Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1282485 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
!Teljesen OFF
« Válasz #1575 Dátum: 2008.02.01 23:45:33 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Kgabe"
Nini, most tûnt csak fel, hogy megváltozott a státuszom :oops: Köszönöm a modi/admin/fõnök bácsiknak!


Pedig nem tegnap változott meg Sherlock :D

Sajnos kb 3 hete folyamatosan a reggel 7-tõl este 9-ig jellegû meló megy, sok szombat reggellel fûszerezve. Így nem tûnt fel. Meg nem is magamat szoktam figyelni, hanem másokat. :figyellek:  Pedig mikor is beszélgettük ezt? :hmm: Naszóval mégegyszer köszi annak, aki tudja kinek. Izé...egyre kavarosabban fogalmazok, lehet, hogy le kellene feküdni?!  :rolleyes: Holnap is korai meló van :(
Gabe 254.

rezol

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1576 Dátum: 2008.02.12 13:48:26 »
Az elmúlt hétvégén Tapolcán wellneseltem.
A fürdõ teljesen fel van újítva, Lutzmannsburgra hajaz, persze csúszdák nélkül.
Vannak fúvókák, van sodrás, van csillagterem (szerelmespároknak).
Aki több mint 2 éve volt próbálja ki újra! :10:

A helyiek (miskolciak) segítõkészek alapból!
Kérés nélkül adtak útbaigazítást több járaton is!
Épp akkor történt a baleset, amikor a 2-es buszon utaztunk.
A vezetõ egybõl bemondta, hogy ezért és ezért merre kerül (az útlezárás miatt).
Mi van itt, ilyenkor? Megállnak, oszt' azt se mondják bakfitty!

Ott kéne élnem!
Persze, ott nem lenne kirívó a viselkedésem, de itt marslakó vagyok a segítõkészségemmel.

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1577 Dátum: 2008.02.12 19:10:13 »
Nálunk mindig egy ilyennek kell történnie hogy legyen valami változás :?

Amúgy pont nemrég gondolkoztam el milyen laza nálunk egy igazoltatás/intézkedés akár autóval akár gyalogosan, közbe sose lehet tudni :|

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
!Teljesen OFF
« Válasz #1578 Dátum: 2008.02.13 13:23:59 »
Idézetet írta: "Peti"
Nálunk mindig egy ilyennek kell történnie hogy legyen valami változás :?

Hááát, gondold csak végig, hogy az elmúlt másfél évben a rendõrséget milyen vádak érték, - teljesen mindegy, hogy okkal, vagy anélkül - ha elébe mennének az ilyen eseményeknek, akkor ezek a vádak még inkább felerõsödnének :idea:
music     

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1579 Dátum: 2008.02.14 09:49:34 »
Idézetet írta: "music"

Hááát, gondold csak végig, hogy az elmúlt másfél évben a rendõrséget milyen vádak érték, - teljesen mindegy, hogy okkal, vagy anélkül - ha elébe mennének az ilyen eseményeknek, akkor ezek a vádak még inkább felerõsödnének :idea:


Ez oké, de most ezek után már lehet máshogy, mert van mire fogni??? :hipnozis:

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1580 Dátum: 2008.02.14 10:38:39 »
Ismerõs elvitte a Mégányját 60ezres szervizre, nem semmi ahogy mindent kiszámláznak :shock:  szûrõ(k) le és felszerelése, motorburkolat le és felszerelése, vicces hogy egy pollenszûrõ csere 9000 huf, maga az alkatrész meg 6300ba kerül, hasonló kategória hogy egy-egy helyzetjelzõ-izzó 300forint a cseréje meg 2700...

A fékbetétek is 18ezerbe kerülnek, de 9000 a ki és beszerelés és még 4 a féknyereg tisztítása :o  
Azért se szép dolog mert az egész számla úgy indul hogy 60ezres karbantartás 12600 forint :sunyi:  és utána még azt is kiszámlázzák ha ráüt a kezére az egyik szerelõ...

Amúgy ez volt a kedvencem: próbakör 2700 forint :rohog:  
És a végén még van arcuk odaírni 3400 forintot segédanyag címszó alatt :nagymosoly:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1581 Dátum: 2008.02.14 10:56:19 »
Idézetet írta: "Peti"
Ismerõs elvitte a Mégányját 60ezres szervizre, nem semmi ahogy mindent kiszámláznak :shock:  

Számlázni csak pontosan, szépen!
Ismered, nem?  :kacsint:  :nagymosoly:
Amúgy leleményesek voltak, az egyes szerviztételeket külön-külön számlázták, így nyereséges  :10:
Nem úgy, mint a Toyotánál, hogy van 15 sornyi alkatrész és egy sor rezsióradíj 1.5-2 óráról  :figyellek:  :kacag:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1582 Dátum: 2008.02.14 19:12:07 »
Idézetet írta: "whis"

Számlázni csak pontosan, szépen!
Ismered, nem?  :kacsint:  :nagymosoly:
Amúgy leleményesek voltak, az egyes szerviztételeket külön-külön számlázták, így nyereséges  :10:
Nem úgy, mint a Toyotánál, hogy van 15 sornyi alkatrész és egy sor rezsióradíj 1.5-2 óráról  :figyellek:  :kacag:


Jó biznisz, csak :hanyok:

