Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1282515 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
!Teljesen OFF
« Válasz #1545 Dátum: 2008.01.23 23:21:01 »
Na igen, ez már régóta fogalkoztat engem is (szerencsére nem érint). Mármint hogy a pluszos vagy a minuszos javul-e?! :hmm:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
!Teljesen OFF
« Válasz #1546 Dátum: 2008.01.24 01:03:30 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Vígasztaljon a tudat, hogy a plusszos képes javulni, a mínuszos csak romlik.

 :hmm: Hmm, én ezt pont fordítva tudtam. A közellátókból lesznek öregkorura távollátók  :otlet:
Persze ez is csak nagy általánosság, nem kell készpénznek venni.

Nekem mínuszos szemüvegem van. Mikor kaptam, akkor mondta a szemész, hogy sajnos ez az a fajta, amelyik nem javul. Közelre teljesen jól látok, de már a tv-n a teletextet nehezen olvasom szemüveg nélkül, pedig nagy képernyõs...
music     

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
!Teljesen OFF
« Válasz #1547 Dátum: 2008.01.24 07:29:44 »
Kicsit pontosítok orvosi tényekre és puszta fizikára hagyatkozva. Plusszos soha se lesz jobb, egyre csak romlik az idõ múlásával. Mínuszosnál van úgy, hogy átmenetileg az elején egy kicsit javulhat, de ez sem tart soká. A mínuszos viszont egyértelmûen rosszabb, mert ott egy idõn túl már szemüveget sem lehet készíteni (hatalmas objektívekkel a szemén nem mászkálhat az ember).
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
!Teljesen OFF
« Válasz #1548 Dátum: 2008.01.24 11:49:43 »
Idézetet írta: "OK fine"
Kicsit pontosítok orvosi tényekre és puszta fizikára hagyatkozva. Plusszos soha se lesz jobb, egyre csak romlik az idõ múlásával. Mínuszosnál van úgy, hogy átmenetileg az elején egy kicsit javulhat, de ez sem tart soká. A mínuszos viszont egyértelmûen rosszabb, mert ott egy idõn túl már szemüveget sem lehet készíteni (hatalmas objektívekkel a szemén nem mászkálhat az ember).


Nem tudom, nekem orvos mondta, amit mondott. Valószínûleg nagy átlagban egyik se javul, de mindenütt lehetnek kivételek.
Orvosi tényekkel mindenesetre bánjunk óvatosan...
music     

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
!Teljesen OFF
« Válasz #1549 Dátum: 2008.01.24 13:24:49 »
Idézetet írta: "music"
Nem tudom, nekem orvos mondta, amit mondott. Valószínûleg nagy átlagban egyik se javul, de mindenütt lehetnek kivételek.
Orvosi tényekkel mindenesetre bánjunk óvatosan...



Jelen esetben orvosokat kérdeztem meg.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
!Teljesen OFF
« Válasz #1550 Dátum: 2008.01.24 13:35:27 »
A mínuszos javul. Nekem , ahogy örexem, úgy javulgat szépen lassan. -2,0-al indultam, aztán most -1,0-nál tartok.  Ahogy örexem, úgy lazulnak meg a szemizmok, és változik a fókuszpont. Palaczknál már nagyon el vannak gyengülve és/vagy más probléma is van.

Magyarán én személy szerint egyre jobban látok messzire, úgy, hogy a közellátásom mindíg is tökéletes volt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
!Teljesen OFF
« Válasz #1551 Dátum: 2008.01.24 17:12:00 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A mínuszos javul. Nekem , ahogy örexem, úgy javulgat szépen lassan. -2,0-al indultam, aztán most -1,0-nál tartok.  Ahogy örexem, úgy lazulnak meg a szemizmok, és változik a fókuszpont. Palaczknál már nagyon el vannak gyengülve és/vagy más probléma is van.

Magyarán én személy szerint egyre jobban látok messzire, úgy, hogy a közellátásom mindíg is tökéletes volt.


Szerencsés vagy, ha esetedben javul! Ez ritka dolog.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
!Teljesen OFF
« Válasz #1552 Dátum: 2008.01.24 18:23:57 »
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Trotter66"
A mínuszos javul. Nekem , ahogy örexem, úgy javulgat szépen lassan. -2,0-al indultam, aztán most -1,0-nál tartok.  Ahogy örexem, úgy lazulnak meg a szemizmok, és változik a fókuszpont. Palaczknál már nagyon el vannak gyengülve és/vagy más probléma is van.

Magyarán én személy szerint egyre jobban látok messzire, úgy, hogy a közellátásom mindíg is tökéletes volt.


Szerencsés vagy, ha esetedben javul! Ez ritka dolog.


Jaja, sztem is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1553 Dátum: 2008.01.24 18:25:37 »
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Trotter66"
A mínuszos javul. Nekem , ahogy örexem, úgy javulgat szépen lassan. -2,0-al indultam, aztán most -1,0-nál tartok.  Ahogy örexem, úgy lazulnak meg a szemizmok, és változik a fókuszpont. Palaczknál már nagyon el vannak gyengülve és/vagy más probléma is van.

Magyarán én személy szerint egyre jobban látok messzire, úgy, hogy a közellátásom mindíg is tökéletes volt.


Szerencsés vagy, ha esetedben javul! Ez ritka dolog.

A mínuszos, egy bizonyos szint alatt javul (hat), általában. A pluszos nem szokott javulni, az az öregkorral általában csak romlik.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
!Teljesen OFF
« Válasz #1554 Dátum: 2008.01.24 21:17:20 »
Nekem sajnos nagyon sokat romlott a távolbalátásom. Középiskolás koromban az Opera melletti buszmegállóból nézve meg tudtam mondani, hogy az Oktogon megállóban 1-es, vagy 4-es busz áll. (és álló helyzetben nem látszik, hogy csuklós, vagy szimpla a busz, tehát valóban láttam a különbséget a két, igen hasonló szám közt.), Most meg...és a mostani szemüvegem sem elég jó már.

Szerintem a neonfény sokat ront rajta, és munkahelyen sajnos mindenütt az van - nyilván mer ócsó.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1555 Dátum: 2008.01.25 01:50:00 »
Na most, gyerekek, érintettként nyilatkozom... Nekem pluszos a szemem, és gyerek- és tinédzserkorom között SOKAT javult. Holmi 4.5-6 dioptriákkal rohangáltam kisgyerekként, ez 17 éves koromra lement 0.5-1.5-re :nana:  :!: ... Ezért is raktam le 17 évesen a szemüveget, és mostanáig elvoltam nélküle, csak most pár hónapja kezdett gyanús lenni, hogy mintha megint nem lenne kóser a szemem. Aztán jött ugye a vizsgálat és kiderült, hogy vissza(!)romlott 2.75-3.5-re (ami még mindig bazi messze van a gyerekkori 4.5-6-tól). Tehát a pluszos definitíve tud javulni, nem keveset. Egyébként a szemész orvos, aki megvizsgált, ugyanezt mondta.

Hogy a mínuszossal mi a helyzet, azt nem tudom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
!Teljesen OFF
« Válasz #1556 Dátum: 2008.01.25 08:18:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na most, gyerekek, érintettként nyilatkozom... Nekem pluszos a szemem, és gyerek- és tinédzserkorom között SOKAT javult. Holmi 4.5-6 dioptriákkal rohangáltam kisgyerekként, ez 17 éves koromra lement 0.5-1.5-re :nana:  :!: ... Ezért is raktam le 17 évesen a szemüveget, és mostanáig elvoltam nélküle, csak most pár hónapja kezdett gyanús lenni, hogy mintha megint nem lenne kóser a szemem. Aztán jött ugye a vizsgálat és kiderült, hogy vissza(!)romlott 2.75-3.5-re (ami még mindig bazi messze van a gyerekkori 4.5-6-tól). Tehát a pluszos definitíve tud javulni, nem keveset. Egyébként a szemész orvos, aki megvizsgált, ugyanezt mondta.

Hogy a mínuszossal mi a helyzet, azt nem tudom.



Alapvetõen minden esetben, szinte minden szinten megkülönböztetett stáció a gyermek illetve serdülõkor, és a felnõttkor. Gyermekkorban még sokmindent regenerál és tolerál a szervezet, ellenben felnõtt korban definitíve nem javulnak az említett problémák. Ezt tökéletesen megerõsítit a példád is.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
!Teljesen OFF
« Válasz #1557 Dátum: 2008.01.25 10:14:22 »
Tulajdonképpen zseniális ötlet, más kérdés, hogy magát a tevékenységet már a tízparancsolat is tiltotta... :roll:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1558 Dátum: 2008.01.25 13:14:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na most, gyerekek, érintettként nyilatkozom... Nekem pluszos a szemem, és gyerek- és tinédzserkorom között SOKAT javult. Holmi 4.5-6 dioptriákkal rohangáltam kisgyerekként, ez 17 éves koromra lement 0.5-1.5-re :nana:  :!: ...

A kisgyermekkor az teljesen más tészta, ott sokminden változik  :figyellek:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1559 Dátum: 2008.01.25 18:37:09 »
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Palaczk"
Na most, gyerekek, érintettként nyilatkozom... Nekem pluszos a szemem, és gyerek- és tinédzserkorom között SOKAT javult. Holmi 4.5-6 dioptriákkal rohangáltam kisgyerekként, ez 17 éves koromra lement 0.5-1.5-re :nana:  :!: ... Ezért is raktam le 17 évesen a szemüveget, és mostanáig elvoltam nélküle, csak most pár hónapja kezdett gyanús lenni, hogy mintha megint nem lenne kóser a szemem. Aztán jött ugye a vizsgálat és kiderült, hogy vissza(!)romlott 2.75-3.5-re (ami még mindig bazi messze van a gyerekkori 4.5-6-tól). Tehát a pluszos definitíve tud javulni, nem keveset. Egyébként a szemész orvos, aki megvizsgált, ugyanezt mondta.

Hogy a mínuszossal mi a helyzet, azt nem tudom.



Alapvetõen minden esetben, szinte minden szinten megkülönböztetett stáció a gyermek illetve serdülõkor, és a felnõttkor. Gyermekkorban még sokmindent regenerál és tolerál a szervezet, ellenben felnõtt korban definitíve nem javulnak az említett problémák. Ezt tökéletesen megerõsítit a példád is.


OK, értem. És tényleg megerõsíti a példám :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )