Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1235713 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6150 Dátum: 2010.12.02 14:10:30 »
Hal, pulyka, csirke, minden formában és mennyiségben okés. Köretnek párolt rizs, rizi-bizi, savanyúsággal.
A jó sok fokhagyma csökkenti a vérnyomást, és nagyon jó ízt ad az ételeknek.
A sport, amit a jelenlegi étrended mellé űzöl, még mindig nagyon kevés. Napi rendszerességgel kellene mozognod, heti minimum 2 alkalommal aerob mozgást végezni (pl. futás), hogy a vérkeringésed élénküljön és erősödjön a szíved. Cigit még ilyen mértékben se kellene szívjál.
Tehát, vagy az étrendedet alakítod át, vagy több időt kell sportra fordítanod!  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6151 Dátum: 2010.12.02 14:15:50 »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6152 Dátum: 2010.12.02 14:20:27 »
Hát édeseim... :D

- Napi 5x-i kaja megadott időben (7-8, 9-10, 12-13, 15-16 és 18-19 óra között), mindig csak keveset (nem is lehet napi ötször sokat enni egyébként)
- Mindezt kevés szénhidráttal (napi 160 gramm), reggelire és vacsira lassú CH-t és keveset, a tízórai és uzsi 3-4 keksz vagy gyümölcs vagy joghurt lehet, ebédre lehet többet enni és picit akár bűnözni is
- Fehér kenyér helyett csak 100% teljes kiőrlésű vagy 100% rozs (nem rozsOS, mert az kamu és nem barna kenyér, mert azt kávézaccal színezik)
- Tészta (BL55 finomított liszt) minden formában tilos, csak durumtészta. Sütni TK liszt, graham liszt, durumliszt, stb. használható, BL55 nem.
- Cukor tilos, csak fruktóz, édesítő, nyírfacukor, stb szabad.

Na eddig hogy hangzik...? :flowers:

Megy a Gasztroba is.  :D
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6153 Dátum: 2010.12.02 14:38:31 »
Ezt 1 napig sem birnam ki...  :shit:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6154 Dátum: 2010.12.02 14:49:12 »
Hát édeseim... :D

- Napi 5x-i kaja megadott időben (7-8, 9-10, 12-13, 15-16 és 18-19 óra között), mindig csak keveset (nem is lehet napi ötször sokat enni egyébként)
- Mindezt kevés szénhidráttal (napi 160 gramm), reggelire és vacsira lassú CH-t és keveset, a tízórai és uzsi 3-4 keksz vagy gyümölcs vagy joghurt lehet, ebédre lehet többet enni és picit akár bűnözni is
- Fehér kenyér helyett csak 100% teljes kiőrlésű vagy 100% rozs (nem rozsOS, mert az kamu és nem barna kenyér, mert azt kávézaccal színezik)
- Tészta (BL55 finomított liszt) minden formában tilos, csak durumtészta. Sütni TK liszt, graham liszt, durumliszt, stb. használható, BL55 nem.
- Cukor tilos, csak fruktóz, édesítő, nyírfacukor, stb szabad.

Na eddig hogy hangzik...? :flowers:

Megy a Gasztroba is.  :D
Elég rosszul hangzik....de inzulinozni nem kell magad, ugye? Anyámnak is magas a cukra, ő is kb így étkezik.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6155 Dátum: 2010.12.02 14:59:26 »
Még nem vagyok cukros, "csak" inzulinrezisztens. Tehát túltermel a hasnyálmirigyem, a rengeteg inzulin miatt normális a cukrom.

Mostanában felkapták a PCOS-t, na ez az. Sajnos itt nem kérdés, hogy ezt eszem-e vagy bűnözök és teszek a diétára, ugyanis ha nem óhajtom lőni magam inzulinnak 1-2 éven belül, akkor bizony tartom. És én nem akarom magam injekciózni...


Egyébként megdöbbentő, mennyi nőt érint, hihetetlen! Legtöbbször onnan jönnek rá, hogy egy csaj PCOS-es, hogy nem jön össze a gyerek, holott rendkívül egyszerűen és gyerekkorban (!) ki lehetne szűrni 2 vizsgálattal (nőgyogyi UH, valamint egy legalább két pontos cukor- és inzulinterhelés és kikérdezés). Ja és a mai napig kb 5-10 orvos van hazánkban, aki ért is ehhez... Ez a legmegdöbbentőbb. Simán lehet a párod PCOS-es úgy, hogy elmegy dokihoz, megvannak a vizsgálatok, csak épp a dokinak lövése sincs erről és nem ismeri fel a szindrómát.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6156 Dátum: 2010.12.02 15:07:43 »
...futás...
Ebben az időben  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6157 Dátum: 2010.12.02 15:08:48 »
Én nem szednék gyógyszert erre, annak egyik mellékhatására meg kap másikat, na neee. Tessék kicsit életmódot váltani. Egészségesebb kaja, napi 5x-i étkezés (kevés kaja) és némi mozgás első körben bőven elég.
Sztem Palaczknak inkabb napi 3 lenne jobb. Akkor kicsit lemenne a pocakbol es jobban menne a felfele  :whistling: :tt2:
Sem a vernyomas, sem a pulzus nem jo. Dohanyzol? Sok a zsiros etel? Mennyit mozogsz?
Szerintem sem jó egyik sem... Biztos hogy nem jó.Dohányozni keveset...Mondjuk átlagban napi 2-3 szál
l.  Van hogy egy sem; van hogy 7-8, annál több nem nagyon. Zsíros étel, az hetente jópárszor  ::) ... Fehér kenyér, sok húsféle. Elég kevés zöldség és még kevesebb gyümölcs  ::) ... Viszont rendszeresen kóla... És sör. Mozgás tavasztól őszig elég rendszeresen (túrák, ebben az évben már futás is heti 1-2 alkalommal), ősztől tavaszig viszont van, hogy hetekig semmi.

Nem túl jó összkép, tudom. Pláne az éjszakázós összevissza életmóddal kombinálva.

Ezzel együtt, pocak már alig van  :D
"Dohányozni keveset... Mondjuk átlagban napi 2-3 szál":Akkor meg már minek?  Még valami:mindent lehet,csak mértékkel!!! :nono:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6158 Dátum: 2010.12.02 15:15:43 »
"Dohányozni keveset... Mondjuk átlagban napi 2-3 szál":Akkor meg már minek?  Még valami:mindent lehet,csak mértékkel!!! :nono:
Hát mert ennyihez van kedvem, igényem... Nálam ez elég fura dolog a dohányzással, mert volt olyan időszak az életemben, amikor a napi egy dobozt elszívtam; viszont volt olyan is, hogy hetekig rá sem gyújtottam. Aztán néha "eszembe jut" és megint cigizgetek egy darabig, ilyenkor veszek is magamnak; de az a jellemzőbb, hogy nincs nálam, csak ha vmelyik barátom vagy kollégám rágyújt, akkor ha épp kedvet kapok hozzá, kérek tőle egyet.

Szóval ha most valaki azt mondaná, hogy mától egy szálat sem soha többé, akkor nem esnék különösebben kétségbe... De így, erről a mennyiségről nem is érzem úgy, hogy le kéne szoknom. Hisz nem is vagyok rászokva.

Most épp megint füstölgős korszakomat élem, mert ruhadtul rühellem ezt az időszakot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6159 Dátum: 2010.12.02 15:25:41 »
...futás...
Ebben az időben  ::) ...
futópadon maximum párás a levegő...  :tt2:
ha kint nem esik, akkor meg friss a levegő...  :tt2:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6160 Dátum: 2010.12.02 15:28:35 »
Legtöbbször onnan jönnek rá, hogy egy csaj PCOS-es, hogy nem jön össze a gyerek...
Gondolom nem "csak" ennyi jele van a PCOS-nek, hogy nem jön össze a baba... egyéb jel?  :?: :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6161 Dátum: 2010.12.02 15:45:25 »
Nem hát, csak az összes többivel jellemzően nem foglalkoznak. Nem mind tünet, de lehetségesek (minden tünet alapja az inzulin!):

nőgyogyis UH-n pici ciszták láthatók
havi mensi rendszertelensége
szőrösödés (bajusz, áll, kar, has, mell környéke, láb, gyakorlatilag akárhol)
hajhullás (de tényleg durván, gyakorlatilag férfias kopaszodásról van szó a tesztoszteronszint emelkedése miatt)
hajzsírosodás (hormongond)
durva hormonpattanások (mondjuk ezekkel amúgy is dokihoz megy az ember, mert nem lehet elviselni)
gyors hízás/fogyás
nagyon nehéz fogyás
édesség- és kajarohamok (amikor addig kommandózik a hűtő körül, amíg fel nem fal mindent, amit talál benne)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6162 Dátum: 2010.12.02 15:55:46 »
...futás...
Ebben az időben  ::) ...
futópadon maximum párás a levegő...  :tt2:
ha kint nem esik, akkor meg friss a levegő...  :tt2:
Utóbbi még csak-csak... Be kéne szereznem valami alkalmas ruházatot, már egy ideje tervben van.

Futópad off... Ha már futás, akkor a szabad ég alatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6163 Dátum: 2010.12.02 16:01:32 »
kajarohamok (amikor addig kommandózik a hűtő körül, amíg fel nem fal mindent, amit talál benne)
En minden este igy vagyok.  :ph34r:

Tegnap este mar nem volt pofam enni 10-kor, de nem nyugodtam, mar elore bekeszitettem a reggelit, gondosan elokeszitettem a terepet a kajalasra.  :D  Reggel ugy bezabaltam ma, hogy 11-ig nem voltam ehes -- ez mar nagy szo.  ;)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6164 Dátum: 2010.12.02 16:19:34 »
De így, erről a mennyiségről nem is érzem úgy, hogy le kéne szoknom. Hisz nem is vagyok rászokva.
Hogy a fenébe ne lennél rászokva?  :lol: :lol: :flowers:
Ha nem lennél rászokva, sosem gyújtanál rá. Rászokni is nehéz, mert aki nincs rászokva, az undorodik tőle, és nem is kívánja, max. a gyerekkori hecc miatt. Ha jeti 1 szálat elszívsz, az is már rászokás, főleg, ha kell a tudatodnak, hogy egyet egyet elszívsz, ha úgy gondolod. Ez már simán függőség sajna. Egyébként az alkeszok szokták ismételgetni, hogy nincsenek rászokva a piára, ez már csak ilyen.