Hosszútávon meg nem tudom mennyire jó üzletpolitika :hmm:  nincs az a bolond aki még egyszer visszamenne, gondolom ezért van az hogy mindenki aki betéved a legvastagabban le kell húzni :rolleyes:

Ismerõsnek is mondták hogy nyugi van :nana:  mert a 100ezres szerviz még drágább lesz, (mennyi vajon, fél millió :nagymosoly: ), majdnem lement hídba, mondta hogy szerintük visszafog még menni valaha ebbe az életbe :hipnozis:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
!Teljesen OFF
« Válasz #1583 Dátum: 2008.02.15 00:07:10 »
Idézetet írta: "Peti"
Ismerõs elvitte a Mégányját 60ezres szervizre, nem semmi ahogy mindent kiszámláznak :shock:  szûrõ(k) le és felszerelése, motorburkolat le és felszerelése, vicces hogy egy pollenszûrõ csere 9000 huf, maga az alkatrész meg 6300ba kerül, hasonló kategória hogy egy-egy helyzetjelzõ-izzó 300forint a cseréje meg 2700...

A fékbetétek is 18ezerbe kerülnek, de 9000 a ki és beszerelés és még 4 a féknyereg tisztítása :o  
Azért se szép dolog mert az egész számla úgy indul hogy 60ezres karbantartás 12600 forint :sunyi:  és utána még azt is kiszámlázzák ha ráüt a kezére az egyik szerelõ...

Amúgy ez volt a kedvencem: próbakör 2700 forint :rohog:  
És a végén még van arcuk odaírni 3400 forintot segédanyag címszó alatt :nagymosoly:

Könnyen lehet, hogy ezek nem csak üres tételek, hanem valóban arányaiban ennyi munkaórát is igényelnek! Anno az OFF Regatában vízpumpa-, vagy kormánymûcsere (már nem emlékszem, mindkettõ volt...) miatt szét kellett bontani a fél autót, hogy hozzáférjenek...
music     

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1584 Dátum: 2008.02.15 00:51:05 »
Idézetet írta: "music"

Könnyen lehet, hogy ezek nem csak üres tételek, hanem valóban arányaiban ennyi munkaórát is igényelnek! Anno az OFF Regatában vízpumpa-, vagy kormánymûcsere (már nem emlékszem, mindkettõ volt...) miatt szét kellett bontani a fél autót, hogy hozzáférjenek...


Megeszem a kalapom ha 1óra 40perc 1pár fékbetétet kicserélni, meg fél óra leszedni egy kartervédõt és még fél óra lecsavarni egy olajszûrõt, de a helyzetjelzõt se 20 perc kicserélni, elsõre kicseréltem 10perc alatt, úgy hogy még elõtte sose csináltam, annak aki ezzel foglalkozik (de legalább több, mint egyszer csinálta :) ) sztem max 5perc, persze mindennek van normaideje, vágom én :wink:  de cirka 50000 forint munkadíjat kiszámlázni egy max 2 de nagyon MAX 3órás munkafolyamatra szerintem elég vastag bõrõs dolog :nene:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1585 Dátum: 2008.02.15 08:55:58 »
Idézetet írta: "Peti"
persze mindennek van normaideje, vágom én :wink:  de cirka 50000 forint munkadíjat kiszámlázni egy max 2 de nagyon MAX 3órás munkafolyamatra szerintem elég vastag bõrõs dolog :nene:

Legjobban a próbakör kiszámlázása tetszett, az nagyon ütõs!  :kacag: Ennyi pénzért mekkora kört mentek? Taxival is elég messze el lehet jutni ennyibõl. A kör alatt elhasznált üzemanyagot a szerviz állta?  :ordog:  :mrgreen:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
!Teljesen OFF
« Válasz #1586 Dátum: 2008.02.15 09:30:04 »
Na igen. És akkor csak egy kérdés maradt bennem: mit is tartalmaz pontosan a 60ezres revízió 12600 forintos díja. Emelõhasználatot? Esetleg szervízcsarnok fûtést?
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1587 Dátum: 2008.02.15 10:47:48 »
Idézetet írta: "whis"

Legjobban a próbakör kiszámlázása tetszett, az nagyon ütõs!  :kacag: Ennyi pénzért mekkora kört mentek? Taxival is elég messze el lehet jutni ennyibõl. A kör alatt elhasznált üzemanyagot a szerviz állta?  :ordog:  :mrgreen:


Mondom nekem is az tetszett a legjobban :rohog:  ez annyira :10:

Amúgy gondolom azt is munkaóraként veszik fel, nem olyan sok az :arrow:  20perc ennyi pínz :mrgreen:

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1588 Dátum: 2008.02.15 10:55:36 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Na igen. És akkor csak egy kérdés maradt bennem: mit is tartalmaz pontosan a 60ezres revízió 12600 forintos díja. Emelõhasználatot? Esetleg szervízcsarnok fûtést?


Na ezaz! Ennek kéne tartalmaznia a tökvakargatás óradíját -is-, most azzal szívatom ismerõst hogy (tegnap ment kocsit mosatni) majd egy olyan számlát kap hogy mûhelybe be-kiállás 1500, szivacs le-felemelése 2300 mozgatása 4300forint, öblítés 1900 szárító-próbakör (fékvizsgálattal) 2900 :kacag:  :ordog:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
!Teljesen OFF
« Válasz #1589 Dátum: 2008.02.15 17:07:13 »
Többek közt ezért van nekünk  :toy: -nk és nem Renault-nk.
music