Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1281066 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1605 Dátum: 2008.02.16 14:57:57 »
Idézetet írta: "Szonár"
Azért a kazánlemezt szerintem nem viszi át! :nana:


Hogy közvetlen-közelrõl egy Kalasnyikov nem viszi át :shock:  :?:

Hát ne próbáld ki :roll:

7-8 méterrõl 2,5 centi vastag acélon átmegy, 10méterrõl még átüti a vasúti sínt is...

rezol

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1606 Dátum: 2008.02.16 16:02:47 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Szonár"
Azért a kazánlemezt szerintem nem viszi át! :nana:

Hogy közvetlen-közelrõl egy Kalasnyikov nem viszi át :shock:  :?:
Hát ne próbáld ki :roll:
7-8 méterrõl 2,5 centi vastag acélon átmegy, 10méterrõl még átüti a vasúti sínt is...
Lõtéren kipróbálnám! Amúgy nekem urban legend-nek hangzik, fõleg a sines rész! :roll:

Az alaptémára van egy jó cikk a Magyar Nemzetben (febr 14.)

"Több megyében is panaszkodnak a rendõrök a kevés és nem megfelelõ minõségû golyóálló mellény miatt. Az esztergomi rendõrgyilkosság után sietve kaptak ugyan néhány úgynevezett csapatszolgálatra rendszeresített darabot, ezek azonban nem elég korszerûek, gyakorlatilag használhatatlanok.

Nincsenek méretre szabva, nehézkesek, még ideiglenes viseletük is hátráltatja az egyenruhásokat. Közben Bencze József országos rendõrfõkapitány arról beszélt, hogy a járõrautókban rendszeresítették a védõfelszereléseket. Török Zoltán, az ORFK osztályvezetõje lapunknak elmondta, a rendszeres közterületi szolgálatot végzõ jármûvekben vannak ilyen eszközök, mostantól ellenõrzik a mellények meglétét a gépkocsikban. A Tettrekész Magyar Rendõrség Szakszervezete nyílt levélben fordult az ország fõrendõréhez, a lövedékálló mellények mennyiségére, minõségére és hollétére kérdeznek rá...
"

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1607 Dátum: 2008.02.16 17:35:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ráadásul az a mellény elég komoly akadály a gyors mozgásban. Talán nem véletlen, hogy pl. az amerikai rendõrök sem hordanak ilyesmit a sima intézkedés során, pedig ott jóval nagyobb az esélye, hogy a másiknál fegyver lesz. Nem hordanak mellényt, de mindent úgy tesznek, hogy belekalkulálják a lehetõségét annak, hogy fegyver lehet a másiknál. Ez szvsz sokkal többet ér, mint a mellény.

Ezt azért cáfolnám. Nekem él kinn rendõr rokonom, neki kötelezõ volt minden reggel felvennie. Nem a súlyára panaszkodott, hanem arra, hogy nyáron nem szellõzik és emiatt nagyon kényelmetlen. De kötelezõ volt felvennie. A felsõruházat alatt kellett hordani, kívülrõl nem látszott. Valami kevlárbetétes cucc volt, ránézésre egy vadászmellényhez hasonlított, nem olyan volt, mint amilyet a tévében mutogattak itt nálunk.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1608 Dátum: 2008.02.16 17:36:41 »
Idézetet írta: "Szonár"
Amúgy nekem urban legend-nek hangzik, fõleg a sines rész! :roll:



Én is csak olvastam, kíváncsi vagyok ATIS, Palaczk mit szól hozzá? :hmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1609 Dátum: 2008.02.16 20:51:46 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ráadásul az a mellény elég komoly akadály a gyors mozgásban. Talán nem véletlen, hogy pl. az amerikai rendõrök sem hordanak ilyesmit a sima intézkedés során, pedig ott jóval nagyobb az esélye, hogy a másiknál fegyver lesz. Nem hordanak mellényt, de mindent úgy tesznek, hogy belekalkulálják a lehetõségét annak, hogy fegyver lehet a másiknál. Ez szvsz sokkal többet ér, mint a mellény.

Ezt azért cáfolnám. Nekem él kinn rendõr rokonom, neki kötelezõ volt minden reggel felvennie. Nem a súlyára panaszkodott, hanem arra, hogy nyáron nem szellõzik és emiatt nagyon kényelmetlen. De kötelezõ volt felvennie. A felsõruházat alatt kellett hordani, kívülrõl nem látszott. Valami kevlárbetétes cucc volt, ránézésre egy vadászmellényhez hasonlított, nem olyan volt, mint amilyet a tévében mutogattak itt nálunk.


Hát nyilván van olyan feladatkör, melynek során viselniük kell a mellényt. De hogy pl. az utakon autósokat igazoltató amerikai rendõrök nem folyamatosan golyóállóban rohangálnak, az tuti.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1610 Dátum: 2008.02.16 21:42:51 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Szonár"
Amúgy nekem urban legend-nek hangzik, fõleg a sines rész! :roll:



Én is csak olvastam, kíváncsi vagyok ATIS, Palaczk mit szól hozzá? :hmm:


A kazánlemezt tutira átviszi (közelrõl), a sínnel kapcs én is szkeptikus vagyok. Pl. mert egy lövészpáncélos páncélzata egészen biztosan nem éri el egy vasúti sín vastagságát, és mégis megvéd a kézifegyverek (köztük az AK) lövedékeitõl. Az AK lõszere (mármint a 7.62-es) nagy átütõ erõvel rendelkezik a karabély-lõszereken belül, relatíve súlyos sérüléseket okoz, ezért felépült köréje egy legenda, de azért ez biztosan tartalmaz túlzásokat. Mégicsak egy karabély-lõszerrõl beszélünk (rövidebb töltényhüvely, kisebb lõportöltet, alacsonyabb torkolati energia), ergo pl. a lövedék átütõereje nem éri el az azonos ûrméretû puskalõszerekét. Ha egy AK lövedéke valóban átütne egy vasúti sínt, akkor pl. egy szintén 7.62-es puskával mégis mit lehetne keresztüllõni?

Néhány adat az összehasonlításhoz.

Egy 7.62x39-es AK lõszer torkolati energiája 2010 J.

Egy 9 mm-es Luger pisztolylõszeré 350 J.
Egy .357-es Magnum pisztolylõszeré 550 J.
Egy .44-es Magnum pisztolylõszeré 1000 J.

Ezekhez képest nem hangzik rosszul. Viszont ha egy puskalõszerhez viszonyítjuk:

A híres 30-06-os (vagyis 7.62X63-as) amerikai Springfield puskalõszer, amelyet pl. a sok millió példányban gyártott, többek közt a 2. világháborúban használt M1 Garand puska tüzelt, lövedék típusától függõen 3800-4500 J közötti torkolati energiával rendelkezik :nana: ! Hasonló értéket produkál az összes többi 7.62-es puskalõszer is. Na, errõl beszéltem az imént. Ezekhez képest az AK átütõereje jelentõsen elmarad, és ezek is "csak" 7.62-es kézifegyverek.

Érdekességként: a világ jelenlegi talán legnagyobb teljesítményû pisztolylõszere, az .500-as Smith&Wesson Magnum 3500 J torkolati energiát produkál  :o  ! Ez szinte hihetetlenül sok egy pisztolylõszer részérõl, ami jól látszik, ha a fenti értékekhez viszonyítjuk. Itt van róla egy impresszív kis videó...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1611 Dátum: 2008.02.17 16:55:56 »
Szerk.: na ezt elrontottam :?

rezol

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1612 Dátum: 2008.02.17 17:56:33 »
Miért mindig dinnyére lõdöznek (amit akár szét is lehet rúgni)?
Impresszívebb lenne pl biliárdgolyóra.
Akkor a mozgási energia átadása is látható lenne. :hmm:

rezol

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1613 Dátum: 2008.02.17 18:07:46 »
Peti!
Te fogyasztóvédõ témában nagyon otthon vagy, mit tanácsolsz?
Tavaly valamikor õsszel, telefonon megkeresett a Tono nevû, fehérnemû kereskedõ cég, hogy kérek-e ingyenes termékmintát, amit nem kell kifizetni. Kértem, meg is kaptam.
Utána, bár nem kértem, küldtek decemberben még 3-mat meg egy csekket, amiben a 4 termék ára szerepelt.
Hozzáteszem, én nem vettem át, a postás begyûrte a postaládába.
Persze, mivel nem kértem, nem is fizettem ki.
Egyre csak jöttek-jöttek a csekkek és a fenyegetõzések, hogy mivel átvettem a terméket, fezetnem kell.
Végül kifizettem (nem volt nagy összeg) és minden létezõ fórumon (website, mail, telefon) megtiltottam a további szállítást, egyszer s mind szóltam a postásnak, hogy ha ilyen jön, kapásból küldje vissza.
Erre ma jött az újabb katalógus, melyben azt írják, hogy ha tetszik bármelyik termék akkor semmit sem kell tennem, mert automatikusan elküldik, de ha mégsem kérem, akkor küldjem vissza a lapot vagy telefonáljak.
Szerinted (ismerve az elõzményeket) van értelme telefonálnom?
Én -egyébként- úgy tervezem, hogy telefonálok, a katalógust a lappal együtt pedig elküldöm a fogyasztóvédõknek.
Egyébként Kathy Attila azt mondta a tv-ben (nem én hallottam sajnos, hanem anyu), hogy ilyenkor nem szabad semmit sem kifizetni, hiszen nincs semmiféle szerzõdés velük.
Neked mi a véleményed a dologról, s Te mit tennél az adott szituációban?

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1614 Dátum: 2008.02.17 20:20:10 »
Idézetet írta: "Szonár"
...mit tanácsolsz?
...s Te mit tennél az adott szituációban?


Köszönöm, megtisztelsz hogy kikéred a véleményem. :szemez:

Ha rögzítették a hívást, és Te elfogadtad a próbagatyeszt, akkor elképzelhetõ hogy tudtodon és akaratodon kívül szerzõdést (ill. egyfajta megállapodást) kötöttél velük, pont nemrég volt, hogy egyik telefontársaság így gyûjtötte az "ügyfeleket", felhívtak telefonon, és egy ingyenes próbahónapot ajánlottak a szolgáltatásukkal, aztán mikor az letelt szépen átálltak arra a rendszerre és neked már csak a csekk jött. (Ill. kiderült hogy az ingyenes próbahónap járulékos költségeit is a te pénzed bánja, persze csak ha leakarod mondani...)

Etikailag és jogilag is kifogásolható, de mûködõképes (ugye nem ez az egyetlen mutyi kishazánkba)  valószínûleg valami ilyesmi lehetett a háttérbe, mondjuk fizetni biztos nem fizettem volna, pláne ha nem ajánlva küldik ki a gatyáikat...
És írtad hogy kis összegrõl volt szó, perre tuti nem mentek volna, pláne hogy nem volt teljesen tiszta a dolog.

Ha nagyon szemét akarok lenni szó nélkül elraktam volna, mivel NEM tudják bizonyítani hogy átvettem, s nincs az a bíróság aki ez alapján az én terhemre ítélkezik. A humánusabb megoldás szépen visszaküldeni nekik, hogy márbizony itt ilyen ember nem lakik, biztos tévedés... (ilyenkor mindig nyomának kell lennie a visszaküldésnek, mert elképzelhetõ, hogy ettõl függetlenül kérik a pénzt, mert õk biza nem kaptak vissza semmit!)


Szerintem ne telefonálj, ne lépj velük kapcsolatba, egyrészt teljesen felesleges, nem fognak törölni a rendszerbõl, mert ebbõl élnek, (jó példa erre a rídörsz dájdzseszt, egyszerûen lemondhatatlanok a kéretlen leveleik) még ha mondják is tudomást se vesznek arról mi a szitu.
Nekik az a jó ha küldik a motyót, sokan inkább fizetnek, mert végül is kaptam valamit, majd valaki elhordja, még Te érzed hülyén magad, de ha mégse :arrow:  jönnek a himbihumbi behajtócégek akik jogalap nélkül kezdenek követelni/fenyegetõzni.

Másrészt a Te szempontodból ami nem szerencsés hogy egyszer már fizettél Nekik, és a fizetéssel automatikusan elfogadtad a szerzõdésben lévõket, (ugyanez van szabálysértésnél is), továbbá eltudom képzelni hogy a fogyvédelem se tud majd nagyon mit kezdeni, felhívtak, kaptál egy promót, aztán küldtek egy csomagot, kis szünet majd fizettél Nekik, õk ezt látják, most mi a baj, hogy megint ajánlatokkal látnak el...

Én most kivárnék, általában ezeknél a nyuszi ül a fûben jó taktika, ha mégis küldenek valamit elég akkor lépni, sztem itt most megáll majd a dolog, viszont ezekkel a kéretlen ajánlatokkal tuti továbbra is bombázni fognak...

Ha nagyon rámenõsek, vagy esetleg küldenek megint akkor ajánlott levéllel kíséretében, bontatlanul küldj vissza mindent!
Írd meg hogyha továbbra is folytatják a zaklatásod akkor jogi útra tereled a dolgot, ez általában beszokott válni...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1615 Dátum: 2008.02.17 20:37:04 »
Idézetet írta: "Szonár"
Miért mindig dinnyére lõdöznek (amit akár szét is lehet rúgni)?
Impresszívebb lenne pl biliárdgolyóra.
Akkor a mozgási energia átadása is látható lenne. :hmm:


Nade ha belegondolsz, hogy egy alig több, mint 1 cm átmérõjû kis fémdarab becsapódása viszi így szét azt a dinnyét :nana: ... Egyébként ha ráklikkelsz a videó linkjére, a Youtube felkínál még jópár egyéb videót is a témában, amiknek egy része szintén jól érzékelteti, hogy milyen erõhatásokat vált ki ez a lõszer.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1616 Dátum: 2008.02.17 21:38:55 »
Idézetet írta: "Peti"
Szerintem ne telefonálj, ne lépj velük kapcsolatba, egyrészt teljesen felesleges, nem fognak törölni a rendszerbõl, mert ebbõl élnek, (jó példa erre a rídörsz dájdzseszt, egyszerûen lemondhatatlanok a kéretlen leveleik) még ha mondják is tudomást se vesznek arról mi a szitu.
...
Írd meg hogyha továbbra is folytatják a zaklatásod akkor jogi útra tereled a dolgot, ez általában beszokott válni...

Nekem sikerült lerázni õket, méghozzá egy olyan e-maillel, mint az utolsó sorban megemlítettél  :figyellek:
Mondjuk most vagy 5 éév után újra megtaláltak a régi címemen egy bazi nagy borítékkal, amiben közlik, hogy több millát nyertem... Ment rögtön a kukába. Csak azt a sok fát sajnálom, amit emiatt kivágnak. (ezt anno nekik is megírtam  :ordog: )
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1617 Dátum: 2008.02.18 20:18:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"
...a sínnel kapcs én is szkeptikus vagyok. Pl. mert egy lövészpáncélos páncélzata egészen biztosan nem éri el egy vasúti sín vastagságát, és mégis megvéd a kézifegyverek (köztük az AK) lövedékeitõl...


Megkérdeztem ma egy szaki/fanatikus ismerõsömtõl, õ is azt mondta nem viszi át...

Úgyhogy igazatok volt, aszem kidobom az összes régi könyvemet, mind tele van hazugságokkal :elkeseredett:

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1618 Dátum: 2008.02.18 20:22:10 »
Láttam ma egy intézkedést, nagyobb volumenû dolog lehetett mert 3rendõrautó is ott volt, szépen vették fel a mellényeket :roll:

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1619 Dátum: 2008.02.18 20:37:41 »
Megint egy tipisch sztori: leadtam a telefonom mszervizbe, ill. az elõzmény az volt hogy már régóta szaraxik, lusta voltam elvinni, de mivel lejár a gari febr. x napon, így még januárba elvittem, megnézték, mondják megcsinálják de 2hét még befut az alkatrész, mondtam jó, de adják írásba mert letelik a garim, így ne az legyen hogy gari után jövök vissza, áááááá az nem kell, addig megjön, belementem, ezzel nem is volt baj, megjött az alkatrész, felhívtak vihetem, 2-3óra a javítás ha a kollega éppen ráér.

Bevittem, mondja a srác: átveszik, bár a gari holnap lejár, mondom ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉS??????????? :shock:
Tudjátok mi lett volna ha kicsúszok a határidõbõl, elzavarnak a búsba... :sunyi: mondja oké, átveszi, 2-3nap és kész, mondom a kollegád 2-3órát mondott, mondja azt nem hinné, el nem tudom képzelni milyen alkatrész lehet amit több napig kell cserélni egy szaros maroktelefonon :szemforgat:  

No mindegy, leadtam, eltel a 2-3 nap semmi, eltelt egy hét semmi, na mondom most már akkor megkérdem mi van.
Mondják, még nem jött meg az alkatrész, így ha gondolom bemehetek érte és elvihetem, azt majd jelentkeznek ha megjött :mivan:  elmondtam mik az elõzmények, nagy tanakodás, mondja jó, akkor csütörtökön érte mehetek :o  :o  és puff lecsapta a telefont...

Döbbenetes, csak mszervizbe ne fusson az ember. :banging:

És akkor a desszert, kifelé menet a multiból megakartam venni egy mellényt (nem golyóállót), tegnap tanakodtam, hogy kell e, aztán rájöttem mégis :)  4ezer forinttal drágább volt mint tegnap, rohadjanak meg, kenjék a hajukra :robbanfej: