Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1239467 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4290 Dátum: 2009.12.11 18:14:40 »

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4291 Dátum: 2009.12.11 18:29:04 »
Sanyesz  és music

Ragadjunk meg egy másik mondatot az hozzászólásomból.
"Ha elszabadul itthon a CHF/EURO árfolyam" - esetünkben csak annyit számoljatok ki : 290 Ft. egy EURO  !!
Hol van akkor az a fene nagy nyereség ? Ha nem forintban vagy eladósódva akkor NE ! forintban tarsd a vésztartalékodat.
Információim szerint itthoni devizaszámlára még 1% sem kapsz.

Sajnos itthon nagyobb az infláció, és amíg az EURO-t be nem vezetik mindig nagyobb lesz,
illetve mielőtt bevezetik lesz egy akkora ugrás hogy mindenki csak pillázni fog.
(Én is , mert nem vagyok egy megmondóember  ::)  )
Ha 300 Ft. alatt lesz az átváltási árfolyam a bevezetéskor akkor már összetehetjük a kezünket.
Szerintetek mikor a szlovákoknál bejött az EURO, akkor átszámítva forintra mennyi volt ott az átváltási arány ?
És 2-3 hónappal előtte ?

Szóval szerintem ne nagyon higgyétek hogy ez a 6-10 százalékos magyarországi kamat olyan sokáig kitart.
Éves szintről beszéljünk egy év múlva   :D
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4292 Dátum: 2009.12.11 18:53:43 »
Sanyesz  és music

Ragadjunk meg egy másik mondatot az hozzászólásomból.
"Ha elszabadul itthon a CHF/EURO árfolyam" - esetünkben csak annyit számoljatok ki : 290 Ft. egy EURO  !!
Hol van akkor az a fene nagy nyereség ? Ha nem forintban vagy eladósódva akkor NE ! forintban tarsd a vésztartalékodat.
Információim szerint itthoni devizaszámlára még 1% sem kapsz.
Figyusz! Itthon (és máshol is) a kamatok alapvetően a jegybanki alapkamathoz igazodnak. Érvényes ez az ügyfelek felé nyújtott kamatokra és a bankok saját forrásainak kihelyezésére is. Az alapkamat jelenleg 6.5%, az még elképzelhető, hogy lemegy 6%-ra. Ebből az következik, hogy a betéti kamatok is e körül az érték körül mozognak majd. Ez még mindig minimum ötszöröse a devizabetétek kamatainak.
Tekintsünk vissza az előző példámra és tekintsük továbbra is alapnak az ottani 24 EURO devizaszámlán jelentkező kamatot.
HUF oldalon vegyünk csak 6% betéti kamatot, 10% inflációt és játszunk el a gondolattal, hogy 1 EURO mondjuk 500 HUF lesz :devil:. Némi számolással ekkor "csak" 46,7 EURO-t kapunk. Az még mindig közel a duplája a devizaszámla kamatának. :flowers:

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4293 Dátum: 2009.12.11 19:18:30 »
Sanyesz  és music


Ha 300 Ft. alatt lesz az átváltási árfolyam a bevezetéskor akkor már összetehetjük a kezünket.
Szerintetek mikor a szlovákoknál bejött az EURO, akkor átszámítva forintra mennyi volt ott az átváltási arány ?
És 2-3 hónappal előtte ?


Nem tudom mennyi volt az átváltási arány és azt se milyen lett. Leírnád ?
A lényeg itt is az lesz, mikor áttérünk, hogy mekkora árfolyamon fogják átszámolni a fizetésünket.

Ettől függően 40-50 eurot is eltérhet majd a havi fizetés és nem lesz mindegy mennyi lesz.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4294 Dátum: 2009.12.11 23:25:43 »
Nem tudom, milyen hosszú lejáratú hitelről van szó, de az az euró átváltás, még nagyon messze van. Mindig négy év múlva...
Hosszú távon pedig nem fog elszaladni a forint/euró, és éppenséggel most is 30 forinttal több, mint a válság előtt volt, tehát még kisebb rá az esély, mint korábban volt.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4295 Dátum: 2009.12.11 23:27:20 »
Szerintetek mikor a szlovákoknál bejött az EURO, akkor átszámítva forintra mennyi volt ott az átváltási arány ?
És 2-3 hónappal előtte ?
Azt nem tudom, de utána szép áremelKEDés volt, sírták is vissza a koronát...
music     

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4296 Dátum: 2009.12.12 10:33:39 »
Szerintetek mikor a szlovákoknál bejött az EURO, akkor átszámítva forintra mennyi volt ott az átváltási arány ?
És 2-3 hónappal előtte ?
A szlovák korona/euró átváltási árfolyamot 2008.július 8.-án rögzítették, tehát fél évvel a bevezetése előtt.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Euro

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4297 Dátum: 2009.12.12 10:55:29 »
kilóméter fail:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/156/alfa_romeo_156_2.0_tspark-2555321
Lehet hogy tényleg annyi a kilóméter, mert sokat állt szervízben. Legalább is nekem ez is eszembe jutott arról, hogy milyen autókra cserélné.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4298 Dátum: 2009.12.12 12:21:33 »
kilóméter fail:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/156/alfa_romeo_156_2.0_tspark-2555321
Lehet hogy tényleg annyi a kilóméter, mert sokat állt szervízben. Legalább is nekem ez is eszembe jutott arról, hogy milyen autókra cserélné.

Majdnem:D Én az ellentmondásra gondoltam:

Műszaki vizsga érvényes:   2009/9
Futott km:   65.000 km
Kivitel:   Lépcsőshátú

LEÍRÁS

Ténylegesen 70000Km,

Szal alapesetben nem érdekelne a km de ha 65ezer van benne akkor ne írja már hogy tényleg 70

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4299 Dátum: 2009.12.12 12:48:15 »
Igen ez a menete az EURO bevezetésének, fél év.
Épp ezért kell nézni hogy a rögzítés előtt mennyi kenyeret tudott venni a fizetéséből és a bevezetés után az EURO -sítás után mennyi kenyeret tudott venni. Nem véletlen kezdtek átjárni hozzánk élelmiszerért.
Mivel közben volt egy jó kis értékcsökkenése az egyszeri ember fizetésének/vásárlóerejének.
Mert nem a fizetések változtak, hanem hogy mennyit fizess az áruért.Ezt pedig nem lehet korlátozni.
Ez nálunk is meglesz, mintahogy mindenhol megvolt az utólagos EURO bevezetéseknél.
Persze mostmár kiegyenlítődött , emelkedtek a bérek, de a nyugdíjjasok/segélyből élők gondban vannak kissé.
Szerintetek mikor a szlovákoknál bejött az EURO, akkor átszámítva forintra mennyi volt ott az átváltási arány ?
És 2-3 hónappal előtte ?
Azt nem tudom, de utána szép áremelKEDés volt, sírták is vissza a koronát...
A szlovák korona/euró átváltási árfolyamot 2008.július 8.-án rögzítették, tehát fél évvel a bevezetése előtt.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Euro

   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4300 Dátum: 2009.12.12 13:00:04 »
A szlovákok nem ezért jöttek át, hanem mert 300 Ft felett volt az EUR, így az itteni árak jóval kedvezőbbek lettek az ottaniaknál. Aztán persze a határmenti kereskedők náluk is árat csökkentettek (kénytelenek voltak), a Ft elkezdett erősödni, ezért aztán ma már visszaállt a szlovák bevásárlóturizmus a megszokott szintre. Amikor a csúcson volt, láttam besztercebányai rendszámot is az Árkád parkolójában!

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4301 Dátum: 2009.12.12 13:57:22 »
Figyusz! Itthon (és máshol is) a kamatok alapvetően a jegybanki alapkamathoz igazodnak. Érvényes ez az ügyfelek felé nyújtott kamatokra és a bankok saját forrásainak kihelyezésére is. Az alapkamat jelenleg 6.5%, az még elképzelhető, hogy lemegy 6%-ra. Ebből az következik, hogy a betéti kamatok is e körül az érték körül mozognak majd. Ez még mindig minimum ötszöröse a devizabetétek kamatainak.
Tekintsünk vissza az előző példámra és tekintsük továbbra is alapnak az ottani 24 EURO devizaszámlán jelentkező kamatot.
HUF oldalon vegyünk csak 6% betéti kamatot, 10% inflációt és játszunk el a gondolattal, hogy 1 EURO mondjuk 500 HUF lesz :devil:. Némi számolással ekkor "csak" 46,7 EURO-t kapunk. Az még mindig közel a duplája a devizaszámla kamatának. :flowers:
A külföldi EURO számlának sem az a lényege hogy ott majd sokkal jobb kamatot kapsz.
Maradunk a 2000 EURO -nál.
Ha itthon 275 helyett egy év múlva 290 egy euro, akkor ha itthon eladod az 580000 Ft. szemben az 550000 Ft-al szemben.
Ha a kamatokat is számoljuk akkor 586960 a külföldi számlán tartott EURO értéke Forintban, szemben az itthoni 6% -os kamattal 583000 Ft.
Inflációt még nem számoltuk  !
Egyébként sem az elérhető kamatnyereségre kell koncentrálni, hanem a jelenleg meglévő megtakarításnak a Ft/EURO árfolyamváltozásnál bekövetkező hatásának a kivédésére, mert a bank az akkori árfolyamon kiszámolt fix EURO értékű törlesztőrészletet fog kérni.
Mondjuk nem mindegy hogy 400 EURO törlesztőrészletnél (pl. lakáshitel)  110000Ft vagy 116000 HAVONTA !!!!
Ha az extrém példáddal számolok (500 ft egy euro) akkor ugyanez 110000 Ft vs. 200000 havonta !!
Ezt már akkor sem véded ki ha itthon éves 20% kamatnyereséget realizálsz hihetetlen befektetésekkel.
Ellenben a 2000 EURO-s külföldi számlán lévő összeggel vígan fizeted 5 hónapig a hiteledet az itthoni megtakarításod meg 2,5 hónap alatt elfogy, de egy ilyen elszállt árfolyamnál ha továbbra is Ft. kapod a fizetésed akkor már a napi megélhetéssel is gondok lesznek.
Ha minden marad a jelenlegi állapotban akkor jobban jársz, ha változik az Ft/Euro árfolyam akkor nyerhetsz, veszíthetsz is - Ft. befektetésnél.

Abból indultam ki hogy van itthon egy Euro/CHF alapú hiteled, amit fizetni kell havonta, van mellette esetleg egy megtakarított összeged.
Ez azért elég általános manapság, nem ?(igaz nem, mert megtakarítása nem sok embernek van, de tegyük fel van)
Ezt a megtakarított összeget hova lehetne legokosabban elrakni ?
Ha csak az számít hogy egy év múlva minél több kamatnyereség legyen akkor berakod itthon egy éves lekötésre az első 3-4 hónapban 9-10 % -os kamatra (a fennmaradó időre 4-5 százalék).
Ha szeretnél kimaradni a következő Ft/Euro elcsúszás által generált törlesztőrészlet megugrásból akkor külföldön rakod EURO alapú számlára a pénzed, ha CHF -ben van a hiteled akkor a megtakarításod CHF be rakod, azért külföldön mert ott nagyobb a kamat, az itthoni banknál kévő DEVIZA/valuta számláknál, és még van pár előnye. (illetve reménykedhetünk még abban hogy a Forint megerősödik, és mondjuk visszamegy a 250Ft/Euro értékre, na akkor fogok megint Eurót venni !(Ft. fizetésemből és még kérek kölcsön is :) ) és várom az Euro bevezetését, mert tökmindegy mikor de be lesz vezetve)

Bocsi mindenkitől de hosszú lett, pedig nem vagyok gazasági v. pénzügyi szakember, és túlsokat nem is szeretek erről beszélni.
egyébként nincs itt egy szakértő? nyitok neki egy Pénzügyi kérdezz-felelek topikot .......
Sanyesz Te mi vagy ? Bankos, gazdaságis vagy matematikus ? Privibe is jöhet , ha nem szeretnéd itt közzétenni, de Engem érdekelne :)
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4302 Dátum: 2009.12.12 14:20:36 »
Igen , rájöttek hogy itt egy EURO -ért több mindent kap mint otthon, ezért itt próbáltak vásárolni Miskolc - Kassa távolság meg kb 80-90 km és televoltak szombatonként az utak sk rendszámmal, és azóta ugyan csökkent de még mindig vannak.
A szlovákok nem ezért jöttek át, hanem mert 300 Ft felett volt az EUR, így az itteni árak jóval kedvezőbbek lettek az ottaniaknál. Aztán persze a határmenti kereskedők náluk is árat csökkentettek (kénytelenek voltak), a Ft elkezdett erősödni, ezért aztán ma már visszaállt a szlovák bevásárlóturizmus a megszokott szintre. Amikor a csúcson volt, láttam besztercebányai rendszámot is az Árkád parkolójában!

   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4303 Dátum: 2009.12.12 15:58:21 »
Persze mostmár kiegyenlítődött , emelkedtek a bérek, de a nyugdíjjasok/segélyből élők gondban vannak kissé.

De jó Neked, nekem nem emelkedett semmit , sőt inkább csökkent reálértékben is már vagy 4-5 éve mindig lecsípnek egy kicsit , ezt is azt is.
Régóta gondba van mindenki, aki az államtól függ.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4304 Dátum: 2009.12.12 16:17:13 »
De jó Neked, nekem nem emelkedett semmit , sőt inkább csökkent reálértékben is már vagy 4-5 éve mindig lecsípnek egy kicsit , ezt is azt is.
Régóta gondba van mindenki, aki az államtól függ.
Nem is te fizetésedről volt szó, hanem a szolvákokéról. ;)
Attila 31
  - Avensis
- Prius