Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1282523 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

rezol

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1560 Dátum: 2008.01.25 19:20:06 »
Ha jól tudom a szemlencse flexibilitása romlik, tehát a fiatalkori rövidlátás javul meg.

Nyugalmi állapotban a szem távolra fókuszál. Ahhoz, hogy közeli tárgyat is élesen láthassunk - azaz hogy a fókusz továbbra is pontosan az ideghártyára essen -, a szemnek változtatnia kell a törõerejét. A szemlencse alakja ilyenkor egy izom segítségével domborúbbá válik. A kor elõrehaladtával a lencse azonban elveszti rugalmasságát, alakja kevésbé változtatható. A lencse rugalmasságának fokozatos csökkenése okozza, hogy a közelre fókuszálás nehezebbé válik, és ilyenkor a gyújtópont az ideghártya (retina) mögött képzõdik.

http://egeszseg.origo.hu/cikk/0535/658441/a_szem_optikai_print.htm

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1561 Dátum: 2008.01.25 20:38:19 »
Idézetet írta: "music"
Tulajdonképpen zseniális ötlet, más kérdés, hogy magát a tevékenységet már a tízparancsolat is tiltotta... :roll:


Minden csomagot finoman fenékbebillenteni :nana:  amelyik "megszólal" kiszelektálni :arrow:  lehetõleg menet közbe :ordog:  Bár ezt is tiltja a tízparancsolat :otlet:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1562 Dátum: 2008.01.25 21:06:58 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "music"
Tulajdonképpen zseniális ötlet, más kérdés, hogy magát a tevékenységet már a tízparancsolat is tiltotta... :roll:


Minden csomagot finoman fenékbebillenteni :nana:  amelyik "megszólal" kiszelektálni :arrow:  lehetõleg menet közbe :ordog:  Bár ezt is tiltja a tízparancsolat :otlet:


Kamera ÉS könnygáz befújására alkalmas készülék a csomagtérbe :nana: ... Sofõr ránéz a monitorra, látja hogy törpe aktiválta magát :arrow: push the button :ordog:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1563 Dátum: 2008.01.30 20:26:51 »
Folytatódik a parkolós (víg)játék gyerekek!

Újabb levél a porondon, természetesen a már megszokott egyszerû, bedobós fajta :sunyi:  ma kapta expárom.
Ez már az abszolút vicc kategória :D  kíváncsi voltam mi jöhet még a perlés elõtti utolsó felszólítás után, most számunkra új játékos is van :o  xy ügyvédi irodától még nem jött levél!

Leírja hogy átvette a tartozás behajtását a credit akármitõl :phear:  mivel nem válaszolt több levélre se, ezért most még egy utolsó esélyt kap hogy fizessen :faradt:  ha nem már tényleg perelni fognak, ami nevetséges: két A4-es oldal van, mindkettõn más-más tartozás, az alap bünti ugyanannyi, de van még 3-4tétel ami más-más a két oldalon, tehát van 2-3ezer eltérés :sebaj:  erre azért odafigyelhettek volna, így picit veszít a varázsából a fenyegetõ levelük, továbbá megjegyzik hogy a nyomtatott sajtóban és a TV-ben megjelent információk ellenére nem évült el 2007.dec22-vel a tartozás :o  :o  :o  :o  mivel õk rendszeresen kiküldték a fizetési felszólításokat, és a postán annak nyoma van :nana:  EZT EGY BÍRÓSÁG SE FOGADJA EL, a mezei levél NEM szakítja meg az elévülést, továbbá felhívják a figyelmet hogy szintén a hírekbe lehetett hallani hogy néhány perben az autósnak adtak igazat a bíróságon, de "véleményük szerint" ( :marok: ) a továbbadás nem volt jogellenes,  emiatt senki se akarjon fizetés nélkül távozni, mert csak rosszabb lesz, kamatok, ügyvédi díj, kávédíj...

Jah, de ne csak negatívumokat mondjunk, azért nagylelkûek :nana:  csak és most, csak neked elengedik az összes plusz költséget [smilie=sm48.gif]  tehát csak a bázistartozást kell befizetni! Ez biztos egy visszanemtérõ alkalom :otlet:  


Tényleg lassan megérdemelnének egy válaszlevelet, bár õszintén megvallva fngom sincs kinek kéne címezni, ez a 4.(!!!!) játékos a komédiában... :rolleyes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
!Teljesen OFF
« Válasz #1564 Dátum: 2008.01.31 10:00:36 »
Mi van akkor, ha úgy kapok ilyen büntetési behajtást, hogy az állítólagos tett elkövetésének idejére volt az adott környékre érvényes parkolási engedélyem (matrica), de az már nyilván nincs meg, sõt az autó sem? Vissza tudják keresni az önkormányzatnál a kiadott engedélyt?


Más. Nemcsak a japánok irtják a bálnákat!
music     

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1565 Dátum: 2008.01.31 10:23:19 »
Idézetet írta: "music"
Mi van akkor, ha úgy kapok ilyen büntetési behajtást, hogy az állítólagos tett elkövetésének idejére volt az adott környékre érvényes parkolási engedélyem (matrica), de az már nyilván nincs meg, sõt az autó sem? Vissza tudják keresni az önkormányzatnál a kiadott engedélyt?


