Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1238831 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4155 Dátum: 2009.12.01 22:38:22 »
És a vírus is kint marad a Tesco előtt, mert vásárolni muszáj?
Az a kérdés, hogy a beoltott ember vírushordozó e/illetve továbbadja e ha esetleg valahol felszedi a vírust. Ha igen, akkor nem lehet elszeparálódni. PL: kolleganőm szemben ül velem, 3 gimis gyereke van. Barátnőm délbudáról újpestre átutazik BKV-val dolgozni minden nap....folytassam?
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.01 22:40:18 írta Ákos2004 »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4156 Dátum: 2009.12.01 22:43:25 »
És a vírus is kint marad a Tesco előtt, mert vásárolni muszáj?
Misi, nem tudok veled mit kezdeni. Idézhetném egy valaha volt pártpénztárnok kijelentését, de azon megsértődnél, úgyhogy most megyek aludni.

Jó, ne kezdj velem semmit. Bár asszem nem is akartam.
Arra próbáltam rávilágítani, hogy azzal, hogy 1-2 rendezvényt betiltunk, nem állítjuk meg egy vírus terjedését. Arról nem is beszélve, hogy ha valaki tart attól, hogy a rendezvényen elkap valamit, akkor nem megy el rá.

Szép álmokat!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4157 Dátum: 2009.12.01 22:43:56 »
És a vírus is kint marad a Tesco előtt, mert vásárolni muszáj?
Az a kérdés, hogy a beoltott ember vírushordozó e/illetve továbbadja e ha esetleg valahol felszedi a vírust. Ha igen, akkor nem lehet elszeparálódni. PL: kolleganőm szemben ül velem, 3 gimis gyereke van. Barátnőm délbudáról újpestre átutazik BKV-val dolgozni minden nap....folytassam?

Legutóbb azt olvastam, hogy az....

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4158 Dátum: 2009.12.01 22:52:36 »
én beoltattam magam tegnap a gyerekek is megkapták. nem érdekelnek a számok és az elméletek!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4159 Dátum: 2009.12.01 22:53:57 »
én beoltattam magam tegnap a gyerekek is megkapták. nem érdekelnek a számok és az elméletek!

fájt a szuri? :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4160 Dátum: 2009.12.01 23:30:44 »
No akkor H1N1 -testközelből: Vasárnap délután fáradtnak éreztem magam, estére 38,8-volt a lázam, -3x Algopyrin 1xAspyrin C 1x Nurofen forte - reggelre elmult a láz, szövődményként Hasmenés, Hétfőn 2 tekercs papírt fogyasztottam , ma még volt némi utózönge, de semmi komoly.
Fiam Szombat este lázasodott be, ő köhög - az osztályukból hétfőn kb 10-en hiányoztak, ma kb 15-en.
-Doki közölte, hogy addig nincs gáz amíg a láz nem tart 2 napnál tovább-vagy nem tér vissza.  Az egészben a leg veszélyesebb, hogy sokaknál annyira gyors, és enyhe lefolyású, hogy nem veszik komolyan, és abból lesz a gond. - Nagyonsokaknak fogalma nincs, hogy ez az volt, hanem egyszerű megfázásként kezeli, és hörgő, vagy tüdőgyuszi lesz a vége.

-Szerintem simán rossz volt a kommunikációja az egész dolognak, megmaradt a jő öreg Kádári szokás, miszerint az ember azt csinálj aamit mondunk, és nem azt amit a megszerzett infók alapján szeretne ( mielőtt valaki beszól, én emléxem a 8 évvel ezelőtti verzióra, az a verzió nem szimplán nézte hü_lyének az embert, hanem azt is közölte hogy hü_lye vagy ) . Ha pontosan elmondják, hogy ez a betegség így néz ki, és azért veszélyes, mert az első tünetek előtt 2-3 nappal már fertőz, és annyira gyors a lefolyása, hogy nem hasonlítható a hagyományos influ-hoz, ami kb 5-8 nap -alatt fut le, és megoldás az időben megkapott oltás, akkor másképp állnak hozzá sokan, és nem azonnal elutasítják, hanem végiggondolják. - Én mondjuk leszarom a propagandát végigtúrtam az elérhető infókat, megkérdeztem több ismerős orvost, és ez alapján döntöttem, hogy nekünk nem kell. - miután a védettség 3 hét alatt alakul ki, így mindegy lett volna, 3 hete még nemigen lehetett oltóanyaghoz jutni.

-Boccs a szómenésért.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4161 Dátum: 2009.12.02 12:12:00 »
Arra próbáltam rávilágítani, hogy azzal, hogy 1-2 rendezvényt betiltunk, nem állítjuk meg egy vírus terjedését. Arról nem is beszélve, hogy ha valaki tart attól, hogy a rendezvényen elkap valamit, akkor nem megy el rá.
Nem mondom, hogy nincs igazság abban, amit írsz, de én nem az ellenkezőjéről beszéltem. Annál is inkább, mert úgyis jön még a karácsonyi nagybevásárlás, a piszkos munka nagyrészét az majd elvégzi. De ettől még nem kéne tovább rontani a helyzeten, nekik maguktól kellett volna odáig eljutniuk, hogy ne növeljék a potenciális víruscsere helyszíneket még néhánnyal. Ugyanis ha valaki nem tart attól, hogy elkapja, még könnyedén elkaphatja, és aztán az is lehet, hogy simán megússza, az is lehet, hogy kap egy tüdőgyuszit, meg az is lehet, hogy belehal. Nagyon nem egyforma eséllyel, de mindhárom lehet.
music     

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4162 Dátum: 2009.12.02 16:30:41 »
No akkor H1N1 -testközelből:

Tamás honnan tudtad, hogy h1n1? Úgy tudom, de homályosítsatok fel, ha nem így van, csak vérvételből mondható meg biztosan, hogy h1n1 vagy egy normál influenza.
Szilvi 62

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4163 Dátum: 2009.12.02 16:34:27 »
...Ha egyáltalán kulcstartó (nem használok) akkor talán valami ilyesmit. Persze ez izlés kérdése is.
Megvan! Az ötletet ezúton is köszönöm Roninnak!  :hug:


[a csatolmányt egy admin törölte]
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4164 Dátum: 2009.12.02 17:06:43 »
Arra próbáltam rávilágítani, hogy azzal, hogy 1-2 rendezvényt betiltunk, nem állítjuk meg egy vírus terjedését. Arról nem is beszélve, hogy ha valaki tart attól, hogy a rendezvényen elkap valamit, akkor nem megy el rá.
Nem mondom, hogy nincs igazság abban, amit írsz, de én nem az ellenkezőjéről beszéltem. Annál is inkább, mert úgyis jön még a karácsonyi nagybevásárlás, a piszkos munka nagyrészét az majd elvégzi. De ettől még nem kéne tovább rontani a helyzeten, nekik maguktól kellett volna odáig eljutniuk, hogy ne növeljék a potenciális víruscsere helyszíneket még néhánnyal. Ugyanis ha valaki nem tart attól, hogy elkapja, még könnyedén elkaphatja, és aztán az is lehet, hogy simán megússza, az is lehet, hogy kap egy tüdőgyuszit, meg az is lehet, hogy belehal. Nagyon nem egyforma eséllyel, de mindhárom lehet.

Szerintem 1-2 mikulás ünnepség nem igazán ront a helyzeten..
De mindegy.

Inkább az ilyen orvos műhibákra kéne jobban figyelni:
"A nap, amikor a rendelőben eltévesztették a H1N1-es
vakcinát, és Csabikát véletlenül R2D2-vel oltották be."


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4165 Dátum: 2009.12.02 21:44:34 »
Szerintem 1-2 mikulás ünnepség nem igazán ront a helyzeten.
Nem mikulás ünnepség, de ez mindegy. A hozzáállás zavar igazán, megint a Titanic effektus - elsüllyeszthetetlen, csak erről nem szóltak a jéghegynek...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4166 Dátum: 2009.12.03 16:33:29 »
...emellett az orvosok nyilatkozatot iratnak alá az emberrel - hogy vállalom a felelősséget -. És idegesít hogy a fórumokon és az ismerősi körben sok esetet hallok, hogy az EÜ dolgozó nincsenek beoltva.
Velem nem írattak alá semmilyen nyilatkozatot az oltáskor. Sem semelyik (!) ismerősömmel, barátommal és rokonommal, akik beoltatták magukat. Harminc-valahány emberről van szó.

Hét darab orvos van a baráti körömben ill. rokonságomban - valamennyien beoltatták magukat, és a hozzátartozóikat is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4167 Dátum: 2009.12.03 16:38:46 »
A média nagyon a halálesetekre koncentrál. Elvileg 50-70ezren estek át a betegségen az index információi szerint, de lehet hogy sokkal többen. Ebből meghalt 16ember, és ezen szerencsétlenül járt emberek között volt krónikus beteg, kismama, túlsúlyos stb, egészséges nem nagyon.
Szóval a halálesetek száma elenyésző a megbetegedések számához képest.
Elenyészőnek nem lehet nevezni, és magasabb, mint a "szokásos" influenzánál. Van egy további aspektus: a normál influenzába egészséges emberek NEM szoktak belehalni - ebbe igen, a szövődmények miatt.

De engem nem elsősorban ez zavar - hanem az a 350 ember, aki eddig kórházba került miatta. EZ szerintem már nem olyan alacsony arány - és ezek az emberek mind veszélyes állapotban voltak vagy vannak. Amiatt, amit most írok le kb. ötödször: a szövődmények és/vagy a túlzott immun-reakció miatt, ami "normál" influenzánál NINCS.

Hogy a média a haláleseteket kürtöli, az szerintem is idegesítő - de a média már csak így működik. Felrobbant-elsüllyedt-leégett-összeütközött-meghalt - ebből élnek  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4168 Dátum: 2009.12.03 16:40:38 »
"MTV Ma reggel riportere: - Ön beoltatta magát?
Mikola István: - Be, hogyne. Az egész családomat.
Ezt írtam neked múltkor, mikor arra céloztál, hogy a politika is megosztott az oltás vagy nem kérdésben, pedig ott mindenki pártolja.
Én láttam az (asszem) Duna TV-híradóban, amikor az egészségügyi miniszter és Mikola teljes egyetértésben hangoztatták, mennyire fontos, hogy mindenki beoltassa magát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4169 Dátum: 2009.12.03 16:47:52 »
No akkor H1N1 -testközelből: Vasárnap délután fáradtnak éreztem magam, estére 38,8-volt a lázam, -3x Algopyrin 1xAspyrin C 1x Nurofen forte - reggelre elmult a láz, szövődményként Hasmenés, Hétfőn 2 tekercs papírt fogyasztottam , ma még volt némi utózönge, de semmi komoly.
Fiam Szombat este lázasodott be, ő köhög - az osztályukból hétfőn kb 10-en hiányoztak, ma kb 15-en.
-Doki közölte, hogy addig nincs gáz amíg a láz nem tart 2 napnál tovább-vagy nem tér vissza.  Az egészben a leg veszélyesebb, hogy sokaknál annyira gyors, és enyhe lefolyású, hogy nem veszik komolyan, és abból lesz a gond. - Nagyonsokaknak fogalma nincs, hogy ez az volt, hanem egyszerű megfázásként kezeli, és hörgő, vagy tüdőgyuszi lesz a vége.

-Szerintem simán rossz volt a kommunikációja az egész dolognak, megmaradt a jő öreg Kádári szokás, miszerint az ember azt csinálj aamit mondunk, és nem azt amit a megszerzett infók alapján szeretne ( mielőtt valaki beszól, én emléxem a 8 évvel ezelőtti verzióra, az a verzió nem szimplán nézte hü_lyének az embert, hanem azt is közölte hogy hü_lye vagy ) . Ha pontosan elmondják, hogy ez a betegség így néz ki, és azért veszélyes, mert az első tünetek előtt 2-3 nappal már fertőz, és annyira gyors a lefolyása, hogy nem hasonlítható a hagyományos influ-hoz, ami kb 5-8 nap -alatt fut le, és megoldás az időben megkapott oltás, akkor másképp állnak hozzá sokan, és nem azonnal elutasítják, hanem végiggondolják. - Én mondjuk leszarom a propagandát végigtúrtam az elérhető infókat, megkérdeztem több ismerős orvost, és ez alapján döntöttem, hogy nekünk nem kell. - miután a védettség 3 hét alatt alakul ki, így mindegy lett volna, 3 hete még nemigen lehetett oltóanyaghoz jutni.

-Boccs a szómenésért.
Szerintem neked nem H1N1-ed volt, hanem sima influenzád (amiből szintén járvány van, nem is kicsi; közvetlen környezetemben is már ketten átestek rajta). A H1N1 a normál influenzához képest hosszabb lefolyású, tovább tart a lázas fázis stb.

Az, hogy a beteg már a tünetek kialakulása előtt 2-3 nappal fertőz (SŐT, ekkor fertőz a legjobban!), minden influenzára igaz, nem csak a H1N1-re. Ezért nagyon fontos a prevenció: rendszeres kézmosás, ne piszkáljuk a kezünkkel az arcunkat, és naponta 2x gargalizáljunk sós meleg vízzel, valamint az orrunkat is öblítsük ki vele. Ez jelentősen csökkenti a veszélyét annak, hogy fertőzést szedjünk össze.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )