Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1226076 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6045 Dátum: 2010.11.24 16:45:47 »
Itt Budapesten, inkább a gyalogosokkal van baj: nem müködnek együtt az autósokkal, nem figyelnek, nem mérik fel, hogy jön egy autó. Egy  gyalogos is gyorsithatna, vagy lassithatna, hogy segitsük egymást.
Azért az a Pécsi eset amikor a babakocsit az autó elé tolta a mama :D Dehát csa az autós lehet a hibás? :no:

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6046 Dátum: 2010.11.24 16:49:17 »
Sok autós is xarik ám rá magasról, ha mögötte szirénázó mentőautó halad  ::) ... A tűzoltókocsi elől is csak azért hajlamos(abb) félreállni, mert az nagyobb.

Visszatérve a gyalogosokra: nemtom máshol hogy van, de itt Pécsett én az utóbbi időben határozott javulást vélek felismerni ezzel kapcsolatosan az autósok viselkedésében. Egyre inkább hajlamosak szabályosan és előzékenyen állni hozzá a dologhoz, figyelni a gyalogosokra, átengedni őket. Na... Nem azt mondom, hogy Kánaán lett már e téren, de a korábbi idők, amikor a gyalogosok űzött vadakként kellett átrohanjanak a zebrán, már határozottan múlóban vannak. És a jó példa ragadós ám... Én is igyekszem, minél gyakrabban, amikor csak lehet, szabályosan közlekedni ebben a tekintetben.

Most már én is szarok rá, volt egyszer egy esetem.. Jött egy mentő, második voltam a lámpánál, két sáv volt egymást mellett, én a belsőben voltam. Az előttem levő kissé félrehúzódott, a mellettem levő jobb sávba, én nem tudtam sehova. Bal oldalt 30 centi magas padka, maradt az egyenesen előre.. A lámpa meg piros volt. Fogtam magam, körbe néztem nem jön e senki, aztán átmentem a piroson, nem tudtam sehova se húzódni.
Erre a kereszt mellékutcából utánam jött a rendőr és le akart húzni 100e Ft-ra.. Az esetet látták többen, egy terepjárós meg is állt hogy igazat adjon nekem, a mentő elől nem tudtam sehova húzódni, ezért mentem át. Persze ők hajtogatták a saját igazukat, végül kitalálták hogy jó fejek lesznek, és enyhítik a büntetést kötelező tartozékok hiányára (ami persze nem volt igaz, meg se nézték egyébként) és 10e-el lehúztak...
Hát ezek után én nem fogok menekülni a mentő elől az tuti.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6047 Dátum: 2010.11.24 16:51:35 »
De ezzel csak a bajba jutott embertarsaknak tudsz artani, hogy nem huzodsz le, nem pedig a kocsog sunoknek...

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6048 Dátum: 2010.11.24 16:57:36 »
De ezzel csak a bajba jutott embertarsaknak tudsz artani, hogy nem huzodsz le, nem pedig a kocsog sunoknek...
Oké, ha tudok lehúzódok, de többet engem nem húznak le.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6049 Dátum: 2010.11.24 16:58:38 »
Igaza van ferkének!
nem vagyok köteles szabálytalankodni :no: Ahogy lehet félrehuzódszkodom, ha nem fér el, majd letól maga elöl, akkor már csak nem szólhat senki érte.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6050 Dátum: 2010.11.24 17:11:36 »
Azért az a Pécsi eset amikor a babakocsit az autó elé tolta a mama :D Dehát csa az autós lehet a hibás? :no:
Úgy kb. valamikor ez után az eset után kezdődött el a változás. Sajnos mindig ilyen tragédiák kellenek ahhoz, hogy észhez térjenek az emberek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6051 Dátum: 2010.11.24 17:14:17 »
Igaza van ferkének!
nem vagyok köteles szabálytalankodni :no: Ahogy lehet félrehuzódszkodom, ha nem fér el, majd letól maga elöl, akkor már csak nem szólhat senki érte.
Mi az, hogy nem vagy köteles szabálytalankodni?! Akkor szabálytalankodsz, ha nem engeded el a mentőt! Akár a pirosba behajtva is félre kell előle húzódnod - az egyetlen kikötés, hogy ezzel ne veszélyeztess másokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6052 Dátum: 2010.11.24 17:16:06 »
De ezzel csak a bajba jutott embertarsaknak tudsz artani, hogy nem huzodsz le, nem pedig a kocsog sunoknek...
Oké, ha tudok lehúzódok, de többet engem nem húznak le.
Hm... És ha mondjuk legközelebb azért büntetnek meg, mert nem engeded el a mentőt, akkor utána majd megint el fogod engedni ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6053 Dátum: 2010.11.24 17:16:48 »
De ezzel csak a bajba jutott embertarsaknak tudsz artani, hogy nem huzodsz le, nem pedig a kocsog sunoknek...
Akik szintén embertársak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6054 Dátum: 2010.11.24 17:38:37 »
Most már én is szarok rá, volt egyszer egy esetem.. Jött egy mentő, második voltam a lámpánál, két sáv volt egymást mellett, én a belsőben voltam. Az előttem levő kissé félrehúzódott, a mellettem levő jobb sávba, én nem tudtam sehova. Bal oldalt 30 centi magas padka, maradt az egyenesen előre.. A lámpa meg piros volt. Fogtam magam, körbe néztem nem jön e senki, aztán átmentem a piroson, nem tudtam sehova se húzódni.
Erre a kereszt mellékutcából utánam jött a rendőr és le akart húzni 100e Ft-ra.. Az esetet látták többen, egy terepjárós meg is állt hogy igazat adjon nekem, a mentő elől nem tudtam sehova húzódni, ezért mentem át. Persze ők hajtogatták a saját igazukat, végül kitalálták hogy jó fejek lesznek, és enyhítik a büntetést kötelező tartozékok hiányára (ami persze nem volt igaz, meg se nézték egyébként) és 10e-el lehúztak...
Hát ezek után én nem fogok menekülni a mentő elől az tuti.
Én azt látom, hogy itt Budapesten az emberek reagálnak a mentőre, ki ki tehetségtől és képességtől függően próbál utat engedni a mentőnek.
A te eseteddel kapcsolatban:
Miért nem álltál be a külső sávon álló 1. autó elé keresztbe, úgy hogy közvetlenül ráálsz mondjuk 15cm-re.....én tuti ezt tettem volna, át a piroson nem hajtottam volna, mert az tényleg balesetveszélyes, aki keresztbe közlekedik a zöld jelzésre az a mentőre koncentrál és nem rád, így simán lehet crash,.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6055 Dátum: 2010.11.24 19:40:53 »
Mindentől függetlenül én az esetedben, ha biztosra tudom, hogy a terepjárós tanúskodik, mondtam volna a rend éber őreinek, hogy hajrá, legyen feljelentés, aztán megnézem mi lesz...Amúgy meg bekaphatják az ilyenek :censored:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6056 Dátum: 2010.11.25 00:22:19 »
A főrendőrt egyébként roppant mód sajnálom, nyilván peches eset ez az ő szemszögéből, én is rohadtul igazságtalannak tartanám, ha velem történt volna mindez, és valószínűleg eret vágnék magamon a fegyházbüntetés letöltése előtt, átérzem a helyzetét, de az ítéletben pusztán a tényeket nézve semmi meglepő nincs.
Ha a tények alatt azt is érted, amit moderálás miatt nem lehet leírni, akkor igazad van.
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6057 Dátum: 2010.11.26 08:28:52 »
Help: a klubból ajánlott valaki egy király utcai 0-24-es fogászatot?   :helpsmilie: :surrender:
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6058 Dátum: 2010.11.26 08:56:31 »
Félrehúzódós, mentős dologhoz két történet: Debrecenbe lementünk kis családdal, mentünk a Kossuth utcán kifelé a Burgundia felé, szép zöld a lámpa, alul kiírja, még van ~30 mp a zöldből, amikor is a kereszteződésbe beérve jobbról megjelenik a villogó mentő, középen megáll, majd szétnéz, bekapcsolja a szirénát, és továbbmegy... Én persze olyan satufékkel kellett, hogy megálljak, hogy a család majdnem kirepült a szélvédőn; mindezt úgy, hogy se zene nem bömbölt, se egyéb tényező nem akadályozott abban, hogy meghalljam a szirénát, csupán az, hogy mentősofőr egyszerűen be sem kapcsolta!

Másik alkalommal Könyves Kálmán körúton az Üllői úti felüljáró után pirosat kaptunk. Előttem egy akármilyen autó, hallom a távolból a szirénát. Rádió kikapcsol, fülelés, tükrök böngészése, jön hátul a mentő. Mivel nem ment fel a sínekre, húzódás, mindenki, csak előttem álló nem volt hajlandó, úgy kellett ledudálnom.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6059 Dátum: 2010.11.26 10:24:22 »
tegnap taliztam egy régi barátommal ocsmányirodában dolgozik
mesélte h ilyen 78as kotlák skodákat meg mindenféle romot helyeznek újra forgalomba. rengeteget.  J-s rendszámmal meg ilyenek
a marutiját 8 perc alatt adta el alku nélkül.. :1eye:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002