Gondolom biztos van nyoma az adott önkormányzatnál, de mivel ez az egész dolog már kegyvesztett, ha csak nem válaszoltál valamelyik levelükre :sunyi:  én hagynám a búsba, majd biztos még én pazarolnám az idõmet a bürokrácia útvesztõjében, hogy bizonyítsam az  igazam  :fingers:  bizonyítsák õk ha már vádaskodnak, úgyse fogják/tudják.

Már "lefelé" mennek a dolgok, ez az engedményes levél -is- azt mutatja, most már egy kicsi is elég csak fizess valamit,  ha egy fikarcnyi komoly szándék lenne, eszükbe nem jutna akár 1Ft-is engedni.

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1566 Dátum: 2008.01.31 10:33:57 »
Ide tartozik még: írtam hogy volt ismerõsöm aki bedõlt az egyik követelésbehajtónak, végül is úgy volt vele járhatott ott és akkor, így nem akart tartozást halmozni, bár büntetésre (csomagra) határozottan nem emlékezett!

Tehát befizette, ettõl függetlenül õt is megtalálta egy másik cég :lol:  mikor mondta hogy befizette kitalálták hogy még 1583Ft-ot bekéne fizetni :nana:  mert azt elõzõleg "rosszul" számolták ki, azt is befizette :crazy:  :banging:  most hívott reggel hogy õ is kapott megint levelet :o  :10: nem lepõdnék meg ha megint találnának egy kis tartozást :sunyi:  na ennyit a rendszerrõl...

(jah, és most fõ a feje mert neki is felkínálták a kedvezményes fizetést :ordog: )

Ezt sztem már írtam: ha egyszer pontot tesznek az ügy végére, és végre kimondják hogy jogtalanul szednek pénzt, a centrum simán elõjöhet majd hogy akkor õk kérik megint ezeket a pénzeket! És akkor kiket fognak/tudnak elõszedni :rolleyes:  azt a szerencsétlent aki már fizetett!

rezol

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1567 Dátum: 2008.02.01 10:42:33 »
Viccet én is kapatam a múltkor, igaz a rárfázom banktól.
Írták, hogy fizessek 5.-éig, különben helyszíni tarkónlövés ... csak épp a levelet 17.-én adták fel...
Röhely ami ebben az országban megy, komolyan! :crazy:
Egybõl mindenki fenyegetõzik, miközben oda se figyelnek a hitelességre. :(

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1568 Dátum: 2008.02.01 11:06:50 »
Idézetet írta: "Szonár"

Röhely ami ebben az országban megy, komolyan! :crazy:


Az.
De van aki ebbõl él, és amíg 10bõl7-en befizetik, elég jól él!

Már jórégen volt hogy rendszeresen nem jött meg egy csekkem, mindig ment a bohóckodás, (pedig stimmelt minden) aztán végül kiderült hogy rendszeresen rossz helyre dobta be egy kezdõ postás, de addig nekem kellett bebulizni a központba és befizetni, egyszer valahogy a két rendszer nem jött össze, és kiküldtek egy levelet, hogy fizessem be mert következmények lesznek!
Ez a levél ment a rossz címre! És mit csinált a nõ aki ott lakott, BEFIZETTE! A fia szólt neki hogy mi a franc ez?
Mondja nem is nézte ki v. mi van csekken, csak a fenyegetõ levéltõl annyira megijedt hogy inkább befizette, meg amúgy se volt olyan sok pénz... :shock:  :szemforgat:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1569 Dátum: 2008.02.01 11:53:14 »
Idézetet írta: "Peti"
 És mit csinált a nõ aki ott lakott, BEFIZETTE! A fia szólt neki hogy mi a franc ez?
Mondja nem is nézte ki v. mi van csekken, csak a fenyegetõ levéltõl annyira megijedt hogy inkább befizette, meg amúgy se volt olyan sok pénz... :shock:  :szemforgat:

Milyen rendes szomszédos lakók vannak arra  :nagymosoly:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
!Teljesen OFF
« Válasz #1570 Dátum: 2008.02.01 18:24:16 »
Idézetet írta: "Peti"
mivel ez az egész dolog már kegyvesztett, ha csak nem válaszoltál valamelyik levelükre :sunyi:  én hagynám a búsba, majd biztos még én pazarolnám az idõmet a bürokrácia útvesztõjében,

A kérdés abszolút teoretikus volt... :kacsint:
music     

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1571 Dátum: 2008.02.01 19:11:31 »
Idézetet írta: "whis"

Milyen rendes szomszédos lakók vannak arra  :nagymosoly:


Egen :szemforgat: rendesek és  :bolond:

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1572 Dátum: 2008.02.01 19:12:40 »
Idézetet írta: "music"

A kérdés abszolút teoretikus volt... :kacsint:


Jah, értem :wink:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
!Teljesen OFF
« Válasz #1573 Dátum: 2008.02.01 21:32:35 »
Nini, most tûnt csak fel, hogy megváltozott a státuszom :oops: Köszönöm a modi/admin/fõnök bácsiknak!
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1574 Dátum: 2008.02.01 22:42:09 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Nini, most tûnt csak fel, hogy megváltozott a státuszom :oops: Köszönöm a modi/admin/fõnök bácsiknak!


Pedig nem tegnap változott meg Sherlock :D