Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1238604 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4140 Dátum: 2009.12.01 21:50:16 »
Rakd mellé, hogy hányan haltak meg vagy lettek komolyan betegek az oltástól.
Na ne!
Mármint hallott valaki ilyenről? értettem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4141 Dátum: 2009.12.01 22:02:31 »
Nem tudom, ki olvasta/hallotta a SOTÉn ma meghalt kismama esetét.
Demagóg leszek, és csak annyit mondok, az egész család beoltatta magát, kivéve a kismamát. Most odalett ő is, a születendő gyerek is.
Ehhez képes olvasom a kerületi újságban, hogy az összes Ádvent-vasárnapon különböző gyermekprogramokat szerveznek.
Gratulálok.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.01 22:07:12 írta music »
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4142 Dátum: 2009.12.01 22:04:06 »
Rendeljenek el kijárási tilalmat?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4143 Dátum: 2009.12.01 22:06:25 »
Rendeljenek el kijárási tilalmat?
Azt nem, de talán nem kéne alátenni a vírusnak.
Még valami. most csak a halálesetről beszélünk. Mi van azokkal, akik nem haltak bele, de egész további életükre kiható szövődmény marad vissza a betegség után?
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4144 Dátum: 2009.12.01 22:07:00 »
(De hogy ezt miért ebbe a topikba írtad, amikor van saját topikja a régi Corolláknak, azt nem vágom!)

Jah mert gondoltam ez ilyen kibeszéljük téma..meg ne csak a corollások olvassák már :D

Amúgy én is arra gondoltam hogy ritka és ilyen bagóért szinte nemrossz...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4145 Dátum: 2009.12.01 22:13:42 »
Nem tudom, ki olvasta/hallotta a SOTÉn ma meghalt kismama esetét.
A média nagyon a halálesetekre koncentrál. Elvileg 50-70ezren estek át a betegségen az index információi szerint, de lehet hogy sokkal többen. Ebből meghalt 16ember, és ezen szerencsétlenül járt emberek között volt krónikus beteg, kismama, túlsúlyos stb, egészséges nem nagyon.
Szóval a halálesetek száma elenyésző a megbetegedések számához képest.
Mégis az emberben van egy szorongás, mert azt súlykolják, hogy mindenki meghal, aki nem oltatja be magát.
Ezért az ember retteg, de nem oltatja be magát. Viszont én hajlok az oltásra, mert lehet jobban járok beoltva, mintha 1hétig lázasan kell itthon feküdnöm, majd a szövődményektől rettegnem, illetve a médiának köszönhetően a haláltól.
Ellenben nem szívesen adat be magába az ember olyat, amit egy olyan társaság támogat, aki nem sok igazat mondott az elmúlt években (moderálást 100%-ban megértem), emellett az orvosok nyilatkozatot iratnak alá az emberrel - hogy vállalom a felelősséget -. És idegesít hogy a fórumokon és az ismerősi körben sok esetet hallok, hogy az EÜ dolgozó nincsenek beoltva.
Szóval elegem van, na..... :wacko: :surrender:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4146 Dátum: 2009.12.01 22:26:16 »
"MTV Ma reggel riportere: - Ön beoltatta magát?

Mikola István: - Be, hogyne. Az egész családomat. Gyerekeket is, sőt van állapotos hozzátartozóm is, őt is beoltottuk. Az influenza komoly betegség, nekem ez a szakmám, én infektológus vagyok. Nem mondom, hogy félek tőle, de azért a múltkor egy fórumon rákérdeztem, mert fölidegesítettek a gyógyszerészek, mert némelyik hangolt az oltás ellen és megkérdeztem, hogy melyik a súlyosabb betegség, mondjátok már meg, a hastífusz vagy az influenza? Hát persze, hogy a hastífusz. Hát mondom, te hastífuszban két-három évente hal meg egy ember Magyarországon, ezen kívül kezelhető betegség, antibiotikummal. Az influenzában, meg egy influenzajárványban ugye ezrek múlnak el, halnak meg. Hát nem, ez komoly betegség"
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4147 Dátum: 2009.12.01 22:27:32 »
Rendeljenek el kijárási tilalmat?
Azt nem, de talán nem kéne alátenni a vírusnak.
Még valami. most csak a halálesetről beszélünk. Mi van azokkal, akik nem haltak bele, de egész további életükre kiható szövődmény marad vissza a betegség után?
Mennyivel veszélyesebb egy mikulás ünnepség, mint egy sima szombat délelőtti bevásárlás a Tescoban?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4148 Dátum: 2009.12.01 22:29:31 »
Szívesen olvasnék egy kimutatást, hogy mondjuk 4 éve hányan voltak "hagyományos" influenzával fertőzöttek, és ebből mennyien haltak meg?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4149 Dátum: 2009.12.01 22:30:27 »
Mennyivel veszélyesebb egy mikulás ünnepség, mint egy sima szombat délelőtti bevásárlás a Tescoban?
Vásárolni muszáj, mert ha nem veszel ételt, előbb-utóbb meghalsz. Mikulásünnepségre menni meg nem muszáj.
Nem hiszem, hogyha valaki akarja, ne tudná ezt megérteni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4150 Dátum: 2009.12.01 22:32:45 »
Szívesen olvasnék egy kimutatást, hogy mondjuk 4 éve hányan voltak "hagyományos" influenzával fertőzöttek, és ebből mennyien haltak meg?
Meg fogsz lepődni, most is vannak ilyenek. Ez a H1N1 még pluszba jön hozzá. De talán akkor kéne összehasonlítgatni, ha már lecsengett. Ja, és statisztika legfeljebb a halálesetekről van, akik életben maradtak, de már sose lesznek egészségesek, azokról nincs.
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4151 Dátum: 2009.12.01 22:33:24 »
És a vírus is kint marad a Tesco előtt, mert vásárolni muszáj?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4152 Dátum: 2009.12.01 22:35:03 »
"MTV Ma reggel riportere: - Ön beoltatta magát?
Mikola István: - Be, hogyne. Az egész családomat.
Ezt írtam neked múltkor, mikor arra céloztál, hogy a politika is megosztott az oltás vagy nem kérdésben, pedig ott mindenki pártolja.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4153 Dátum: 2009.12.01 22:35:44 »
És a vírus is kint marad a Tesco előtt, mert vásárolni muszáj?
Misi, nem tudok veled mit kezdeni. Idézhetném egy valaha volt pártpénztárnok kijelentését, de azon megsértődnél, úgyhogy most megyek aludni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4154 Dátum: 2009.12.01 22:36:11 »
Ezt írtam neked múltkor, mikor arra céloztál, hogy a politika is megosztott az oltás vagy nem kérdésben, pedig ott mindenki pártolja.
Válaszoltam is rá.
music