Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1273600 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1815 Dátum: 2008.06.06 08:07:56 »
Fontos a sorrend, mert a zsíros - szappanos lerakódásokat csak a trisó viszi le.
Ha már ilyen szépen elmerültünk a témában, felvetődött bennem, hogy esetleg két-három mosogatógép-tabletta bevetése nem lenne-e hasznos és egyszerű megoldás ezen műveletek kiváltására?   ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1816 Dátum: 2008.06.06 09:05:18 »
A mosószeres lé által kevéssé öblögetett helyeken ( pl mosószer adagolórész, felültöltős teteje) a HYPO csodákra képes. ( még a megsárgult műanyag is fehér lesz egy jó hypós áztatástól)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1817 Dátum: 2008.06.06 09:33:57 »
A műanyag részeken gondolom a betöltő nyílásokat érted. Ott semmit nem tehetsz, egy idő után megjelenik, persze épp csak annyi mennyiségben, hogy nem lehet levakarni.  :nuke:

A gép felültöltős, és műanyag (vagy gumi?) részek alatt azt értem, ami a forgódob felett oldalt körbefut. Ilyen szürkés színű puha anyag. Annak a tetjén van elég sok penész, olyan helyen is, amit kézzel nem lehet elérni.
Jártunk már úgy, hogy a mosogatógépben - most nem részletezendő okból - a vízszórófej lett penészfoltos, azon többszöri átmosás sem segített, kizárólag erős sikálással jött le. Csak azt ki lehetett venni a gépből, emezt meg nem, mert ez mosógép.
music     

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1818 Dátum: 2008.06.06 12:12:34 »
Fontos a sorrend, mert a zsíros - szappanos lerakódásokat csak a trisó viszi le.
Ha már ilyen szépen elmerültünk a témában, felvetődött bennem, hogy esetleg két-három mosogatógép-tabletta bevetése nem lenne-e hasznos és egyszerű megoldás ezen műveletek kiváltására?   ::)
a lúgos részéhez igen.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1820 Dátum: 2008.06.06 13:39:43 »
Gyönyörű táj, szuper sound track, tériszonyban szenvedőknek annyira nem ajánlott:eek: :clap:

Húwazz, de csúnyán rosszul lettem tőle  :wacko: ... Szedi is szépen az áldozatait a klassz kis ösvényke, ahogy az imént utánaolvastam a wikipedián.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1821 Dátum: 2008.06.06 14:06:43 »
Ne má'... Ettől félni? Ez valami hihetetlen élmény lehet...  :clap: Már vagy ötször megnéztem.  :oops:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1822 Dátum: 2008.06.06 14:47:42 »
Ne má'... Ettől félni? Ez valami hihetetlen élmény lehet...  :clap: Már vagy ötször megnéztem.  :oops:

Nem féltem tőle, hanem rosszul lettem, ez különbség asszem ;) ... Van némi tériszonyom (tavaly nyáron Ausztriában hegymászás közben is volt pár érdekes pillanatom, mikor olyan helyeken kellett menni, ahol az ösvény szélén közvetlenül ott volt a bazinagy mélység). Frankón rámjött a hányinger, mikor az arc ment át azokon a fém tartókon és lefelé kamerázott közben. Mondjuk én a "Cloverfield" nézése közben is majdnem kidobtam a csandát a moziban, szal elég érzékeny vagyok ezekre a kézikamerás ide-oda svenkolós felvételekre  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1823 Dátum: 2008.06.06 16:40:01 »
A gép felültöltős, és műanyag (vagy gumi?) részek alatt azt értem, ami a forgódob felett oldalt körbefut. Ilyen szürkés színű puha anyag. Annak a tetjén van elég sok penész, olyan helyen is, amit kézzel nem lehet elérni.
Jártunk már úgy, hogy a mosogatógépben - most nem részletezendő okból - a vízszórófej lett penészfoltos, azon többszöri átmosás sem segített, kizárólag erős sikálással jött le. Csak azt ki lehetett venni a gépből, emezt meg nem, mert ez mosógép.
Lehet, hogy láma kérdés: mosások között nyitva szoktátok hagyni a gép fedelét?  ::)
Ahová kézzel nem érsz be, csorgass egy kis Domestost éjszakára (kicsi vízzel higítva, mert úgy hatékonyabb).
Ha dolgozik ismerősöd eü intézményben kérdezd meg, hogy van-e nekik Hexaquart-S, azzal át lehet mosni a gépet. De majd körülnézek a BBraun katalógusban, hogy mik vannak, amik deklaráltan elölik a gombát (is) ...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1824 Dátum: 2008.06.06 22:50:19 »
Lehet, hogy láma kérdés: mosások között nyitva szoktátok hagyni a gép fedelét?  ::)
Kéne!
Ki kéne mosás után egy türcsivel törölni a nedves/párás részeket és nyitva kéne hagyni legalább fél napra, hogy kiszáradjon.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1825 Dátum: 2008.06.07 07:42:07 »
Lehet, hogy láma kérdés: mosások között nyitva szoktátok hagyni a gép fedelét?  ::)
Egy napig biztosan.
Ahová kézzel nem érsz be, csorgass egy kis Domestost éjszakára (kicsi vízzel higítva, mert úgy hatékonyabb).
Ha dolgozik ismerősöd eü intézményben kérdezd meg, hogy van-e nekik Hexaquart-S, azzal át lehet mosni a gépet. De majd körülnézek a BBraun katalógusban, hogy mik vannak, amik deklaráltan elölik a gombát (is) ...
Közben megpróbáltam késsel levakarni, meg ecetbe mártott fülpiszkával ledörzsölni. Ez utóbbi valami kevés eredménnyel járt, de alapvetően reménytelen. Meg a gép átmosása is, ugyanis szerintem mosás közben a penészes részeket folyamatosan nem éri víz, csak néha-néha, az úgy meg hatástalan.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1826 Dátum: 2008.06.07 15:28:17 »
Lehet, hogy láma kérdés: mosások között nyitva szoktátok hagyni a gép fedelét?  ::)
Egy napig biztosan.

Ez lesz a bibi, ennyi idő kevés. Ugyanis a gép alján a kifolyó résznél mindig marad víz, ami lecsukott ajtónál párát képez. Nekünk előltöltős van, mindig nyitva az ajtaja legalább pár centinyire. Ott nincs is penész sehol, ellenben az adagolótartálynál meg szokott jelenni, mert azt visszatoljuk 1 nappal mosás után.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1827 Dátum: 2008.06.08 17:05:16 »
Nekünk előltöltős van, mindig nyitva az ajtaja legalább pár centinyire. Ott nincs is penész sehol
Azért nézd meg a gumiredők között. ::)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1828 Dátum: 2008.06.09 00:01:37 »
Lehet, hogy láma kérdés: mosások között nyitva szoktátok hagyni a gép fedelét?  ::)
Egy napig biztosan.
Ahová kézzel nem érsz be, csorgass egy kis Domestost éjszakára (kicsi vízzel higítva, mert úgy hatékonyabb).
Ha dolgozik ismerősöd eü intézményben kérdezd meg, hogy van-e nekik Hexaquart-S, azzal át lehet mosni a gépet. De majd körülnézek a BBraun katalógusban, hogy mik vannak, amik deklaráltan elölik a gombát (is) ...
Közben megpróbáltam késsel levakarni, meg ecetbe mártott fülpiszkával ledörzsölni. Ez utóbbi valami kevés eredménnyel járt, de alapvetően reménytelen. Meg a gép átmosása is, ugyanis szerintem mosás közben a penészes részeket folyamatosan nem éri víz, csak néha-néha, az úgy meg hatástalan.

áztasd már át domestossal, (hypóval  töménnyel), -aztán ne fejejtsd öblíteni alaposan ( egy nap múlva).
-tutira minden penészgomba elpusztul.
-Ha levakarni nem tudod utána, akkor nem lesz vele gond, legfeljebb ronda! - de le fog az jönni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1829 Dátum: 2008.06.18 00:17:09 »
Gabe 254.