Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1239384 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4305 Dátum: 2009.12.12 16:21:13 »
Azokat is tönkretette a mi kormányunk....
 :D

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4306 Dátum: 2009.12.12 17:08:35 »
Sanyesz Te mi vagy ? Bankos, gazdaságis vagy matematikus ?
Banknál rendszergazda, tehát nem közgazdász, pláne nem matematikus :ph34r:, de azért némileg "belelátok" dolgokba.
Nem kívánok, vitatkozni veled, hiszen mindenki maga dönti el, hogyan kezeli a megtakarításait.
Annyit mindenképpen vegyél figyelembe, hogy jegybanki alapkamat és az EURO árfolyam között van kapcsolat. A hirtelen megugró árfolyamot (a 290 HUF/EURO már bőven veri ezt a lécet) az MNB a jegybanki alapkamat növelésével próbálja kompenzálni, azaz ne legyen spekuláció tárgya az árfolyam. Azt Te is látod, hogy az árfolyamot leginkább a nemzetközi piaci mozgások, események, le/felminősítések befolyásolják, a belgazdasági ügyek kevésbé. A "feltörekvő" devizákkal pedig könnyű "játszadozni", erre bőven volt példa az elmúlt évben.
Magyarán, ha az árfolyam újra felfelé indulna meg, akkor a jegybanki alapkamat is felfelé mozdulna, vele együtt pedig a betéti kamatok. Tehát akkor már nem 6% kamatról beszélnénk, hanem mondjuk 8-9%-ról, hiszen alig egy-két hónapja még valóban ennyi is volt.
Egyébként olyan ügyféllel még nem találkoztam, aki a Te példádból kiindulva külföldi bankban gyűjti az itthoni hiteltörlesztésre a fedezetet. Olyannal viszont sokkal, aki külföldi létére ide hozza és forintban leköti.
Arról még nem is esett szó, hogy mi módon hozod el egy külföldi bankból a pénzt, amikor törleszteni akarod az itthoni devizahiteledet? Elmész érte, akkor utiköltség! Átutaltatod forintszámlára, dupla bankköltség! Átutaltatod itthoni devizaszámlára, onnan meg előbb forintosítani kell a folyószámlára (valuta vételi árfolyam), aztán meg devizásítani kell a hitelszámlára (deviza eladási árfolyam).
Na, ez se volt egy rövid expozé :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.12 17:38:45 írta Sanyesz »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4307 Dátum: 2009.12.12 17:20:12 »
Egy megjegyzés, és egy meg nem értés?
MrIP az egész gondolatmeneted arra épül, hogy a forint-euró árfolyam egyszer meglódul. Ha tényleg lesz valamikor egy átváltás, azaz tudott a bevezetés dátuma, bőven megéri előtte teszem azt 1 évvel eurósítani a forintot, addig nyugodtan kamatozzon csak így.
Miért jobb kinti bankban tartani euróban a pénzedet, mint egy itthoniban?
music     

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4308 Dátum: 2009.12.12 18:16:14 »
Nem kívánok, vitatkozni veled, hiszen mindenki maga dönti el, hogyan kezeli a megtakarításait.
Tiszta sor, Én sem vitatkozás miatt irkáltam amit irkáltam. Az hogy több szempontból körbejártuk csak használ.
Idézetet írta: Sanyesz
.......
Egyébként olyan ügyféllel még nem találkoztam, aki a Te példádból kiindulva külföldi bankban gyűjti az itthoni hiteltörlesztésre a fedezetet. Olyannal viszont sokkal, aki külföldi létére ide hozza és forintban leköti.
Gondolom rövid lekötésre, és mostanában amíg ilyen magas a kamat, vagy évek óta itt kamatoztatja ?
Ha az Én példámból indulunk ki, egyszerűen nincs jobb megoldás az árfolyammozgás kivédésére, szerintem.
Idézetet írta: Sanyesz
Arról még nem is esett szó, hogy mi módon hozod el egy külföldi bankból a pénzt, amikor törleszteni akarod az itthoni devizahiteledet? Elmész érte, akkor utiköltség! Átutaltatod forintszámlára, dupla bankköltség! Átutaltatod itthoni devizaszámlára, onnan meg előbb forintosítani kell a folyószámlára (valuta vételi árfolyam), aztán meg devizásítani kell a hitelszámlára (deviza eladási árfolyam).
Szigorúan elméletről beszélgetünk  :D Szerintem minden hátrányt ki lehet küszöbölni amiket soroltál, és biztos nem utalgatnék országhatárokon át pénzeket a saját itthoni számlámra. Oda-vissza 4 óra Osztrákia :) De egy kis nézelődéssel, kirándulással egybekötve 2-3 havonta nem lenne megerőltető, számomra.
Az eladás-vételi árfolyamkülönbséget bármelyik valutaváltóban a felére csökkentheted, de ha banki vonalon mozogsz akkor szerintem Te is tudsz szerezni MNB középárfolyamon bármikor EURO-t. Eladni meg középárfolyam felett is lehet.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4309 Dátum: 2009.12.12 18:30:58 »
MrIP az egész gondolatmeneted arra épül, hogy a forint-euró árfolyam egyszer meglódul.
Miért szerinted nem ? Én ezt valószínűsítem. Ne legyen igazam, de nézd meg az árfolyamokat március környékén, az évvége mindig erősebb.
Idézetet írta: music
Ha tényleg lesz valamikor egy átváltás, azaz tudott a bevezetés dátuma, bőven megéri előtte teszem azt 1 évvel eurósítani a forintot, addig nyugodtan kamatozzon csak így.
Igen lehet hogy akkor sem lesz még késő, de szerinted ha vki vett pár ezer eurót 250 Ft -nál, az hogy Érzi magát most, és ha 290 lesz ?
Egy dolgot mondj ami azt vetíti előre hogy javulni fog az árfolyam, a bevezetés környékén persze hogy minden a stabilitást fogja szolgálni, akkor nem is fog nagyon mozogni, majd utánna igazodik :)
Idézetet írta: music
Miért jobb kinti bankban tartani euróban a pénzedet, mint egy itthoniban?
Hát nem tudok olyan okot mondani ami miatt, mindenkinek minden helyzetben megéri kint tartani, de el tudok képzelni ilyet.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4310 Dátum: 2009.12.12 21:01:02 »
Igen lehet hogy akkor sem lesz még késő, de szerinted ha vki vett pár ezer eurót 250 Ft -nál, az hogy Érzi magát most, és ha 290 lesz ?
Szerintem veri a fejét a falba, hogy nem váltotta át januárban, amikor 320 körül volt pár napig.
Egy dolgot mondj ami azt vetíti előre hogy javulni fog az árfolyam, a bevezetés környékén persze hogy minden a stabilitást fogja szolgálni, akkor nem is fog nagyon mozogni, majd utánna igazodik :)
Akkor kezdjük elölről. Valamikor - mostani állás szerint 2013 körül - be fogják vezetni az eurót. Előtte valamennyivel fixálni fogják az árfolyamot, nyilván a fixálás dátumához közeledve gyengülni fog a forint, tehát legalább 8-10 hónappal az átállás előtt már érdemes váltani. Addig szerintem nem.
Másfelől. Tavalyig az euró 245 Ft körül mozgott, (csak emlékeztetnék, amikor az ECU-t felváltotta az euró, akkor 257 forint volt az árfolyama...) aztán jött a válság, hirtelen fölszaladt 322-ig, majd szép lassan kúszott vissza, ahogy a pénzügyi és politikai helyzet stabilizálódott. Mostanában 260 és 275 között mozog.
Tehát rövid távon kiszámíthatatlan a mozgás, de egy-két éves távon - hacsak nem jön közbe valami vis maior dolog - lassacskán kismértékű forinterősödés várható, mert mindenkinek ez az érdeke.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4311 Dátum: 2009.12.13 17:49:51 »
Én viszont azt halottam, hogy a 260 - 270 Ft-os Euró a reális és 250-nél volt a Forint túlértékelve. Akkor viszont nagy erősödés nem várható. Meg azt is halottam, hogy valamiért a Ft nyárig mindig erősödik, aztán nyártól kezdve romlik és tél végén, éri el a mélypontot. Monjuk ezt meg lehetne nézni, hogy tényleg így volt-e az elmúlt években, de én erre most lusta vagyok. :)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4312 Dátum: 2009.12.14 09:53:16 »
Igen, valóban évekig túl erős volt, - de kezdünk sajnos a zöld írás fele hajlani, mert ez részben gazdaságpolitikai koncepció, és fél év múlva ugye lesz valami...
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4313 Dátum: 2009.12.15 14:19:19 »
Tudja valaki, hogy a Láng Autó pontosan hova esik? Nekem azt mondták, a Forgách utcánál van, de a térkép szerint a Duna Plaza-val van szemben...
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4314 Dátum: 2009.12.15 15:12:32 »
Hát szemben vele aligha lehet, mert páros a házszáma (156), és az a Duna felőli oldal. A Duna Plaza a 178, úgyhogy szerintem lehetséges, hogy kb. a Forgách utcával szemben van, kicsit odébb a Vizafogó utca irányába.
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4315 Dátum: 2009.12.15 15:18:04 »
Köszönöm!  :)
És tényleg, csak a térkép24 szórakozott ezek szerint.
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4316 Dátum: 2009.12.15 15:34:49 »
Köszönöm!  :)
És tényleg, csak a térkép24 szórakozott ezek szerint.

Ha bármit akarsz venni, előtte szóljál!!!!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4317 Dátum: 2009.12.15 15:37:28 »
Csak ott talizom olajügyben valakivel.  ;)
         

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4318 Dátum: 2009.12.15 17:10:39 »
Csak ott talizom olajügyben valakivel.  ;)
Forgách utcai megállónál vana Duna felőli oldalon - kicsit a Duna Pláza felé.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4319 Dátum: 2009.12.15 18:57:32 »
Gyöngyi! Én kérek elnézést.  :1eye: :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.