Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1279113 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3570 Dátum: 2009.10.11 12:41:51 »
2011-től már motorteljesítmény alapján kell a kötelezőt fizetni

A teljesítmény alapú besorolás kategóriái a személyautóknál: 37 kW alatt, 38-50, 51-70, 71-100, 101-180 kW, illetve e teljesítmény felett.
És ennek mi az indoka? Akinek erősebb autója van az gyakrabban okoz balesetet?  :wacko:
Ezt még biztos megtámadja valaki, mert ugyanazon az alapon ez már a sokadik adó, hisz a súlyadót is áttették teljesítményadóba.

Esetleg miért nem vonják össze a kettőt?  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.11 12:43:26 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3571 Dátum: 2009.10.11 12:44:26 »
Innen mar jogosan jon a kerdes: Akinek nagyobb kobcentis autoja van az gyakrabban okoz balesetet? Eddig sem volt ez igaz, ezutan se lesz...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3572 Dátum: 2009.10.11 22:28:12 »
És ennek mi az indoka? Akinek erősebb autója van az gyakrabban okoz balesetet?  :wacko:
Ezt még biztos megtámadja valaki, mert ugyanazon az alapon ez már a sokadik adó, hisz a súlyadót is áttették teljesítményadóba.
Ti most direkt csináltok úgy, mintha még nem találkoztatok volna kötelező biztosítással, vagy tényleg komolyan kérdezitek?
music     

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3573 Dátum: 2009.10.11 22:49:24 »
2011-től már motorteljesítmény alapján kell a kötelezőt fizetni

A teljesítmény alapú besorolás kategóriái a személyautóknál: 37 kW alatt, 38-50, 51-70, 71-100, 101-180 kW, illetve e teljesítmény felett.
És ennek mi az indoka? Akinek erősebb autója van az gyakrabban okoz balesetet?  :wacko:
Ezt még biztos megtámadja valaki, mert ugyanazon az alapon ez már a sokadik adó, hisz a súlyadót is áttették teljesítményadóba.

Esetleg miért nem vonják össze a kettőt?  ::)

Inkább az a kérdés mennyit kell majd fizetni, tőlem szín alapján is besorolhatják az autókat.  :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3574 Dátum: 2009.10.12 09:15:21 »
Na igen, és mivel változik a szisztéma, biztos lesznek, akik rosszabbul járnak, azok nagyon hangosan lesznek majd elégedetlenek...
music     

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3575 Dátum: 2009.10.12 17:37:02 »
Én -megint*- rosszul járok, mégse hangoskodok :flowers: :flowers: :flowers:

(*=a'la luxusadó)

 :turned:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3576 Dátum: 2009.10.12 18:11:40 »
És ennek mi az indoka? Akinek erősebb autója van az gyakrabban okoz balesetet?  :wacko:
Ezt még biztos megtámadja valaki, mert ugyanazon az alapon ez már a sokadik adó, hisz a súlyadót is áttették teljesítményadóba.
Ti most direkt csináltok úgy, mintha még nem találkoztatok volna kötelező biztosítással, vagy tényleg komolyan kérdezitek?
Csak azért kérdezem, mert ugyanezen a jogcímen már fizetünk egyszer. Adjanak neki más nevet és akkor nem támadható. Plusz oldják meg, hogy minden autós fizesse be a kötelezőt.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3577 Dátum: 2009.10.12 19:10:08 »
de ezt sem értem... most annak legyen a legjobb akinek kis szaros 600 meg 998köbcentis taligája van és nulla benzint fizet amivel nulla adója van az államnak és stb. annak aki meg megveszi a 12litert 100km ként az meg fizeti a kbszott teljesítményadót meg mittomén már mit... meg eredetvizsgánál is plusz x ezer pedig az egésznek nulla értelme van... meg a luxusadó a mittomén hányéves  öreg kocsikra csak azért mert nagyobb motor van benne amiért többet adózik meg több benzint vesz..... meg most az ave 110kw és már a legfelső kategória....
én komolyan mondom a chevrolet aveora meg dacia loganokra vetnék ki adót mert izlésrombóló és igénytelen... és lehetne a neve szarkocsiadó...

komolyan mondom kezd olyan lenni ez az egész hogy már az se érezze jól magát itthon akinek mondjuk nagyobb teljesítményű kocsija van....én le fogom szrni és nem fizetek egy fillért sem nem érdekel....

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3578 Dátum: 2009.10.12 19:15:03 »
de ezt sem értem... most annak legyen a legjobb akinek kis szaros 600 meg 998köbcentis taligája van és nulla benzint fizet amivel nulla adója van az államnak és stb. annak aki meg megveszi a 12litert 100km ként az meg fizeti a kbszott teljesítményadót meg mittomén már mit... meg eredetvizsgánál is plusz x ezer pedig az egésznek nulla értelme van... meg a luxusadó a mittomén hányéves  öreg kocsikra csak azért mert nagyobb motor van benne amiért többet adózik meg több benzint vesz..... meg most az ave 110kw és már a legfelső kategória....
én komolyan mondom a chevrolet aveora meg dacia loganokra vetnék ki adót mert izlésrombóló és igénytelen... és lehetne a neve szarkocsiadó...

komolyan mondom kezd olyan lenni ez az egész hogy már az se érezze jól magát itthon akinek mondjuk nagyobb teljesítményű kocsija van....én le fogom szrni és nem fizetek egy fillért sem nem érdekel....

Igen, kedves, aki megelégszik szerényebb mérettel, teljesítménnyel, fogyasztással, árral, annak fog kevesebbe kerülni a kocsi fenntartása, és ez nagyon jól is van így. Nem kötelező nagy autót venni. Hogy egy klasszikust idézzek: ***om megáll! :)

Az utolsó mondatod meg reagálásra sem érdemes...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3579 Dátum: 2009.10.12 19:15:58 »
Hihi, hát a fórummotor automatán kimoderálta szegény Ford Fairlane-t... :)

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3580 Dátum: 2009.10.12 19:24:50 »

Igen, kedves, aki megelégszik szerényebb mérettel, teljesítménnyel, fogyasztással, árral, annak fog kevesebbe kerülni a kocsi fenntartása, és ez nagyon jól is van így. Nem kötelező nagy autót venni. Hogy egy klasszikust idézzek: ***om megáll! :)

Az utolsó mondatod meg reagálásra sem érdemes...


Ez rendben is van, csak a tálalással nem értek egyet. Ez olyan mintha meccs közben változtatnának a szabályokon, úgy hogy ne tudj nyerni.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3581 Dátum: 2009.10.12 19:33:22 »
Nem kötelező nagy autót venni.

De most aki mondjuk abban éli ki magát hogy jó kocsija van ami mondjuk gyors meg élvezi ha vezetheti akkor annak feltétlenül bünhődnie kell?? Akinek keveset fogyaszt a kocsija annak miért nem hoznak létre egy adót azért mert ő nem fizet eleget benzinadóban.... hm??? akinek meg sokat eszik mert mittomén az meg úgyis perkál a benzin miatt.....

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3582 Dátum: 2009.10.12 19:41:15 »
Ez rendben is van, csak a tálalással nem értek egyet. Ez olyan mintha meccs közben változtatnának a szabályokon, úgy hogy ne tudj nyerni.

Idézném tanult kollégámat:

"Na igen, és mivel változik a szisztéma, biztos lesznek, akik rosszabbul járnak, azok nagyon hangosan lesznek majd elégedetlenek..."

Ennyi...

A világon csak az állandó, hogy semmi sem állandó. Szabályok jönnek-mennek, változnak. Valaki jobban fog járni (pl. 1.4 60LE Astra), van aki rosszabbul. Nem mondom, hogy örülj neki, hogy egyel feljebbi kategóriába kerülsz, de azért a kolléga elég érdekeseket írt...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3583 Dátum: 2009.10.12 19:46:21 »
De most aki mondjuk abban éli ki magát hogy jó kocsija van ami mondjuk gyors meg élvezi ha vezetheti akkor annak feltétlenül bünhődnie kell?? Akinek keveset fogyaszt a kocsija annak miért nem hoznak létre egy adót azért mert ő nem fizet eleget benzinadóban.... hm??? akinek meg sokat eszik mert mittomén az meg úgyis perkál a benzin miatt.....

Van egy világképed, mit ne mondjak. Gondolom nekem aztán még több adót kellene fizetnem, mert rendszeresen tömegközlekedem, ezért nem veszek elég benzint. Skandallum! Ráadásul a kocsim is annyit fogyaszt, mint egy dízel Yaris. Ez csak az igazán felháborító! Mondd, hogy viccelsz, cartárs...

Az autózás költséges hobbi (már persze annak, aki "abban éli ki magát hogy jó kocsija van"), mindig is az volt.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3584 Dátum: 2009.10.12 19:59:02 »
Lehet hogy van egy világképem de sztem akkor sem azokat kéne mégjobban szivatni akik ígyis elet pergetnek a kasszába... én vállalom hogy fizetek többet mert nem annyit fogyaszt a kocsim mint egy dízel yaris de azért mindennek van egy határa és ez sztem már pont ottvan... elhiszem hogy tömegközlekedni kéne meg stb, de azt majd talán akkor amikor lesz emberi tömegközlekedés nem pedig olyanok lesznek a buszok hogy a kutyámat nem engedném föl na meg ha megveszem a jegyecskét 300ft ért és este meg hallgatom hogy ki mennyi milliót kapott mint végkielégítés meg stb....én megértelek hogy van aki csak beül hétvégén és leszámolja azt a 3decit amit elfogyasztott és örül neki hogy dejóljárt viszont vannak egy páran akik élvezik ha jó kocsijuk van...a véleményem hogy kezd ez már sok lenni...