Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1239500 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8595 Dátum: 2021.04.14 15:16:43 »
Nem alaptalan az aggodalom, ugyanis a második körös Szputnyik adag késni látszik. Ennek tartalma nem egyezik meg az első körössel, így az nem fordulhat elő, hogy második körös adagokkal oltanának először.


Aggódjon az, akinek a valósággal van baja. Az oltási program és annak változása nem a forrás kezében, míg a józan ész nem a fejükben van!! Akit időre behívtak, annak az oltóanyag rendelkezésére fog állni. A szakemberek végzik a dolgukat magas színvonalon, a botcsinálta firkászok meg mi itt a fórumon csak pofázunk. El kell fogadni, hogy akik végzik a dolgukat azok értenek hozzá és tudják hogy mit hogyan kell tenniük a várt eredmény elérése céljából! A partvonalról bevau kibictempó!
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.14 15:36:42 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8596 Dátum: 2021.04.14 17:01:46 »
Nem tudom, hiszen pl. az engedélyeztetési folyamat során is belekényszerítették a szakembereket oda, ahová maguktól nem mentek volna.
Annyi, hogy remélem időben meglesz a második adag, csinálni nem tudok  :surrender:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8597 Dátum: 2021.04.14 18:21:29 »
Nem tudom, hiszen pl. az engedélyeztetési folyamat során is belekényszerítették a szakembereket oda, ahová maguktól nem mentek volna.
Annyi, hogy remélem időben meglesz a második adag, csinálni nem tudok  :surrender:

Kik v. inkább MI kényszerít az oltakozásal kapcsolatban bárkit??? A szükség, de a pánik és hisztériakeltés az mán pótika!!! A felkért szakemberek összehordták a tudományukat, és kialakítottak egy cselekvési tervet. Szerintem bízni kéne a szakértelmükben és a végletekik kisarkított jószándékú megfontolásaikban. Te nem ezt várnád el, az általad oktatott tantárgy oktatása során???
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8598 Dátum: 2021.04.14 20:37:29 »
Más dolog bízni, és más azt látni, hogy valami nem úgy működik, ahogy kéne.
Még mielőtt félreérti valaki, a munkámról beszélek, amelynek kereteit szintén "felkért szakemberek összehordott tudományukkal" évről vére serényen verik szét, szóval az idézőjelbe tett passzus sem garancia semmire.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8599 Dátum: 2021.04.15 04:39:57 »
Más dolog bízni, és más azt látni, hogy valami nem úgy működik, ahogy kéne.
Még mielőtt félreérti valaki, a munkámról beszélek, amelynek kereteit szintén "felkért szakemberek összehordott tudományukkal" évről vére serényen verik szét, szóval az idézőjelbe tett passzus sem garancia semmire.

Valóban! A pandémia elleni védekezés, Teljesen MÁS!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8600 Dátum: 2021.04.15 06:53:13 »
Ennek tartalma nem egyezik meg az első körössel, így az nem fordulhat elő, hogymásodik körös adagokkal oltanának először.
A vektor alapú oltások egyik problémája, hogy a szervezet immunválaszt ad a hordozòra ( adenovírus) is, ezért csökken a hatékohognysága. Minél több oltást kap vki, annál nagyobb a valószínűsége, hogy találkozott már vmelyik adenovírussal, és ugye az öregebb emberek általában többször kapnak oltást. Ezért vannak viták és eltérő rendelkezések az életkor szerinti alkalmazásról. Az AZ a majom adenovírussal kerüli el a nem kívánt reakciót, a Szputnyik pedig csak az adagpnként különböző adenovírussal. Az AZ nál elnyújtották a 2 adag közötti időt. 12 hétre, a Pfizernél meg 5 re. Ebből kiindulva felesleges aggódni az orosz 2. adagja miatt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8601 Dátum: 2021.04.15 07:54:33 »
A gyakorlat ezzel szemben az, hogy az időpobtokat előre kiosztották mindenkinek a második körre. Ha fizikailag nincs itt a beadandó cucc, akkor ez egy elég komoly logisztikai kihívást ad: több százezres ember tömeget egyedileg újra kell időzíteni, amiben nem kicsi a hibalehetőség rejlik.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8602 Dátum: 2021.04.15 09:01:10 »
Igen, de a már tavaly évvégén olvasható vált cikkek arról szóltak, hogy a II. negyedévben fognak felgyorsulni a vakcinaszállítások a legtöbb gyártó esetében, és ez úgy néz ki, hogy valóban így is van. Tehát ellátási gondok elvileg már nem várhatók, mi több, mivel néhány ország elállt az AZ beadásától, még fel is szabadult abból további néhányszázezer. A kínainál sincsenek mennyiségi gondok, ott mással van a probléma.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8603 Dátum: 2021.04.15 09:31:54 »
És még valami, ha már a téma felmerült. Az oltás (még kevésbé az igazolvány) még a második után eltelt 3 hét után sem ad védettséget a megfertőződés ellen, csak a betegség lefolyásán enyhít nem keveset. Magyarul ha beoltottként lazítasz a korábbi egészségügyi szabályokon (maszkviselés, kézmosás, kézfertőtlenítés, kellő távolság a többi embertől), akkor potenciálisan ugyanúgy terjeszted a vírust, mint korábban.
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8604 Dátum: 2021.04.15 09:48:39 »
Kik v. inkább MI kényszerít az oltakozásal kapcsolatban bárkit??? A szükség, de a pánik és hisztériakeltés az mán pótika!!! A felkért szakemberek összehordták a tudományukat, és kialakítottak egy cselekvési tervet. Szerintem bízni kéne a szakértelmükben és a végletekik kisarkított jószándékú megfontolásaikban. Te nem ezt várnád el, az általad oktatott tantárgy oktatása során???

Nem jó keverni a dolgokat, ezért egyértelműsítem: a politikai döntéshozókban nem bízom, akik általában nem szakemberek egészségügyi kérdésben, az egsészségügyi  szakemberekben megbízom ezen esetben, de sajnos nem ők döntenek, valamint a beszerzéseket sem ők intézik, amin az előző hozzászólásomban a hangsúly van.
Amint eljön az ideje, ki fog derülni, hogy lesz-e második adag vagy sem, addig meg kár rágódni ezen.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8605 Dátum: 2021.04.15 11:11:16 »
Nem jó keverni a dolgokat, ezért egyértelműsítem: a politikai döntéshozókban nem bízom, akik általában nem szakemberek egészségügyi kérdésben, az egsészségügyi  szakemberekben megbízom ezen esetben, de sajnos nem ők döntenek, valamint a beszerzéseket sem ők intézik, amin az előző hozzászólásomban a hangsúly van.
Amint eljön az ideje, ki fog derülni, hogy lesz-e második adag vagy sem, addig meg kár rágódni ezen.

Szerintem is! Elég bízni benne, hogy időben és lokálisan is rendelkezésre fog állni a cucc.  :yes: ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8606 Dátum: 2021.05.07 08:27:15 »
Sziasztok!
Ha már elkezdtem, folytatom is:
Kedden, az első utáni harmadik héten megkaptam a második Szputnyikot is, volt belőle hála Istennek.
Mellékhatást annyit érzek, hogy nyomottabb az idegrendszerem kissé, mást nem. Ez meg sem dagadt.
Érdekes volt, hogy az első alkalomhoz képest sokkal kevesebben voltunk az oltópontnál, ahhoz képest gyakorlatilag pangás  :hmmmm:
Az új hírek alapján viszont ez kissé érthetőbb, mert sok ember nem veszi fel a másodikat, vagyis könnyebben juthatott nekem is második még úgy is, hogy kevesebbet hoztak belőle esetleg a kelleténél, vagyis annál, mintha mindenki felvette volna azt. De nem vette. Ezen annyira nem csodálkozok, hiszen a csapból is az folyt, hogy az első is ad már védettséget (sőt, az első után egy héttel már sokan megkapták az igazolványt is), hogy erre hivatkozva lehessen nyitni mindenfélét.
Ezek alapján ez az érvelés most visszaütni látszik, mert sok ember azt hiheti(!), hogy már védett, és ha komolyabb mellékhatások voltak nála, akkor főleg nem megy el másodikra emiatt.
A Szputnyiknál meg a gyártó most engedélyeztette otthon a "Light" verziót, ami tudtommal az első adagot jelenti, ami 79,4%-os védettséget ad az oltástól talán 4 hét múlva... Kíváncsi leszek, mi lesz ezekből  :hmmmm: Az oltási igazolvánnyal lehet még variálni ugye, hogy érvénytelenné válik annál, aki nem oltat másodszor. Más kérdés, hogy ezt hol fogják valóban ellenőrizni is kód alapján itt, amikor egy konditeremben 170 ember gyúr és mindenkinek van szükséges (versenysportolói?) igazolványa ehhez. A virus az igazolvány alapján nem fog terjedni, vagy nem tudom, mi van emberek fejében  :surrender:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8607 Dátum: 2021.05.07 11:49:47 »
Hi!
Kérdezek mert nem tudom mi történik a mostani napokban. Ismerősöm e héten kedden regisztrált, de az ellenőrzéskor még mindig a NEM válasz érkezik.
(mondtam neki, hogy a megadott adatokkal ismét próbálja meg. A válasz, hogy ezzel az email címmel már regisztráltak)
Ez lehetséges, hogy ennyire lassú a feldolgozás, most amikor annnyira kellene a regisztráció a számháborúhoz??
Fery

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8608 Dátum: 2021.05.07 13:23:05 »
Szia!

Nem jegyeztem meg, de nekem is legalább két nap kellett, mire megjelent az ellenőrző oldalon, hogy sikeres volt a regisztráció, úgy emlékszem  :hmmmm:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8609 Dátum: 2021.05.07 13:59:10 »
Sziasztok!
Ha már elkezdtem, folytatom is:
Kedden, az első utáni harmadik héten megkaptam a második Szputnyikot is, volt belőle hála Istennek.
Mellékhatást annyit érzek, hogy nyomottabb az idegrendszerem kissé, mást nem. Ez meg sem dagadt.
Érdekes volt, hogy az első alkalomhoz képest sokkal kevesebben voltunk az oltópontnál, ahhoz képest gyakorlatilag pangás  :hmmmm:
Az új hírek alapján viszont ez kissé érthetőbb, mert sok ember nem veszi fel a másodikat, vagyis könnyebben juthatott nekem is második még úgy is, hogy kevesebbet hoztak belőle esetleg a kelleténél, vagyis annál, mintha mindenki felvette volna azt. De nem vette. Ezen annyira nem csodálkozok, hiszen a csapból is az folyt, hogy az első is ad már védettséget (sőt, az első után egy héttel már sokan megkapták az igazolványt is), hogy erre hivatkozva lehessen nyitni mindenfélét.
Ezek alapján ez az érvelés most visszaütni látszik, mert sok ember azt hiheti(!), hogy már védett, és ha komolyabb mellékhatások voltak nála, akkor főleg nem megy el másodikra emiatt.
A Szputnyiknál meg a gyártó most engedélyeztette otthon a "Light" verziót, ami tudtommal az első adagot jelenti, ami 79,4%-os védettséget ad az oltástól talán 4 hét múlva... Kíváncsi leszek, mi lesz ezekből  :hmmmm: Az oltási igazolvánnyal lehet még variálni ugye, hogy érvénytelenné válik annál, aki nem oltat másodszor. Más kérdés, hogy ezt hol fogják valóban ellenőrizni is kód alapján itt, amikor egy konditeremben 170 ember gyúr és mindenkinek van szükséges (versenysportolói?) igazolványa ehhez. A virus az igazolvány alapján nem fog terjedni, vagy nem tudom, mi van emberek fejében  :surrender:

Egy kis disszonanciát látok!  :surrender:  :yes:

Nem jó keverni a dolgokat, ezért egyértelműsítem: a politikai döntéshozókban nem bízom, akik általában nem szakemberek egészségügyi kérdésben, az egsészségügyi  szakemberekben megbízom ezen esetben, de sajnos nem ők döntenek, valamint a beszerzéseket sem ők intézik, amin az előző hozzászólásomban a hangsúly van.
Amint eljön az ideje, ki fog derülni, hogy lesz-e második adag vagy sem, addig meg kár rágódni ezen.
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.07 14:09:38 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu