdtem, folytatom is:
Kedden, az első utáni harmadik héten megkaptam a második Szputnyikot is, volt belőle hála Istennek.
Mellékhatást annyit érzek, hogy nyomottabb az idegrendszerem kissé, mást nem. Ez meg sem dagadt.
Érdekes volt, hogy az első alkalomhoz képest sokkal kevesebben voltunk az oltópontnál, ahhoz képest gyakorlatilag pangás  :hmmmm:
Az új hírek alapján viszont ez kissé érthetőbb, mert sok ember nem veszi fel a másodikat, vagyis könnyebben juthatott nekem is második még úgy is, hogy kevesebbet hoztak belőle esetleg a kelleténél, vagyis annál, mintha mindenki felvette volna azt. De nem vette. Ezen annyira nem csodálkozok, hiszen a csapból is az folyt, hogy az első is ad már védettséget (sőt, az első után egy héttel már sokan megkapták az igazolványt is), hogy erre hivatkozva lehessen nyitni mindenfélét.
Ezek alapján ez az érvelés most visszaütni látszik, mert sok ember azt hiheti(!), hogy már védett, és ha komolyabb mellékhatások voltak nála, akkor főleg nem megy el másodikra emiatt.
A Szputnyiknál meg a gyártó most engedélyeztette otthon a "Light" verziót, ami tudtommal az első adagot jelenti, ami 79,4%-os védettséget ad az oltástól talán 4 hét múlva... Kíváncsi leszek, mi lesz ezekből  :hmmmm: Az oltási igazolvánnyal lehet még variálni ugye, hogy érvénytelenné válik annál, aki nem oltat másodszor. Más kérdés, hogy ezt hol fogják valóban ellenőrizni is kód alapján itt, amikor egy konditeremben 170 ember gyúr és mindenkinek van szükséges (versenysportolói?) igazolványa ehhez. A virus az igazolvány alapján nem fog terjedni, vagy nem tudom, mi van emberek fejében  :surrender:

"A Szputnyiknál meg a gyártó most engedélyeztette otthon a "Light" verziót, ami tudtommal az első adagot jelenti, ami 79,4%-os védettséget ad az oltástól talán 4 hét múlva..."

Ez nem első adag, hanem csak 1 dózisos vakcina!!! Ez lett bejegyeztetve csütörtökön, nem a 2 dózisos amiből  te is kaptál és velem együtt még nagyon sokan, természetesen időben és nem halottam arról hírt, hogy akárcsak az egyház is közreműködött volna a beszerzésben  vagy előállításban, vagy az oltás beadásban!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8611 Dátum: 2021.05.07 14:26:10 »
"A Szputnyiknál meg a gyártó most engedélyeztette otthon a "Light" verziót, ami tudtommal az első adagot jelenti, ami 79,4%-os védettséget ad az oltástól talán 4 hét múlva..."

Ez nem első adag, hanem csak 1 dózisos vakcina!!! Ez lett bejegyeztetve csütörtökön, nem a 2 dózisos amiből  te is kaptál és velem együtt még nagyon sokan, természetesen időben és nem halottam arról hírt, hogy akárcsak az egyház is közreműködött volna a beszerzésben  vagy előállításban, vagy az oltás beadásban!!

Nézd, ki honnan tájékozódik.

Kiemelés belőle tőlem:
"Az RFPI szerint a Szputnyik Light – a Szputnyik V vakcina első komponense – hatékonysága a védőoltás beadását követően 28 nappal 79,4 százalékos, az oroszországi lakossági oltási kampány során 2020. december 5. és 2021. április 15. között elvégzett megfigyelések alapján."

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8612 Dátum: 2021.05.07 14:27:12 »
Egy kis disszonanciát látok!  :surrender:  :yes:
Én meg nem, ha az én mondandómra gondolsz. De ha az oltások körüli történésekre gondolsz, ott van sajnos :(
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.07 14:54:06 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Fery

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8615 Dátum: 2021.07.01 13:40:12 »
Kollégám elolvasta és csak ennyit mondott:
"természetes kiválasztódás"
Ennyivel is le lehetne zárni, de akinek a gyereke volt, hát ilyen hülyeség miatt meghalni...  :cry:
Megmutatom a gyerekeknek, mivel szerintem nagyon tanulságos, ezért is tettem ide.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8616 Dátum: 2021.07.05 10:50:05 »
Ennyivel is le lehetne zárni, de akinek a gyereke volt, hát ilyen hülyeség miatt meghalni...  :cry:
Megmutatom a gyerekeknek, mivel szerintem nagyon tanulságos, ezért is tettem ide.
Igen, ez borzasztó!
Azt azért nehéz elfogadni, hogy a gyerek saját döntése volt (a haverok, grund szippantó hatása stb. ) mert ma olyan "divatos többnek, jobbnak látszani" és jön a "fogd meg a söröm". Hiába a normálisnak mondott nevelés. Amint átlépi a küszöböt a gyerek onnantól vajmi kevés ráhatásunk van. :(
Legtöbbször a szerencse segít.
Tudom ez egy leegyszerűsített megfogalmazása a ami társadalmi helyzetünknek, de gondolom átsejlik a gondolatom  :hmmmm:
Fery

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8617 Dátum: 2021.07.05 11:16:12 »
Kollégám elolvasta és csak ennyit mondott:
"természetes kiválasztódás"
Vigyázni kell ezekkel a sommás ítéletekkel, mert ennek az az üzenete, hogy minden csak nevelés kérdése, és ez nagyon nem így van. Elsősorban a kamaszkorban nem.
Úgy is fogalmazhatnék, hogy addig tartja az illető természetes kiválasztódásnak az esetet, amíg általa lenézettekkel fordul elő, amint olyan az érintett, akihez van érzelmi viszonyulása rögtön más lesz a véleménye.
És igen, vannak olyan fiatalok, akik adott esetben belevihetők olyan szituba, amire normális döntési helyzetben német mondanának. Tipikusan ilyen esetek a főként koleszokban dívó "beavatási rítusok".
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8618 Dátum: 2021.07.05 17:04:16 »
Ráadásul  miután iskolába jár a gyerek, már csak az idő ~felében neveli a gyereket a családja, nagyon sokat számít az iskolai társaság.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
!Teljesen OFF
« Válasz #8619 Dátum: 2021.07.05 19:46:16 »
Igen, és ott lehet ám csak rossz társaságba keveredni. Ha nem keveredsz velük, kiközösítenek, ha beállsz, belőled is "szörnyeteg" lesz.
Belevisznek a cigizésbe, piálásba - hogy aztán unalmukban kövekkel dobálják a vonatokat, vagy jó esetben emberek pénztárcáját és nyakláncát lopják el.
Jó esetben megfenyegetik a többieket, elveszik a telefonjukat és az ebédpénzüket - és az a menő "vezér", aki visszaszól a tanárnak, vagy még rosszabb esetben meg is pofozza azt - mennyi ilyenről hallani...

Édesapám még kapott az ujjai végére vonalzóval akkorát, hogy kettétörött a vonalzó - (ami persze szintén az ő hibája volt, és azért is kapott egyet) - volt is fegyelem.

Persze mindegyik extrém, de hol vannak a jó öreg iskolaköpenyes korszakok, a tanárok tisztelete és azok fegyelmezési képessége.
Akkoriban is ment a cigizés a fiú wc-ben, de azért nagyon más világ volt.
Hol vannak a tanítás utáni ott maradós jókedvű délutánok, hogy focizzanak egy jót a srácok. Mindenki rohan haza (a lustákat autóval viszik) - vagy a Mekibe - a kezükben nyomogatva, és egy pillanatra sem lerakva azt az átkozott telefont.  :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8620 Dátum: 2021.07.06 07:39:16 »
Sajnos itt is minden a pénzről szól. Nálunk van általános iskolai tanár a családban.
Annyit érsz amennyi pénzed van kultusz tarol mostanság, és több diák úgy tér vissza látogatni 8. osztály után hogy belekérdez mennyit tetszik keresni? Mert ő 10.-ben már jár segédmunkásnak és 400 000 kápét kap havonta. És ezzel menőzik a volt tanárának meg azzal hogy mind elisszák és elbulizzák a haverokkal. Nyilván ennyi péznből bármilyen cuccot meg lehet venni nem kell pénzért kuncsorogni.
Ez a mai értékrend.

Mondanom se kell hogy egy egyetemet végzett általános iskolai két szakos tanárnak aki 15-20 éve van a pályán, a havi fizetése Budapesten nem kezdődik 3-assal.
« Utoljára szerkesztve: 2021.07.06 07:47:07 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8621 Dátum: 2021.07.06 07:46:34 »
A szülők többsége meg már úgy tekint az isoklára mint egy gyermekmegörzőre, ami tulajdonképpen olyan mint egy webshop, ahol a tanár a termék. Kap a gyerek egy szaktanári beírást mert órán fegyelmezetlen volt, vagy netán egy 3-ast mert nem tanult? Másnap egyből be van panaszolva az igazgatóhoz (=ügyfélszolgálat). A tanárnak kell minden esetben magyarázkodni.

Nulla alázat van, szülőbe, gyerekbe egyaránt.
« Utoljára szerkesztve: 2021.07.06 07:48:17 írta robi (Robi) »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8622 Dátum: 2021.07.06 10:04:41 »
Sajnos igen, kb. az összes, emberekkel foglalkozó szakmának ennyi a megbecsülése, mármint azon a fokon, ahol naponta foglalkoznak emberekkel (oktatásügy, egészségügy, szociális szféra...).

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8623 Dátum: 2021.07.06 13:21:21 »
Sajnos igen, kb. az összes, emberekkel foglalkozó szakmának ennyi a megbecsülése, mármint azon a fokon, ahol naponta foglalkoznak emberekkel (oktatásügy, egészségügy, szociális szféra...).
Igen és ez most nagyon lejött a Covid alatt is, hogy a politika se tartja sokra ezeket.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8624 Dátum: 2021.07.06 13:36:24 »
Igen és ez most nagyon lejött a Covid alatt is, hogy a politika se tartja sokra ezeket.
Igen, és onnan megy ez a szemléletmód "lefelé". Nem is értem, miért megy valaki pl. ápolónőnek, illetve talán. Nem tudja az elején, hogy mi lesz vele a szürke hétköznapokban a kórházakban  :hmmmm: