Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1274175 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7155 Dátum: 2011.06.08 12:54:52 »
Semmi gond, hogy igyekszünk szeretett álatkáinknak jo körülményeket biztositani' :hug:
A baj, hogy mindent tulbonyolitunk és az egyik probléma hozza a másikat.
Egy kutya szuperül érzi magát  :egy normál kertben, megtalálja az árnyékot, ha melege van és futkározhat ha akar, ha meg elviszed sétálni szagélményekben részesülhet.
Egy ismerősőm a minap mutatta a fullextrás Insignajat:  pl az A oszlop olyan széles, hogy külön kamera mutatja a holtteret :D
Tele van ilyen kütyüvel az egyik követeli a másikat.
Nekem a legegyszerübb természetes megoldások tetszenek, autoban is.
Nem értem, hogy ennek az érvelésnek mi köze ahhoz, hogy van-e klíma egy állatmentőben, vagy nincs  :?: ? ... Miért baj az, ha nyáron nincs 50 fok abban a fémdobozban? Még tán a bent tartózkodó embereknek sem mindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7156 Dátum: 2011.06.08 12:55:59 »
Nem azt mondom, hogy jo az, hogy az allatok klimas kocsiban utaznak, az emberek jelentos resze meg nem. Azonban errol nem az allat vagy az allatvedo tehet, hanem a BKV, illetve az, aki klima nelkuli kocsit vasarolt.

Nem vagyok annak hive, hogy ha nekem szar, legyen szar masnak is. Attol meg, hogy nekem nincsen klimam, meg a BKV-n sincsen, attol meg az allatszallito maszek Transporterbe siman lehet.
Na, ez így 10 pont, maximálisan egyetértek  :yes: :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7157 Dátum: 2011.06.08 12:56:53 »
Nem szeretem a klimát, de a BKV-t se :D :
Szerintem az allatok sem ;)

A sintér meg menjen nyitott pick-uppal :devil: Az egyszerübb megoldás :yes:
Szemétkedős napod van  :hmmmm: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7158 Dátum: 2011.06.08 13:45:07 »
Miért érzed magad megsértve? :hmmmm:javascript:void(0);

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7159 Dátum: 2011.06.08 14:00:11 »
Nem érzem magam személy szerint megsértve, de ez szvsz egy masszívan cinikus beszólás volt. Sintér, bammeg  ::) ... Megnézném, mit szólnál, ha egy számodra kedves élőlényről lenne szó. Akkor mit választanál: hogy aszalódjon (eleve sérülten!) az 50 fokban, vagy kapjon minél jobb körülményeket?

Ehh  :nonono: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7160 Dátum: 2011.06.08 14:25:29 »
Semmi gond, hogy igyekszünk szeretett álatkáinknak jo körülményeket biztositani' :hug:
A baj, hogy mindent tulbonyolitunk és az egyik probléma hozza a másikat.
Egy kutya szuperül érzi magát  :egy normál kertben, megtalálja az árnyékot, ha melege van és futkározhat ha akar, ha meg elviszed sétálni szagélményekben részesülhet.

Nekem a legegyszerübb természetes megoldások tetszenek, autoban is.
Jól bírja a kutya a meleget?!  :eek: Hát, max elviseli, mert kinti kutya lévén nem tehet mást annyira. Azért kíváncsi lennék, hogy pl. árnyék 35 fokban Te mennyire szaladgálnál a szép nagy kertben kedvedre... Ilyenkor a kutya alig várja, hogy enyhüljön a kánikula, hiszen, Ők csak a nyelvükön tudnak párologtatni, a bőrükön keresztül, ahogy az emberek teszik, képtelenek. Ráadásul mindig bundában vannak... Ilyenkor még a friss ivóvíz sem sokat segít rajtuk, de, persze elengedhetetlen a megléte.

Egyébként, meg ezzel a "mindent egyszerűen" gondolkodással hol tartana a technika? Igenis, hogy ha már adottak az eszközök, élni kell velük, azért vannak! Nem volt hülye, aki kitalálta a klímát az autóban, pláne egy áruszállító dobozos kocsiban!
Amúgy, meg érdekes a meglátásod, mert ennyi erővel Te is járhatnál egy sima adagolós szívó dízellel, ehelyett egy ultramodern common-rail-es motorral szerelt autód van. Amivel nincs gond, csak valószínűleg nem gondoltad át eléggé, amit leírtál...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7161 Dátum: 2011.06.08 15:05:46 »
Én a 190D Mercimet cseréltem le a Corollára. Nehéz volt a váltás 1 évig még megvolt a Merci és jobban szerettem. A klimát meg nagyon ritkán használom és a család többi tagja is legtöbbször balhézik a használata miatt.Szoval én nagyon szivessen vennék egy alapautót minden kütyű nélkül
(az se baj ha emiatt fele ennyibe kerülne) :devil:
Ami nincs az nem romlik el! :winkiss:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7162 Dátum: 2011.06.08 15:11:11 »
bepi81, B. S., Palaczk: max respect!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7163 Dátum: 2011.06.08 19:09:16 »
Én a 190D Mercimet cseréltem le a Corollára. Nehéz volt a váltás 1 évig még megvolt a Merci és jobban szerettem. A klimát meg nagyon ritkán használom és a család többi tagja is legtöbbször balhézik a használata miatt.Szoval én nagyon szivessen vennék egy alapautót minden kütyű nélkül
(az se baj ha emiatt fele ennyibe kerülne) :devil:
Ami nincs az nem romlik el! :winkiss:
Aha... És annak, hogy ti nem szeretitek a klímát, mi a jó büdös franc köze van ahhoz, hogy egy dobozos (állat)mentőautóban máshogy nem lehet normális hőmérsékletet teremteni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7164 Dátum: 2011.06.08 20:47:07 »
ez ugy elég durva, kis hang nem árt neki :eek:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7165 Dátum: 2011.06.11 14:19:22 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7166 Dátum: 2011.06.11 21:48:06 »
Pár hete írtam, talán link is volt róla, hogy Debrecenben leégett egy frissen épült családi ház tetőtere. Rokoné. Most mondta, hogy nem fizet a biztosító, mert a vizsgálat szerint a tüzet a gyárilag hibás kandalló okozta, és erre az esetre nem szól a biztosítás. Most aztán perelheti a gyártót, és vagy megnyeri a pert, vagy nem, de azt is évek alatt.
Egyébként pár napja volt szintén sajtóhír, hogy Vecsésen egy házba becsapott a villám, na az meg a debreceni rokon testvéréé... :eek:
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7167 Dátum: 2011.06.11 22:32:01 »
Semmi gond, hogy igyekszünk szeretett álatkáinknak jo körülményeket biztositani' :hug:
A baj, hogy mindent tulbonyolitunk és az egyik probléma hozza a másikat.
Egy kutya szuperül érzi magát  :egy normál kertben, megtalálja az árnyékot, ha melege van és futkározhat ha akar, ha meg elviszed sétálni szagélményekben részesülhet.
Egy ismerősőm a minap mutatta a fullextrás Insignajat:  pl az A oszlop olyan széles, hogy külön kamera mutatja a holtteret :D
Tele van ilyen kütyüvel az egyik követeli a másikat.
Nekem a legegyszerübb természetes megoldások tetszenek, autoban is.
Nem értem, hogy ennek az érvelésnek mi köze ahhoz, hogy van-e klíma egy állatmentőben, vagy nincs  :?: ? ... Miért baj az, ha nyáron nincs 50 fok abban a fémdobozban? Még tán a bent tartózkodó embereknek sem mindegy.
Tök jó, akkor nem csak én voltam képtelen a logikai kapcsolatot megtalálni.....

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7168 Dátum: 2011.06.12 13:05:39 »
Pár hete írtam, talán link is volt róla, hogy Debrecenben leégett egy frissen épült családi ház tetőtere. Rokoné. Most mondta, hogy nem fizet a biztosító, mert a vizsgálat szerint a tüzet a gyárilag hibás kandalló okozta, és erre az esetre nem szól a biztosítás. Most aztán perelheti a gyártót, és vagy megnyeri a pert, vagy nem, de azt is évek alatt.
Egyébként pár napja volt szintén sajtóhír, hogy Vecsésen egy házba becsapott a villám, na az meg a debreceni rokon testvéréé... :eek:

Ha most normálisan mennének a dolgok kis hazánkban,akkor a biztosító fizet- mert kár történt - aztán leveri a kandallósokon a veszeteségét!
Mi a bánatnak kell egy biztosítottnak ezzel vesződnie? Ezért fizeti a havi díjat? Ugyanott van, mintha nem lenne biztosított!Katasztrófa, ahogy Mo-on mennek "dolgaink"! :no:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7169 Dátum: 2011.06.12 13:25:47 »
Ugyanott van, mintha nem lenne biztosított!Katasztrófa, ahogy Mo-on mennek "dolgaink"! :no:
Na, ezért nem szoktam a választható biztosításokat megkötni, így legalább a biztosítás díja nálam marad...
music