Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1280264 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
!Teljesen OFF
« Válasz #1680 Dátum: 2008.03.04 08:01:34 »
Idézetet írta: "Peti"

Anyám...
Évrõl-évre egyre durvább :x

Ilyenkor mindig elgondolkozok milyen pusztítás végezhet egy tornádó, most nem felvételeken megnézni, hanem milyen lehet megélni :kormom:


hát jah.. és én szombat , vasárnap egész nap kint meloztam... jópárszor majdnem elvitt a szél.. meg azt néztem , hogy nem sok kellett ahoz is , hogy az épület tetején lévö nagy neont leszakitsa.. (telcsim kamera üzem módban elö volt készitve) de ezt szerencsére megusztuk.. de tény , hogy durva idöjárás kezd itt kialakulni.. szerintem 1-2év és tornádó is lesz itt.
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1681 Dátum: 2008.03.04 10:16:36 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "sai"
Szombati szélviharban készült melóhelyemen!



Anyám...
Évrõl-évre egyre durvább :x

Ilyenkor mindig elgondolkozok milyen pusztítás végezhet egy tornádó, most nem felvételeken megnézni, hanem milyen lehet megélni :kormom:


Tartok tõle, hogy meg fogjuk élni. Egyre gyakoribbak lesznek a számunkra eddig szokatlan, nagy erejû viharok :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1682 Dátum: 2008.03.04 10:48:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Tartok tõle, hogy meg fogjuk élni. Egyre gyakoribbak lesznek a számunkra eddig szokatlan, nagy erejû viharok :?


Igen, pontosan én is ettõl tartok, talán 5-6éve volt az elsõ ilyen durva vihar, elõtte én nem nagyon emlékszem ilyen szélsõséges idõjárásra :hmm:  

Persze lehet a mögé bújni hogy régen is volt, aszem 1924-ben és 1955-ben regisztráltak tornádót Magyarországon...

Amúgy a tornádó is "kutyafüle" a hurrikánhoz, tájfunhoz képest, a sebessége pedig elérheti az 500km/órát :nana:  el nem tudom képzelni milyen pusztítást végezhet, pláne látva a hétvégét amit "csak" egy orkán csinált :shock:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1683 Dátum: 2008.03.04 12:43:49 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"


Tartok tõle, hogy meg fogjuk élni. Egyre gyakoribbak lesznek a számunkra eddig szokatlan, nagy erejû viharok :?


Igen, pontosan én is ettõl tartok, talán 5-6éve volt az elsõ ilyen durva vihar, elõtte én nem nagyon emlékszem ilyen szélsõséges idõjárásra :hmm:  

Persze lehet a mögé bújni hogy régen is volt, aszem 1924-ben és 1955-ben regisztráltak tornádót Magyarországon...

Amúgy a tornádó is "kutyafüle" a hurrikánhoz, tájfunhoz képest, a sebessége pedig elérheti az 500km/órát :nana:  el nem tudom képzelni milyen pusztítást végezhet, pláne látva a hétvégét amit "csak" egy orkán csinált :shock:


Igen, régebben is voltak óriási viharok, de sokkal ritkábban. Ami sajnos egyértelmûen látszik, az az, hogy mostanában ezek kezdenek egyre rendszeresebbé válni. (És úgy mellesleg: ez megint miféle tél :?: OK, december közepétõl január elejéig volt három hét valódi téli idõjárás, de ezt leszámítva? Totál meg van hülyülve az idõjárásunk.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1684 Dátum: 2008.03.04 16:01:21 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "sai"
Szombati szélviharban készült melóhelyemen!



Anyám...
Évrõl-évre egyre durvább :x

Ilyenkor mindig elgondolkozok milyen pusztítás végezhet egy tornádó, most nem felvételeken megnézni, hanem milyen lehet megélni :kormom:
szokott lenni, fõleg a Hortobágyon.
Persze ezek nem olyan nagyok, mint a nevadaiak, de azért nem állnék a közepükre.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_tornadoes_and_tornado_outbreaks

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1685 Dátum: 2008.03.04 19:27:02 »
Idézetet írta: "Palaczk"
(És úgy mellesleg: ez megint miféle tél :?: OK, december közepétõl január elejéig volt három hét valódi téli idõjárás, de ezt leszámítva? Totál meg van hülyülve az idõjárásunk.)


Hátja... :?

Ha a 2006-os telet talán 1hétnek, de inkább 2-3napnak vesszük, akkor a mostani talán 2-3hét ha volt... :szemforgat: (effektív pesten karácsony és szilveszter napján esett a hó, mondjuk azt jól idõzítették :10: )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
!Teljesen OFF
« Válasz #1686 Dátum: 2008.03.04 23:26:34 »
Magyarországon éves szinten 4-8 tornádó alakul ki, a többsége persze lakatlan területeken, és ezek néhány száz méter -1-2km hosszban, és 10-100m szélességben pusztítanak. két-három évente lakott területet is érint.
Mivel itt nicsenek akkora szabad É-D áramlások mint az amerikai kontinensen, a nagyondurva sokáig élõ tornádók nem szoktak kialakulni.

- Sokszor a tornádó nem éri el a felszint, pontosabban a látványos tölcsér nem ér le, csak elindul kialakul egy tölcsér, de ettõl még az alatta levõ területen is jelentõsen erõsödik a szél.

Mindenesetre egyre gyakoribbak az erõs viharok.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
!Teljesen OFF
« Válasz #1687 Dátum: 2008.03.04 23:49:40 »
Itt pl lehet szemezgetni viharok ügyében... :mivan:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1688 Dátum: 2008.03.05 00:57:06 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"
(És úgy mellesleg: ez megint miféle tél :?: OK, december közepétõl január elejéig volt három hét valódi téli idõjárás, de ezt leszámítva? Totál meg van hülyülve az idõjárásunk.)


Hátja... :?

Ha a 2006-os telet talán 1hétnek, de inkább 2-3napnak vesszük, akkor a mostani talán 2-3hét ha volt... :szemforgat: (effektív pesten karácsony és szilveszter napján esett a hó, mondjuk azt jól idõzítették :10: )


Itt Pécsett azért négy hétig definitíve tél volt. December 12. környékén szakadt le az elsõ, számottevõ mennyiségû hó, amit utána még három-négy nagyobb adag követett (fõleg karácsonykor és szilveszterkor), és ez csak január második hetében kezdett erõsen olvadni. Akkor viszont gyorsan eltûnt, és azóta :szemforgat: ... Na nem mintha bánnám hogy nincs hideg, de mindig emlékeztetem magamat rá, hogy alapvetõen qrvára abnormális, hogy errefelé ilyen idõ legyen télen :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1689 Dátum: 2008.03.05 03:07:25 »
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "schillerasz"
Kint Kosovoban, húzták fel fordítva a magyar zászlót az olaszok :robbanfej: nameg egyik tisztes, tiszthelyettes sem tisztelgett nekem, persze azt elvárták, h én tisztelegjek az olasz fõtiszteknek :evil: mi tanuljuk meg az õ rendfokozati jelzéseiket, õk persze nagy ívben xartak mindenre (domano, dopodomani) na nem is bosszantom magam pfujj


Csak tudnám, mire olyan büszkék (mármint katonai téren). A hadseregük túl sok eredményt ugyan nem tud felmutatni, kábé az elsõ világháború óta.


Mi miért vagyunk ilyen  büszkék? Hozzájuk képest... .  :sir: Sajnálom de nem tudom azt mondani rájuk, hogy a szemét mocskok.


Miért, ki mondta azt rájuk, hogy "szemét mocskok"? Senki. És miért lennénk mi "ilyen büszkék"? Talán nem lenne alap elvárás, hogy a zászlónkat ne fordítva rakják ki? Talán nem lenne alap elvárás, hogy az olasz tiszthelyettes (!) tisztelegjen a velük szövetséges hadsereg tisztjének (!)? Ha ezek az elvárások nem teljesülnek, akkor ezért talán nincs jogunk kritikát gyakorolni?

Ismétlem, katonai téren (!) baromira nincs mire felvágjanak, minõsíthetetlenül szerepeltek a legutóbbi néhány konfliktusban, amibe belekeverték magukat. Ha egy német, egy angol, egy amerikai stb. katona képes normálisan viselkedni a szövetségesével, akkor ugyan legyen már képes ugyanezt megtenni a nagymúltú, dicsõséges olasz hadsereg katonája is :turelmetlen:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
!Teljesen OFF
« Válasz #1690 Dátum: 2008.03.05 09:00:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Miért, ki mondta azt rájuk, hogy "szemét mocskok"? Senki. És miért lennénk mi "ilyen büszkék"? Talán nem lenne alap elvárás, hogy a zászlónkat ne fordítva rakják ki? Talán nem lenne alap elvárás, hogy az olasz tiszthelyettes (!) tisztelegjen a velük szövetséges hadsereg tisztjének (!)? Ha ezek az elvárások nem teljesülnek, akkor ezért talán nincs jogunk kritikát gyakorolni?

Ismétlem, katonai téren (!) baromira nincs mire felvágjanak, minõsíthetetlenül szerepeltek a legutóbbi néhány konfliktusban, amibe belekeverték magukat. Ha egy német, egy angol, egy amerikai stb. katona képes normálisan viselkedni a szövetségesével, akkor ugyan legyen már képes ugyanezt megtenni a nagymúltú, dicsõséges olasz hadsereg katonája is :turelmetlen:


Meglátásaim szerint, míg a magyar külföldre jár lopni, és lépten nyomon a külföldiek többségét át****a idehaza, addig szerintem semmiféle tiszteletet nem kéne elvárnunk. "nagymúltú, dicsõséges olasz hadsereg katonája" - ez meg szimpla gúnyolódás, jól hangzik egy némettõl vagy amerikaitól, de nagyon furcsán egy magyartól. Túlérzékeny a nemzetünk a külföldi dolgokkal kapcsolatosan, közben idehaza agyba-fõbe szopatjuk magunkat. Engem az, hogy a zászlót fordítva rakják ki, ugyanannyira hidegen hagy kb., mint ha valaki k***a anyázik. Na és? Fordítva van? Attól még magyar zászló. K***a annyját! Attól még nem az. Ezek ál-dolgok, szvsz nem ezzel kéne foglalkozni. Fontosabb lenne, hogy ne lopni járjon a magyar külföldre, hogy ne legyen ország az országon belül, hogy a c***nyok ne letelepedni menjenek Kanadába, ezáltal ismét veszélyeztetve a vízummentességet, hogy K. Johnny után végre Gy. Feri is elbukjon, hogy ne sebesség limitet emeljenek, hanem utakat építsenek, hogy az adófizetõ állampolgár ne a fizetése 51,5%-át vihesse haza, hanem mondjuk a 78,6%-át, mint Szlovákiában, stb. Lehetne még sorolni. Elõszõr ki kéne érdemelni a tiszteletet mások szemében, s csak aztán elvárni azt.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1691 Dátum: 2008.03.05 11:49:51 »
Egyrészt úgy gondolom, a tiszteletet mérlegelés nélkül illik megadni a másiknak, ellenkezõ esetben magadat minõsíted. Általánosságban véve is igaz ez, egy közös nemzetközi küldetésben veled együtt szolgáló szövetségesre pedig különösen.

Másrészt úgy gondolom, sõt a 2. VH-s hadtörténetet ismerve TUDOM, hogy a magyar hadseregnek több oka van büszkének lenni, mint az olasznak, még ha végül a vesztes oldalon fejeztük is be a háborút.

Harmadrészt jól tudod, hogy mit gondolok sokmindenrõl azok közül, amiket írtál - igazából a fenti két pontot kivéve mindenrõl :pofa: !

Negyedrészt viszont meg kell kérjelek téged is, és mindenki mást is, hogy ezt a témát ne ragozzuk, mert igen veszélyes belpolitikai vonatkozású dolgok merültek föl, amik ugye itt tabunak minõsülnek :!: Ha valaki erre bármilyen politikai vonatkozásban bármit reagál, azt kénytelen leszek törölni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1692 Dátum: 2008.03.05 16:53:49 »
Most mindentõl függetlenül és az alapszabályt tudomásul véve, miért is baj, ha valaki kimondja a (politikai) véleményét?
Letiltja a fórumot a szolgáltató vagy ránkszáll a szekuritty?
(nem költõi kérdés, komolyan kérdezem)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1693 Dátum: 2008.03.05 17:02:41 »
Idézetet írta: "Szonár"
Most mindentõl függetlenül és az alapszabályt tudomásul véve, miért is baj, ha valaki kimondja a (politikai) véleményét?
Letiltja a fórumot a szolgáltató vagy ránkszáll a szekuritty?
(nem költõi kérdés, komolyan kérdezem)

Véleményt mindenki modhat, de a politikát is érintõ részt itt nem kell közzétenni. Ez a felület teljesen semleges kell legyen politikailag. Ugyanígy nem lehet "rendszerellenes" sem a mondanivaló.
Vannak erre más fórumok.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

rezol

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1694 Dátum: 2008.03.05 17:06:05 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Szonár"
Most mindentõl függetlenül és az alapszabályt tudomásul véve, miért is baj, ha valaki kimondja a (politikai) véleményét?
Letiltja a fórumot a szolgáltató vagy ránkszáll a szekuritty?
(nem költõi kérdés, komolyan kérdezem)

Véleményt mindenki modhat, de a politikát is érintõ részt itt nem kell közzétenni. Ez a felület teljesen semleges kell legyen politikailag. Ugyanígy nem lehet "rendszerellenes" sem a mondanivaló.
Vannak erre más fórumok.
Ennél pontosabb válaszra számítok, hiszen utaltam rá a kérdés elején, hogy a szabályzatot tudomásul veszem.... :szemforgat: