Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1282487 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1515 Dátum: 2008.01.19 20:52:55 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"


Peti! Mondom még egyszer: bírótól hallottam, hogy semmit nem nyerek azzal, ha lapulok mint szar a gazban, és úgy teszek, mintha nem kaptam volna meg a levelet. Ha perre kerül az ügy, a bíróság úgy fogja tekinteni, hogy megkaptam a levelet.

Egyébként most még nem adtam fel a válaszlevelet az ügyvédnek, de megintcsak nem világos, mit nyerhetek vele, ha nem adom fel :roll: ... Ha eltökélték hogy továbbviszik az ügyet, és ha helyesen jártak el (tehát nem évült még el), akkor semmit a világon nem nyerek azzal, hogy kussolok.


Tudom, és akkor én is leírtam hogy tényleg így van :nana:  DE! nem került perre, így most a lapítás taktika vált volna be. :|
 
Hogy mit nyerhetsz vele :hmm:  gondolom fizetni nem akarsz, ha elkezdesz velük levelezni, úgy hogy ráadásul lépéshátrányban vagy a tavalyi válaszlevél miatt :roll:  most már tényleg nem tudom mi lenne a jó taktika :nemtom:


Holnap konzultálok említett bíró ismerõsömmel, aztán majd meglátjuk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
!Teljesen OFF
« Válasz #1516 Dátum: 2008.01.19 21:05:21 »
Szükségem lenne egy olyan periódusos rendszerre, ami a vagyjelek és a rendszám mellet tartalmazza az atomok sûrûségét, olvadáspontját, forráspontját, elektronnegítvitását, oxidásziósszámát, ionizásciós energáját .... egyszóval minél többmindent!  :figyellek:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1517 Dátum: 2008.01.19 21:59:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Szentírásnak nem veszem a szavát (OK fine, kéretik nem röhögni :kacsint: ) ... De tudom, hogy odafigyelve, meggondoltan mondta amit mondott, és semmi okom nincs kételkedni benne.


A bíró ismerõsöd konkrétan jót mondott, ezt akkor is kitárgyaltuk, az már más kérdés hogy egy esetleges pernél nem árt ha feltudja mutatni a tértis átvételi bizonylatot, ez amolyan íratlan szabály, DE! a Te esetedben a lapítás lett volna jó taktika, Dr. Kovács Kázmér -gondolom van rálátása a dolgokra- is azt tanácsolta, hogy az ilyen leveleket ki kell dobni és el kell felejteni, nemhiába tettek bele egy szép színes lapot a behajtó cég telefonszámával, mivel ha felhívod õket akkor is megszakítottad az elévülést :nana:

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1518 Dátum: 2008.01.19 22:06:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Nem lehet egybõl per. Azt (200 ezres értékhatár alatt, ha jól tudom) megelõzi a bírósági fizetési meghagyás kibocsátása (aminek a költsége pár ezer forint). Ha erre sem reagálsz, akkor jön a per.


Ez így van, ha a 200ezer forintot nem éri el a vélt tartozás, akkor fizetési meghagyást indíthatnak, viszont ezt a bíróság mindig felülvizsgálja, mivel a fizetési meghagyásnál semmit se kell bizonyítani, így általában perrel végzõdnek ezek a dolgok...

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
!Teljesen OFF
« Válasz #1519 Dátum: 2008.01.20 11:26:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Szentírásnak nem veszem a szavát (OK fine, kéretik nem röhögni :kacsint: ) ...


OK fine tehát a bíró  :nagymosoly: ?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
!Teljesen OFF
« Válasz #1520 Dátum: 2008.01.20 11:53:12 »
Idézetet írta: "cujethu"
Szükségem lenne egy olyan periódusos rendszerre, ami a vagyjelek és a rendszám mellet tartalmazza az atomok sûrûségét, olvadáspontját, forráspontját, elektronnegítvitását, oxidásziósszámát, ionizásciós energáját .... egyszóval minél többmindent!  :figyellek:

Sztem a wikipediás elég korrekt. Vagy hagyományos verzió kell? :hmm:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1521 Dátum: 2008.01.20 23:55:18 »
Egy kis ingatlan téma :arrow:  

Egyik ismerõsöm mostanság fog új lakásba költözni, a régit eladták, megvan az új, egy modernpanelba, vagy mûvésznevén "új építésû társasházba", eddig ugye semmi érdekes, nézegettem a szerzõdés, a végén azt hittem rosszul látok :mivan:  "a teremgarázsban "örök"-parkolóhely igényelhetõ bruttó 4milió forintért..." ez tényleg komoly??? :nagymosoly: egy 5x1.8-as betondarabért :shock:  

Mondtam neki kérdezzen már rá, de mondja nem érdekli úgysincs kocsija, én azért kíváncsi lettem volna, hogy nemcsak elírták, vagy én vagyok lemaradva, pár évet :oops:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
!Teljesen OFF
« Válasz #1522 Dátum: 2008.01.21 01:42:19 »
Idézetet írta: "Peti"
Egyik ismerõsöm mostanság fog új lakásba költözni, a régit eladták, megvan az új, egy modernpanelba, vagy mûvésznevén "új építésû társasházba", eddig ugye semmi érdekes, nézegettem a szerzõdés, a végén azt hittem rosszul látok :mivan:  "a teremgarázsban "örök"-parkolóhely igényelhetõ bruttó 4milió forintért..." ez tényleg komoly??? :nagymosoly: egy 5x1.8-as betondarabért :shock:  

Mondtam neki kérdezzen már rá, de mondja nem érdekli úgysincs kocsija, én azért kíváncsi lettem volna, hogy nemcsak elírták, vagy én vagyok lemaradva, pár évet :oops:


Kérdés, milyen környéken van. Általában 2-2,5M szokott lenni az ára, de ha nagyon kevés arrafelé a parkoló, elképzelhetõ, hogy ennyit kérnek érte. Ha csak bérelsz helyet, az meg 25-30ezer/hó, az sem kevés...

Ismerõsöd bátor ember, hogy mer újépítésû lakásba menni. Nagyon sok gond van ezekkel.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1523 Dátum: 2008.01.21 02:17:42 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "Palaczk"
Szentírásnak nem veszem a szavát (OK fine, kéretik nem röhögni :kacsint: ) ...


OK fine tehát a bíró  :nagymosoly: ?


Nem :nagymosoly: ... csak ismeri az illetõt :pofa:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1524 Dátum: 2008.01.21 02:18:32 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"


Nem lehet egybõl per. Azt (200 ezres értékhatár alatt, ha jól tudom) megelõzi a bírósági fizetési meghagyás kibocsátása (aminek a költsége pár ezer forint). Ha erre sem reagálsz, akkor jön a per.


Ez így van, ha a 200ezer forintot nem éri el a vélt tartozás, akkor fizetési meghagyást indíthatnak, viszont ezt a bíróság mindig felülvizsgálja, mivel a fizetési meghagyásnál semmit se kell bizonyítani, így általában perrel végzõdnek ezek a dolgok...


Hogy érted azt, hogy a bíróság felülvizsgálja? A fizetési meghagyást maga a bíróság bocsátja ki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1525 Dátum: 2008.01.21 11:23:48 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Hogy érted azt, hogy a bíróság felülvizsgálja? A fizetési meghagyást maga a bíróság bocsátja ki.


Miután felülvizsgálja :)

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1526 Dátum: 2008.01.21 11:25:56 »
Idézetet írta: "music"


Ismerõsöd bátor ember, hogy mer újépítésû lakásba menni. Nagyon sok gond van ezekkel.


Már eleve az átadás körül is megy hercehurca van, tulajdonképpen már 2hónapja ott kéne laknia, 2hónapja még kocsival se lehetett bemenni olyan sár volt :shock:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1527 Dátum: 2008.01.21 13:54:41 »
Idézetet írta: "Peti"
Egyik ismerõsöm mostanság fog új lakásba költözni, a régit eladták, megvan az új, egy modernpanelba, vagy mûvésznevén "új építésû társasházba", eddig ugye semmi érdekes, nézegettem a szerzõdés, a végén azt hittem rosszul látok :mivan:  "a teremgarázsban "örök"-parkolóhely igényelhetõ bruttó 4milió forintért..." ez tényleg komoly??? :nagymosoly: egy 5x1.8-as betondarabért :shock:  

Mondtam neki kérdezzen már rá, de mondja nem érdekli úgysincs kocsija, én azért kíváncsi lettem volna, hogy nemcsak elírták, vagy én vagyok lemaradva, pár évet :oops:

A garázsért sajnos annyit kérnek, amennyit nem szégyellnek. Nekünk anno (lassan 6 éve) benne volt a lakás árában, közel 2 milla volt a teremgarázshely, bár ez a 4 milla kicsit elrugaszkodottnak tûnik. Viszont nem lehet megfizetni azt a kényelmet, hogy a lépcsõházban lesétálok a kocsihoz, télen is van 15 fok, nem kell jeget kaparni, nem ázom, nem fázom meg ilyesmi  :pofa: Mostanság udvari beállóhelyek mennek 2-2.5 milláért. Persze biztos lehet alkudni.  :szemez:
Most , hogy két kocsink van, mi is bérelünk egyet pár méterrel odébb. Az árról még nem tudok nyilatozni, mert nem egyeztettünk a tulajjal, de olyan 15e körül mennek nálunk a helyek. Vagy ki lehet állni az utcára  :elkeseredett: És az sem utolsó szempont, hogy eladáskor is pozitívum, ha van garázs, pláne olyan helyen, ahol nehéz az utcán parkolóhelyet találni  :nana:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1528 Dátum: 2008.01.21 18:23:32 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"


Hogy érted azt, hogy a bíróság felülvizsgálja? A fizetési meghagyást maga a bíróság bocsátja ki.


Miután felülvizsgálja :)


Ja, hogy úgy. Igen, ez persze így stimmel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1529 Dátum: 2008.01.21 20:27:43 »
Idézetet írta: "whis"

A garázsért sajnos annyit kérnek, amennyit nem szégyellnek. Nekünk anno (lassan 6 éve) benne volt a lakás árában, közel 2 milla volt a teremgarázshely, bár ez a 4 milla kicsit elrugaszkodottnak tûnik. Viszont nem lehet megfizetni azt a kényelmet, hogy a lépcsõházban lesétálok a kocsihoz, télen is van 15 fok, nem kell jeget kaparni, nem ázom, nem fázom meg ilyesmi  :pofa: Mostanság udvari beállóhelyek mennek 2-2.5 milláért. Persze biztos lehet alkudni.  :szemez:
Most , hogy két kocsink van, mi is bérelünk egyet pár méterrel odébb. Az árról még nem tudok nyilatozni, mert nem egyeztettünk a tulajjal, de olyan 15e körül mennek nálunk a helyek. Vagy ki lehet állni az utcára  :elkeseredett: És az sem utolsó szempont, hogy eladáskor is pozitívum, ha van garázs, pláne olyan helyen, ahol nehéz az utcán parkolóhelyet találni  :nana:


Nade 4milla :o

Amúgy a 9be (vagy a 8ba :hmm: ) van a lakás, tehát parkolóhely még van-van, az más kérdés hogy kint merném e hagyni az autót, felnistül biztos nem :rolleyes:  :?