Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1225924 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6075 Dátum: 2010.11.27 17:09:41 »
Nekem ez lesz az első bölcsességfog-kiszedésem. Eddig csak töméseim voltak, még egy injekciót se kaptam 29 év alatt ínybe. Úgy be vagyok fosva ettől az egésztől, hogy sztem viszek házipáleszt és megkérdezem, zavarja-e, ha kezelés előtt letolok vagy kettőt.  [rohog]

Bár az se jobb, hogy most napi 4 Panadol Extrát kapkodok befele különben hülyét kapok, úgy fáj. Sebaj, mindjárt itt a kedd 11 óra! Sőt meg akarom kérni, hogy egy füst alatt kikaphatná a jobb alsó után a jobb felsőt is, ha már úgyis érzéstelenít, hátha kiszedi és csak egyszer fáj...
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6076 Dátum: 2010.11.27 17:12:06 »
Az ínybe adott injekciótól ne félj. A látvány rosszabb, mint az érzés. Ha a doki jól csinálja, akkor elig érzel valamit. Én mindig azzal kezdem, hogy tolják be az érzéstelenítőt, én nem szenvedek...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6077 Dátum: 2010.11.27 19:28:27 »
Nekem ez lesz az első bölcsességfog-kiszedésem. Eddig csak töméseim voltak, még egy injekciót se kaptam 29 év alatt ínybe. Úgy be vagyok fosva ettől az egésztől, hogy sztem viszek házipáleszt és megkérdezem, zavarja-e, ha kezelés előtt letolok vagy kettőt.  [rohog]

Bár az se jobb, hogy most napi 4 Panadol Extrát kapkodok befele különben hülyét kapok, úgy fáj. Sebaj, mindjárt itt a kedd 11 óra! Sőt meg akarom kérni, hogy egy füst alatt kikaphatná a jobb alsó után a jobb felsőt is, ha már úgyis érzéstelenít, hátha kiszedi és csak egyszer fáj...
A pálesz jó ötlet... Komolyan!

Panadol helyett jobb a Cataflam, vagy még nehezebb fegyvernek a Flector. Na, AZ hat.

Ha a felsőt is ki akarod szedetni, ahhoz kell egy második szuri is - felülre, értelemszerűen. De ott már magát a szurit nem fogod érezni, mert ehhez azért eléggé átsugárzik oda az alsó szuri hatása. De a fog-kiszedéshez semmiképpen nem eléggé.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6078 Dátum: 2010.11.27 19:52:05 »
Igen, jó ötletnek néz ki a pálesz, csak épp én vezetek.  :D Lehet, teszek rá... :devil:
Azért Panadol, mert csak ez van itthon, a többi vényköteles úgy tom.
         

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6079 Dátum: 2010.11.27 19:53:47 »
Igen, jó ötletnek néz ki a pálesz, csak épp én vezetek.  :D Lehet, teszek rá... :devil:
Azért Panadol, mert csak ez van itthon, a többi vényköteles úgy tom.
ne gyeld le, csak öblögess :devil:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6080 Dátum: 2010.11.27 20:39:57 »
teljes mértékben nem ajánlom a másik fog kihúzását is ugyanazon alkalommal.
a bolcsességfog helye úgy fog vérezni mint állat, elég lesz az egy darabig.
injekció előtt édesség bevitel a vércukorszint felpumpálása érdekében. én így indulok neki a kínoknak.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6081 Dátum: 2010.11.27 20:43:14 »
Miután kezdődő cukros vagyok, így kihagyom az édességet, de köszi a tippet, valamit kitalálok. :flowers: (Sajnos változatlanul a pálesz vagy az altatás tűnik csak reális alternatívának a témában... :devil: :D [rohog] )
A fog helye NEM vérezhet! Jó sok kollegát meginterjúvoltam ez ügyben, ilyenkor SOS vissza kell menni.
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6082 Dátum: 2010.11.27 22:01:55 »
A 16 éves lányom zokszó nélkül viselte a 2 implantátum beültetését. Ott a szájpadlásba kapta az érzéstelenítést, hát az sem éppen kellemes dolog.
Én biztosan nem fogorvost keresnék egy bölcsesség fog eltávolításához, hanem gyakorlott szájsebészt. Alsó vagy felső (király vagy ász  :D) ?
Az alkoholos öblögetést meg mellőzném, mert a lidokain hatását csökkenti (meg gondolj bele a föléd hajoló orvos helyzetébe...)  ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6083 Dátum: 2010.11.27 22:06:40 »
Egy jó fogorvosnak foghuzást is be kell vállalnija!
De én is találkoztam, olyannal (én is a lányom kapcsán), aki kerekperec elküldt szálysebészhez.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6084 Dátum: 2010.11.27 22:25:02 »
A bölcsességfog speciális dolog, azt hiszem azt sima fogorvos nem is húzhatja ki, csak szájsebész.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6085 Dátum: 2010.11.27 22:39:34 »
A bölcsességfog speciális dolog, azt hiszem azt sima fogorvos nem is húzhatja ki, csak szájsebész.
Nem, kihúzhatja. Csak mivel nem egyszerű dolog, ezért ajánlott a szájsebész vagy egy etéren gyakorlott fogorvos. Főleg az alsó a macerás. Legtöbbször szükséges hozzá emelő, véső meg spec. fogó (természetesen az emelő nem az autószerelő műhelyből kell, mint ahogyan a véső a kőművestől  :D)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6086 Dátum: 2010.11.27 22:44:15 »
Nézd, nem akarom Gyöngyit elkeseríteni, de amikor nekem szedték ki (alsó bölcsességfogat, aminek még a jórésze nem bújt ki az ínyből) ott olyan fogók és kalapácsok kerültek elő, ami egy autószerelő műhelyben is megállná a helyét.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6087 Dátum: 2010.11.27 22:50:54 »
Nálam anno a Trabantban volt egy-két fogorvosi gyökérfogó, mert azokkal mindenhova hozzáfértem a csavarhoz. Csak hát amikor előkerültek a csomagtartóból, a barátaim hanyatt-homlok elmenekültek. Nem is értem miért  :whistling:  :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6088 Dátum: 2010.11.27 23:25:11 »
Igen, jó ötletnek néz ki a pálesz, csak épp én vezetek.  :D Lehet, teszek rá... :devil:
Azért Panadol, mert csak ez van itthon, a többi vényköteles úgy tom.
A hatékonyabb fegyverek vénykötelesek, ja... De a háziorvosod kapásból felírja, ha megmondod hogy mi a probléma. A többi (a nem vénykötelesek) nem is ér úgy kb. xart sem, ha tényleg fáj a fogad. Nekem már fájt párszor  :surrender: ... A Flector a legtutibb. Egy begyulladt gyökér normalerweise maga a kínvallatás - de beszeded a Flectort... 15-20 perc... ééés... csááá  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6089 Dátum: 2010.11.27 23:34:55 »
Figyi, Gyöngyi... Egy páleszt nyugodtan bedobhatsz - ha mondjuk még a kocsiban iszod meg, miután megérkeztél a dokihoz, kb. nem lesz már sehol, mire újra kocsiba ülsz. 0.5 dl pálesz felnyomja a véralkoholodat úgy kb. max. 0.3 ezrelékre, de csak igen rövid időre, és ez is csak a plafonérték. Háromnegyed óra-óra múlva már lefelé megy megint a szint.

Ami magát a műveletet illeti. Az injekció alig fáj. Kellemetlen, de rövid ideig tartó és nem igazán erős fájdalom. Egy szúrás. És utána már tényleg nem fogsz fájdalmat érezni. Akkor sem, ha ki kell vésni a fogat, mert mondjuk olyan a gyökér formája és elhelyezkedése, hogy máshogy nem jön ki. Ez bölcsességfognál benne van a pakliban - nem biztos, de lehetséges. És ekkor valóban elő fognak kerülni ilyen kisméretű, csinos vésők és kalapácsok - de na... Nem véletlenül hívják vésésnek... Viszont ez semmi további problémát, és főleg fájdalmat NEM jelent. Kopácsolnak kicsit a fejedben - hülye érzés, de igazából nem rossz, csak furcsa. És aztán kint lesz a cucc. És természetesen, mire a székből felállsz, a vérzés már el fog állni - különben nem is engedhetne el a doki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )