Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1255434 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7080 Dátum: 2011.04.16 14:18:16 »
Esély csak akkor van rá, amikor alszik. Azaz nappal. Meg kell valahogy találni a rejtekhelyét.
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7081 Dátum: 2011.04.18 07:38:48 »
Esetleg utana rohanni amikor visszahuz az emeletre?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7082 Dátum: 2011.04.18 11:07:28 »
Á, kicsit gyorsabban repül, mint ahogy én futok  :D ... Amúgy tegnap & ma elkaptunk kettőt, álmukban; ki lettek b...va a külvilágba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7083 Dátum: 2011.04.19 11:28:35 »
:eek: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7084 Dátum: 2011.04.19 21:35:26 »
A LEGO-játékok motorja is legoból van...?  :lol:
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7085 Dátum: 2011.04.19 21:58:12 »
Nemtom, de azért igen látványos géplánc, ami magába fordul vissza.  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7086 Dátum: 2011.04.20 07:31:24 »
Á, kicsit gyorsabban repül, mint ahogy én futok  :D ... Amúgy tegnap & ma elkaptunk kettőt, álmukban; ki lettek b...va a külvilágba.
Ti is igy utottetek le?  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7087 Dátum: 2011.04.20 14:25:59 »
Bízd Jokerre, ő is rá vadászik :D

Szerintetek hogyan lehet elkapni egy denevért  :?: ?

Komolyan kérdem.

Itt röpdös a szálloda halljában. Elég kellemetlen, mikor a vendégek észreveszik; nem szokott tetszeni nekik (érthető módon). Nincs állandóan itt, csak néha megjelenik a lépcsőházból. Utána körözget egy darabig, aztán visszarepül fel valahová az emeletekre.

Ez megy vagy egy hete. Jópárszor próbáltam már lecsapni seprűvel, de "kicsit" gyorsabban manőverezik, mint ahogy én a seprűvel hadonászni tudok.

Az ajtókat próbáltam kinyitni, hátha kimegy; de esze ágában sincs.

Mit lehetne tenni? (Nem, idomított sólyom épp nincs kéznél.)
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7088 Dátum: 2011.04.20 14:31:19 »
Hallgassatok ozzy-t ;)

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7089 Dátum: 2011.04.26 16:47:46 »
Idézet
Kedves B.S.!

Köszönöm a választ, el fogok gondolkozni rajta. De:

Kicsit OFF:

 Azt írtam, hogy "ha a közoktatásban ez megy tovább, ami most is látható ". Akkor kibontom, mert ezek szerint így nem volt elég:
 - Létszámcsökkentés mindenhol, mert kevés a gyerek
 - Óraszámnövelés, effektív bércsökkentés magyarul, 28 óra esetleg hetente csak amit meg kell tartani kötelezően. Nekem eddig is 26 körül volt, de az 4 túlórát jelentett - eddig
 - A kirúgásoknál sem azt nézik, milyen jól dolgozol, hanem milyen papírjaid, ismerőseid vannak - ez az ún. életpálya modell esetén erősödni fog valószínűleg
 - A nyári nagy szünidő nem júniusban kezdődik, hanem júliusban, évek óta effektíve 5 hét maximum (tőlem rendszerint májusban megkérdezik, vége van az évnek, mit csinálok most? - pedig csak a ballagás volt még meg; július elejéig bennt kell ülni nálunk. Vezetőknek meg nyáron is vezetői ügyelet. Az egyik "telephelyemen" június 28-29-én még vizsga van). Az ugye max. 25 munkanap, plusz tavaszi szünet (most 3 munakanap), téli szünet, és őszi. Év közben meg nincs szabadság, illetve van fizetés nélküli. Kötelező a szabadság ideje magyarul.
 - fél nyolckor kezdek, és fél 5 előtt ritkán indulok haza, és nem a t*kömet vakarom, elhiheted. Ja, az már 9 óra. Senki nem fizeti ki, csak mondom. Azt meg főleg nem, amit otthon csinálok. Felkészülés, dolgozatok javítása, újabban minden évben új központi program, új SZVK, minden képzést újra kidolgozni, stb.
 - több kolléga 30, illetve 50 kilométerre jár dolgozni a nagy összevonások miatt 2 ill. 3 helyen tanít, én még "csak" kettőn
 - majd külön pártemberek sorolják be esetleg a jónépet az életpálya-modellnél esetleg. A felsőbb osztályokba meg nem lesz egyszerű bekerülni, az biztos.
 - a felső vezetésünk nyíltan mondta el, hogy többet kell dolgozni kevesebb pénzért.
 - mennyit is keres egy autószerelő? tuti nem nettó 100-110-et, és nem 3 diplomával, bocsánat. Ha pedig jól dolgozik, akkor igenis megbecsülik. Ha egy tanár dolgozik jól, legfeljebb a lelkiismeretét nyugtathatja meg vele, persze az is fontos dolog.
 - Nem hinném, hogy ne bírnám azt a munkatempót, ami van a szervizeknél, párat már láttam élőben. A tej megalszik a szájukban.
 - Ami pedig egy szakiskolai diákhabitust jelent, akik pl. reintegrációs képzésben vannak (8 általános nélkül tanulhat szakmát), de a többiek is, eredményt elérni varázslat, a fejkvóta rendszer pedig megköti az intézmények kezét. A tanuló nem akar tanulni, ahol esetleg akar, ott persze könnyebb a dolga a kollégáknak, ez az ő szerencséjük.
 - most abbahagyom, nem untatlak tovább a felsorolással, lenne még.
Szóval mindezek figyelembevételével nem olyan rossz a tanári állás, csak ha sokat benne vagy (nem tudom, főállásban voltál-e, milyen iskolában, mennyi ideig), akkor lehet, hogy árnyaltabban fogod látni. Most pedig még oké, nem a jelenről beszéltem, de ha a jelen tendencia megy tovább, ez már nem lesz elmondható, én pedig arra céloztam. De nem muszáj autószerelőnek lenni, CNC szakma is hiánnyal küzd  Egy egyetemi tanárom mondta: "A tehetség nem szakmaspecifikus" 
Azért szépen visszaköszönt, amit sikerült elérni az országban, hogy a tanárnak úgysem kell megszakadni, nem is értenek semmihez, csak verik a szájukat, stb. Persze, ilyenek is vannak, ahogy a szerelőknél is, kutyaütők. Viszont itt sem helyénvaló általánosítani szvsz.
De "érdekes", hogy két kollégám nyugdíjba ment, az egyik két évet, a másik egy felet volt nyugdíjas...
Biztos azért, mert túlpihenték magukat az évek alatt. Komolyra fordítva az idegek túlterhelése bőven elég hozzá.
Bocs, ha félreértettelek volna 
Akkor most ON


Nezd, nem egyszeru a dolog. Mindennek meg van a maga nehezsege, elonye-hatranya. Sok helyen kell utazni, karos dolgokat kap a szervezet, stb., ezeket merlegelni kell, mielott valt az ember.

Teny, hogy alacsony a tanari fizetes, ezert sem tanitok en mar. A diplomat masutt jobban megfizetik, ezert feladtam a tanitast, bar mennyire is szerettem anno azt. Majd idovel rajonnek, hogy kell oda is penzt nyomni, ha nem akarjak, hogy az egesz tarsadalom elbutuljon. Csak en erre nem erek ra, mert most kell a penz, nem 20 ev mulva majd...

Pontosan ertem, hogy mirol beszelsz, csak arra kerlek, hogy ne becsulj le mas szakmakat, mas szakembereket, mert ott sem fenekig tejfol az elet. Mindenhol vannak becsuletes emberek, meg trogerek is, nem lehet altalanositani.

De hogy pozitivan lasd a mostanit:
- masutt nincsen ennyi szabi sem
- a heti 40 orarol indulsz felfele
- mas melo nem ilyen szep szakma, ahol emberekkel foglalkozhatsz, tanithatod oket
- a munka egy jo resze otthonrol is vegezheto
- nem leszel mocskos, olajszagu

A kollegak, meg a diakok hulyeseget nem kell mellre szivni! Ez a tanarok nagy baja, hogy nem tudnak mas szinteken mozogni, csak a tanari szoba es a tanterem kozott jar az eszuk. 
Gondolj arra, hogy vegeztel, hazamesz, csinalod a kis munkadat, kozben zenet hallgatsz es a kocsikon jar az eszed. Nem szabad begyoposodni! Sok oreg tanar mindenben az iskolat latja, mas ki sem tolti az agyat. En ugy alltam hozza, hogy egy munkahely, miutan haza mentem, magasrol szartam arra, hogy melyik diak mit szolt be, illetve, hogy az igazgato mivel csesztette az embereket.


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7090 Dátum: 2011.04.26 17:09:05 »
Kedves B.S.!

Köszi a választ!
Távol álljon tőlem, hogy bárkit is lenézzek. Kérlek mutasd meg, mi volt az a hozzászólásomban, amivel ezt tettem volna!
Tudom, hogy szép szakma, ezért is csinálom már több, mint egy évtizede. Nem panaszként írtam, amit írtam, mert tudom, hogy vannak sokkal rosszabbak is...De egyre inkább kiábrándító a tapasztalható tendencia.
Elárulnád, hogy mire váltottál? Hátha valami jó ötletet kaphatnék :)

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7091 Dátum: 2011.04.26 18:34:19 »
"Nem hinném, hogy ne bírnám azt a munkatempót, ami van a szervizeknél, párat már láttam élőben. A tej megalszik a szájukban."

Ez nem volt szép, de nekem mindegy.


Műszaki szakszövegíró vagyok egy informatikai (mobil-kommunikációs) vállalatnál. Angol nyelven készítek mindenféle műszaki dokumentumot, amit a partnerek (telefontársaságok) technikusai olvasnak a világ számos országában a napi munkájuk során. Kell hozzá tudni angolul is (diploma), meg informatikusi tudás (diploma) is kell hozzá. Viszonylag jól fizetnek, de azért nem mondom azt, hogy stárgázsim lenne.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7092 Dátum: 2011.04.26 18:47:35 »
Igazad van, félreérthető, ha úgy nézem. Elnézést, nem akartam általánosítani, azokra írtam, akiket láttam. De rájuk fennt is tartom, mert így van. Viszont ezzel nem az embert nézem le szvsz, hanem csak nem tartom korrektnek, főleg nem 6000 Ft-os óradíjak mellett. Természetesen mindenkit nem láthattam, és rájuk nem is írtam.
Egyébként nem rossz ötlet: informatikus diploma megvan, okl. közgazdász is, angol közép C és angol gazdasági szaknyelvi közép C megvan (német is, de az nem erősségem...) hála Istennek. Lehet, hogy távmunkában is működne?  ;)
Apropó mobil kommunikáció. Pont a múltkor jutott eszembe, ha szakközép után elmentem volna egy céghez mint szerelő, szerintem még az is jobban fizetne, mint tanárként 10 év főiskola+egyetem után, dehát ez egy ilyen ország. A mobil területeken utazó cégek pedig legalább olyan biztosan maradnak, mint a közoktatás, sőt. Bár lehet, hogy ebben (is) tévedek.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.26 18:58:17 írta vd1234 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7093 Dátum: 2011.05.04 17:35:15 »
Múlt hét péntek, Erdély, tankolás... Akarok fizetni... Kártya elutasítva  :ph34r: ... Mondom: no way, próbálják újra. Próbálják... elutasítva  :helpsmilie: !

Útlevél otthagy, kp-ért elszalad (mi lett volna, ha mindez nem jóbarátaimtól 5 km-re történik?).

Kicsit később bankomatból is próbáltam felvenni... Ugyancsak off  :eek: ... Na, itt már biztos voltam abban, hogy valamiképp megsérült a kártyám.

Hétfőn este hazajövök... Akarok utalni a bankom netes oldaláról... Hogyaszondja: számlám státusza LETILTOTT  :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Másnap bankba be... Problémát előad......... Inkasszó van a számlámon  :wacko: ... Kitől, mitől, miért?! ... Azt csak holnap tudják megmondani  :nonono:

Na, ma kiderült: önkormányzat, gépjármű-adó  :censored: !!! A tavaly 2. félévi.

Mielőtt valaki lebafna á la "miért nem fizetted be időben" !!! ... Az egy dolog, hogy valóban elfelejtettem (!) befizetni. Maga a követelés jogos volt, ezzel semmi gond. DE !!! Ez milyen eljárás már, hogy mindenfajta további felszólítás, figyelmeztetés nélkül egyszer csak fogják magukat, és letiltatják az ember számláját?!? ... Bármiféle értesítés nélkül!!!!! ... És ha mondjuk épp Burmában próbáltam volna kifizetni a hotelszámlámat, abban a szent meggyőződésben, hogy a kártyámmal-számlámmal minden rendben? És ha emiatt ott meghurcolnak, bekasztliznak, mit tudom én?!?!?!

Lehetséges az, hogy ezt valóban megtehetik, ilyen aljas, az embert végtelenül kiszolgáltató módon  :surrender: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #7094 Dátum: 2011.05.04 18:14:42 »
Nekem 3banknal, 3szamlam van, 4kartyaval. No problem  :1eye:
Amugy jogszeruen jartak el, de semmikepp sem korrekten.
kisa
born to ride